REKLAMA

SKW próbowała zwerbować szefa Polskiego Holdingu Hotelowego. "Mam na to dowody"

Poranek Radia TOK FM
Data emisji:
2023-05-26 07:20
Prowadzący:
Czas trwania:
18:15 min.
Udostępnij:

Robert Ziółkowski, były kierownik ds. bezpieczeństwa w spółce Polski Holding Hotelowy przedstawia nowe fakty w sprawie inwigilacji.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Ranek Radia tokfm witam ponownie CE szakowski to jest piątkowy praany w pkfn 20 prawie 5 minut po siódmej i jest już z nami pan Robert Ziółkowski, były kierownik do spraw bezpieczeństwa w spółce Polski hold halding hotelowy. Bardzo rzadko rozmawiamy z ochroniarzami hotelowymi w tym programie mnie się jeszcze w życiu nie zdarzyło prawdę mówiąc, także ciągnę się za ucho jest nawanika w tydzień temu dokładnie między między pierwszym śniadaniem, a porankiem w tokfm opublikowaliśmy sprostowanie polskiego holdingu hotelowego i zgodnie z przepisami nie komentowaliśmy tego w tym samym dniu nie odnosiliśmy nie nie weryfikowaliśmy. No ale teraz już zgodnie z przepisami możemy to zrobić, więc dlatego pozwoliłem sobie zaprosić pana Roberta Ziółkowskiego z danego wcześniej jako Robert, z, a już z tego na własne życzenie z tego skrótu wyszedł pierwsze pierwsza teza tego sprostowania. Nieprawdziwa jest informacja podana w audyz i poranek kredyt tokfm, jakoby w hotelach i obiekta polskiego hol holdingu hotelowego dochodzi do bezprawnej inwigilacji, gości każdorazowe udzielanie pomocy służbom państwa polskiego przez phh odbywa się na podstawie i w granicach przepisów powszechnie obowiązującego prawa. Widzę, że pan pęka ze śmiechu, składa się, panie państwo, tego nie widzicie prawda czy nieprawda.
Dzień dobry, panie dyrektorze, dzień dobry państwu. Bzdura, znaczy państwo opublikowali sprostowanie do drugiego oświadczenia pcha. Proszę wrócić do pierwszego w pierwszym oświadczeniu, które zostało napisane na wzór komunisczny, najpierw próbowano mnie pozbawić jakiegokolwiek godności i wiarygodności w drugiej części oświadczenia mówiono w ogóle to nie będziemy rozmawiali o.
Tym. Ale jakie były.
Fakty, a fakty są takie, jakie dokładnie.
Nieła inaczej niezgodna z prawem czy.
Była była wręcz depcząca prawa, bo używajmy sformułowań przystających, bo my te słowa muszą paść. To nie było niezgodne z prawem, to było zwyczajnie deptanie prawa.
W sensie.
W sensie łamania wszelkich procedur, jeżeli się wysyła agent ABW wysyła pracownika spółki do tego, że jak oni nie może tego zrobić, to on ma przeszukać pokój Kramka i to to dotyczyło mnie i to się odbywa takie drobne sprostowanie pewnie rad, którzy nie jestem ochroniarzem, to znaczy ja się zajmowałem. Dobrze Och, ją tą ochroną spółki i to się odbywa w asyście jeszcze właśnie szefa ochrony renesansu w komunikacji państwo może nie wiecie, jak wyglądają systemy hotelowej, nie da się zabezpieczyć pokoju np. bez wiedzy dyrektora i jeszcze w tym uczestniczy dyrektor hotelu. To z punktu widzenia.
Każdy prosi agent ABW pan szef jako szef ochrony całego holdingu, szef ochrony hotelu renesans i dyrektor hotelu nie da tocie się do pokoju. Tak.
Nie włamujemy się otwieramy ten pokój po opuszczeniu przez gościa hotelowego. Natomiast to nie byłoby możliwe, gdyby np. dyrektor hotelu.
Nie muszę tak jest rozumiem.
Tak, to znaczy też dziwny, no nie wszyscy dyrektor wiedział tak dyrektor wiedział pan wiedział osobiście wprowadzał agentów do tego, żeby zainstalować specjalne środki typu kamery.
To niezgodne.
Z prawem, to w ogóle to jest niedopuszczalne. To jest niedopuszczalne.
Trzeba by zrobić, żeby to było dopuszczalne.
Przede wszystkim mieć zgodę sądu nie.
Okazanieg nie było absolutnie, czyli Polski ha halding hotelowy kłamie.
Kłamie, bo to pokazało życie.
Sprostowanie.
Chwileczkę to pokazało życie dalej kontrola poselska posłów Poncyliusza i Kierwińskiego wyraźnie zapytali Holding, jeżeli w takim razie były legalne tylko środki operacyjna, to pokażcie, chociaż 1 dokument, w którym ABW wystąpiło o taką zgodę. Mogę powiedzieć tak od lutego 2019 roku do 30 listopada 2021 nigdy taki dokument do holdingu nie wpłynął, więc Holding takiego dokumentu nie okaże, bo go nie ma to po co pisać takie.
Oświadczenie pan zajmował się instalowaniem tych?
Nie nie nie nie nie panie redak, dyrektor dyrektor.
Pan rzecz nielegalną i Pański. Dyrektor też to powiedział.
Absolutnie.
Tak i kto jeszcze o tym.
Prezes zarządu spółki, a przede wszystkim wiedział o tym minister Maciej wązik.
Skromn o tym wiedział.
Bomidę bomił przede wszystkim on mnie skontaktował z agentami ABW. Ja wtedy byłem u niego powiedziałem, że Kramek u nas śpi zresztą jak pan dobrze czytał oświadczenie.
Co pan wozik, popełnia przestępstwo, tak i namawia pana do przestępstwa?
Nie tyle namawia, co wprost mówi, że skontaktują się ze mną agenci, co się dzieje na drugi dzień czy agenci tych spotkań było co najmniej 4 ci agenci wprost mówią, czego oczekują, będą dobrze i z tego.
Możliwość, że pan Wojcik nie wiedział, że oni będą o pana nakłaniali do przestępstwa. Nie nie nie ma, dlaczego mam tak sobie.
A dlatego tak sądzę, że wtedy uważałem, że jeśli interesuje polityką wiedziałem, kim jest pan Kramek, wiedziałem, że jest ścigany przez polskie służby, więc jeżeli miała ABW pytało numer karty kredytowej, to dla mnie to nie było dziwne, dlatego, że jeżeli był Kramek podejrzewane o to, a to było informacja publiczna, że bierze pieniądze, to ja to rozumiałem, ale już wtedy, kiedy mi się wysyła do pokoju, żeby mu przeszukał pokój. To wiedziałem, że to po prostu śmierdzi z daleka wozik dopiero wtedy zacząłem szukać i się zorientowałem, że Wąsik jest związany pozwem cywilnym przez Kramka, który go oskarżyło to, że niszczy jego dobre imię, nazywając go gruzskim agentem itd. itd. zresztą. W I instancji pan Kramek z wąsikiem sprawę wygrał, jeżeli dobrze wiemy, więc wozik, to nie chodziło o żadne szukanie związane ze sprawą Kramka, jeżeli chodzi o pieniądze, tylko po prostu wązik bezczelnie wykorzystał służby, żeby znaleźć na Kramka jakieś kompromaty, która mógłby użyć w prywatnej sprawie cy cywilnej. I tu jest niedopuszczalne.
Polski hal hotelowy mu w tym pomagał.
Panie redak, dyrektor dyrektor precyzyjna nie Polski Holding hotelowy, pracownicy polskiego holdingu w tym ja, ale sprawa w ogóle się zaczęła od tego, że pan chrstesku, prezes holdingu wezwał mnie do pokoju i powiedział, że pan Kramek sypie w pokojach, żebym zainteresował tym pana wązika.
Dobrze zamykamy, pierwszy pkt 2 punkt tego sprostowania, czytaliśmy przed tygodniem nieprawdziwa i są informacja podana w audycji poranek Radia tokfm, jakoby w hotelu renesans zarządzanym przez Polski Holding hotelowy sp. z o.o. phh miało dochodzić do bezprawnej inwigilacji pana Bartosza Kramka z udziałem lub za wiedzą pracowników polskiego holdingu hotelowego. Rozumiem, że to już rozwiłaliśmy, bo pan był tymczasow powiedział i pan w tym uczestniczył.
Nie tylko uczestniczył, dyrektor szef.
Ochrony, o ile jakiekolwiek bezprawne działania w tym zakresie podejmował pan Robert z były pracownik po to, pan polskiego holdingu hotelowego spółka z ograniczone odpowiedzialnością, na którego relacje powołano się w audycji poranek radiatokf. To odbywały się one poza wiedzą i bez zgody polskiego holdingu, hotelowego sp. z o.o. ma pan dowód, że kłamią.
Oczywiście, że mam dowody i dlatego moja strategia jest taka, że nie chce trochę pokłamiał, tym bardziej będzie upadek większy jak społeczeństwo usłyszę dokładnie wszelkie zapisy rozmów, a teraz Panie Radny.
Rozmów jakiś pan ma.
Oczywiście?
Jak.
Po pierwsze, rozmowa, w której pan krystysku mówi o kramku. To jest raz rozmowa z wąsikiem, to jest 2 rozmowa z panią Dariuszem.
Olszewską pan nagrywawał.
Oczywiście.
To legalne nagrania.
Nie, panie redaktorze, błagam pana, to znaczy.
Legalne.
Panie redaktorze, ja się zajmowałem i to wyjaśnię ochroną antykorupcyjną, spółki spółka miała pozyskało chwileczkę z budżetu państwa, około 800 000 000 zł. Ja zajmowałem się ochroną wszystkich przetargów. Ja miałem duże wątpliwości, jeżeli chodzi o intencje zarządu, dlaczego chcę kogoś, żeby na te przetargi patrzył, podzieliłem się tą wątpliwością z moim oficerem prowadzącym z CBA. Zresztą ja podpisałem zobowiązanie do współpracy, jeżeli chodzi w ramach tarczy antykorupcyjnej. Ja bym wtedy mi powiedział moje moje wątpliwości są słuszne, więc po prostu miejsce dyktafon na wszelki wypadek, jeżeli będziesz rozmawiał w 4 oczy tylko z kimś z dostawcami czy na temat przetargów i ten dyktafon po prostu był w kieszeni, a teraz pan pyta? Czy.
Lokalnie nielegalne, żeby nagrfor?
O tym nie nie wiem. Panie.
Redaktor, to bym nie mógł.
Pani redak, dyrektor dyrektor prawo nagrywać nie może pan nagrywać rozmowy, które nie jest przeznaczona. Natomiast kwestia jest inna udostępnienia tej informacji i to się może dziać tylko i te nagrania nigdy nie miały być wykorzystane one miało być prewencyjne. Natomiast upublicznienie tych nagrań może się odbyć tylko i wyłącznie za zgodą sądu.
Dobrej jak teraz phhna z pozwie, bo ja myślę, że w końcu pozwolę prawda nie oczywiście w jakiś tam sprawie te nagrania nam panu udostępni, żeby.
Oczywiście one zostaną udostępnione. Zresztą my z panem redaktorem Czuchnowskim, który prowadzi tą sprawę i nie tylko mamy. Ja powiedziałem wyraźnie, bo się domano tych nagrń jak najszybciej powiedziałem, że nie dlatego, że to też.
Pani doma no, czyli prosił o prosił w tym sensie, żeby pokazać, żebyśmy już to otworzyli nie to też jest moje bezpieczeństwo prawne. Właśnie chodzi o to udostępnienie. Proszę sobie przypomnieć sprawę żony pana kandydata Płażyński. Przepraszam pana parzyńskiego, która właśnie udostępniła nagranie swojego pracodawcy, a potem też w sądzie była skazana dopiero kasacja Sądu Najwyższego, ale parę lat to się toczyło, więc ja mam doskonale świadomość, natomiast, odnosząc się jeszcze do tego sprostowania, to powiem coś, co jeszcze przestrzeni publicznej nie miało miejsca nie w ogóle te sprostowania nie dziwią. Poproszę pana, jeżeli jest. Niedziwiłą, bo oni w ten sposób podtrzymują temat i powodują, że pan ujawnia kolejne fakty i kolejne.
Będę to co i będę robił to dalej, a teraz uważać to są metody prawdopodobnie. Ja nie wiem, ja wolno opowiem pewną historię tego jeszcze nie było, ale to będzie i na to jest dowód w zasadzie miażdżący, jeżeli prezes polskiego holdingu hotelowego, hotel teraz z krwi i kości, bo pan krytes król jest hotelrzem z krwi i kości o całe dorotwo swoje życie spędził hotelestwie, budował swoją karierę. Trzeci, tak jest wzywa mnie do gabinetu. Jest przerażony pokazuje mi dokument i się pyta co ja na to to panu powiem, co ja na to dostaje dokument, w którym pana krystesku zaproszono do ministerstwa aktywów państwowych przy świadkach zażądano od niego podpisania uwaga zobowiązania do współpracy ze służbą KO kontrwywiadu wojskowego. Pan C zdaje z tego sprawę.
W ministerstwie archiwów asyów państwwe przepraszam.
I chisesku rozważa podpisanie tego dokumentu, przyjeżdża do spółki się pyta co ja na to ja mu wtedy powiedziałem, że po pierwsze jest to nielegalne po SKW nie może działać. Nie może budować agentury w ten sposób, to po pierwsze, jeżeli chodzi o obiekty cywilne SKW może pracować, ale tylko za pośrednictwem innych służb, bo np. ABW i teraz to nie jest przerażające już to, że w ministerstwie aktywów państwowych prezesowi spółki skarbu państwa hotelarzowi, gdzie dyskrecja jest jego, jakby elementem, tak jak dla pana ochrona źródła informacji jest czymś tego. Pan nie może złamać, bo to jest koniec pana kariery dziennikarskiej, tak samo dla takiego hotelarza, jego dyskrecja, a maile pokazują, że nie jest w ogóle dyskretnym, bo wszystko np. przekazuje Brudzińskiemu i on podpisanie tego to jest przerażająca. Ja mu wtedy powiedziałem wyraźnie, że jeżeli to podpisze, to jest jego koniec kariery zawodowej, bo jeżeli tylko uchybi SKW albo czegoś nie powie, to będzie kontrolowany przeciw i całe społeczeństwo się dowie, czy też określone grupy, że pan pan czy.
Podpisał? Czy, a tego?
Nie wiemy, to znaczy nigdy do tej rozmowy nie.
SI czy nie.
Nie nie panie redak, dyrektor dyrektor, że już na ten temat wiedzy nie mam myśmy tą rozmowę zakończyli miał tego nie podpisać, czy podpisał, czy nie nigdy do tej rozmowy nie wracaliśmy, ale sam Fakt.
Że jakiś dowód, że to.
Było miażdżący.
Nagranie.
Nagranie całej naszej rozmowy na ten temat. Co więcej proszę pana.
Że będzie takie ognisko?
Są więcej, panie redaktorze, do spotkania ze skawu doszło i to doszło z głównym prawnikiem firmy z panem Piotrem jabłonką. Kilka dni potem, bo myśmy powiedzieli. Ja powiedziałem panu chistesku, pan nie może współpracować zekw, ale jeżeli jest KW bo, bo to się bierze, skąd w SKW w phh phh przejęło hotele tzw AMW hotele one kiedyś były w posiadaniu.
Wojska agencja jabska tak jest.
I SKW chciało inwigirować hotel jeden z krakowskiej, gdzie, gdzie sypiała generalicja i dlatego przyszli do nas i to spotkanie odbyło się myśmy ustalili zasady współpracy przy głównym prawników.
Firmy.
To mnie pan zabił teraz.
Ale ostrzegałem pana.
To taka jest Polska.
Nie taka jest Polska Polska jest pięknym krajem, który się pięknie buduje, panie rektorze?
Tacy są ludzie tacy są ludzie. My nie chcemy rozmawiać, ja przed wejściem tutaj na antenę słuchałem tego, co pan powiedział o wójniu, o ile, panie redaktorze, my mając str też różne ja mam strasznie różne spałem poglądy.
Bo pan jest klasycznym wyborcą prawa i nie.
Nie, panie redaktorze, nie jest klasycznym wyborcom prawa sprawiedliwości. Jestem człowiekiem, który ma poglądy prawicowe i wybierał prawo sprawiedliwość, dlatego, że to była jakoś do niego alternatywa ale kiedy dzisiaj. To może nie na temat, a żeby pan zrozumiał, dlaczego, bo to jest ważne, dlaczego dzisiaj tu u pana jestem, jeżeli wczoraj jest rocznica śmierci pirackiego, który dla mnie jest ikoną świętością, a dzisiaj mamy w Sejmie ustawę o tzw. inwigigracji wpływów rosyjskich. Patrzy lex Tusk nie proszę pana nie mamy żadnej ustawy, o lex Tuska, mamy coś dużo poważniejszego. Dzisiaj wracamy do procesów kiblowych. Co to znaczy ktoś powie, co ty człowieku wygadujesz, to ja powiem, kiedy były procesy kiblowe, sądzono opozycjonistów, różnica będzie taka zgodnie z tą ustawą będzie taka nie będziesz siedział na kiblu w celi, tylko na wygodnym fotelu, gdzieś tam w sali sejmowej będziesz dostawał niepałą, a hejtem i fałszywymi oskarżeniami zabiją cię nie fizycznie, ale publicznie morali, ale PiS jest twórczy, poszedł dalej po pięćdziesiątym szóstym ci wszyscy oprawcy, którzy niszczyli polskich patriotów, nawet sami komuniści osądzili wielu z nich, a tu w tej ustawie. Panie doktorze, jest zapis, że członków tej komisji nie będzie można ścigać w ogóle prawnie, a więc się rozwijamy. Jesteśmy.
Twórczy takich poprawki i teraz.
Panie redak, dyrektor dyrektor, to nie jest już moje środowisko, powiem panu, dlaczego, jeżeli minister Czarnek, profesor wychodzi i mówi dzięki Bogu, mieliśmy komunizm, bo uchronił nas od zgniliznę moralnej. I on zapomina o ścieżkach zdrowia, o tym, że tysiącom polskich rodzin zniszczono życie emigracja, ale dla niego liczy się tylko to, że przepraszam nie było osób heterom normatywnych w Polsce to dla niego wartość. To my jesteśmy na dnie poglądowo, to znaczy to już nie jest moje środowisko, to nie jest środowisko.
Prawicą nie chodzi tylko pana krystesku w ogóle.
Mnie nie chodzi o pana.
Krysika itd. panu chodzi o to, co się stało z polską.
Tak chodzi o to, co się stało polską więcej, panie redaktorze, i dzisiaj muszę się zmierzyć z tym, że ja w tym środowisku uczestniczyłem i to budowałem. I mam wyrzuty sumienia, jest mi po prostu wstyd przed moimi dziećmi i przed znajomi, ale powiem panu jakaś dobra wiadomość dobra. Wiadomość jest taka, że wielu moich przyjaciół z PiS u dzwoni do niej pisze Robert gratuluję, masz kręgosłup, tak trzeba i trzeba, panie redaktorzy, o tym mówić i to jest przestroga też dla tych, którzy przyjdą do władzy, bo jeżeli ci, którzy przyjdą do władzy, nie wiem, czy w tych wyborach może nie może nie w tych może w następnych tego nie wiemy. Dzisiaj to muszą zrozumieć, że jeżeli będziecie robili takie świństwo, jak robią oni, to zawsze się znajdzie jakieś Ziółkowski, który pęknie, który nie będzie mógł spojrzeć w usterko się normalnie ogolić. I powie i zawsze się znajdzie jakiś dziennikarz, który to opisze, gdybyście chcieli robić, to samo tak nie wolno panie redak, dyrektor ministra balasza, który mówi walczyłem z platformą w 2015 roku, bo ona zawłaszczyła państwo, ale jak dzisiaj siedzę po tych 8 latach. I ja zaczynam tęskni za tym zawłaszczeniem państwo tym przerażony i zrobili coś ostatnie zdanie zrobili coś o niebogorszego, tak nas wszystkich podzielić, że to zagraża już naszej suwerenności. I dlatego tu jestem.
Bardzo dziękuję. Ciąg dalszy nastąpi, bo ja oczekuję reakcji, na którą będziemy reagowali, oczywiście, aż dojdziemy do prawdy i będziemy mogli ją państwu w pełni zaprezentować. Mam nadzieję łącznie z tymi nagraniami. Bardzo dziękuję. Robert Ziółkowski, były kierownik do spraw bezpieczeństwa spółce Polski hond Holding hotelowy. Teraz informacje dziękuję, a po informacjach Włodzimierz Czarzasty. Dziękuję Maćkowi jarzombowi, że tak cierpliwie pozwolił nam kontynuować te.
Poranek Radia tokefem. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PORANEK - JACEK ŻAKOWSKI

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

W maju TOK FM Premium 40% taniej. Podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA