REKLAMA

"Po tych wyborach albo my będziemy siedzieli, albo oni"

Poranek Radia TOK FM
Data emisji:
2023-05-26 07:40
Prowadzący:
Czas trwania:
10:54 min.
Udostępnij:

"Będzie autorytaryzm wprowadzony demokratyczną metodą przez akt wyborczy" mówił Włodzimierz Czarzasty, - współprzewodniczący Nowej Lewicy, wicemarszałek Sejmu.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Poranek Radia TOK FM. Witam pana wniosek Żakowski, to jest piątkowy projekt tokfm 49,5 minuty po siódmej i mamy już przyjemność rozmawiać z Włodzimierzem Czarzastym współprzewodiceprzewodniczącym nowej lewicy i wicemarszałkiem Sejmu. Dzień dobry, Panie Marszałku, dzień dobry pan, dzień dobry państwu. Wczoraj doszło ostatecznie do uniewinnienia marszałka Sejmu Wincentego witasa po 80 latach od czasu, kiedy sanacyjna dyktatura skazała go wraz z kupą polskich opozycyjnych patriotycznych polityków. To ma znać nie iść czy to jest Michałek historycznych?
Nie absolutnie ma znaczenie sprawiedliwość zawsze przyjdzie, no zresztą nie tylko jego, bo i dibua i PPS oowców i pslowców ogólnie tak.
Jakie to ma ich znaczenie.
Proszę pana, to ma takie znaczenie, nawiąże do pana poprzedniej rozmowy. To ma takie znaczenie, że sprawiedliwość przyjdzie wcześniej czy później, muszę trochę nawiązać do pana poprzedniej rozmowy nie wiem, czy państwoście słuchali tego taką miałem refleksję, słuchając to i to chyba pierwszy raz powiem, wie pan po tych wyborach albo my będziemy siedzieli albo oni nie ma innego wyjścia. Po prostu nie ma innego.
Wyjścia jesteśmy w dwudziestym, czyli piątym roku.
Tak.
I teraz, że już wiosnę mamy wyjścia, że.
I jestem coraz bardziej do tego przekonany, to znaczy.
Nie ma zdaniem zamach stanu jest nieuchronny w tej chwili, bo to tak zabrzmiało. Przepraszam.
Że pana ja uważam, że to jest tak trochę się gryzę, język, żeby po prostu nie powiedzieć za dużo nie ma w tym emocji żadnych, ale myślę, że to będzie taka sytuacja, że będzie autorytaryzm, jeżeli wygra PiS, wprowadzony demokratyczną metodą poprzez akt wyborczy, czyli to jest najgorsza forma brania zapysk ludzi, jaka została, jaka może być wprowadzona, to się w części dzieje. Po części dzieje na Węgrzech. Natomiast to się może stać w polscesa też było jeszcze tak wiarygodne, jak staram się być zimny w polityce w sensie myśli dystansu. No naprawdę to znaczy to się stało mi chyba ostatnio w przeciągu roku czy 1,5 miałem różne doświadczenia, myślę, że trochę zmądrzałem, nie, chwaląc się, no bo jak się chwalić, że kiedyś się było głupim, ale po prostu to zmierza w tym kierunku. Ja miałem taką rozmowę. Nie pamiętam, że 3 lata temu z kimś przypadkową z kimś wysokim wysoką ranndą z PiS u w Sejmie i ta osoba mim powiedziała nie możemy przebiegać tych wyborów, bo będziemy się dzieli. Oni mają świadomość tego.
Ale nie może pan, bo teraz mi teraz pan nie przeraził i trochę już zawsze nam żałować, że się pan nie ugryzł wiedzy, bo jakich pan tak nasraszy, że jak przegrają, to pójdą siedzieć. To nawet jak przegrają, to nie oddadzą władzy, to wiemy z doświadczeń wielu państw. I więc może lepiej powiedzieć, nie będzie tak źle chłopaki, no jakoś dać radę.
Nie nie to jedno z drugim jednego z/2 niech pan nie łączy. Myślę, że ta cała masa cylizmu, która w tej chwili jest politycznego ze strony PiS u niewyobrażalna w ogóle niewyobrażalna, a znam się na cynizmie, niewyobraża mnie niewyobra.
Wyobraźnie re cytowane wie pan o tym. Proszę.
Pana, jak pan tak dobry redak dyrektor było skromne w tym momencie.
Przepraszam pan, tak trochę było taki dla mnie po Włosek takie nie bardzo wyraźnie.
Proszę pana, ja naprawdę uważam, że tak się może po prostu zdarzyć ta komisja, która w tej chwili jest procedowana w Sejmie, tak tak, która generalnie, jeżeli ktoś był pod wpływem rosyjskim, to prostu będzie karany. To jest po prostu masakra i to jest trochę nawiązaniem tego do tych procesów brzeskich, o których pan wspominał tak to to znaczy jest jakiś tam pretekst. Każdy.
Możecebił zamach stanu ożł opozycję o tym, że chciałem zrobić zamach stanu. Tak jest mówię o Piłsudskim, którego szczął poscy.
Polity też, żeby taka sytuacja, że np. opozycja, która atakuje rząd, jest pod wpływem pod wpływem Rosji.
No mówię pan, że wiemy, że ten rząd proszę nawet.
Raz, co wie pan, bo ten, bo to, bo ten rząd jest przecież Polski sprawiedliwy ten rząd jest najfajnieniejszy na świecie i po prostu dba o nasze interesy narodowej. I ktoś go atakuje.
To jest klasy koła pani złodzieja?
Przecież no dobra, ale no no to wracamy do pana pierwszego pytania, a tam było co innego tam też była taka sytuacja wyroki pod 23 lata. To wszystko poszło i tak samo działały sądy w I instancji z II instancji i wszystko to po prostu się działo.
Tylko wtedy zążyli opanować te sądy.
No proszę pana, myślę, że wiele są czy.
Już jeszcze mamy sporo uczciwe?
Sporo sędziów tak, bo te sądy instytucjonalnie są instrumentalnie instrumentalnie traktowane. Pan to też.
To ta komisja musi powstać. Prawda, żeby nie ryzykować, że jakiś uczciwy sędzia no tak zasądzie jak nie trzeba.
I w tej komisji oczywiście nigdy nie będzie musiał być nigdy nie będzie mógł być wskazane. Idzie o to w bardzo złym kierunku i teraz, żeby nie narzekać, że w opozycję, a przede wszystkim wierzę w ludzi, wierzę w naród tak, który po prostu coraz więcej moim zdaniem rozumie trzeba to po prostu spokojnie tym.
Biuro prowadziła. Fantastycznie widać prawda, bo to jest to jest taki facet, który chodzi ze znaczkiem powstania Warszawskiego, prawda bardzo taka. No ten nurt tak i jednak tego gorycz po 7 latach rządu PiS u oglądanego z bliska no poruszająca.
Chyba nie znam tego pana, to jest też pierwszy raz, to jest też chyba gorycz w stosunku do samego siebie. Tak to refleksja przychodzi i to dobrze, że przyszła dobra nie chcę wchodzić w jego życiorys, wiedział, co robi, a jak nie wiedział, to przemyślał, to po prostu wysnu wysą wnioski jest okej, ale kondycja znaczy kondycja opozycji, bo to jest ważna sprawa. Ta opozycja moim zdaniem się naprawdę zaczyna zbierać chodzimy na razie różnymi drogami i jeszcze, ale wydaje mi się, że to znaczy ja wierzę w zwycięstwo, notabene zawsze.
Powiedzieć za wyborców, nieza polityką spotkamy się 4 czerwca.
Spotkamy się czwartego tak, znaczy no, jeżeli chodzi o o mnie i o lewicę, to znane jest stanowisko w tej.
Sprawie jest bardzo poruszający tekst ciekawe pana ruuszkowskiego pokazujący właśnie te to jak na oczy przegląda elektorat obecnej władzy pruszkowskich wyciąga z tego wniosek, że jest potencjał wzrostu dla koalicji Obywatelskiej. Ja mam nadzieję, że także dla innych partii opozycyjnych, nie tylko dla koalicji.
To znowu znowu trochę uszkęci, gdzie dołożę do tego panuszkowskiej, to z tego, co wiem, bo jeszcze jeszcze to tego artykułu robi to na bazie badańce Bos i to. No ale rozumiem, że znowu zaczęliśmy w wierzyć, co bosowi tak, czyli rozumiem, że tam Platforma ma 15% i ja PiS 40.
Teraz już 30 pięćl no.
Trochę metodologię zmieniają wie pan.
I rzeczywistość też się zmieni.
Rzeczywistość się zmienia i myślę, że w oparciu, o co innego można by było to mówić, ale nie wiem, czy się rzeczywistość zmienia, bo jak my bardzo dużo jeździmy, wszystkie partie jeżdżą nie chwale lewicy, chociaż lewice zawsze powinienem chwalić wszystkie partie jeżdżą. Tak jak jeździłem pół roku temu, to był taki moment, kiedy był aplauz dla opozycji i ludzie wydaje wydawało się, że po prostu idą bardzo mocno w stronę opozycji, że to się zmieniło, potem była potem było krucho po tej zimie. Powiem szczerze i ludzie zaczęli myśleć, że jednak PiS dowozi różne rzeczy i teraz znowu ten trend się zaczyna odwracać. To dobry moment, bo.
Trochę przez czterdzieściście nie do wytrzyma jak patologiczna ręki do jakaś po prostu, a teraz.
Ale mam do pana taką prośbę, bo no dobrze pan powiedział, ale niech pan proszę pana serdecznie, niech pan wyłączy z tego lewicę, bo my od roku naprawdę budujemy most. Naprawdę mówię to z mocnym sercem w dniu matki i.
W ogóle, a właśnie zapomniałem, wszystkiego najlepszego wszystkim mamom.
Tak, tak, a mojej też 94 lata bardzo kochana, natomiast muszę panu powiedzieć naprawdę, proszę wyłączyć lewicę z tego bardzo się gryziemy po językach, chociaż czasami moglibyśmy coś powiedzieć, dajemy bardzo dużo wspólnych inicjatyw. Reagujemy na wszystkie inicjatywy opozycji, nie atakujemy nikogo, budujemy mosty naprawdę, jeżeli ktokolwiek z lewicy pójdzie w inną stronę. My mamy taki sposób myślenia, no to jest uczciwie daliśmy zresztą jakieś porozumienie o współpracy dobro ono nie zostało podpisane, ale wie pan nie mówiliśmy o tym, jesteśmy ja jak nawet opozyc przepraszam. To się boję, że ją obrażę, więc to taka.
Sytuacja, kto by tego wyraża z tego się spodziewał, że taki będzie ludzie mądrzeją. Jak pamiętamy tego czasu z tego z komisji Rywina z tego wszystkiego, a tu, jaki czas.
Tej inny ale kto by gratulacje, kto.
Informacje, kto.
Usłyszał leżakowskiego nie przypomni.
Ale jakie to imponujące, że człowiek może.
Mam mama Mar. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PORANEK - JACEK ŻAKOWSKI

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

W maju TOK FM Premium 40% taniej. Podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA