REKLAMA

Sport360: Za nami królewski etap wyścigu Giro d'Italia

TOK360
Data emisji:
2023-05-26 19:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
05:08 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Informacje sportowe.
Przemysław pazowski. Zapraszam cieszę się, że jestem zdrowo zapewniła Iga Świątek na konferencji prasowej przed rozpoczęciem wielksztamowego franczoupen do Paryża, gdzie Polska tenisistastka będzie bronić tytułu przyjechała po tym, jak ćwierćfinale turnieju Rzymie musiała przez kontuzję. Uda poddać mecz z jereną rybakiną w Paryżu Świątek w pierwszej rundzie zagra z reprezentującą Hiszpanię Krystyną buchhu Niemcy otrzymały prawo organizacji mistrzow świata elity w chokaju narodzie w 2027 roku. Decyzję podjęto dziś na dorocznym kongresie międzynarodowej federacji chokaja narodzie fińskim tammperę. Przypomnijmy, że w trwających mistrzostwach świata rozgrywanych właśnie w Finlandii i na Łotwie poznaliśmy już półfinalistów o finał zagrają jutro USA z Niemcami, a Łotwa z Kanadą i zostajemy jeszcze przy sportach zimowych. Po raz pierwszy w historii Pucharu świata w skokach narciarskich będziemy mieć Polski turniej międzynarodowa federacja narciarska zatwierdziła kalendarz na kolejny sezon oprócz zawodów na wielkiej kroki w Zakopanem i skoczni imienia Adama Małysza Wiśle po raz pierwszy skoczkowej przyjadą do Szczyrku, o czym więcej teraz Michał Baszkiewicz?
Wiadomo, że ten najważniejszy to oczywiście turniej czterechy skoczni coraz większy prestiż ma także norweski cykl RO rower, a kończąca zawsze sezon plaica od paru lat organizuje cykl tanica serwerenn. Teraz puarysia będzie także polisze tor najlepsi skoczkowie na ponad tydzień przyjadą do Polski w styczniu rywalizacja zacznie się trzynastego konkursem duetów Wiśle, dzień później na obiekcieę Adama Małysza odbędą się zmagania indywidualnym 17 stycznia w debiutującym w kalendarzu Pucharu i świata Szczyrku zapanowano kolejny konkurs indywidualnym, a dwudziestego i 20.01. w Zakopanem najpierw będą skakać drużnowo, a potem indywidualnie sezon rozpocznie się w ostatni weekend listopada w fińskiej Ruce, a jak zawsze w Planicy Michał Waszkiewicz tokefem.
Przemysław kozowski zostaje w sporcie 360 dobry wieczór jest jeszcze Forever.
Na zawsze jestem.
I będziemy rozmawiać o czymś, o czym w serwisie sportowym nie mówiłeś, dlatego że dzisiaj bardzo malowniczy był były zmagania w juryittaria.
Malownicze to one były dla nas, którzy mogliśmy sobie usiąść i wygodnie. No to popatrzeć, chociaż się akurat jakoś bardzo dużo czasu nie miałem, ale widziałem te decydujące kilometry 2 ze 183 tak naprawdę, ale najważniejsze to był etap królewski. To był etap dziewiętnasty, to był etap, licząc od końca nie przedostatni tylko przed przedostatni, była jeszcze jutro czasówkę bardzo ważną też w górach i mamy etap już taki przyjaźni w Rzymie, nie w zimie w zimie było o zimie było w informacjach sportowych w Rzymie będzie etap, który już tak naprawdę będzie. No taką celebrację u zwycięzcy, bo to się wszystko jutro rozstrzygnie, ale co się działo dziś, bo o tym rzeczywiście nie mówiłem Kolumbijczyk Santiago BU i trago to jest ekipa BAH rein wiktoris on wygrał ten królewski etap. To był etap, który prowadził z longgarny do traci medilavwaretów Dolomitach, no naprawdę piękne te szczyty Dolomitów, ale dla kolarzy to była morderga dla kolarzy, to były podjazdy na kolejne przełęcze na kolejne wzniesienia. Zresztą dzisiaj mieliśmy tzw. dach wyścigu, czyli najwyższy punkt całego tegorocznego r rutaria to było 2307 m nad poziomem morza. No i oczywiście były ucieczki był oszachowanie się wzajemne, no już się wydawało, że kanadyjczek Derek ji w końcu wygra, bo on był 4 ×, bo bodajże drugi w tym roku na Giro, ale wyprzedził go dosłownie 1,5 km przed metą właśnie Kolumbijczyk był iago Kolumbijczycy. Co są zresztą w ogóle świetni górale też Ekwadorczyk jest dobry Richard karapas, no tam są warunki do tego, żeby właśnie tą jazdę w górach dobrze opanować. To nie jest oczywiście zawodnik, który dziś wygrał ktoś, kto ma szansę wygrać cały wyścig, bo ten się rozegra między dwójką albo trójką zawodników. Dzisiaj tą różową koszulkę, czyli mariarozza zachował gand Tomas, to jest Brytyjczyk i on prowadzi ma niewiele, bo 26 sekund przewagi nad priożem rogliczm, czyli słowaowańcem z grupy jumbowiisła. No i trochę więcej stratnym ma ten trzeci joallmaida Portugalczyk 59 sekund, no, a kolarze przejechali już grandtomas, np. 81 godzin 55 minut i 47 sekund, więc strata 26 sekund brzmi jak nic, bo np. nasz jedyny czyzare benedeti Polski Włoch bądź włoski Polak on ma polskie obywatelstwo, ma 4 godziny 11 minut, straty oczywiście on nie walczy o klasyfikację generalną on jest pomocnikiem dla dla swojej drużyny. No ale to tak tylko pokazuje, jakby ile kolaże już jadą, jakie są straty i w jakich też przestrzeniach czasowych to się rozegra. No to będzie kilkanaście sekund, może zobaczymy, jak ta czasówka jutro pójdzie prmoszlogi na czas jeździ świetnie, ale też potrafił czasówkę stadają pogaczaem przegrać się słynną w tourde frrans, więc ma wspomnienia z tych czasówek różne.
Podsumujmy jeszcze 2 dni i kolarze wracają do domu.
Tak 2 dni dokładnie jutro, tak jak mówię, jazda indywidualna na czas i 20.01. etap to jest Rzym niedziela finisz żiro, a potem turde France zaraz, bo przecież zaczyna się w bilbało pod koniec czerwca i będzie trwać przez 3 tygodnie. Lipca.
Przemek Pozowski był z nami bardzo ci. Dziękuję, słyszymy się o godzinie dwudziestej za chwilę prognoza pogody. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

W maju TOK FM Premium 40% taniej. Podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA