REKLAMA

"Lubię pieski" w miejscu hobby? Jak stworzyć dobre CV

Praca od podstaw
Data emisji:
2023-05-28 15:20
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
25:00 min.
Udostępnij:

CV to wciąż najpopularniejszy sposób, w jaki potencjalny pracodawca może poznać kandydata czy kandydatkę do pracy. Jak stworzyć dobre CV? Czego unikać? Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez kandydatów? Ile czasu ma osoba rekrutująca na przejrzenie jednego CV? I czy kategoria "hobby" wciąż ma jakieś znaczenie? Zuzanna Piechowicz rozmawia z Gracjanem Szymańskim z HRK.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Dzień dobry przy mikrofonie Zuzanna Piechowicz to audycja pracy od podstaw witam państwa w imieniu Bartłomieja pogranicznego, który wydaje dzisiejszą audycję oraz Krzysztofa olesiewicza, który tę audycję realizuje. Jak zawsze w niedzielne popołudniach chciałabym zachęcić państwa, abyśmy wspólnie przyjrzeli się naszym miejscom pracy, jakie kreujemy, jak na nie wpływamy, oraz temu, jak możemy tę pracę zmieniać albo od wewnątrz organizacji, albo po prostu, zmieniając daną organizację, aby zmienić organizację i dostać lepszą pracę. Czy to w sensie finansowym, czy po prostu tego jak się w tej pracy czujemy? Musimy wiedzieć, jak tej pracy szukać, a jednym z ważniejszych elementów szukania i zdobywania pracy jest stworzenie odpowiednio dobranego do danego ogłoszenia CV jak zbudować dobre CV jakich błędów unikać? Ile czasu ma rekruter? Czy rekruterka na przejrzenie 1 siv? O tym już za chwilę?
To.
Jest audycja pracy od podstaw przy mikrofonie. Jezuzanna Piechowicz, a razem ze mną jest pan Gracjan Szymański, dzień dobry.
Dzień dobry.
Senior rekrutment konsuloltant z HRK, a porozmawiamy o CV jak przygotować dobre CV czy CV mamy jedno, czy wiele i jak w ogóle zabrać się do tego przygotowywania CV na samym początku? Chciałam pana zapytać czy CV jest już jakąś taką przestarzałą formą pokazywania naszego życiorysu?
W zależności od tego, do jakiej firmy np. rekrutujemy, bądź chcemy starać się ubiegać o otrzymanie pracy i stanowiska. Jeśli chodzi o CV ono w większości przypadków jest w dalszym ciągu wymagane bardzo często pracodawcy, teraz jednak bądź rekruterzy właśnie poszukują kandydatów np. na nitynie, więc tam też mamy taki życiorys na żywo, który możemy sobie w dowolnym momencie edytować. On też bardzo fajnie pokazuje to w jakie mamy kluczowe kompetencje, jakie obejmowaliśmy stanowiska, jest też tam również sekcja na polecenia bądź komentarze innych osób, z którymi mieliśmy np. okazję pracować, więc to dodatkowo jest taką, jakby wartością dodaną dla osób, które, gdzie są w stanie zobaczyć takie profil na linktnie, ale nie ukrywajmy, że CBI w dalszym ciągu jest tym dokumentem, który jest używane i jest oczekiwany. Myślę, że w 90% rekrutacji.
Ile zwykle CV dostaje się na ogłoszenie o pracę, jeżeli pan rekrutuje, jest ogłoszenie o pracy? Ile sivina jedno ogłoszenie zwykle przychodzi?
W przypadku ilości kandydatów na nadane stanowisko jest to bardzo elastyczna kwestia bardzo często zdarza się, że jest 0 aplikacji na dane ogłoszenie, ale czasami jest to nawet 300 400 bądź 500 ogłoszeń. Chyba rekordem u nas w zespole było to około 1300 aplikacji. Na jedno ogłoszenie, więc jest to bardzo dużo i przejrzenie wszystkich CIV jest rzeczywiście czasochłonne. No i również wybór odpowiedniego kandydata z takiej puli jest bardzo trudny, ponieważ kandydaci bardzo często robią siv na tych samych szablonach i tesiv dla rekuterów wyglądają bardzo podobnie w pewnym momencie można po prostu się pogubić. I nie zauważyć tej różnicy pomiędzy stanowiskami czy np. jakimiś innymi osobami z uwagi na to, że większość osób korzysta z tego samego szablonu np. wygenerowanego ze sportali o pracę?
W internecie można znaleźć różne przykłady badań. Czy takich eksperymentów i ten czas, który ma rekruter rekruterka na jenosiv, to się waha między 15 sekund, a 50 sekund, więc jest to niezwykle krótki czas de facto, kiedy jest tak dużo tych CV przesłanek do na dane ogłoszenie chciałam zapytać. Jak może pan podpowiedzieć i co może pan podpowiedzieć naszym słuchaczom i słuchaczkom, aby to to konkretne siv, w jaki sposób się wyróżniło z tłumu? Na co zwrócić uwagę, żeby taka osoba jak pan czy ktoś z pana zespołu, kto przegląda te CV zapamiętał, odłożył na te kupkę, która jest do dalszego przejrzenia, bo to też, żeby była jasność jest taki pierwszy odsiew. Jak rozumiem, a później dalej dalsze kroki w procesie rekrutacyjnym.
Tak, należy pamiętać o tym, że rekrutarzy w momencie, kiedy przeglądają ivi korzystają w sumie podświadomie z takiej metody, a i trakingu, czyli wybieramy sobie podświadomie punkty w CIV, które są dla nas najważniejsze i tylko przeglądamy na szybko oczami. Właśnie te kwestie dopiero później posiadamy troszkę dłużej nad tym CV i analizujemy np. staż pracy czas pracy na danym stanowisku. Czy osoba nie przechodziła powiedzmy w ciągu ostatnich 2 lat 4 × do różnych organizacji, więc wtedy właśnie też sprawdzamy, jak dokładnie wyglądają te kwestie w kontekście tworzenia takiego dobrego CV i tego, w jaki sposób zostać znaleźć najlepiej zapamiętanym. Należy pamiętać o tym, że trzeba wykonać je przede wszystkim solidnie i musi być przemyślane i dobrze zaplanowane takim pierwszym krokiem w tworzeniu dobrego CV pod konkretną ofertę pracy jest przede wszystkim dokładne zapoznanie się z wymaganiami zawartymi w ogłoszeniu. Kandydat ubiegający się o dane stanowisko pracy, powinien przede wszystkim uważnie przeczytać ogłoszenie potencjalnego pracodawcy. Warto podkreślić, lub zaznaczyć kluczowe umiejętności doświadczenia i kwalifikacje, których szuka pracodawca, który np. są też zgodne z tym, co my reprezentujemy sobą, to pozwoli dostosować swoje CV do konkretnych potrzeb i zaakcentować odpowiednie informacje.
To jest niezwykle ważne, co pan powiedział, bo często podchodzimy do CV jako do 1 dokumentu. Ja i moje życie zawodowe to jest jedno CV, a de facto każde takie CV powinno być odpowiedzią na ogłoszenie, jakbyśmy brali udział w jakimś przetargu i składali po prostu ofertę i wtedy łatwiej jest wyróżnić się w tym procesie właśnie wykorzystują, że te słowa kluczowe czy długość tego CV ma znaczenie, bo w internecie są różne debaty na temat tego, czy 1 strona czy mogą być jednak. 2 niektórzy tutaj rekruterzy w rozmowach w pracy od podstaw mówili mi, że dostawali nawet pięciostronicowe CV jak to wygląda z pana perspektywy?
Jeśli chodzi o długość CV myślę, że nie ma takiej ustalonej zasady reguły. Ile rzeczywiście stron powinno mieć takie siv, kiedyś bardzo często było słyszane to, że CV może mieć tylko 1 stronę nie wolno przekraczać 1 strony, bo ono zostanie automatycznie odrzucone z procesu rekrutacyjnego, w dzisiejszych czasach raczej rekruterzy nie praktykują takiej zasady z uwagi na to, że kandydaci mają bardzo obszerne doświadczenie. Jeśli ktoś ma piętnastoletnie doświadczenie, np. w obszarze korporacyjnym bardzo ciężko byłoby zmieścić się na 1 stronie, szczególnie że niektóre stanowiska mają bardzo obszerny zakres obowiązków, kandydaci odpowiadają za wiele różnych procesów, wiele ważnych kwestii na danych stanowiskach, o których chcieliby wspomnieć, więc nie chcieliby też ucinać tych kwestii. Również oczywiście zdarza się taka sytuacja, że kandydat wysyła, które ma 5 stron z mojego punktu widzenia, jeśli te stanowiska są ważne i kluczowe dodanego procesu rekrutacyjnego. To jak najbardziej jeśli to są stanowiska, gdy np. ta osoba obecnie pracuje jako menedżer w jakiejś korporacji, a stanowiska powiedzmy z 2000 roku wskazują na to, że pracował. Nie wiem jako magazynier bądź ktoś w takim obszarze to tego SI winni tego stanowiska nie wpisywałbym do CV z uwagi na to, że nie łączy się z obecnym doświadczeniem i z tym, czego kandydat poszukuje, jeśli aplikujemy na dane stanowisko menedżerskie. Skupmy się przede wszystkim na stanowiskach, które właśnie są istotne dla danej pozycji.
Do tego, jak graficznie zbudować CIV, żeby było ono jak najczytelniejsze dla osoby, które będzie ją, które będzie je przeglądać, wrócimy po skróć informacji Radia tokfm. To jest audycja praca od podstaw moim gościem jest Gracja Jan Szymański, senior rekrutmen, konsultant z hark i nazywam się duzanna Piechowicz i za chwilę wracamy do rozmowy.
To.
Jest audycja pracy od podstaw przy mikrofoniezuzanna Piechowicz, a razem ze mną jest grac Jan Szymański, senior rekrutmen konsultant z hark rozmawiamy o tym, jak zbudować dobre CV w odpowiedzi na konkretne ogłoszenie o pracę. Chciałam pana zapytać, jak ułatwić to przeglądanie CV to znaczy, czego unikać, aby to CV, bo czytelne i żeby właśnie te kluczowe hasła z ogłoszenia wybijały się w tym CV pogrubić je jak to zrobić? Dobrze.
Osobiście zacząłbym od podzielenia takich swojego doświadczenia edukacji, umiejętności na takie odpowiednie sekcje dla pracodawców, np. bardzo ważna jest kategoria doświadczenie zawodowe do wymagań danej oferty pracy, którą publikują. Warto wybierać takie odpowiednie doświadczenie i projekty, które najlepiej odpowiadają na oczekiwania pracodawcy, jeśli niektóre doświadczenia są mniej istotne, można je pomniejszyć, podkreślając bardziej związane z daną ofertą, czyli te, które są dużo ważniejsze, można również dostosować opisy obowiązków i osiągnięć, aby lepiej odzwierciedlały potrzeby konkretnego stanowiska. Oczywiście należy pamiętać o tym, że w siv nie wolno kłamać, ponieważ bardzo szybko zostanie to zweryfikowane podczas rozmowy rekrutacyjnej z przyszłym przełożonym powinno również zacząć się od wypisania doświadczenia zawodowego w kolejności chronologicznej, zaczynając od najnowszych stanowisk w ten sposób rekrutarzy będą mogli łatwo śledzić ścieżkę kariery. I zobaczyć, jakie umiejętności i osiągnięcia zostały zdobyte na przestrzeni danego czasu, opisując swoje obowiązki i zadania na poszczególnych stanowiskach należy skupić się na konkretnych osiągnięciach czy projektach, które były kluczowe przede wszystkim skoncentrować się na rezultach, jakie zostały osiągnięte w poprzednich rolach, ich wpływy na organizację oraz przedstawienie konkretnych liczb i danych wpływa bardzo pozytywnie na odbiór w oczach rekrutera. Wskazywanie takich konkretów, jak np. oszczędności finansowe wzrost przychodów poprawa procesów czy zadowolenie klientów może podkreślić wpłat i skuteczność w działanie firmy, np. zoptymalizowałem czas obsługi faktur w systemie o 20% lub wprowadzony przeze mnie nowy produkt został sprzedany w ilości 450 000 sztuk. Taki zabieg może przede wszystkim pomóc i pokazać właśnie rekruterowi, że wyróżniamy się w jakiś sposób, że mamy już jakieś kluczowe osiągnięcia, ale należy upewnić się, że zostały wskazane doświadczenia i osiągnięcia, które są najbardziej zgodne z tymi wymaganymi opisanymi w ogłoszeniu o pracę.
Jakie są najczęściej też popełniane błędy, które w jakiś sposób utrudniają panu to przeglądanie CBI?
Jeśli chodzi o najczęściej popełnione błędy, które utrudniają właśnie sprawdzanie przeglądanie CV jest to przede wszystkim, kiedy kandydatem wypisuje swoje doświadczenie zawodowe, od końca, czyli ostatnie miejsce pracy jest na samej górze, ażeby dokopać się do tego bieżącego. Doświadczenia, trzeba tak naprawdę przejrzeć całe CV doj dojść do samego końca i dopiero wtedy skupić się na tymświadczeniu, które reprezentuje kandydat obecnie, to tak jak wspomniałem, bardzo ważna jest ta chronologiczność siv, żeby to wszystko było dobrze poukładane, jeśli chodzi o takie błędy, które często kandydaci popełniają. Jest to np. kwestia języków. Tutaj bardzo ważne jest odpowiednie nazywanie poziomu języka kandydacie bardzo często błędny i nieczytelnie zaznaczają lub opisują taki poziom np. gwiazdstkami kropkami czy, określając go jako komunikatywny słowo komunikatywny kompletnie nic nie znaczy dla rekrutarów. Czy haer menedżerów, więc dlatego trzeba bardzo o tym pamiętać, jeśli nasza znajomość jest na poziomie np. zaawansowanym dużo lepiej postawić jest na Europejski system opisu kształcenia językowego, od, a 1 jako początkujący do C2 jako biegły istnieją też różne certyfikaty językowe oparte na tej nomenklaturze, tak jak certyfikat 1 lub C2 posiadanie takiego certyfikatu. Może też być potwierdzeniem wysokich umiejętności językowych i zwiększać szanse kandydata w procesie rekrutacyjnem. Rekruterzy mogą uwzględnić te certyfikaty jako dodatkowy czynnik przy ocenie kwalifikacji dostarczają, one też taki jasny i jednolity system oceny umiejętności językowych na różnych poziomach, więc to pomaga rekruterom łatwo zrozumieć poziom językowy kandydata i porównać go z wymaganiami stanowiska, albo też z innymi osobami. To uczestniczyły w procesie rekrutacyjnym, więc dużo łatwiej jest wtedy wyłonić odpowiedniego kandydata.
Jak podkreślić, swoje umiejętności miękkie. Ja wolę określenie hiuman z Kios nie mamy jeszcze dobrego określenia po polsku, które są ważne teraz na rynku pracy, a jednocześnie no trudno znaleźć, jaką jakiś sposób, żeby przedstawić je na takiej skali, jak np. języki obce?
Jeśli chodzi o sekcję właśnie oczekiwania firmy bardzo często wskazują nie tylko wymagane doświadczenie zawodowe na daną rolę, ale również kompetencje, które bardzo sprawdzają się w takiej pracy. Mam na myśli właśnie te umiejętności, wielkie, o których pani wspomniała, są to cechy psychofizyczne i takie umiejętności społeczne, które decydują o tym, jak zachowujemy się i jak dogadujemy się z innymi ludźmi, czy organizujemy swoją pracę, albo odnajdujemy się nowych sytuacjach, np. wysoka kultura osobista rozwiązanie konfliktów motywowanie zespołu umiejętność radzenia sobie ze stresem, łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Myślę, że należy również wyróżnić te kompetencje, które mają szczególne znaczenie w ofertach pracy. I podkreślić je właśnie w osobnej sekcji umiejętności na swoim CV pokaże to pracodawcy, że jesteśmy kompletnym kandydatem, co w obecnych czasach ma bardzo duże znaczenie. Może to pokazać też właśnie pracodawcy, że zapoznaliśmy się z jego ofertą pracy i jesteśmy Spójni, czyli oczekiwania, które ma pracodawca łączą się z tym, jakie my mamy cechy, więc automatycznie jest to plus w danym procesie rekrutacyjnym, więc tak jak wspominałem na samym początku, przede wszystkim trzeba czytać ogłoszenie o pracę i wyciągnąć z tego, jak najwięcej wspólnych cech, które posiadamy i moglibyśmy połączyć z danym stanowiskiem.
W wielu wzorach CV pojawia się na górze taka forma biogramu jakiegoś przedstawienia się tego kandydata czy kandydatki. Czy pan uważa, że to jest dobry sposób, żeby zamiast od razu przejść do tych faktograficznych, wykształceń doświadczenia czy umiejętności zawrzeć właśnie takie słowo? Wstępu?
Myślę, że tak, jeśli mamy rzeczywiście coś ciekawego osoby do powiedzenia bądź kwestie, która jest w stanie też być spójna z tym, czego pracodawca oczekuje. To jak najbardziej możemy wspomnieć o osobie kilka słów i np. wspomnieć o tak krótko najważniejszych projektach, które realizowaliśmy, które byłyby rzeczywiście oczekiwane względem kandydata na tym stanowisku, więc to jest kwestia bardzo elastyczna, tak samo jak ze zdjęciem w CIV bardzo często mówi się, że zdjęcie jest obowiązkowe w CV druga strona mówi, że nie trzeba dawać zdjęcia do CV jeśli nie mamy zrobionego powiedzmy takiego profesjonalnego zdjęcia biznesowego. Lepiej po prostu nie wstawiać zdjęcia jako selfie czy gdzieś zdjęcia w lustrze, czy po prostu próbujemy zrobić takie zdjęcie bardziej profesjonalne, jeśli nie mamy do tego warunków, po prostu nie wstawiajmy tego zdjęcia do siv. Tak samo jest z tym biogramem, czy takim krótkim profilem, jeśli nie jesteśmy w stanie w ogóle w taki dobry sposób sobie tego opisać, to lepiej zostawić to na bok i po prostu nie wpisywać tej kwestii niż napisać np. coś, co nie byłoby w ogóle znaczące w kontekście rekrutacji?
Co z listem motywacyjnym? Czy to już jest relik w przyszłości? Czy warto też kształtować swoje umiejętności właśnie w tym zakresie pisania odpowiednich listów motywacyjnych?
W przypadku listu motywacyjnego jest to również temat bardzo elastyczny w zależności tego, czego oczekują pracodawcy. Jeśli pracodawca oczekuje listu motywacyjnego, będzie to na pewno napisane w ogłoszeniu o pracę na samym końcu np. w celu wzięcia udziału w rekrutacji prosimy przesłanie OSiR wraz z listem motywacyjnym. Wtedy jest to jasny sygnał, że pracodawca chciałby zobaczyć taki list motywacyjny, jeśli jesteśmy bardzo ambitnie, mamy dużo aspirację, oczywiście, jak najbardziej możemy zrobić sobie dodatkowo taki list motywacyjny i przesłać go wraz z aplikacją CV mi w ostatnim czasie. Myślę, że nie udało się spotkać z żadnym CIR, które byłoby dołączone łącznie z listem motywacyjny, więc wydaje mi się, że ten sposób rekrutacji sposób aplikacji na ogłoszenie powoli odchodzi już trochę do lamusa.
A czy treść maila, do którego załączamy siv, ma jakieś znaczenie?
Myślę, że tak treść maila też pokazuje, w jaki sposób komunikujemy się, czy mamy taką umiejętność, powiedzmy korporaacyjnej komunikacji, a w jaki sposób w ogóle zaczynamy rozmowę z nową osobą. Jeśli wysyłamy po prostu siv bez żadnego dopisku bez żadnej treści maila, tylko po prostu samo cove CV to na pewno będzie będzie to przejrzane przez rekultora jak najbardziej, ale pozostawi też taki pewnie delikatny niesmak, ponieważ bardzo fajnie jest też wejść już na samym początku w taką dobrą komunikację z reporta reportażystkakrutacyjnej, czyli np. do miejsca, w którym ja pracuje dla nas. Bardzo ważna jest utrzymywanie relacji z kandydatem, więc jeśli naszalacja jest utrzymywana długofalowo, możemy też angażować takiego kandydata po czasie w inne procesy rekrutacyjne, więc on również może dostać od nas np. kilka ofert na dane stanowisko, więc właśnie takie utrzymywanie relacji jest jest bardzo ważne, jeśli chodzi o tą treść maila, na pewno warto się przedstawić, napisać, na jakie ogłoszenie aplikuje, że jestem chętny do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym. Oraz proszę zapoznać się z CV, które załączam o załączniku w przypadku pytań kontaktu pozostawiam numer telefonu poniżej bądź tak bądź taką krótką stopkę po prostu można pozostawić, więc na pewno to jest ważny w jaki sposób zaczniemy tą rozmowę o aplikację sili.
Ten numer telefonu i adres mailowy warto też mieć w sybit czy wciąż adres zamieszkania warto w siv zamieścić?
Myślę, że niepełny adres zamieszkania wystarczy miejscowość chyba jest to np. Warszawa, gdzie dzielnice mają znaczenie w kontekście dojazdu czasu dojazdu do pracy. Wtedy można opisać Warszawa i konkretną dzielnicę, żeby też pokazać pracodawcy rejon, w którym mniej więcej się znajdujemy, raczej nie wpisywałbym swojego pełnego adresu, to znaczy ulicy numeru domu numeru mieszkania, ponieważ jest to zbędna informacja na etapie procesu rekrutacyjnego.
I na koniec chciałam pana zapytać, czy zwraca pan uwagę z jakiego adresu mailowego zostało dane CV wysłane?
Tak bardzo często zdarza się, że kandydaci mają adresy mailowe, chyba jeszcze z czasów, kiedy chodzili to do szkoły do gimnazjum i adresy mailowe były bardzo śmiesznie po nazywane. Warto stworzyć sobie takiego maila, który będzie brzmiał przede wszystkim poważnie np. imię kropka nazwisko, małpa serwer mailowe, żeby wyglądało to bardzo bardzo konkretnie, jeśli np. taki adres mailowy jest zajęty można na końcu dać swój rocznik urodzenia bądź. Dodać jeszcze jakąś 1 literkę, żeby ten adres wyglądał w miarę poprawnie, dorośle prawdziwie, bo takie adresy, które nie wiem są w pewien sposób zamaskowane po jakimś ukrytym hasłem. Nie do końca też myślę, że wyglądają pozytywnie.
Też domena ma znaczenie? Czy jest to profesjonalna nazwa, czy jest np. małpa latające kwiecisty kalosz? Com.
Na pewno te wszystkie standardowe adresy mailowe będą jak najbardziej pozytywnie odbierane przez rekruterów i np. har menedżerów czy potencjalnych pracodawców. Te adresy te końcówki, o których pani wspomniała mogą być na pewno średnio odebrane i wtedy też może np. rekruter poprosić, czy posiada pan jakieś inne adres mailowe, na które możemy przesłać dane dokumenty do dalszego etapu rekrutacji. Z uwagi na to, że firmy bardzo lubią zachowywać taką powagę sytuacji, więc my jako kandydaci też powinniśmy wpisać się w tą powagę sytuacji. Przypomniało mi się teraz też, że wielu kandy kandydatów my nie rozumie np. sekcje hobby. To też pokazuje nam, że kandydaci nie zawsze, tworząc ili zastanawiając się, co dokładnie ma być tam wpisane wpisują np. sztampowe literatura muzyka firm. Jeśli już chcemy zaznaczyć to w CIV opisujemy, to bardzo szczegółowo np. książki psychologiczne czy kryminały danego autora jazda, jeśli jazda na rowerze, to po jakich trasach, jakie średnio odległości rekratorzy mogą w ten sposób zauważyć nie tylko zainteresowanie różnymi obszarami, ale też również takie potencjał wykonywaniu służbowych obowiązków. Mam też małą anegdotkę odnośnie tej kwestii hobbi prowadziłem kiedyś rekrutacja dla dużej korporacji i kandydatka w swoim CV wpisała właśnie w hobbi. Lubię pieski oczywiście mnie to bardzo urzekło, ponieważ jestem wielkim miłośnikiem zwierząt i psów, ale musimy pamiętać o tym, że nie wiemy, kto jest po tej drugiej stronie, jak odbierze taki wpis. To też łączy się z tymi domenami mailowymi i nazwami adresów mailowych, więc wszystko musi być bardzo dobrze zaplanowane.
Bo przecież chodzi o to, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie bardzo panu dziękuję za rozmowę. Gracja Szymański, senior rekrutmen, konsultant zhrk. Ja nazywam się Zuzanna Piechowicz to była audycja pracy od podstaw już za chwilę informacje Radia to KFM zaraz po nich Ewa Podolska i audycja utoktora dobrej niedzieli. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRACA OD PODSTAW

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA