REKLAMA

Magda Linette odpada z Roland Garros. W grze Hubert Hurkacz i Iga Świątek

Przy Niedzieli o Sporcie
Data emisji:
2023-05-28 18:20
Prowadzący:
Czas trwania:
11:56 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Czy niedzieli o sporcie przemysłowiwańczyk, kłaniam się państwu ponownie i zgodnie z obietnicą przenosimy się teraz do Paryża na wielkoszlemowy turniej tenisowy wręcz open. Przemysław kozowski, dziennikarz sportowy radiatokefem jest na miejscu dzień dobry Przemku.
Dzień dobry, witam serdecznie. Rzeczywiście parę godzin już minęło lat kiedyś z samolotu wysiadłem i już od razu mamy taki bardzo Polski dzień, czy właściwie mieliśmy, bo wszyscy Polacy i Polski już zagrali dziś?
No właśnie Hubert kurkacz na plus na plus także spisała się reprezentantka Polski Magdalena fręk. Natomiast niestety mamy też porażkę i to jest chyba bardzo bolesne, ponieważ magdalenet żegna się z sturniejem po porażce z Kanady i konferenantes, od czego zaczniemy, od którego meczu.
Zacznijmy od porażki szybko niej zapomnijmy, potem będziemy już tylko o pięknych rzeczach i wspaniałych pohentach i weckendach rozmawiać, ale mówiąc serio, to po prostu z meczu macinet, wyszedłem w dosłownie kilkanaście minut temu, bo to było spotkanie zaplanowane na tym fantastycznym korcie. Ja jestem na obiekcie rollanda Rosa drugi raz byłem w zeszłym roku prywatnie, ale tylko na kortach suzan ngen, a ten kort i monucie to jest jakiś kosmos. To tylko tak powiem, bo 4 m pod ziemią i to wiadomo to inaczej w telewizji wygląda, a inaczej na żywo w tym miejscu, gdzie jest oranżeeria, więc to też wszystko jakoś tam kwiatami roślinami otoczone no i właśnie na tym korcie były wyznaczone na inaczejchurkacze i mecz ma, gdy linet to na Magdę musieliśmy poczekać, bo Hubert furka czekał 4 godziny prawie 3 godziny 30:8 minut natomiastdalinę też swoje na korcie. Jak to ona spędziła, żartujemy sobie w środowisku tenisowym, że na jak Magdalenie wiadomo, że trzysety i dzisiaj te trzysetety były były 2 godziny 11 minut dokładnie zfernament. To jest niewiele, jaka oczywiście zawodniczka naprawdzie jest niżej teraz niż mada gabinet, ale przecież jest finalisko wesołpem sprzednie tak dawna i to był taki mecz. Ja z niego musiał na chwilę wyjść na konferencję Huberta Hurkacza, tak naprawdę tutaj wygląda, natomiast to był mecz taki też trochę jak Huberta Hurkacza, czyli absurdans, pierwszy set czy 2 wprowadziła linet, wydawało się, że to idzie w dobrą stronę, ale potem coś wydarzyło, straciła swoje podanie przegrała 63 potem jak szedłem seta drugiego w jego tra trakcie no to graała koncert przy moment. No nie przez moment przez całegoegosetta właściwie bograła go 6 to 1 no i ta trzecia partia znowu była taka, że to mogło pójść w każdą stronę w pewnym momencie tam było przystanie podej 3 do 3 30. 0 40 chyba też 30, czyli szansa na przełamanie Legii pernand, ale potem nie przegrała swoje podanie IT w efekcie całym to frustowała się tam przy linii końcowej. Oczywiście gra dobrze to się dopingowała, ale, ale widać było, że no to nie idzie tak jak szło w tym ustrojem naukp, dzięki któremu ona też doszuusowała. No do do takich sportsmennek rozpoznawalny po wiadomo, że nie jest takie rozpoznawalna. Nie jest tak wysoko fi architaniisowa jak jasiątek, ale osiągnęła życia sukces Australii od tego czasu nie może do tego poziomu się zbliżyć i rolandka prostu potwierdziła.
No dobrze, przechodząc do Magdaleny fręk, myślę, że możemy też wyartykułować już jakieś prognozy dotyczące występu tej tenisistki na francuskiej kortach.
Ona dzisiaj powiedziała, bo mieliśmy okazję z nią porozmawiać właśnie po meczu z chinko dżang to jest w kolei zawodniczka rozstawiona z nr. 29 czy była rozstawiona z nr. 29, więc potencjalnie była faworytką w tym spotkaniu z bagalonu, fren, ale wymagana na całym. Po pierwsze, powiedziała mecz trwał uwagaa 47 minut, także magdaen się zapatrzyła na Igę Świątek PLA lugita mecze kończyć 50 minut godziny. To było jeszcze szybciej, ale przede wszystkim no na miała świadomość tego, że chinga też się wycofywała z ostatnich turniejów, że tam są problemy zdrowotne, dużo tam było błędów. Ja tego, o czym nie oglądałem, on trwa równolegle dla spotkania Hurkacza, żeby było jasne, natomiast teraz relacjonuję naszą taką krótką rozmowę przy okazji spotkania z mediami, więc no tutaj na pewno też nie ukrywała tego nagra na frchy, no pomogło to, że rachinka po prostu nie była w pełni dyspozycji. Natomiast no ten rozmiar zwycięstwa 6161 no to wygląda ciekawie i to prognozę no to owszem, teraz w momencie, kiedy, kiedy rozmawialiśmy z mada, ona nie dała jeszcze swojej kolejnej rywalki. Natomiast też przyznawała, że jej się gra w Paryżu dobrze, przecież ona zagrała fantastyczny, bój w zeszłym roku sąndelikerper było nr 1 na świecie, gdzie 1 piłki zabrakło do zwycięstwa. Miałem też szczęście, że wtedy przy ostatniej chwili na ten jeden z wybocznych kortów, to to zobaczyli akurat świat ten dzień, kiedy, kiedy byłem na garosie drugiego roku, to spotkanie trafiło. No i powiedziała też czy zapowiedziała, że ono ma jasny cel na ten sezon pierwsze pięćdziesiątka no tutaj zawodniczka raczej, która się tam kręciła kołosetnego, czy kręci kołosetnego miejsca była bodajże siedemdziesiąta pierwsza chyba najwyżej w karierze, więc no planuje taki duży skok i na tych portach ziemnych to wygląda na razie dobrze, myślę, że to może skończyć nie na drugiej rundzie uważa się skończyć dalej. No też pewnie bez przesady, to nie jest też zawodniczka pewnie na półfinał, tak jak tak dalej jest w Australii. Myślę, że to takich sensacji aż nie będzie, ale będę się patrzeć uważnie na następnym mecie, jak tych organizatorzy znowu nie da do 2 m Polaków w 1 czasie to na pewno pójdę.
No, a Hubert f Kurka czy gdyby się też opisał to, co dziś się wydarzyło i jak to wyglądało i też, jakie wnioski można wyciągać z jego pojedynku?
F kurórkacz, no towodnik, który nam zawsze dostarcza mnóstwo emocji, wprawdzie temat. Czy teraz oczywiście ronda go Jarosław okazuje euros sport, natomiast no wy wiecie, bo Polska pokazuje IT pitur i hubi potrafi irytować, hubi potrafi zachwycać i taki był też dzisiaj hubi znowu było takie falowanie. Re też to przyznawał, że no nie ma takiego meczu tenisowego, gdzie jest taki konstans 5 setów 3 37, czyli bardzo długi mecz, nawet szczerze jak na standardy wielkiego szamadziejność. Oczywiście 3 wygranych pierwszy set churka 63 szło dobrze wydawało się, że ten drugi też będzie w stanie wygrać, a przecież grał z gopnem na tym samym korcie w zeszłym roku wtedy wygrał łatwo w 3 settach, przegrywając miesiąc wcześniej grzymie podczas turnieju poprzedzającego gaosa. No, a tutaj mieliśmy naprawdę taki pojedynek, co na długim dystansie 75 drugi SI dostałłem 46 znowu Kurka czy trzeci już się wydawało, że znowu złapaurytum. No to nie, bo znów Belg zaczął grać lepiej i ostatecznie ten set nr 56 do 4, ale co jest ciekawe, bo tego nie widać i to pisze, skoro już jestem na miejscu, to co się działo na trybunach mnóstwo belwów, bo wiadomo, że oni mieli sukcesy z kopiece. To się powiedzmy w ostatnich 2 dekadach teraz już tak dobrze, że nie jest do końca jest zawodnik, który oczywiście jest bardzo solidny. I oczywiście był tam wśród kilkudziesięciu najlepszych ceisistów świata, natomiast teraz jest poza pierwszą setką, natomiast dyrektor teatru dyrektor teatruńska, fala również z tym się można spotkać się tylko na piłkarskim wieluu, ale też na korach Rolanda garosono i oni kibicowali bardzo mocno tam były co chwile oczy Dawid davidaid. Hubi starał się grać swoim rytm starał się, żeby go to nie wytrąccało z równowagi. No ale nie jest też zawodnikiem, jak trochę traktowana sprowokować, mówiąc, Hubert to Hubert to to to nie jest tak, że ciebie po prostu denerwuje i zaraz podwinnowwuje i też pokazać to wszystkim beldm, którzy krzyczą przeciwko tobie, że nie, że te wygra łatwo. no to nie jakobert jest oczywiście kulturalny grzeczny i odpowiedział, że po prostu na razie tam koncentrować na swojej grze. No i jakoś ten mecz na swoją korzyść przychylił, doprowadził ma teraz cholendra nr 39 na świecie bieg spora jako kolejnego rywala. To może być równie trudny mecz, no bo to nie jest królestwo Huberta Mączka, natomiast ma do obronywartą gruntnda z ofego roku 180 punktów i to jest ważna w kontekście gora rankingu, bo on wypad poza pierwszą dziesiątkę. I no wynik poniżej te czwartej grunty wiadomo, że sprawi, że się gdzieś tam w sunie bliżej pewnie dwudziestego miejsca, natomiast ten pierwszy krok trudny krok na kortach ronda garosa na tym pięknym jest czas. Powtórzę kort jest momat je dziś zrobił.
Przechodzimy do Igi Świątek, no bo z nią wiążemy największe nadziei. Tutaj nawet trudno być oryginalnym i nie wiem dyskutować nie poświęcać jej najwięcej czasu i miejsca w mediach, biorąc pod uwagę, że broni broni tego tytułu wielkoszszamowego z Paryża.
No tak, mu tak naprawdę najgę Świątek to się patrzymy, co się może dziać dalej. Wiadomo, że to to sportowcy patrzą z błyskawicami pokach, jak się w oczach? Jak się mówi, że no dobrze to typu finał z rybakiną czy finał sobanku, sabankaują rogu dziś łatwo wygrała, chociaż miała nie być łatwo odpadła. Już Maria saakaris z kolejną uchową, ale to też trudna rywalka była i to nie jest jakaś wielka sensaacja, chociaż taka RI była trudniejowo ósemką. No, a i na pierwszy mecz zagra we wtorek, bo i to jest no dzień bez meczów Polaków, natomiast my się oczywiście musimy popatrzeć, co tam się dzieje dalej. Taka jest prawda. No jeśli chodzi o to, jak media to analizują i oczywiście pewnie źle, że to jest w jej połówce rybakina, a nie pegula, ale ja bym jeszcze jednak mimo wszystko uważał na czwartą rundę. Jeśli do niej Iga dojdzie, rzecz jasno, to wytłumacz zrobił, bo tam może być Barbara klici, do was, którą świąt tak się gra wyjątkowo niewygodnie przegrała, pasjonujący był w ostr sprawie w październiku zeszłego roku. Oczywiście i inna nawierzchnia Bona hardzie, a nie na mączce, natomiast ciekawatej też oczywiście mistrzyni garosa z roku 20.01. czyli ona, jakby wygrała pomiędzy tymi 2 triumufami igis z 2020 jeszcze to sięudowskim, który też tutaj jest dzisiaj go. Spotkałem będzie ze swoją Roger, każdy wtorek, a między triumfem z ubiegłego roku, który ja będzie oczywiście w Paryż obroć.
Kontuzja i Świątek i nie dyspozycję z ostatniego czasu to jest pole do jakichkolwiek spekulacji. Czy w ogóle o tym nie ma mowy?
Coraz mniej chyba coraz mniej, bo tremuje nie widać, że pytam coś było nie tak podczas tych treningów. Czekam, jak jutro ja ten plan treningowy wygląda oczywiście, jeżeli mówimy o urazach gęśniowych, no to wiemy, no siedzibę w sporcie, to się zawsze może odnowć, tak jak się za szybko zaczęło, ale nie ma soozu. Nie wiem. No na tosłona 1 nie ma obozu jakiś niepokojących informacji, że coś jest nie tak, a ja właśnie dostałem na włocaowej grupie informacji, że osiemnastej 30 magdalen się z dziennikarzami spotka, to widzisz dobrze dobrze, że rozmawiamy teraz.
Może tak pędzić.
Będę będę musiał pędzić, a natomiast najwyżej troszkę spóźnie, myślę, że to się jeszcze to się jeszcze uda. Natomiast, jeżeli chodzi o tą kontuzję, o którą pytasz, to no nie zakładam, że będzie musiała kraować. I ja podczas tego garosa, chyba że będzie chudny wyczerpujący zmieni się pogoda, będę osiąga czy późno jak rzymię kończyć, to wtedy pewnie prawdopodobieństwo konkluzji wzrasta na razie w to pogoda na razie tylko lekko wieje wiatr na razie świeci słońce. I myślę, że to słońce tu będzie w Paryżu, jak zawsze dla Igi Świątek też świecić o ona stawi, że to słońce będzie świecić dla polskich kibiców.
Słuchaj nie chce nie chce zabierać ci czasu masz swoje obowiązki. Dziękuję ci bardzo.
Bardzo dziękuję, członek była.
Mi Przemysław Pozowski, dziennikarz wysłannik radiatokefem na turniej wielkoszlemowy w Paryżu. Tobie, dziękuję życzę powodzenia, natomiast państwa zapraszam na skrót informacji. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZY NIEDZIELI O SPORCIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA