REKLAMA

Nowe BMW 5, Fiat 600 oraz sprzedaż nowych samochodów na świecie

Codzienny Mag. Motoryzacyjny
Data emisji:
2023-05-29 19:40
Czas trwania:
13:11 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Dobry wieczór to jest codzienny magazyn motoryzacyjny radioto kvm Sławek Paluszewski Jacek Balkan jak co tydzień jak co w poniedziałek witamy pięknie, dobry wieczór sporo ciekawostek ostatnio trochę się albo się trochę ruszyło, albo jakoś chyba się trochę ruszyło. Mam wrażenie i tych ciekawszych motoryzacyjnych informacji jest sporo, a zaczniemy chyba od najważniejszej premiery ubiegłego tygodnia daci nie daci czekać MW.
O ja bym też raczej wolał obw, bo zapowiadaliśmy i zresztą dużo wiedzieliśmy na ten temat na szczęście prawie chyba wszystko się zgodziło BW piątka i 5 elektryczny, ale rzeczywiście masz rację premiera ósmej generacji MW 5 samochód. To już jest towarzysz nam od początku lat siedemdziesiątych pewnie ponad 50 lat. Tak myślę, prawda i to jest AUTO, które no jak patrzę tak na ulice, to raczej dość popularne w Polsce, prawda i ta nowa generacja to nie jest taki jak czasami u Niemców bywa generacja, która mi się kojarzy swoje steftingiem. Jednak przynajmniej nie wiem, jak ty oglądałaeś te zdjęcia, albo nie byliśmy na premierze.
To jak możecie się kojarzyć z faceliftingiem Sławko co? No.
Właśnie nie, ale to weźmie dokładnie, mówię nie kojarzy mi się. Fa.
Właśnie mówię no jak macie się kojarzyć z faceliftingiem, skoro to zupełnie nowa generacja jako 60.
To w przypadku foolkswagen na golfa czasami zmiana generacji była raczej faeststeftingiem, ale już to BF serii pić pozwolisz coś tylko, chociaż powiem coś o tej piątce, a potem do folkswagena. Może jak chcesz słuchaj, więc z tą piątką to nie jest tak, że elektryk i 5 i to jest najważniejsza informacja, chociaż ona była pierwsza ta piątka się zmieniła. Nawet to, że z zewnątrz się bardzo zmieniła, to pewnie pewnie też się zgodzisz, a jak nie to za chwilę się dowiem, ale przede wszystkim urosła i tu urosła sporo tutaj uważam, że jeżeli PW 5 ma już 5 m i 6 cm szerokość metr 90 to nie robi może na mnie tak aż takiego wrażenia wysokość metr 50 rozstaw osi to jest 3 m. Samochód jest ma wg mnie już imponujący rozmiary. No i jak jak to oceniasz wygląd tego, bo za chwilę byśmy też o napędach coś powiedzieli?
Dobrze, jak tak faktycznie wszystko ostatnio w MW urosło. Nie wiem, trochę czemu no bo siódemka ma 5 m 40 cm długości nie mieść się na miejscu parkingowym, zawsze kawałek wystaje natomiast piątka, która była w okolicach 4 m 84 m 90 ma 5 m. I chyba 4 cm długości, a więc ten samochód faktycznie się wydłużył, wprzód jest dla mnie do zaakceptowania, to znaczy to wygląda jak po prostu BW. Grill jest spory grill jest podświetlony, ale nie jest karykaturą taką jak siódemka, czyli to jest nadal, jakby kształt dzioba, do którego się przyzwyczailiśmy. Uważam, że to jest dość estetyczne i jest wyczuwalny ten język stylistyczny marki, do którego się przyzwyczailiśmy, nie ma tutaj żadnych kontrowersji. Miałem małą zagwostkę, jeżeli chodzi o tył tego samochodu, dlatego że on mi najbardziej przypomina zgodę Super to nie jest.
No ale żeśmy mi to wyjął z ust. Ja ja myślałem, że oktawie, ale dobra szko faktycznie trochę przypomina.
Skod, co nie jest żadnym problemem i to jest jakby z zewnątrz. To jest ładny samochód z każdej strony wnętrze jest zgodne z 1 strony zgodne z drugiej strony niezgodne w sidemce mamy sporo takich kryształowych podświetlanych dodatków i siódemka jest przeładowana oświetleniem, które ma budować nastrój. Tylko wiesz, to jest dla mnie trochę chore, bo tutaj w śpiączce też tak jest nie wiem, czym żeśmy to podczas testu siódemki, jakby wypomnieli, ale to tak jakby sobie urządzał dom, w którym śpisz korzystasz toalety, gotujesz jedzenie i raz na tydzień masz ochotę walnąć się na fotelu i np. wypić drinka z pallemką. No tak centralną częścią, ale nie i jakby i centralną częścią tego całego twojego życia, jakby w tym domu jest właśnie ta palemka i to, że raz na tydzień, a nawet nie raz na tydzień, bo często nie masz czasu, czyli jakby tamten samochód próbuje budować. Nastrój nie mamy czasu na nastrój odwozimy dzieci do szkoły do zerówki i śieszymy się do pracy, jesteśmy spóźnieni, jedziemy na zakupy, stoimy w korkach, nie jest nam potrzebne, należy też sztuczne wierz budowania, plus jakieś atmosfery oświetleniem kuchej. Co jest zresztą niezauważalne w ciągu dnia.
Może nie jest, ale są ludzie, którzy pewnie mają więcej czasu odcinają kupony są na emeryturze i oni sobie mogą pozwolić, ale tego to nie jest obowiązkowawać, ale nasz obowiązki zmieniania motywów. Ja wiem, bo też jak szybko korzystać, ale przecież no bo to.
Ja nie mówię, że masz obowiązek tylko dookoła, tego jest obudowana. Cała stylizacja tego samochodu w środku.
A środek trochę rzeczywiście jest taki kosmiczna zewnątrz jest normalny i cocznie się z to zgadzam, że, ale takcz to jest siódemka. Środ to jest ładowsze w obsłudze czy siódemka wnętrzu, czyli jest łatwiejsze w obsłudze niż te mniejsze nowe BW. Prawda, czyli się z jedennikx 2 trochę nie ja nie mówię, że gryzi, ale faktycznie, widząc ten samochód z zewnątrz spodziewałem się, że będzie miał bardziej klasyczny wnętrze, może tak natomiast czy to będzie mi przeszkadzało. No, dopóki nie pojeżdża, to raczej nie powiem, zastanawiam się tylko Zobacz, jak tu zostało, bo by się wydawało też, że BMW pójdzie w takie tylko mocne silniki plaginy, tak jak jest wielkim sufixem, a tu się okazuje, że masz samochód najtańszą wersję 520 i że ma zaledwie w cudzysłowie. Oczywiście 208 koni, a w dziś nr 197 jak w mercedesie klasy C, który jest mniejszy i jest też oczywiście diisel z napędem na obie osie one wszystkie mają świetneością i 7,5 do setki masz też samochód 300 konny. Prawda tutaj ja się cieszę, że się zostały takie, że oni nie zaczęli wieć tylko od najmocniejszych mocy i tak jak czasami premiium robi, wprowadzimy 2 silniki, a te słabsze będą za rok.
Tego, ale nie ma właśnie znaczy to jest słuchaj, to jest ogromne, gdzie to masz ten 300 konnne silnik.
299 koni 0 do 100 km na ludzi. Na.
6 silni, bo ja tego nie widzę w figurach.
To jest, ja mam to jest hybryda plagin.
Ale to jest w Stanach.
530 E no ja nie wiem, ja mam nie to jest.
Wszystkich to jest w Stanach na razie to szkoda, że już nie ma i w polskim konfiguratorze masz 2 l benzyna 190 koni 2 liter disel 197 i piątki 340. I no tutaj mam 517, ale to jest chyba tam około 600 konii też.
60 tak jak mówisz m 60 i piątka czterdziestka to ma tak 340 600 koni, natomiast jest jeszcze jak mówić, nie wiem. Ja nie mam 3 stany, czy nie stany mam wszystkie wersje, jest jeszcze 55 ex draf i ma prawie 500 koni benzyna po prostu.
Tak to plazi.
Benzyna plagin, bo to są plaginy, zauważ benzyny mocniejsze są plaginami.
Tak to się wszystko to się wszystko zgadza nie wiem, na ile, na ile to jest dostępne, ale słaj masz rację, to znaczy to jest przedziwne, dlatego że jak E sześćdziesiątka np. czyli to byłem wók, jest bangl 2000. Tam chyba drugi czy trzeci rok debiutowało, jak debiutowała piątka, to, jeżeli ja dobrze pamiętam, to ona była na początku i zresztą tak było wszystkie marki tak robiły nawet opel, że podstawowe wersje z najsłabszymi silnnikami to będą dostępne za pół roku, a na razie wprowadzamy, a na razie wprowadzamy, jakby to, co jest wypasione. Jak najbardziej no i.
Zaskoczenie, ale pozytywne ja się cieszę, bo wiesz sądy, jak bym chciał kupić ten samochód, to podejrzewam, że nie miałbym tyle pieniędzy, żeby kupić najdroższą wersję, a może bym pożyczył od znajomych i kupił najtańszą, jakby mi się bardzo spodobał, ale nie wiem, czy to podobnie.
Nie ma nie ma tej hybrydy plagi nie ma na razie z benzyna, jest disel tylko.
Ale one będą wiesz, dlaczego dlatego, że pan już wprowadza te hybrydy u nas bardzo konsekwentnie są fiksemie i są też w MW i 7 zresztą 1 i drugim wakacje będziemy jeździć wersjach z plaginami, więc będziemy mieli okazję je poznać, wiesz teraz, tak patrzę trochę Skoda może trochę, ale to nic w tym złego pamiętasz kiedyś zarzucali, że byłemmw chyba Jedynka czy x Jedynka była do hinddaia i 30 podobna trochę absurdalne było każdemu może się z czymś kojarzyć. Ja tutaj widziałem też kiedyś podobieństwo wolwo na zdjęciach szpiegowskich do olwa, ale dobra zostawmy te podobieństwa, a samochód w sumie zapowiada się ciekawie prawda.
Jeśli PS jest 100 000, kosztuje najtańsza wersja ile lat 255, więc to nawet nie podrożało względem tego dotycząceego przeszłości, ale z drugiej strony nie śledzimy też na bieżąco tych cenników, więc nie wiemy, czy sprytnym sposobem nie zostały one podniesione tuż przed wprowadzeniem tego, bo i takie rzeczy się zdarzały, niech bomw chyba, ale wiele Marek tak grub dobrze.
Słuchaj, skoro wspomniałeś, cennik żeśmy ostatnio mówili. Ja mówiłem o średnich cenach samochodów w Polsce elektryk 275 ogólnie 175 000 zł, są samochody, które tanieją z reguły, to są elektryki, bo np. tez o Tesli się zaczęło, potem obniżył Ford, ale ciekawy jestem tym, jaki wpływ na to, co powiem za chwilę, nie będę tutaj wszystkich danych podawał, ale ja tonamik spoało dane sprzedaży samochodów na świecie w pierwszym kwartale tego roku dostępność wiadomo ważna, ale ceny również te 2 rzeczy są najistotniejsze, jeśli chodzi o sprzedaż słuchaej, jak myślisz, bo liderno pamiętamy, jaki był jeśli chodzi o markę i model. Mam nadzieję, tylko rola w ostatnim roku na pewno jak myślisz, ile to jod jest modeli, tojot jest w pierwszej piątce.
W pierwszej piątce, ale gdzie przepraszam.
Na świecie to czy na świecie te na świecie 1 poczekaj 53 najważniejsze światowe rynki największe no wierz krajów jest prawie 200, ale, ale Jai to wziął te najważniejsze światowe rynki słuchaj. To jest niewiarygodne, to znaczy liderem już nie jest nie jest tojota, jeśli chodzi o modele. Natomiast 5 modeli to io to jest w pierwszej piątce i to jest zaraz wynik wynik.
Ale nie jak może być 5 modeli w pierwszej piątce, a toj ta nie jest liderem.
Nie to i tak w rankingu modeli to i tak rola nie jest liderem okej. No ale domyślam się, że wiesz, kto wyprzedził to rol lider, lider z tego lider z Europy, no te legrek to jest.
Ale powiedziałeś 5 w pierwszej piątce to ota ma 5 modeli.
Tak, nie 4 modele, no pierwsza przez flajgrek no pssłuchaj uważnie, ale tak powiedziałem na pewno te slajdirek ma 267 000 sztuk i to wzrost o prawie 70.
%, a potem 4 tojoty.
To potem 4 toio tylko rola spadła z pierwszego miejsca. Na drugie potem jest hajlak, czyli PiK ra 4, czyli sów i na piątym miejscu stoi ota kamery patrzę, czy w tym tej informacji dalej, że to mamy nie widzę, co tutaj jest dalej, ale uważam, że no z 1 strony sukces stojoty, bo 5 modeli w pierwszej 4 przepraszam w pierwszej piątce to i no nie byle. Co natomiast no też test brawa dla to jest-li samochód elektryczny liderem sprzedaży na świecie, kiedy tak miało być. Ja to chyba z rozmów naszych 5 lat temu to mogliśmy się podśmiewać z takich prognoz tak mi się wydaje.
To jeszcze na koniec mam ciekawostkę z tyskich fabryki, Fiat saczęnto jest testowany, będzie to zespół napędowy z dziip avengera, dziika węże, jeżeli dobrze pamiętam też chyba fabryka w Tychach dziwna sprawa. No kwiat 600 to było małe automiskie, które znamy doskonale, no było też w Polsce produkowane w latach dziewięćdziesiątych jeździło tego mnóstwo zresztą do tej pory gdzieś tam, w jakich drobnych usługach typu dostawca żarcia też to jeździ nowy Fiat 600. Będzie oczywiście crosowerem będzie wyglądał będzie wyglądał trochę jak następca fiata 500 x to znaczy, jakby jest narysowany dokładnie tą samą kreską i ma przód stylizowany bardziej na elektrycznego fiata 500. Natomiast tył ma po prostu jak taka za zaawansowanowany fastlifting fiata 500.
Tak tak czy masz zdjęcia takie oficjalny, bo ze 2 tygodnie temu mieliśmy z jakiegoś bloga i się zastanawiam jeżdżący samochód po Włoszech. Czy to jest coś podobnego? Już raczej.
Znaczy się właśnie o tym mówię przepraszam.
I tak będzie okej. No dobrze, to w takim razie Fiat trochę zapowiedzi ma, bo o nich mówiliśmy już w tym roku, natomiast ile się z tego zrealizuje? Zobaczymy.
Zobaczymy, kłaniamy się pięknie. To był codzienny magazyn motoryzacyjny kolejny jutro. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: CODZIENNY MAGAZYN MOTORYZACYJNY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA