REKLAMA

Sport360: Wielkie święto tenisa [relacja z French Open w Paryżu]

TOK360
Data emisji:
2023-05-29 19:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
05:55 min.
Udostępnij:

Na sportowe podsumowanie dnia zapraszają Michał Waszkiewicz oraz Przemysław Pozowski.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Informacje sportowe.
Michał waszszkiewicz dobry wieczór porażka rosta, bo jest szesnastką Karoliny pliszkowej i odpanięcia rozstawodnego z dziesiontką Feliksa oży alia simas największe niespodzianki drugiego dnia frapen czeżka była liderka SI światowego rankingu przegrała gładko z Amerykanką sloom stevenes, a canadyjczyk też szybko przegrał z Włochem fabiofoninim. Ekspresowo do drugiej rnd awansował zaator rozstawony z trójką Nowak jokowicz, który ograł w 3 cesetach Amerykanina Aleksandra kowacewicza. Więcej wieści z roana garosa już za chwilęsto z Paryża w TOK 360 malicji opoczet ino wracanęła wkę trynerską i na wyspę Argentyńczyk poprowadzi celelssi były szkoleniowiec ten hammu w tym sezonie nie pracował w żadnym klubie. Po tym, jak rok temu stracił pracę w parii są, że mają z lonyńczykami będzie mógł się skupić na odbudowywaniu pozycji w premier lig, bo chelse w tym sezonie była dwunasta i nie zagra w europejskich pucharach. Anglik dut beingngham z borus i doordmund uznany został za najlepszego zawodnika Bundesligi zakończonego właśnie sezonu, dziewiętnastoletni pomocnik otrzymał zdecydowane poparcie uczestniczących w te wizycie kibiców klubów oraz ekspertów, mimo że bo rusja na ostatniej prostej przegrała mistrzostwo z bajernem Monachium. To nie są jeszcze potwierdzone informacje, ale wszystko wskazuje na to, że od lipca belingham będzie nowym zawodnikiem ranu Madryt Polski sitkarki rozpoczynają ligę narodów, biało czerwone są już w tureckiej antalii, gdzie rozegrają 4 spotkania forma naszego zespołu jest pewnego rodzaju niewiadomą, ale na pewno będzie rosła z każdym dniem zapełnił w rozmowie z kanałem Polska siatkówka trener Stefan lawaryni witti na gór KON lision. Najfing drużyna ma się dobrze jest w całkiem dobrej formie mniej więcej jest tak jak oczekiwaliśmy, to dopiero początek jest te wiele rzeczy do poprawienia, ale pracujemy nad tym, niedziela była dniem, żeby wrócić do rytmu, a od poniedziałku już koncentrujemy się na turnieju Fokus. Im o nie kompetsion pierwszym rywawallem Polek będą jutro wieczorem Kanadyjki będzie macielajgla, tak jak w ubiegłym roku zaczynamy od meczu z kanadyjkami. To co z niego zapamiętałem to Fakt, że był bardzo nerwowym, spotkaniem po obu stronach boiska, a jakość gry nie była najwyższa, najpewniej teraz będzie trzeba poczekać kilka meczów, aby zobaczyć i wysokiej jakości krew w przypadku wszystkich zespołów, no bo niełatwo jest tak szybko przygotować drużynę, szczególnie że wiele zawodniczek dołączało w ostatnich dniach las dyis Polki w Turcji zagrają także z Serbią Włochami. Oraz Tajlandią.
Przed nami sport 360 i przenosimy się w tej chwili do Paryża, gdzie jest Przemysław Pozowski, Witaj Przemku.
Dzień dobry.
Jestem, który obserwuję teren turniej wręcz open, który się odbywa na kortach Rolanda Garrosa, wielkie święto, jeśli chodzi o tenisa, jeśli chodzi o całą tę dyscyplinę sportu. No i powiedz, w związku z tym nie słyszymy, słyszymy się cały czas mam nadzieję, że tym nie słyszysz także, bo my ciebie słyszymy dobrze.
Zacznie od atmosfery, jak to wszystko wygląda?
Do fantastycznie, to jest potok ludzi po prostu, który przechodzi z koru na kort, bo to są pierwsze wczesne rundy, więc tych mecz jest sporograją, nawet na takich bocznych kortach, zawodnicy, którzy w przeszłości nie wiem, czy wygrywali Rolanda garosa, jak Stana winka Szwajcar, który rozegrał dziś 500, wybój na korcie nr 14 już no takichżjących usyłowi swojej kariery, ale przecież zwycięzca w dwoje sprzed lat kilku Dominik siin, który próbuje wrócić do formy, bo kontuzji też na jednym z tych głośnych kortów na oprócz tego oczywiście korty główne, gdzie Nowak Dzikowicz, który zresztą w tym momencie bodaj rozpoczyna konferencję. Prasował od dzisiaj łatwo pokonał swojego pierwszego rywala, ser wygrał salach sondarem koaczewiczem. Uwaga to też nie jest serpko o ten drugi zawodnik to jest człowiek reprezentujący stany Zjednoczone urodzony już oczywiście w Nowym Jorku, oczywiście tutaj także. No taka atmosfera wyczekiwania na mecze, bo też spodziewamy się, że tutaj będzie sporo polskich kibiców, bo Iga Świątek, jutro swój pierwszy mecz zagra dzisiaj Iga Świątek trenowała i to w ogóle ten trening odbywał się w innym miejscu niż na głównym obiekcie. Jeszcze na takim korcie nr 28, gdzie trzeba troszeczkę przejść przez ulicę pójść kawałeczek dalej do innego obiektu sportowego w pobliżu i tam no na taką specjną przepustkę się dosłownie miał 25 minut wchodzizi i można obserwować właśnie treningi. Oprócz świątątek, tam dzisiaj trenował chociażby mistrzem bliski stok, a reksander ziriew czy on z japper, która jutro otworzy mecz na korcie, głównym co będzie pierwszym mecz dnia 15 i 45 właśnie zagra tunezyjka, która gdzieś trenowała ze swoim trenerem, więc no atmosfera jest naprawdę wielkiego wydarzenia sportowego, no wreszcie po covidzie, więc wreszcie jest tłum ludzi, nawet te małe korty na czasem godzina stojące oglądają, czyli nad komplet są oczywiście mecze, tak się zdają np. na meczu magdylina, że nie było kompletu. No bo akurat zainteresowanie było gdzieś wtedy na innym porcie. No ale dziś jeszcze też Francuz Meler zagra Janikiem sinerem re korcie głównym w tzw. sesji wieczor dyrektor.
Oglądać się i kibicować się tak jak mówisz na koniec jeszcze o tym powiedzmy tych kibiców z Polski nie brakuje spotykasz ich i co mówią króciutko na koniec powiedz?
No na razie. To myślę, że spotkam ich jutro, jakby szkodzić na meciki Świątek, natomiast spodziewam się, że będą tutaj przeważają Włosi i Francuzi oczywiście Hiszpanie. No jest właściwie na wszystkie języki świata się mieszają jutro do tego na pewno dojdzie Polski, były polskie flagi na meczach Huberta furkacza też czy magdylinet, więc na pewno i zasiątek jeszcze to będzie zdwojoną.
Siłą. Bardzo dziękuję. Przemysław Pozowski z Paryża, będziemy oczywiście śledzić się wręcz open, także to 360, a już teraz sprawdzamy co za oknami. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA