REKLAMA

Paryska Policja z 1900 roku, czyli Belle Epoque, jaką dobrze znacie, oj, znacie

Poza Sezonem
Data emisji:
2023-06-08 22:00
Audycja:
Czas trwania:
48:01 min.
Udostępnij:

Ten sposób opisu przełomu wieków ma już swoją tradycję. Belle Epoque, jako świat zbudowany z brudu, biedy, przemocy, chorób wenerycznych i początków narkomanii. Brzmi znajomo? No, pewnie. To nowy kanon, aż chciałoby się jakiejś odmiany.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Jakub Janiszewski Joanna Malicka Bartosz Stasz się to jest audycja po sezonie, a dzisiaj porozmawiamy o serialu, który zaproponował nasz słuchacz, podrzucił taki tytuł, który się nazywa palipol Lis.
Więc nich teraz dzwoni i tłumaczy się, dlaczego.
Palipo Lis milny są tak, jakbyśmy z francuska przyzwoczyli, czyli policja paryska 1900, a potem jest drugi sezon 1905 i to jest serial kryminalny historyczny kostiumowy, ale przede wszystkim to kryminalny. Tutaj chyba na pierwszym miejscu, który w jakimś przedziwnym zbiegiem okoliczności jest właściwie pozbawiony błędów, większych znaczy, jak się go ogląda. To wszystko gra, a równocześnie jest coś takiego, że przynajmniej mnie to za serce nie chwyta, choć nie mam się, czego czepnąć i w zasadzie to jest moja zagadka na dzisiejsze wieczórna, że co to jest, że to jest wszystko tak bardzo dobrze wymyślone napisane. To budowa wielowątkowa teoretycznie nie ma nudy, prawda znaczy naprawdę się postarali twórcy, żeby tą belę pok pokazać jako mroczną dziwną, żeby ten Paryż pokazać jako takie miejsce zła. No tak się o tej dzisiaj chyba już utarło pisać, tak jest pisaneany nie wiem, szkarad, bo karłatny Płatek i białe, które się mniej więcej w podobnym czasie odbywa w Londynie. Chyba ty Joanna mówiła się w takim serialu w Berlinie, który.
Bawilon, Berlin tak on jest późniejszy. To jest znaczy to jest. To są lata trzydzieste, to właściwie dwudzieste trzydzieste, no, niemniej jednak jeśli mogę się wytłumaczyć z tego tak nim czy może. To.
Ja dokończę to prezentacje tutaj mamy wszystkie teoretycznie, takie nurty, które zdefiniowały dwudziesty wiek, czyli antysemityzm, który się potem przeradził w hitleryzm właśnie taki początek świata, który za moment, jakby zaowocuje, tym bardzo krwawym dwudziestym wiekiem. Wszystko jest w zasadzie na miejscu i nośne nawiązania do realnych postaci realnych skandali realnych sytuacji z Paryża i z cesarstwa francuskiego ówczesnego, a równocześnie coś takiego jest w tym serialu, że no nie ma tego szału. Nie umiem powiedzieć dokładnie, dlaczego tak jest, dlaczego ja się nie mogę w to wciągnąć, dlaczego pozostaje jednak na zewnątrz? Czy to jest kwestia mojej jakiejś ułomności, że mnie to nie ruszyło tak do końca, mimo tego, że tak jak mówię mi się wydać to absolutnie bezbłędnie zrobione na zasadzie scenariusza aktorstwa bardzo dobrych kostiumów bardzo dobrych scenografii. Dobrych zdjęć wszystko jest.
To mogę mogę się wytłumaczyć teraz dużo Berlin, a potem, dlaczego ta sztuka dobrze skryjonej zbyt dobra. Ja bym ja bym ja pomyślałam o Babilon Berlin, dlatego że mam takie wrażenie, że oba te seriale wpisują się w taką tendencję. To jest absolutnie moja teoria. Unknown speaker 4 Nie wiem, czy to jest prawda.
Ale mam wrażenie, że w Europie zaczynają powstawać naprawdę fantastyczne seriale zrobione z rozmachem i to są seriale historyczne. To jest serial francuski i też muszę powiedzieć nie porwał mnie za serca, ale ja go obejrzałam z przyjemnością, ponieważ uwielbiam i w Stanach mamy coraz mniej takich seriali. Uwielbiam serial seriale robione z pompą z tym, że jak ja patrzę, jak tam jest właśnie zrobiona scenografia, jak tam jest pokazany Paryż, jak tam jest po w ogóle miasto, jak tam jest pokazany ten przełom wieków po prostu na poziomie takich najprostszych rzeczy jak właśnie rozmach scenograficzny. Kostiumy widać wielkie pieniądze, które są włożone w ten film w ten serial. I mam takie uczucie, że nawet brytyjskie seriale, bo chyba reperstriic jest brytyjskim serialem, poprawcie mnie, który mniej więcej gdzieś tam jest podobny tematycznie. On jednak mocno odstaje, widać, że to są, że to jest taki, chociaż oczywiście to też jest serial z wysokim budżetem, ale taki jest troszeczkę bardziej bida, a tutaj ten rozmach jest porywający i Babilon Berlin, który jest innym serialem, zupełnie też, w jakim sensie trochę o innych rzeczach, ale, a jednak trochę podobnych też, bo też też o tym jak się jak się rozwijają pewne niepokoje społeczne i co się z nimi później dzieje, ale i zresztą pabilon Berlin był najdroższym serialem europejskim, pamiętam, w którym roku, ale jest wielką koprodukcją, też przede wszystkim niemiecką, ale tutaj widać, jak współczesny serial może być, z jakim z, jaką szczegółowością i użyję słowa pietyzm, ale takim taką drobiazgowością buduje się świat, jak tam stoi wazonik, to w nas, jeżeli tam, jeżeli to jest wzonik, to jest naprawdę z epoki nie jest plastikowy udający, że jest wznikiem dziewiętnastowiecznym. Nie tutaj wszystko jest prawdziwe nie wiem.
Przecież fotela zaosieckiej.
Tak czekaam się fotelle z Osieckiej jak najbardziej.
Nie bez przyczyny?
Bo, bo uważam, że my też rzadko rozmawiamy o takich serialach, bo każdy z nas czerpie inną przyjemność z takiej popularnej rozrywki. Mnie sprawiają przyjemność rzeczy zrobione z rozmachem nic na to nie mogę poradzić.
Lubi lubi dziewczyna.
Nie lubi dziewczyna nic na to nie poradzę i ten i ten serial na pewno jestem przekonana, że podoba się właśnie tym widzą, którzy szukają nie tylko jakby przyjemności fabularnej, ale też właśnie takiego. No czegoś, co można sobie pooglądać podotykać.
To faktycznie jest coś takiego, że w Stanach możliwe, że coś właśnie mi ucieka. I zapominam o jakichś ważnych tytułach, ale że ta moda gdzieś minęła z 10 lat temu, że mieliśmy z 10 lat temu mieliśmy taki moment serialiś pompą zakazany imperium, bo TOK FM Fincher tam przyklaskiwał i 1 odcinek miał kosztować 15 000 000 było tabu z tą hadim Brytyjsko amerykańskiej też w podobnej erze i też w podobnej stylisty. Co jakby też tego właśnie odkłamywania tej belepok pokazywania, że ona była bardzo brudna niefajna itd. no i mieliśmy w Stanach znakomitej. Mam wrażenie, że bardzo nieceniony u nas seria denik z kraj o o początkach medycyny chirurgii też w początku dwudziestego wieku. I tak chciałem myślę, później takich wielkich produkcji było mało w Stanach, a rzeczywiście Europa się trochę tutaj próbują na tej historii też myślę, że z racji tego swojego dziedzictwa i tego, że traktuję jako element sprzedażowy. Jak coś co jest wyróżninikiem, że przecież Niemcy poza Belle poza Babią Berlin zrobili też bardzo popularnynetfksowy serial pokonani, który opowiadał zupełnie inaczej o czasach powojennych. I rzeczywiście się inwestuje w te produkcji historycznej i rzeczywiście na bogato, tyle, że tutaj mam poczucie?
I może spróbuj po swojemu powiedzieć to, co moim zdaniem przesądzać tą samodzielnie działa, że tu wszystko jest świetnie zrobioną lekcją, a brakuje elementu szaleństwa. Jak Janusz morgister mówił o firmach, że musi zostać rysa na filmie, mam poczucie, że to jest perfekcyjny obrazek w tym w tym mniemaniu 1 rysy wojewoda wpływa.
Ale ja myślę, że to związane z tym, że tu ten ser nie jest w żadnym stopniu odkrywcze, on się wpisuje w kanony sposobów opowiadania o tej konkretnej epoce. Już jednak bardzo mocno wyryte to są takie koleiina nie, czyli jak bele. Po, kto wiadomo, że w chwilili z brud początek narkomani i w ogóle strasznie aż jest tak strasznie, że aż jest zastasznie, znaczy trochę by się chciało, żeby oni może trochę złamali ten kot, który został stworzony na opis bylepok.
A ja mam poczucie, że jeszcze 1 rzeczy taki już przysto scenariuszowy, bo mówimy o tych wszystkich elementach rzemiosła, które są na poziomie absolutnie światowym nie da się tutaj scenografia rzadko się zdarza oglądać coś ta wiecz.
Karaana królów była tak kraęsa.
Zdjęcia reżyseria, tu wszystko jest takie, jakby powinno aktorstwo pewnie mniej, a do tego właśnie, że tu mamy 1 kłopot z tym serialem, mianowicie, że ja chciałem myślę o serialach kryminalnych, a to są kryminały, one prawie zawsze żywią się głównym bohaterem, którego tutaj nie ma ta prawda, który tutaj jest bardzo słaby. I myślę, że w ogóle to jest bardzo interesujące zjawisko. I ja sam mówię to jest we własnym imieniu nie mam na to żadnych potwierdzonych badań, ale bardzo ciekawe jest jak kryminał się skodyfikował gatunek współczesny, bo już taki poczęderowski, że potrzebujemy mocnego bohatera na czele tej ekipy policjantów i on musi też wyglądać inaczej musi mieć być odtsiderem, a tutaj sobie, gdzie policjanci wszyscy muszą garnitury, nawet to, że oni wszyscy są tak samo ubrani sprawia, że ja ja w ogóle nie wierzę w tą policję. Ja wiem, że tak wyglądała. I wiem, że to nadal może być świetne, czego sherlok Holmes w różnych isternizacjach, bywa dowodem, ale tutaj to nie działa i ten to, że główny bohater się rozpływa w tej masie panów w garniturach.
I szczerze mówiąc pań, które też swój sposób, bo tam, bo tam mogłyby być bohaterki i dokładnie tak samo rozpływają się w tłumie, jak policjanci.
Więc jest coś takiego mam poczucie jakiś grzech założycielski tego serialu, że jakby i interesujemy we wszystko tak pilnujemy, że w Sojuszu nie było baboli żadnych ich nie ma tak, ale już nie dopalamy. Nie wrzucamy tego nitro.
Czy tak trochę nie wiemy, na co akcent położyć nie, o co my chcemy uzyskać, jakby wszyscy są dowartościowani, każdy ma każdy może sobie znaleźć swoją postać, za którą pójdzie, ale w efekcie nie chcesz iść za żadną, bo żadna nie jest na tyle wyraziste. Prawda, choć np. są takie, które są ciekawsze od innych, nie np. tytułowa czy tytułowa, jaka tytułowa caczołowa, policja ty tytułowa policja główna bohaterka. No tak najgówniejsza, czyli pani sztalaone i ona się chyba tak nazywała. No ona jest ciekawa, trochę trochę taka szpiegi i.
Ówczesna to była prawdziwa postać. To to.
Ogóle najbardziej to też bohaterka skandalu, ona no fajna jest znaczy, jakby ją rozbudować i jakoś dać i trochę więcej mięsa. To było okej, ale ja myślę, że to jest właśnie trochę takie, że bardzo to jest to są świetnie kusztownie przygotowane i zaaranżowane półmiski, ale to jest jednak kurcze bardzo jarskie danie. Tu jest niby w każdym odcinku ma tryskać ucha i ma śmierdzieć trup świeży lub nieświeży zależy, a równocześnie, co się takiego, że on tak schematycznie śmierdzi tak pośmierduje, bo musi to znaczy takie, że w tym odcinku poczujemy zapach moczu, a w następnym tam czego się rozkładającego się mięsa. I to takie bardzo lepiej wręcz wyczekialne, takie, że pamiętajcie przy tym serialu się nie je powinni mieć takie dyskejmery na początku nie tak jak tam Amerykanie straszą, że przemoc i samobójstwo. Tak tu smród i niezmaczne obrazki.
Ale on ma dobre momenty, gdzie się np. z właśnie się bardzo podoba, ta ta postać i zgadzam się, że ja byłam bardzo ja w ogóle byłam przekonana, że ona będzie tą postacią, za którą będziemy podążać. I byłam bardzo rozczarowana, że ona się gdzieś tam rozmyła i w ogóle, jakby ten wątek nie nie dominował. Mnie się też podoba, szef policji on też potencjalnie mógłby być tylko powinien być bardziej charyzmatytyczne. To jest prawdziwa postać.
To, co oni budują nie, że w pewno budują już takiego już dobra to okej będzie o Starym w jarusie, który wraca na front iwala.
Wszystkich młody młody no myślisz, ach, młody będę kibicować, ale nie muszą kibic władzy pogubi się i to jest i rzeczywiście rzeczywiście zgadzam się, że brak tego głównego bohatera to jest absolutnie. To dlaczego nie, dlaczego się nudzimy, ale pomyślałam sobie o w serialu, który nie wiem chyba jest klapą, czyli o złotym wieku, który się pojawił na go jakiś czas temu, opowiadał o Stanach Zjednoczonych w podobnej epoce, ale nie był zrobiony z tak w tak kosztowny i z takim rozmachem w taki sposób i też był rozłożony na ileś tam akcentów jest kompletnie niedo oglądania. Tutaj jednak są takie momenty, gdy ja absolutnie wchodzę w historię np. ta scena nie wiem, czy ją pamiętacie łamania jednego z więźniów i zmuszenia go do sąsiada do przyznania się do winy scena, która jest wymyślałam, że Boże gdyby, gdyby więcej było takich momentów. I gdyby w ten sposób budowano te narracje, tam rzeczywiście to jest, chociaż to zgadzam się, że to jest taki trochę to, co powiedział Kuba, że tam no z założenia musiał musiało zaśmierdzić trupem, ale to jest ale, ale to jest tak mocne i tak dociśnięte, że dla mnie wstrząsające. Myślę, że te sceny właściwie sekwencje, bo to jest kilka scen, zapamiętam na długo i tam są takie momenty. To.
Jest to w ogóle bardzo ciekawe trochę może to jest coś, co powiem, będzie na boku, ale bardzo mnie to z samych zawsze ciekawiło kiedyś byłem na takich warsztatach scenariuszowych, gdzie właśnie jedną z rzeczy czy analizowaliśmy i gdzie było przedstawiany przypadek serialu, dotyczył serialu historycznego. I to był bardzo ciekawe, jak się tworzy seriale, historycznie takie naprawdę duże produkcję, zwłaszcza, że to są komedziowo kryminalna, historia dziejąca się, w jakich historycznych okolicznościach, i że np. i to tutaj świetnie widać, jakby, że ta sama mechanika działania jest wykorzystane, czyli że, kiedy już mamy scenariusz. I wiemy, że mamy odpowiednie sceny, każda scena jest przeglądana pod kątem przez duże studia produkcyjne przez ekspertów pod kątem wysycenia ich tzw. bitem historii bitem komedii bitem kryminału, czyli np. jak są w każdym odcinku musi być powiedzmy przynajmniej 7 scen, które wykorzystają coś bardzo charakterystycznego z liserczu prawdziwstycznego. Liserczu i tutaj to jest i to jest świetn to mierzeenie czaszek, który jest jakoś optensją w policji znak, gdy tam robią pomiary.
Propo telefon, który, bo ten szef policji naprawdę w rzeczywistości wprowadził do francuskiej policji i telefon i rower i tam ileś wynalazków i te sceny, które rzeczywiście wydają się kuriozalne, to to jest prawda. Mar więcej takich elementów rzeczywiście.
Mi zacząłem tego, bardzo pilnują, a to jest jakby pewna rzecz. To jest w dużych, z których produkcyjnych procedurą po prostu jeśli robimy scenach historyczny, to w Polsce niestety tak nie działa, a szkoda Włoch dzięki temu Lisa jest zupełnie odpuszczany przez naszych scenarzystów, a pewnie też wiele rzeczy mogliśmy się dowiadywać prawdziwych o historii, a jednocześnie jest to szalenie ciekawe, jakby ilość ciekawostek, które można upchnąć serialu jako długo trzecie planowa jakieś motywy w scenach jako temat rozmowy jako temat właśnie rekwizytu, gdyż się pojawia. To wszystko kapitalnie buduje rzeczywistość.
Jakoś, to mam tutaj wrażenie, że to nie ma takiej ło patologii, że to nie jest mechanicznie, że to jest jakby zanurzone w tym świecie, bo może w ogóle tam najciekawszy jest świat. Może brakuje tej historii, brakuje tego nerwu, ale ten świat dla mnie jest interesujący, nie jest nowy i też pomyślałem sobie od razu aż ładny pułateki biały tak taki tytuł, bo, bo to jest dokładnie ten sam świat i w ogóle prostytutki.
W ogóle zbudowanie historii na ten sąd trakcie.
Tak, to się zganizowano z drzwi.
Ale, ale wiecie, co jest te kontrasty bieda bogactwo, tutaj wszystko te są dokładnie te same te same wątki te same elementy, ale tak jak mówięsz, kiedy mu opowiadasz o tym o tym, jak jak to komponować. No wydaje mi się, że tutaj lekcja naprawdę została odrobiona.
Ale tu jest różnica, taka zasadnicza nie pamiętam tego serialu, które powstał po szrbatnym podatku i białym pamiętam, że go oglądałem, ale to było lata temu już jakoś nie zapisałoby. Mi się tego w głowie wyraźnie, natomiast wiem, o czym była ta powieść, ta powieść mokalafabara ona miała i ma taki wydźwięk. On się patrzy na kobiety głównie patrzy na to, kim one były to jest serial o odsłonie, jakby możliwości funkcjonowania kobiet w społeczeństwie tak tej epoki, gdzie właściwie wybór między byciem żoną, a z przeproszeniem kurwą nie był żadnym wyborem i on tęzę, jakby zaciera. On to te granice, jakby rozmywa to pokazuje natomiast.
Tutaj nie ma głębokiego tematu, nie ma jakiejś próby wydobycia czegoś z tej z tego świata, żeby to wyraźnie obejrzeć i to się staje przez to właśnie trochę schematyczne przewidywalne. I takie no tak oczywiście, jeżeli już mamy trupa rzeźnika antysemitów nacjonalistów, bijatykę na ulicy martwe dzieci, no to jeszcze potrzebujemy heroinistów i morfinisttek i ona wszystkie nam się pojawią. To wszystko musi być i musi być oczywiście diagnoza w tym wszystkim.
Kraj mózg, bo bez drf nie ma.
Szansa nie ma w ogóle początku całej historiiii. To wszystko jest i to jest takie przynajmniej takie wrażenie aha okej. No to wszystkie zabawki przynieśliście, ale tak właśnie, jaka jest taki cel tej.
Się w sensie mam poczucie, że to jest takie bardzo bardzo dobre piątkowe wypracowania. Tak takie, gdzie styl się zgadza słowa, są pięknie, myślę, że to szóst szóstki z tego nie będzietuczna.
Inteligencja coś w tym jest tak.
Zgadzam się, ale oczywiście to jest intersierdz, co mówi o tym temacie, że mam poczucie to gonitwa twórców za pokazanie mi naszym czytałem, to w wywiadzie Krzysztof KR Kwiatkowskiego dla rzepy, gdzie twórca serialu mówił o tym, że on chciał postawić takie lustro, które pokazuje, że kiedyś jest dzisiaj, że to ciągle te same problemy są żywe. I to jest słuszne i chwalebna i intencja, ale z drugiej strony mam poczucie, że tych tematów, które wyciąga jest trochę za dużo, że mamy jakieś rozdźwięki społeczne, że mamy ten antysemityzm sytuacje kobiet, że brakuje mi takiego mocnego współgłosń. Tak jak brakuje mi wyboru bohatera, tak samo mam poczucie, że oni się pogubili między tymi tematami, które chcą opowiadać i każdego z nich tak trochę dotykają, ale żaden nie zostaje zgłębiony. Wtedy.
Tak, bo on też takie poczucie, że w pewnym sensie jak brzmi to hasło kiedyś jest czy.
Kiedy że kiedyś jest dzisiaj, że ta historia jest dzisiaj również aktualna.
No nie jest to znaczy niby jest, a nieprawda, to znaczy jak będziemy chcieli do tak pokazać, to tak oczywiście możemy się upierać, ale tak naprawdę nie znaczy historia może jest wariantowa, ale na pewno upływ czasu swoje robi. I pewne zjawiska nie są dziś dzisiejszymi. To to, że tam jest antysemityzmów, to ten antysemityzm nie ma nic wspólnego z dzisiejszą antysemityzmem. Ja mówię, że ten dzisiejszy z bardziej niewinny być może jest bardziej winny, być może jest bardziej obciążony. Na pewno natomiast to nie jest to samo to, że wtedy mieliśmy scenę polityczną jakąś albo jakieś przeświadczenie o świecie, to nie znaczy, że nawet jeśli to nam coś przypomina, to nie znaczy, że to jest 1 do 1, a oni trochę stawiają taką takie mam wrażenie, jakby tam była taka niepisaana teza. No spójrzcie spójrzcie, a w jakich czasach żyjemy, no jest dokładnie o tak samo nie nie jest zasadniczo inaczej bardzo inaczej i jakby nie ma co się tak upierać, przez mnie mam wrażenie, że właśnie oni trochę wciskają jakąś taką tezę taką publicystyczną. Tezę w ten serial, że właśnie my mamy tutaj się w nim przejrzeć i zobaczyć, jak to nic się nie zmieniło, nie nie nie kupuje. Tak w ogóle.
Tak jednocześnie następuje tam ciekawa wolta gatunkowa między sezonami, mimo, że jakby wciąż pozostajemy w takim właśnie opowieści trochę nuar kostiumowej, że ten pierwsza część właśnie Towarzystwa mówił, że to była taka mieeszka Mar NN marsternu, a druga to już jest psychologiczny dramat grozy psychologiczny film grozy i rzeczywiście to im dalej, tym bardziej mam poczucie, że, tym bardziej widać, jak bardzo oni się motają, też w tej kwestii wyboru konwencji, w której są opowiadać, bo to jest trochę takie szukanie właśnie dociśnięcia gdzieś podału gazu. Tak jakby tak, jakby sami czuli, że gdzieś ta historia.
A nie masz pomysłu na historii kombi.
Głównym tempem, ale już nie da przyspieszyć, tak więc trochę kombiują i mam poczucie, że te kombinacje nie zawsze są trafne, że jakby ten początkowy westernowy właśnie sztycz był dużo lepiej działał niż w drugim sezonie, kiedy to właśnie próbuje się robić z tego kinogrozy, nagle jakieś takie bardzo dziwaczne i pokazywać jeszcze bardziej zgłębiać tą absurdalność tych wszystkich groźnych morderstw itd.
właśnie najbardziej jak tu mówię się o tych 3 b, na które trzeba patrzeć z perspektywy każdej sceny. To myślę sobie, że najbardziej mnie interesuje, tak jak oni wprowadzają, bo wprowadzają bardzo subtelnie, ale on tam jest i on rzeczywiście swoje robi. To jest myślę bardzo ciekawe popatrzeć na to, jak to się odbywa, ale też moim zdaniem tych kontr jest za mało one są zbyt nieśmiałe i delikatne, żeby to dawało jakiegoś rodzaju, że okej, jakby mogę powiedzieć sobie ta fabuła nie jest aż tak dla mnie przejmująca, ale to jak to jest robione na poziomie konkretnych sceny rozwiązań fabularnych. Jest Super przyciągające. To jest przykład zupełnie z innej Mańki nikino historyczne, ale patrzę na, jakby sam sposób konstruowania, czyli bary, prawda, o którym niedawno mówiliśmy, że bary jest takim serialem, który w pewnym sensie na poziomie opowizanej historii bywalek konnużący. Natomiast on jest tak konstruowany życie bawi życie cały czas bawi i przetrzymuje przed tym telewizorem, nie tam jest kupa błędów nieważne, ponieważ o nim wiedzą, jak to zrobić, żebyś ty chciał obejrzeć ten odcinek dla końca.
Ja też mam przepraszam, że wchodzę ci słowo, ale mam przykład też z innej pani Mańki, ale dla odmiany budowania tym grania tym samym nastrojem do momentu, kiedy świat zaczyna być nieznośny. Ja zawsze myślę o domu złym smożowskiego, gdzie narasta czy w ogóle nie ma. Unknown speaker 5 Bo.
Ciekawy jest wtedy, kiedy mamy taką falę napięcia, do góry jest napięcie chwila uspokojenia i znowu i smażowski robię dokładnie, to samo, co tutaj, robiąc znaczy nabudowują tam nie ma tych momentów odpoczynku. Cały czas idziemy do góry i w pewnym momencie przestajemy iść razem z fabłą i z historią i z twórcami, ponieważ jesteśmy zmęczeni natłokiem i już nie czujemy tych mocnych uderzeń, bo uderzenie jest mocne fabularnie, formalnie tylko wtedy, kiedy jest czymś skontastowane, a tutaj tego nie ma i może to powoduje też, że odczuwamy znużenie, bo moim największym zarzutem wobec tego filmu jest po prostu znużenie. Ja nawet nie nudzę się, tylko jestem znużona, nie byłam w stanie ja ten Cyryl widziałam wcześniej.
W normalnie tak tak odcinek. Unknown speaker 5 Raz w tygodniu.
I wtedy tego może tak nie czułam, ale teraz, kiedy sobie wróciłam i chciałam zobaczyć wszystko w 1, że tak powiem rzucie, miałam ogromny problem właśnie z tym, że ta fala narasta narasta. No i w pewnym momencie by nie już to w ogóle nie interesuje, bo ile można zbierać coś ciosów bez takiego.
Odpoczynka dodajmy, że to nie jest jakiś niekończące się na siec 2 sezony łącz to mają być ra wtem 14 odcinków, czyli 8 w pierwszym i 6 w drugim sezonie.
I to też jest w pewnym sensie tak można by powiedzieć na doskonałość roku, ponieważ oni wyciągają wnioski z tego, że nie można przedłużać nie najpierw 8 odcinków, a potem już 6, czyli w pewnym sensie, jakby.
Próbęną 4 próbuje.
Próbują dogęszczać, ale to nie o to chodzi.
Znaczy, ale już trochę coś w tym jest, bo ja się przypomnę, chyba prywate płatyki białe, o ile pamiętać krócówki, o 4 odcinki był serią. Tak to.
Pamiętam książka była bardzo gruba.
Ale też ja mam poczucie, że to jest tak tak to jest dobro 99 900, ale gdzie.czy tao? Nie, bo to właśnie włab jeszcze wydawało. To był takie niewygodne do czytając świetna seria, ale tak grubych książkach się dzisiaj czytała pamiętam, bo to upiorne było doświadczenie w miękkiej układ, ale wróć do, ale tak, ale myślę sobie, że ta długość trwania też jest ciekawym elementem w takich serialach, że mam poczucie, że częścią tego znużenia chce czujemy. Ja też mam to poczucie, że to brakuje stopniowania napięcia, że brakuje tych dołków, które dzięki tym, gdzie mogli się odbić i dać się od nowa zaskoczyć, ale myślę, że coś w tym jest też w gatunku, jakim jest ten seria kostiumowy, że on dużo trudniej wytrzymuje próbę wielu odcinków, znaczy, że tam tak duży element pewnej emocji i wrażenia, które się nam wybudowuje, pochodzi też ze scenografii z tego przepychu z tego PL prodaction waliu tego co dostajemy na ekranie. To takie oszałamiające, że w pewnym sensie to odciąga uwagę od samej historii, a jeśli ta historia jeszcze jest zaniedbana, tak jak tutaj to tym szybciej się nam nurzy, że jakby ta część, która nas na początku przykuwa, to próbuję sobie nie wiem, czy pamiętacie, jak w Polsce powstał seria bele bok?
Powstał to.
Być naszą odpowiedzią na tabu z tą hardim. No i w Polsce też, jakby przywołuje nam przypadek by tam była kuriozalna sytuacja, czyli jeżeli, jakby przez długi czas w ogóle bardzo mało się działo, bo wszyscy myśleli, że no jak po co ma się dziać? Jak to pięknie, jak powozy jeżdżą, on ma kapelu, już tu leży słowa na ulicy, zabrakło takiej świadomości, że dobra współczes, to tak nasycony tym wszystkim łącznie z pięknym Paryżem 1900 roku, że po 5 minutach patrzenia na te piękne wszystkie seriafią wielka i dobra, o czym, o co mam chodzi. Unknown speaker 6 Ale tak, ale, ale przygłosuje, bo to.
Rzeczywiście tutaj też każdy kapelu już. Unknown speaker 7 Leży, to. Unknown speaker 6 Pijacy.
TOK TOK zewnętrznych.
Elementów. To.
Z nieczulamy.
Ale widzisz Bartek, ja nie mam ja to lubię, ja nie mam nic przeciwko temu, ale. Unknown speaker 5 Przywołałeśtabu, gdzie historia.
Jest Super mocno poprowadzona. Wszystko pamiętasz, co tam się dzieje i to i trochę się z tobą zgadzam, a trochę się z tobą nie zgadzam. No dobra. Ja.
Tylko mam rzecz, z czym się jak.
Zgadzasz to to to jest także, każdy serial historyczne. Unknown speaker 5 Od razu, jakby ma.
Osiero co do fabułę oconą historię, bo ja matka sobie różne.
Rzeczy nie ja tak, ale należy czytałem, że.
Perspektyw to zaniedbane jeśli zaniedbasz fabułę. Jeśli nie dopompujesz wystarczająco.
Mocno to zostaje tylko.
Dużo szybciej, ten kostium.
Dostaje tylko wydmuszka. No to sięm.
Nie masz inna rzecz jak ma toiego, generalnie WP puszczasz go nagński jest czekamy.
Ale, ale kolej filmsterem jest też gesty kraun, gdzie nie możemy. Unknown speaker 4 Narzekać na.
Brak.
Ale ja rozumiem trochę o tym, o czym Bartek mówi, to znaczy, zwłaszcza takie historyczne, tzw historyczne mroczne, czyli nas POSK skrzypiąąc podłodze w stronę kamery zmierza ktoś z mroku wyłania się pół twarzy. Tam nie o ży ktoś inny no i niesie brzytwy cokolwiek nie się k klacka nie się w ręce to nie mam pojęcia. Chodzi mi, to po prostu, że i to jest, jakie nadgrywanie tymi dgadżetami gadżetami tak jest i że łatwo jest to wpaść, łatwo jest z tym jechać i bardzo łatwo się tym znudzić. W tym sensie absolutnie się zgadzam z tym, co pytałeś.
A myślę, że jeżeli brakuje, że w tak mocnym sobie, bo to jest właśnie tak świetnie wykonanym, jakby rzeczywiście dobrze poukładanym. Ja jednocześnie brakuje tego elementu wyróżniającego, czyli bohatera aktywn nas porwa, że ja sobie pomyśl myślę, że włożyłbym do tego serialu bohatera o chryzmie. Nie wiem, Bosza z seria lub boż albo jakiegoś innego gliniarza z tych zwykłych policyjnych seriali, to by było, to mógłby być totalny do sobiekotarda. Tam brakją prostu głównego bohatera, który byłby jakiś jakiś i chce się wyrazić pozwolił przebić. To jest aż tak proste się wydaje, mimo, że jakby rozumiem, że no to nie jest łatwo zrobić. Aha jeszcze ty chciałem powiedzieć, bo sumiesz o tym, że tutaj komediowe elementy są kontrapunktem i działają żeście no działają. Ja mam tutaj największy niedosyt chyba poza tym brak.
O słabo, bo jest ich mało.
Że jeśli ich za mało, a zwłaszcza, że facek to to napisał, czyli fabinnyuri jest świetnym komikiem, on napisał nie oczywiścieliście śmierć Stalina on dla Armando januiego. To napisał i razem z nim, gdzie tam był taki polityczną komedia, o tym, że był, że na dworze, jakby Stalina wszyscy właśnie szybko wszystkim spiskują, każdy chce każdego zabić. Tym u supo śmieszny.
Ale może może to właśnie na tym polega, że postawi przed sobą zadanie, że napisze serial poważny i to będzie prawdziwy kawałek literatury. Wiesz to trochę trochę kpię trochę, ale tak myślę, że coś w tym jest, że twórcy kome twórcą komediowym zdarzają się takie seriożne, poważne nadęte rzeczy, dlatego że bardzo nie chcą wpaść w jakiś taki lekki.
Tom tak i to takim właśnie socjologicznym zadciem w sensie, że teraz opowiem, że, że było można w Paryżu, to pokłosie 1905 nie, że tak efekt, bo tyle może może na tej układzie, ale jednak nie przeprowadzimy prostej wili, więc trochę mam poczucie, że to seriożność właśnie jakieś takie nadęcie i próba opowiadania zbyt wielu rzeczy przy jednocznym zaniedbaniu tego fundamentu, jakim jest w kryminale postać głównego bohatera. Ja, jakby tutaj sprawiła, że ja rzeczywiście też sięużyłem, nudziłem nie ukrywam, że oglądałem ten ser, to żartowałem przed o onego trzykrotnie, bo za każdym razem włączałem usypiałem gdzieś w trakcie seria sobie przylatywały kolejne 4 odcinki, więc ja musiałem do nich wracać, więc wznowiłem statystyki przynajmniej. To.
Jest rzeczywiście dziwne, dlatego że prawie każdy z tych bohaterów, którzy tutaj są nadawałby się na postaci wiodącą. Prawda niesamowite znaczy stworzyć serial, który jest tak wypełniony interesującymi postaciami i żadnej nie dać pola do tego, żeby się w pełni rozwinęła. To jest coś rzadkiego, dlatego że to i jakby szef policji świetnie mi się to zalądowało i jego żona była bardzo to ciekawa postać i nasza feminatyw odpiega Joanna mów tygini cały czas proponuje to nawetła zahary mieszka pani szpieszka, wywiadu Hatka wywiadu.
Ale ona ale, ale też jej mąż też mogła być świetnym bohaterem. Tak.
Policjant, który tam policjant doskonały absolutnie dobry policjant.
Nie, ale nie można można. Unknown speaker 5 W ogóle też.
Podbijać wątki, bo jeszcze myślę, że to, że nie ma bohater, to jest jedno, ale ta wielowątkwość, która zazwyczaj jest problem odwrotny, czyli mamy 1 wątek i gdzieś gubią się. No nie jest to nudne, no bo mamy 1 historię, a tutaj mamy tyle wątków.
Że też jest to nudne.
No nie, no bo Głubisz się w samej samej historii, bo siłą rzeczy, jeżeli mamy 56 wątków, to trzeba je porzucać jakiś czas, potem wracać przypominać, co się działo. I to to powoduje, jakby namnażanie też takich fabularnych potycza.
Gubimy się, to prawda to czy tam rzeczywiście parę razy miałem takie poczucie, kto jest kim takie pytanie, kto jest kim i o co mu chodzi, to znaczy czy ten gość w tym surducie i w tym w paltocie to jest tamten, co mi się zapamiętał? Czy jakiś inny inny może przyszedł? Mnie?
Tak. To długo ciekawe z tym jeszcze właśnie niezdecydowanie twórców, za jakim idziemy, zresztą przecież we Francji i w serialu, bo i przede wszystkim literaturze mamy te tradycje policyjne literatur nie widoka nie jako postać takiego oczywiście legendarnego właśnie biliniarza. My i.
Z czym jeszcze mamy brakuje, jeszcze mamy kilka naprawdę interesujących seriali francuskich współczesnych kryminalnych z purpurowymi rzekami na na czele, więc można to też można było to napisać w jakiś szlachetniejszy sposób.
Albo właśnie, żeby odść trochę szlachetnościam przecież szlachetność jest zgubą tego serialu, że tak bardzo próbują być prymmuusami, że aż brakuje tego gościa z ostatniej ławki, który wrzuci tam w jakiś coś zupełnie nie passującego do układanki, ale to sprawi, że nagle się to zrobię jakieś za dziorny.
Tak albo kontrować. To nie n przed kontrować. To nie wiem jakimś światem, który dla odmiany nie będzie jeżdżał, nie będzie brudny, nie będą tam uprawiali seksów w pełnym ubraniu, tak jak wszyscy tutaj mają zwyczaju tych jakieś świadkowe będzie autentycznie. Piękne nie także nas trochę uwieźć tą bele Poka nie tylko nam opowiadać, a to był brud i sef wy nie rozumiecie, bo już naprawdę rozumiemy, byśmy się tego oglądali. I to jest jakby też jakiś taki problem, który ja miałem nie, że jakby już tyle razy mi sprzedano tą samą historię na ten sam temat, że ja bym może chciał jakiegoś nowego rozdania, że jakby nie mów mi tylko, że ten świat był syfem i paskudą, bo to już wiem. To trochę mnie uwiedź, że ja bym chciał może w tym świecie pobyć, bo to jest taki bardzo gatunkowe, albo nawet gorzej niż gatunkowe. To jest jak dla wielbicieli gry, prawda znowu, jakbyśmy mieli taki serial.
Jesteśmy w świecie.
Jesteśmy w świecie pewnym i ten świat jest bardzo dobrze zbudowany bardzo do nas przemawia, a jest to wszystko jest takie bardzo takie powiedziałbym sensualne, prawda, czyli światło, jakie jest tym serialu, lub zawsze jest rozproszone. Zawsze jest takie przymiane. Bardzo to jest dobrze zrobione i ciekawe, ale ja mam takie poczucie, no, że chciałbym, żeby trochę może jakiś inną rzeczywistość mi zaproponowali w ramach tego świata, ponieważ, bo on nie był taki jednorodny, żeby był taki monotonny, bo tak mam wrażenie, że to jest taki serial właśnie pod jakiś faanom pod ludzi, którzy uwielbiają tego rodzaju produkcję, są ich fanami, będą oglądali, namiętnie i z zachwytem. Ja się nie dziwię. Rozumiem, to nie jestem ja, ale rozumiem, że można się i to nie jest żadna ironia, można się na to załapywać, jeżeli ktoś ma akurat do tego predylekcję. No ale co z tymi, którzy nie mają.
Chciałbym tutaj właśnie skromnie przypomnieć o tym, że siedzę w koncie.
Ja jeszcze, a propos tego, jak oni tutaj jak twórcy Paryża Pańskiej policji, bo to jest też ciekawe, że tytuł tego serialu, jakby już to mówi, że tu nie będzie głównej obywatela w pewnym sensie zostaliliście ostrzeżeni nie nie możemy dorzekać, ale właśnie to pławienie się w elementach tej brudnej E belepok. Już też ma to te słabość, że właśnie, co zostało już nie tylko opowiedzia, ale też opowiedziane czasami mocniej jak się przypominam różne seriale, które są z tej epoki nie w deniki zdaje się była postać arystokratycznej damy, która mimo swojej arystrokratyzmu złapała z filis miała skórę przeszczepianą.
Z rękiliście.
Jakieś takie motywy, które były strasznie moc kobiet, tak ta miesiącami, że tam tygodniami chodzi z ręką przy przy przytkniętą nosa, żeby ta skóra się przyjęła. To był obrazek, które się pamięta, lata później nie tutaj brakuje mi czegoś takiego, mam przecież to jest taki katalog, który generał okropieństw, ale takich okropień, które już tam parę razy widziałem i to, że takimi nie są ręcznie. Brakuje właśnie pomysłu, jak to zróżnicować, to znowu ten sam element, czyli myślę, że to jest z różnych, opisując różne poziomy realizacyjno znaczeniowe tego serialu, dotykamy tego samego problemu, czyli monotoni polegającej na ciągłym podbijaniu zamiast różnicowaniu tempa, że tutaj mamy ciągłe o kropieństwa. Nie mamy tego dobrego świata, tak jak z narraacjąom mamy, że ciągle jak ósmnowowskiego właśnie idziemy coraz wyżej zamiast danus i dzięki temu ta snuso i dawał wtedy prawo działać, czyli coś, jakby tutaj twórcy cały czas są tacy bardzo ambitni dorzucają sobie tych ciężarków na plecy zamiast po prostu czasami jest zrzucić i odbić się na świeżo.
I my daje mi się, że jeszcze nie ma tam tak naprawdę charyzmatycznych aktorów, znaczy to aktor to są aktorzy, którzy są, którzy odgrywają rolę. Ja tam nie byłam może poza tą główną pirzycą nie rzeczą z kurtyżanu?
Tak naprawdę oni. Unknown speaker 5 Kuwe się.
Śmieje, żeby się wszyscy panowie mylili, bo wszyscy wyglądali tak samo, ale coś w tym jest. Oni też podobnie grają, kto jest zawsze ta taka taka ta sama nuta, nikt z nich nie jest. No brakuje mi tam po prostu charyzmy tych bohaterów, bo to nie chodzi o to, że są tak samo, ubrani tylko nie są nie są charyzmatyczni. I mam wrażenie, że na poziomie wymyślania tych postaci też posługiwane się tak jakby wymyślone, tylko jedną z warstw. I nie wiem nie one nie są przełamane, one nie są jak ktoś jest dobry. To jest dobry, jak jest heroinistą, no to już koniec i tu wie, że nie ma no ale nie ma się do kogo, jakby przytulić cudzysłowie. No wszyscy są jacyś tacy przewidywalni nie, ale przede wszystkim brakuje mi chary charyzmy w nich, ale to jest też wina moim zdaniem aktorów, którzy nie wypełniają tego tego schematu. Niczym.
Nadzwyczajnej, czyli inaczej mam poprze, że to jest wina koncepcji jakoś dobrze, ale też mam wrażenie, że, a propos tego Bartek, co powiedziałeś tego jaania się efektami i jarania się klimatem budowaniem klimatu i robieniem serialu historycznego przechodził mi, czasem do głowy film Polańskiego. Oficeri szpieęk. To jest dokładnie w tej samej epoce, a zobaczcie, jak tam cały ten sztafaż jest czysto podporządkowany w tej nadrzędnej funkcji historii prawda, której opowiadamy?
On lubiby się zmienić na jakiej jakiekolwiek inny świat? Tak historia nadal?
Pozostała nie rozpuszczamy się na boki. Opowiadamy rzecz po to, żeby powiedzieć historię, a nie po to, żeby się bawić tym, że ona ma korranki.
Prawda i tam jestem w stanie uwierzyć w to zapewnienie, że tam się odbija współczesność w historii i historia we współczesności. Czego, czego tutaj. Unknown speaker 4 Jak wiemy, no nie ma.
Zwłaszcza że jeszcze tam tamta historia jest szalenie osobista, jak to.
Chodzi właśnie, że 1 i drugi film, tak jak mówisz, posługiwał się tym argumentem, że tutaj jest to wzajemna odbijanie się czy równoległość paralelność. Nie wiem, jak. Unknown speaker 5 To powiedzieć w tych 2.
Światów i tam ja jestem w stanie to dostrzec zrozumieć. I wiem, z czego to wynika itd. itd. tutaj nie ma.
Tego, ale warto może powiedzieć, że właśnie, że Polański w ofiteze i i szpiegu opowiada historiędrejfusa, w której szuka tak naprawdę i to właśnie coś właściwego jego całej twórczości odbicia o własnej historii z tym oskarżeniem ziązanym z samotną gaimer z jego aresztem domowym w Szwajcarii jest w pewnym sensie jest to jakaś taka próba wyjścia przed szereg wręcz i pokazania, że dobra. Popatrz, czy to jest na to lustro, to jest moja historia nie, ale to jest właśnie tak osobiste i przez to mocne, że ja absolutnie nie wierzę, że dla twórcy serialu paryska policja 1900. My te wszystkie tematy podziałów społecznych, a tesemityzmu i wszystkie inne mają tę samą wagę gatunkową co dla Polańskiego fałszywe oskarże.
Moim zdaniem, ale powiedziałeś, że on używa tego samego argumentu?
Tak tak argument czysto teoretycznie. Unknown speaker 5 Czysto jest. Ja bym nawetżyła słowa, że to jest demagogiczny.
Tak, jakoś taki element pikingu, że to jest taki fajny element w tym można sprzedać serial, bo to ładnie brzmi i fajnie jest powiedzieć, że jest to seria, który odbija pewne realia, mimo że dzieje się w epoce, ale odbieranie.
Nie to słaby picin, bo. Unknown speaker 5 To każdy film do każdego filmu. To. Unknown speaker 4 Pasuje tak jak.
Zapewnienie, ale równocześnie no nie wiem, no on ten ser też takiego proponował na samym początku, że się wydawało, że to będzie jakoś właśnie o takich rzeczach. To będzie podporządkowane. No nie mam pojęcia jakieś historii takiej polityczneo społecznej bardzo doprecyzowany. Czy ta pierwsza scena, w którym prezydent felistwo umiera na serce, bo nasz tytułowa Margo z przeproszeniem ciągnie mu druta. Przepraszam, że tak to brzydko nazwa, ale tak jest i od tego się zaczynała się cała ta fabuła rusza z kopyta, zaczyna się jakiś kryzys. Wydawałoby się świetny otwarcie i co z tego.
Nie i tu też odrobiona lekcja panowie, którzy pisali serio zrobili lekcje, czy pierwsza scenę w martaza za twarz i chwyta tylko nie ma żadnego mogła być każdą inną, jeśli chodzi o kontynuację. Prawda to nie jest tak, że ta scena, jakkolwiek zmienia de facto wydarzenia, które obserwujemy, nie też po prostu bardzo efektowna scena i tyle.
Właśnie przecież ona tak naprawdę to niczego nie służy do poza uderzeniem.
Do niczego nie.
Dlatego też właśnie to to efekciarstwo, o którym mówiliśmy, że oni się bawią pewnymi zabawkami i zgrywając zabawki do naszego czy one przez jakiś działają, bo są ładne, ale dość szybko się ndzą, jeśli nie ma na nie pomysłu takiego właśnie.
Jak ona oczywiście, bo to jest, na czym polega kłopotnie, że ona oczywiście, jakby fabularnie logicznie ona wchodzi w pewien ciąg wydarzeń, który jest sensowny, to nie jest tak, że można powiedzieć nie tej sceny. Ma nie być, bo coś tam, ale i scena zostaną nam opowiedziane, a to by się nic nie stało.
Prawda.
To tylko chodzi o to, że to bardzo mocne uderzenie, początek, które de facto sprzedaje nam coś innego, czy my byśmy się czegoś innego spodziewali pod całości niż otrzymujemy. Prawda, bo otrzymują właśnie taki kryminalik utrzymany w tonacji, współcześnie przyjętej do opisu belepok, a wydawałoby się, że będziemy oglądali jakiś dramat polityczny albo jakąś historię bardzo moc. No z jakimś pytaniem nie wiem, tożsamość państwa może naród na jakieś duże symboliczne rzeczy się wydarzą nie nie wydarzają się nic podobnego.
Upoleńskiego się wydarzają państwo, że się wydarzają. Tutaj nie, ale to, co ona jeszcze powiedziałaś o tym orkiestrowaniu bohaterów, to rzeczywiście jak mówiła o tym, że oni są to w sumie wszyscy trochę toobni i zlewają się i rzeczywiście sobie pomyślałem. Tedy od razu mi przyszedł do głowy p hiblinders, tak też państwa tak wrzucamy, jak zostawimy te 2 seriale kostiumowe z epoki. To mamy taką przepaść, jeśli chodzi o myślenie bohaterami pewnym typarzem tego, jakie są.
Ale poparć, jacy to są.
Aktorzy jak torzy już pomijam głównych, ale właśnie.
Nie, ale w drugim szeregu w trzecim szeregu.
I tam taki gęby, których się nie zapominasz.
Dokładnie o tym. Unknown speaker 5 Mówię. I widzisz 3 braci i.
Każdego w rodzinie rozpoznajesz wierz, kto jest to to nie jesteś w stanie zapomnieć tego, jak oni, jaką oni właśnie mają siłę przekazu.
Państwa, ale to też są ciekawe gęby, to znaczy ten.
Ale nie, jaki się już postaci wzorw właśnie postaci tostają paliwa tą gębę użyć postaci nie architerz jest superświetną twarzą, ale jakby jednak nie dostał tego tąegoelbiego do zagrania, to po jakimś czasie by się nam zudził nawet cyvon.
Merwl, ale ten gra pod prąd swojej wyglądu i swojegopluua itd. więc.
Tak, tam jeszcze mamy właśnie to mahraddiego i adwiana. Unknown speaker 5 No w ogóle w swoje świetle.
Tego zupełnie pokazuje i to też właśnie aktorów, którzy nie są zatnęli do nazwiska, jak chce przypomnimy rolę, które oni tam zrobili i tą Hari i tym br rodi w piki blidenes to nie są rolę zieleni. Przeszli się pokazać.
Właśnie trochę trochę się obawiam, że my przez 46 minut powtarzamy koładzieju to samo, ponieważ właściwie każda historia, którą przywołujemy jako kontrhistorie do tej 1 ona ma swój temat. Każda 1 prawda wynik wspomniany przez ciebie jeststorią o eksperymentach chemicznych i właśnie o tym, jak się wykuwał, wykuwało pojęcie narkomanii. Prawda czy pojęcie uzależnienia chemicznego medycznego, co to były za eks sytuacje. Prawda oficeri szpieg, historia zupełnie, no mówiąc właśnie o napięciu między prawną, a fałszem no te czy prawdą jakiejś historii bardzo poważny temat. Prawda, a tu niema to nie jest historia, która ma temat, ona ma wszystko inne taka nie temat i na tym polega chyba ten ból.
I pewnie to właśnie do tego to jest taki czar i jednocześnie groza tworzenia stawiali, że bardzo łatwo dać się zwięź własnej wizji, która jest tak efektowna, jak tutaj, a jęcznie potemszcze pojawia się na Platformie i jakieś tutaj też przyczyny czy inni przysypiają, mimo że włożyliśmy tam miliony i mnóstwo wysiłku czegoś czegoś brakuje.
Ale to ja też włożyłem miliony prób w to, żeby się w to wciągnąć naprawdę, no walczyłem dzielnie walczyłem przed tymwizorem i nie chciałem uwierzyć, to, że to jest takie puste i naprawdę długo utrzymywałem sam przed sobą, że jest bardzo dobry serial, a potem niestety on mnie zwyciężył.
Ale tak sukces.
Takie usta?
Przekonali mnie, jeżeli nie. Unknown speaker 8 Mają nic do powiedzenia, tak udało się skapitulowałem.
I dobranoc, niniejszym jak. Unknown speaker 9 Pijaniszewski Joanna Malicka.
Bardzo. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: POZA SEZONEM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA