REKLAMA

Test: Dacia Sandero i BMW M3

Codzienny Mag. Motoryzacyjny
Data emisji:
2023-06-01 19:40
Czas trwania:
14:13 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Dobry wieczór codzienny magazyn motoryzacyjny Jacek Balkan Sławek Paruszewski. Dobry wieczór, dziś audycja, w której omawiamy nasze testy samochodów, tak przewrotne połączenie uważam, ale myślę, że, dlaczego nie po prostu 2 różne samochody. Omawiamy zaczniemy od dachi Sander to już jest trzecia generacja dachia Sandera występująca też pod nazwą Reno Sandero. Wczoraj widziałem się nawet zdziwiłem o szaleli, patrzę rejestracja z Białorusi, dlaczego o niej mówimy o tej trzeciej generacji, dlaczego miał tak jeszcze raz przepraszam wczoraj, widziałem saandero z logo Reno Warszawie no i myślał to, a to jest no z Białorusi przyjechał po prostu tam widocznie pod tą nazwą i sprzedawany, ale wróćmy do naszej sztuki trzecia generacja datch i saanderro.
To Sławku, dacialogan była sprzedawana jako renologan.
No wiem, ale to nie jest dla mnie niespodzianka, rzecz w ogóle coś takiego istnieje, bo przecież Ukrainie też tak było czy w Rosji, natomiast, dlaczego tą sztuka wzięliśmy, pomyślałem, trzeba wziąć, może nie tylko, dlatego że logo, ale dlatego, że po prostu s FAI st w tych zawsze mówimy o takich samochodach logo jest z przodu inne w każdej dathi, ale generalnie zmian jest niedużo, chyba że ty zauważyłeś ten delikatny fae reing. Dachi sanderro proszę cię bardzo, bo tynią jeździłeś bardzo dużo.
Slajdj, to zacznę od tego, że ile żeśmy ze 2 lata temu mieli pierwszy raz Logana, to tak 2020 2020 1.
/3 generację saanderom mówisz.
Taklogana mówięlogana, czemu loana nie ma w tym widzę, że Logan gdzieś zniknąć.
Mieliśmy świetnegologana, rzeczywiście ze 2 lata temu przed wakacjami z gazem. Chyba.
Tak i to było 1 zerobenzyna z gazem i był to samochód naprawdę. To właśnie tej najnowszej generacji ty słuchaj, no oni nie mają na stronie już loana w Polsce zostali robić loana.
Nie robić to chyba nie może Ofer.
Sławek nie ma na stronie daći loana, ale mówisz na stronie porad dero jest stander rozstepłe jest dasster jest joger i spink Cargo i nie ma.
Loganu słuchaj patrzę na stronę rzeczywiście tutaj co mówią, ale no trzecia generacja produkowana od 3 lat nadal jest produkowana, więc być może chwilowo nie ma w ofercie w Polsce.
No to nie ma nie ma złe, mieliśmy tegologana, okazało się świetnym samochodem, potem przyjechało nowe Sandero i okazało się genialnym samochodem 10 benzyna Fabryczna instalacja gazowa i sześciobiegowa skrzynia cudowny samochód. W końcu z normalnym wnętrzem miękkim w dotyku porządnie wykończonym bardzo prosta obsługa wszystko działa tak jak trzeba, a samochód ma też 2 wielkie zalety. Bardzo mało pali i bardzo fajnie.
Zauważ, od 3 lat mamy otwieranie szyb na drzwiach i przyzwoite ekrany dotykowe. To.
Tak, to to się wszystko zmieniło. To się wszystko zmieniło wraz.
Z nową generacją.
Z nową generacją dokładnie, tak. Więc jakby tutaj naprawdę okazało się, że to okazało się, że to jest po prostu strasznie fajny samochód problem jest suchej też taki, że jeżeli chodzi o saandero, to z tego, co ja widzę, to okej. To jest wersja 10 100 koni, już co oni sobie wszystko pozmieniali. Teraz mało dobrze jest gorzej, dlatego, że jeżeli chodzi o zwykłe saanderro, możesz kupić wersjętc 90 litrowy silnik 90 koni i pięciobiegowa skrzynia albo wersję sfabryczną instalacją gazową litrowy silnik 100 koni. Uwaga pięćobieowa skrzynia zniknęła sześciobiegówka ze zwykłej saanderro, niemniej ta, która była produkowana jeszcze przed rokiem genialny genialne geniale.
Ale poczekaj, bo ja omawiałem 10 110 koni, czyli bez gazu. I tak taką.
I taką dostaliśmy.
Okej. Dobra.
I w dodatku jest to Dacia saanderro stepłej.
Tak lekko podniesiona grillę czy nie grillę religii na dachu? Prawda.
I tak i też takie osłony, tak, żeby to, żeby to po prostu, żeby to po prostu wyglądało trochę trochę bardziej jak sów i jest ten samochód 7000 z lekkim haczykiem droższy od zwykłego saandero. Czy warto to czy warto dopłacić, żeby zamiast saandero mieć sepheya kieruje to pytanie najpierw do ciebie, a potem sobie odpowiem sam.
Wiesz, co ja bym mi się podoba. Ja bym dopłacił. On jest taki charakterny. Ja coraz bardziej lubię takie samochody, które się czymś wyróżniają. Nie wiem, to to, a co więcej pali go, że jeździ, bo jeślisię.
Wiesz, co trochę więcej pali, ale faktycznie gorzej jeździ. No.
Znaczysz, spodziewać tak jak czasami w przypadku honddy mówiliśmy jaz i jaz krostar, że to akurat tamta ten krosstar bym nie wziął.
Ok, a wiesz tu jest jakby trochę podobne trochę podobny przypadek, to znaczy mamy autofatycznie ciekawiej wystylizowane, nie wiem, jak jest prześwitem, tutaj jesteś zawsze specjalistą od odmierzenia odmierzenia.
Sprawcę go, ale z tego, co pamiętam, to w dacich w ogóle np. wierz w tym najbardziej terenowym tej Dati to jest 21, ale tutaj czy 20, ale tutaj zaraz ci powiem. No ale prześwity jest trochę większy na pewno.
Natomiast, w związku z tym, że no jednak trochę ten samochód stawia większy opór choćby powietrzu jest w nim dużo głośniej niż w zwykłej santero. I też mam wrażenie, że jeździ się nią mniej przyjemnie, że to saandero, który mieliśmy 2 lata temu, że ono było takim fajnym sprytnym zwinnym samochodem, którym naprawdę nie było wstydu pojechać na wakacje i było to takie oczywiście trochę mniejszy bagażnik i było to takie bardzo dobre AUTO segmentu b. Natomiast tutaj mamy do czynienia z przeciętnym samochodem z segmentu b. Ja czeka.
Część słowa znalazłem 4 cm większy prześwid, czyli 17,5 długość samochodu 4 m centymetrów. No to.
Tyle segment b tak jest jest jest różnica, jak się, to znaczy Sandero jeździ bardzo dobrze saandero stepo jeździ trochę gorzej różnicy w spallaniu nie ma jakiejś ogromnej kolosalnej, ale kiedyś tym samochodem autostradą między 110, a 140 to stepej miedzie się dostatecznie. Natomiast zwykłą saanderą jedzie się bardzo dobrze, no kolosalna kolosalna różnic.
Przewidywalne, to wydaje mi się tomaszec okaino może nie wiem, czy mnie przekonałeś, ale może rzeczywiście warto te 7000. Tak mówiłeś wydać na co innego, ale Zobacz no jeszcze jogar się pojawił w tzw. międzyczasie dać ja robi teraz ciekawe modele uważam, że mają dobrą ofertę. Wiadomo ceny są już wszędzie wyższe niż jeszcze kiedyś jak mówiliśmy o dasterze, jak wszedł, że on był najtańszym samochodem 4 na polskim rynku, może tak nadal jest nie wiem, a jak w sumie tak generalnie no stepej po faest.
Tak.
To jest, ale stepych adatciaia Sandera chyba na darzowe.
Samochód to jeździliśmy tą wersją pięciubiegową.
No dobrze, to zamknijmy temat dachi, on on chyba kosztuje. Patrzyłem w cenniku od 80 paru tysięcy w tej chwili ta benzyna.
Znaczy tak, ta najmocniejsza benzyna tak, ale też jeszcze zobaczyłem, że wersja z sześciobiegową skrzynią. Mówię o stopley w zwykłej saanderą aż pięciobiegową skrzynię z gazem, a tu ma sześciobiegową skrzynię z gazem, jeszcze 1 rzecz wiesz, jak ten samochód ma 100 koni i gaz jest praca tego silnika jest bardziej łagodna. Co jest zresztą rzeczą charakterystyczną dla samochodów z instalacją RPG trochę niższa liczba łoktanowa, natomiast jest jakiś taki bardziej płynny ten samochód, natomiast ten jest trochę taki szarpiący i wyrywny. Mówię o tej wersji bez gazu 110 koni ok moim faworytem jest 10 gaz.
O moim też to teraz przejdźmy do ciekawy jestem, czy będzie naszym faworytem samochód, który mieliśmy już tą generację. Przecież omawialiśmy chyba miesiąc temu BMW 3 nowej generacji jeździliśmy samochodem z silnikiem 3 litrowy, o ile pamiętam 370 parę koni i to był sedan tym razem mamy najmocniejszą wersję MK i to wersji kompetyion kombi występuje tylko w wersji kompetyion 510 koni. No i właśnie taka trafiła do naszych rąk. Powiem ci, że pierwsze moje wrażenie jak ten samochód odbierałem, jak to często bywa w przypadku mocnych samochodów premiium i nie tylko niemieckich, bo różny różnie to bywa tych za wiele rur trochę taki no.
Pan rur takgrom.
A4 rury wystarczyłyby mi 2, ale oprócz rur to właściwie nic mi nie przeszkadzało prawdę mówiąc wyglądzie. Natomiast wierzę pierwsze godziny czy nawet pierwszy dzień z tym samochodem, trudny był dla mnie ja.
Sobie, że dla mnie to jest męka.
Ale dla mnie nie męka, ale był trudny, dlatego że ja pamiętałem tą trójkę sprzed miesiąca, która była mocnym samochodem, pamiętasz on miał już.
Przyspieszenie poniżej 5 stojące.
Serca i miał też już charakter stylizacji. On nie był taki byle jaki, a ten jest oczywiście, jak każda mmk no jak ktoś perasowy wygląd, ale dla mnie przez stylizowany i nie mogłem i jakoś też ciężko mi się jeździła. Tam były też.
Różnie jak każda mmk sławką na to mówisz no mamy empionkę, która jest muskułem w garniturze. I mamy tę trójkę, która zawsze była trochę dresem m piątka nie jest i nigdy nie była przestylizowana szóstki bywały x 6 m czwórka 6 bywała, ale tak czwórka, no ale wie czwórka to trójka trój w kopecie jeszcze gorzej, natomiast piątka nigdy nie była przestylizowana trójki zawsze były takie bardziej właśnie bardziej takie najbardziej młodzieżowe i takie agresywne wiesz. To mi nie przeszkadza, znaczy to jak ten samochód wygląda na zewnątrz wnętrze, oczywiście takie jak trójce, czyli już te 2 ekrany, powiedzmy, że da się do tego przyzwyczaić da się z tym żyć, zwłaszcza że klimatyzacja jest 1 strefowa, więc tego ekranu z obsługą klimatyzacji, bo już nie ma panelu z obsługą klimatyzacji, jest to na ekranie nie trzeba przewijać. Tak jak w siódemce np. bo się nie mieści wszystko, natomiast źle mi się tym jeździ.
Wiesz, co dla mnie on jest za twardy i musiałem dostosować swój styl jazdy, najpierw do dźwigi do skrzyni biegów, bo tam wiesz, że są też 3 tryby. Nie wiem, czy zauważyłeś takie łagodne średniej i ten agresywny. Ja nie jeździłem w ogóle w trybie tym najmocniejszym w niepotrzebne to było, ale tak to potwierdzam to, co ty mówisz, to trudno mi się jeździło w pierwszy dzień, trzeba oczywiście uważać na opony. Felgi to wszystko nawet to i o to chodzi w każdejemcy, ale jakoś nie miałem frajdy, natomiast już drugi i trzeci dzień wyjechałem poza Warszawę na autostradę. Obwodnica jeździłem głównie po Mazowszu. I powiem ci, jeżeli nie powiem, że nie powiem, żebym wolał od tej trójki sprzed miesiąca, ale już nie miałem do niej takiego żalu, że ona jest taka jakaś ostentacyjna. Nie wiem, jak.
Czucie, że się toacja w ogóle, jakby na to tego nie komu jest pracy fraj tojazd to co właśnie, jeżeli chodzi o frajdę zjazdy, em piątka nieważne, że miała tam 100 czy 100 par dziesiąt koni więcej była samochodem bardziej zwartym bardziej konkretnym. Tutaj nadmiar tego hałasu, który ten samochód robi tego wyginania pleców tego jakby gwałtowność tego samochodu jest nie do zniesienia. Dla mnie, znaczy, jakby kompletnie jestem niedopasowany tak, ale sposób ten samochód został wystrojony.
Zastanawiać Jacku, czy to nie kwestia wieku, że po 40 może to nie jest samochód dla facetów? Po 40.
Słuchaj, może to, ale wiesz, lubię szybkie auta lubię, samochodu to ostatnia milionkę.
To jge 86 oczywiście coś innego, ale też tak.
Tak i jakby i ona mi się znudziła po prostu natomiast ta m trójka ona nie chce mi się znudzić, tylko ja jej po prostu nie lubię. Nie to żem jeździł tym za karę jeszcze nią, parę dni pojeżdża, natomiast to jest taki samochód, który wiesz, nie mam przyjemności z tych 500, koni nie mam przyjemności z tej skrzyni biegów. Mam przyjemności z trochę słabszego masera i gibli, które ma zupełnie inną charakterystykę pracy, nie jest takie nie jest takie wie takie ultraenrwany. To chyba tutaj o to chodzi wie, że ten samochód jest potwornie narwał.
Semka musmka pamiętasz on miał 3 i 2 do setki, ale był stabilny nie był taki narwany, też widziałem ją ostatnio właśnie ten samochód ma 3,5 3 i 6 do setki, ale ja całym sercem się w tej chwili jestem za tą trójką sprzed miesiąca w sedanie, który miał 374 konie to było też.
140 chyba nie.
Miałem 340 też z napędem właśnie z napędem na obosiemki. Są też 300 też 3 litrowe silnik słuchaj, tam chyba byłem poniżej 5 sekund do setki rewelacyjny, samochód to był samochód naprawdę, bym powiedział dla mnie, jakby mi dali w prezydencie, to bym go się szybko, nie poz pozwól 4 i 4 miał ten ma 3 i 6, a płacisz za niego? Ile w wersji takiej cennikowej? Za tego płacisz prawie 500 000 za tamtego płacisz 312 cennikowo, więc chyba chyba jednak tutaj no nie miałbym wątpliwości, co brać.
Kłaniamy się pięknie, to był codzienny magazyn motoryzacyjny, 2 samochody, żeśmy dzisiaj przetestowali Dacia sanderro stepłej, która mi się niezbyt podobała Sławkowi bardziej i bmwm 3 w wersji kombi. No, jakby to jest pierwsza kombi, za mną to jest zwierz AUD, zawsze miało RS BM Mercedes zawsze robił AMG wersjach kombi, no BMW zrobiłło po raz pierwszy kombi z literką m prawdziwe m duże m. I to nie wyszło moim zdaniem, ale to nie wina kombi, to akurat nie wina nadwozia, tylko wina po prostu chyba zbytniego postarania się, żeby doposzana ten samochód tak jest specyficznego gustu.
Bardzo niszowy, samochód rzeczywiście, ale oferta trójk jest ogromna silnikowa, każdy sobie wybierze. Co.
Chce kłaniamy się pięknie do jutra. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: CODZIENNY MAGAZYN MOTORYZACYJNY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA