REKLAMA

Kłótnia o Giertycha. "Ja dostaję piany". I cztery teorie Majora o celu pisowskiej komisji

Sabat symetrystów
Data emisji:
2023-06-01 19:00
Czas trwania:
49:53 min.
Udostępnij:

Raport komisji od rosyjskich wpływów już dawno jest napisany? Kogo komisja "zgrzewa"? I dlaczego działa "protuskowo"? W podcaście również burzliwa dyskusja w sprawie Romana Giertycha na senackiej wspólnej liście. Gościnią "Sabatu symetrystów" jest Dominika Wielowieyska.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Polacy muszą zobaczyć, że jest Polska Kaczyńskiego i Polska Tuska żadnej innej żadne podróby czy trzecie drogi. To jest brutalna walka polityczna, to proszę państwa, cytat anonimowego przedstawiciela obozu władzy, który cytuję wyborcza powiedział, to tuż po tym, jak prezydent Duda podpisał ustawę o komisji do spraw rosyjskich wpływów. Powtórzę Polacy muszą zobaczyć, że jest Polska Kaczyńskiego i Polska Tuska żadnej innej żadne podróby czy trzecie drogi innymi słowy. Proszę państwa PiS uważa, że polaryzacja mu służy tylko my i tylko Platforma nic więcej i się nawalajmy. No i ta komisja jest chyba po to, żeby wzmocnić partyjny duopol po i PiS, a w każdym razie tak PiS gra na skrajną polaryzację. Czy rzeczywiście o to chodzi i czy dopisowi pomoże, to jest kolejny Sabat symetrystów WI witam państwa Grzegorz Sroczyński, a dziś w Sabacie Dominika Wielowieyska, Gazeta wyborcza. Witam cię dominiko dzień dobry i galopujący. Major krytyka polityczna trybuna i współautor Sabatu Witaj majorze czołem.
Dzień dobry.
Dominiko, gdybyśmy postarali się już, jakby wyłączyć moralne oburzenie i te wszystkie tam koniec demokracji stalinizm zmieszany z faszyzmem i takie różne, bo to ja rozumiem, dlaczego to jest, ale moim zdaniem Nicze to nie służy nie popycha dyskusji dalej. To, gdybyś ty na zimno, jeśli możnacie o to prosić zrekonstruowała nam, jaki twoim zdaniem pisma plan tak zupełnie pijarowo na zimno, o co z tą komisją chodzi dominiko?
Myślę, że faktem jest, że Jarosław poczyński uważał, iż taka silna polaryzacja bardzo głęboki konflikt i spychanie też przeciwnika na pozycję skrajne służy właśnie PiS owi i że miało to miejsce różnych wyborach, że ta strategia przyniosła dla PiS u dobry efekt. I tak jest myślenie Jarosława Kaczyńskiego, ale do tego dodałabym jeszcze 1 element, a mianowicie funkcjonowanie takiej komisji i zwoływanie posiedzeń wid widowiskowe wzywanie świadków pozwala też na swój sposób manipulowanie agendą politycznych tematów w kampanii. No bo zasada jest taka marketingu politycznym, że górą jest ten, kto narzuca swoje tematy. No i w momencie, kiedy np. wlatuje rosyjska rakieta w polską przestrzeń powietrzną wojsko się nie jest w stanie zorientować, nie potrafi jej znaleźć, znajduje ją osoba prywatna, no to siłą rzeczy przy tej całej opowieści. Jak to ma Mariusz Błaszczak dba o nasze bezpieczeństwo i pisał na Twitterze, że mamy wspaniałą tarczę antyrakietową, nic tam nie nie grozi. No wy wygląda generalnie głupio. No i co wtedy się robi, no wtedy trzeba po prostu przekierować przekierować uwagę opinii publicznej na jakieś inne tematy, które, które różnią się tym, że oczywiście one wywołują oburzenie, ale nie sprawiają wrażenia, że PiS jest słaby nieudolnej i źle zorganizowany. Jest narzuca tak.
Absolutnie zgodzę, jeśli można ci wejść słowo, jeśli można ci wejść słowo, to jest taki typowa strategia przejechania patykiem czy prętem po kratach. No wszyscy mówimy już tylko o tej komisji i jakie kęsim Kasim i będzie Kaczyński tam w tej komisji robił Polsce demokracji i opozycji. Zresztą rzeczywiście w tej ustawie wszystko to nie jest jakiś nadmiar, prawda tylko rzeczywiście ta ustawa jest skandaliczna. No, więc w tym sensie to rozumiem, ale rozumiem, że ty mówisz coś takiego, że albo inaczej cię zapytam, no ale to co robić, to znaczy, bo ja zawsze jak zaczyna się ten festiwal oburzenia, który podkreślam, rozumiem, rozumiem, dlaczego on się zaczyna. No to zawsze sobie myślę. No o to dokładnie chodziło Kaczyńskiemu pociągnąć prętem po klatce usłyszeć jęki salonu i zresztą tam Agata kącińska wyborczej też chyba cytuję taki taki tam wypowiedź pisowca jakiegoś, że salon jęczy o to chodziło prawda. No i rzeczywiście wszyscy zwracamy uwagę na temat, który narzucił nam PiS, wystarczy, że oni za miesiąc znowu coś będzie nim z inflacją inflacją, on by je odbijęno. To oni w tej i bez wą Tuska prawda i nie będziemy mówić o inflacji, która np. nie sądzę, ale powiedzmy, że odbije tylko będziemy mówić o tym, że PiS w kajdankach chce przeprowadzić Tuska Miodzio Miodzio co robić dominiko?
To znaczy, ja myślę, że pytanie co robić, jest. No jakoś nie mam poczucia potrzeby odpowiedzenia, co robić. No ja uważam, że należy mówić, jak jest to znaczy po prostu ta komisja rzeczywiście jest takim instrumentem, który umożliwi pisowi manipulowanie pewnym układem w Sejmie, blokowanie Tuska jako kandydata na premiera przynajmniej przez jakiś czas. Ta komisja absolutnie może to zrobić oprócz tego, że może pomagaiać praktycznie każdego bez żadnych konsekwencji, bo członkowie komisji nie ponoszą konsekwencji za to, co mówią za co to, co robią w związku z tym mają olbrzymie pole do popisu w czasie kampanii wyborczej, w której np. mamy taki system, w którym jeżeli ktoś kogoś pomówi. No to jest proces w trybie wyborczym, który można szybko przegrać, prawda i sąd jasno określa, że ktoś po prostu mówił nieprawdę, to jak rozumiem, ci członkowie byliby z tego wykluczeni, jeżeliby swoje opinie wygłaszali w trakcie w trakcie posiedzenia komisji. Natomiast to, o czym chciałam powiedzieć, to, że ta kalkulacja PiS u może się okazać chybiona. Ja oczywiście nie będę mówić ze stuprocentową pewnością, że komuś notowania wzrosną albo nie wzrosną, bo ja tego nie wiem, ale to, co wiem, to, że tak to w życiu, bywa, że rozmaite recepty czy pomysły czy strategie, które zadziałały 4 lata temu wcale nie muszą zadziałać. Akurat dzisiaj, ponieważ wiele zależy od rozmaitych okoliczności, w których te strategie są stosowane i w tej chwili akurat to, co zrobił Jarosław Kaczyński. Andrzej Duda, a wydaje mi się, że oni jednak nie spodziewali się aż takiej reakcji aż takiego protestu, tym bardziej, że oni najprawdopodobniej nie do końca wiedzieli sami, co uchwalili, bo ludzie Morawieckiego po prostu tam no zawalili sprawę, to znaczy pomyliłem się przepisy nie tak wpisali, jak mieli wpisać itd. itd. ale już nie chcę was zamęczać szczegółami w każdym razie pewien ferment wpisie jest, ponieważ część PiS u uważa, że ta ustawa po prostu jest jednak bublem. W związku z tym okazuje się, że akurat w tej chwili ta ustawa i ta sprawa spowodowała swego rodzaju konsolidację opozycji i w tej chwili to już nie chodzi mi o to, że oni mają startować razem. Czy nie wiem tworzyć jeszcze jakieśalicję, tylko w moim odczuciu opozycji już na poziomie takiej czystej analizy marketingowej opozycji przede wszystkim pomogłoby. To, gdyby zaprezentowała jakąś jedność współpracę i powtarzam jeszcze raz to wcale nie oznacza, że ma być na 1 liście wystarczy, że ci 34 liderzy będą Stali obok siebie i powiedzą ludziom. Słuchajcie, my wiemy, że stworzymy koalicję i odsuniemy PiS od władzy, mamy pomysły na to na to na to na to nawet nie.
Różnimy się oczywiście, ale jesteśmy razem i będziemy tworzyć rząd bez awantur.
Ja uważam, że ten przekaz z punktu widzenia interesów opozycji jest najważniejszy i taki, który ma największe szanse jej wzmocnienie na różnych poziomach, to znaczy wszystkie wszystkie partie mogą na tym zyskać opozycyjnych.
Tak, bo ja się tak, zanim jeszcze majora wpuszczę. Ja dodam, że właściwie się z tobą zgadzam, znaczy ten przekaz ma wszystkie zalety sytuacji zarówno w sytuacji 3 list jak i sytuacji 1 listy. To znaczy, bo on jest krokiem takim pomiędzy, jeżeli dobrze to komunikować, to zgarniasz, jakby pule i z jedności i z różnorodności to strasznie ważne, że właśnie 2 fortepiany są opozycji w tych wyborach, potrzebne jedność, ale też różnorodność, która jest strasznie ważna, bo jest masę wyborców PiS u Boże masę właśnie widzicie polaryzacja masę wyborców opozycji, którzy nie chcą Platformy nie lubią Platformy nie lubią Tuska z różnych powodów lepszych gorszych. I oni nie zagłosują na opozycję, która będzie zanadto platformą majorze, to teraz ciebie proszę o interpretację. Po co pisowi jest komisja do spraw rosyjskich, no poza oczywistami oczywistymi rzeczami, że tam przeczołgać Tuska. Unknown speaker 4 No więc, jakby są takie 4 podstawowe teorie i one są dosyć ciekawe, czyli pierwsza teoria, w której mówiliście najwięcej, czyli ta polaryzacyjna celowe podkręcenie maksymalnie emocji. Dzięki temu jest polaryzacje, mało tego znika z radaru znikają z rodaru, problemy z inflacją z drożyzną z energią. Ze. Wszystkimkolnictwem tak nie ma żadnych dyskutuje się tylko znowu konstytucja konstytucja konstytucja i to wtedy się to podkręca właśnie tak jak tutaj Dominika mówi, że wleci rakietę, to właśnie nie chodzi o to, że pismo może mieć np. problem z rolnikami we wrześniu. No bo okazuje się, że jednak nie udało się sprzedać tego zboża, co robi się, no to bierze się w przyszukaniu w domu tuka. I mamy załatwione wszystkie media mówią tylko o tym, wszyscy mówimy o temacie, jeśli myję i rodzic, więc to jest pierwsza rzecz. Druga rzecz to jest taka teoria, o którą Andrzej stannkiewicz mówi to znaczy, że ten raport już jest dawno napisane, to znaczy i wszystkie dowody już są zebrane teraz po prostu trzeba tylko ogłosić, a można to ogłosić na konferencji prasowej alentów, wtedy wszyscy zaczną wzięwać, a można to zrobić w świetle kamer na największej arenie, jaką będzie. To.
Tylko dobrze i to ja się zgadzam zaraz się oddam znowu głos, ale to nie ma sensu, bo zobaczcie, przecież ten raport jest w tym sensie gotowy, że już te publikacji w Gazecie polskiej czy w sieciach, jaki Tusk jest prorosyjki, były no to tam to jest ten raport prawda. Unknown speaker 4 Wniosek z RO Rosji o panie prawda, tak tylko, ale o spojrz.
Przecież to jest tylko dla publisi PiS owskiej no nikt więcej nie po traktktuje tego serio. No. Unknown speaker 4 Właśnie chodzi o to, że pisma jakieś materiały, ponieważ ten reset z Rosją był, to oczywiście nie są materiały był.
Wszyscyowi. My będą przepraszam, to niech oamy sobie wezwaą na wież, ale pretensjąacją mają. Unknown speaker 4 Tak Grzegorzu chodzi o to, że trzeba to jakoś opakować. Ja mówię, jaka jest teoria i trzeba to jakoś sprzedać nie sprzedać tego przez gazetę polską nierze tego przez TVP, a jeżeli cała Polska będzie potrwała na Tuska, który siedzi na komisji i oni będą mówili pokazyując zdjęcie. Tu jesteśtem. Tu chcieliście tu sprzedać mało tego Andrzej stakiewicz mówi, że są nawet wręcz notatki, które mówią, że to lechka kaczyńskiczyński nam zawadza w interesach wzrosnąć, ale to już.
Było wpisowski wszyscy to mają w nosie poza pisowskimierowcami, nawet jeśli noszczeni pisowcy to mają w wnosi. Unknown speaker 4 Tak, ale to jest sposób rozumienia PiS. U, więc ja mówię, to jest taka druga. Druga trzecia trzecia to taka, że tak naprawdę to miała być komisja, która miała działać trochę jak komisja do spraw reprywatyzacyjne, czyli tam też posłowie wydawali decyzję, ale i tak wszystko szło do sądu chodziło, więc tylko odpowiedzialność polityczną uczestników komisji, a sądy administracyjne i tak wiadomo, że to wszystko będą czyściły. Tutaj jest po prostu bubel prawny i tutaj było taki artykuł wirtualnej Polsce, gdzie to przede wszystkim ziobryści mówili, że to jest źle zrobione ich zdaniem. I w bardzo dużej defensywie jest PiS i teraz dzisiejszy pewnie jeszcze do tego wrócimy ten spod o aszwic i o tym, co tam Tomasz Lis mówi jest pokazane pewną powiedzmy panikom i desperacją, że PiS nie potrafił sprzedać tej komisji, tak jak chciał to sprzedać Andrzej Duda, bo widać boż on, to chciał sprzedać jako taką komisję śledczą, a sprzedał to po prostucie, to przepraszam Venta, ale.
Major przepraszam to się kupy nie trzymano. Czy Duda jest przepraszam dzieckiem w przedszkolu? Przecież wiadomo, że jak masz polaryzację i tak już nakręconą i te 22 obozy się nienawidzą i wymyślają się od ruskich onóc, to, jeżeli 1 powołuje komisję i ogłasza, że będzie ścigać ruskie o nuce i wzywać polityków, którzy wiadomo, co jest graane. No tutaj jakby się z hoińkiurwał, przepraszam z tą argumentacją, to wiem, którzy wykonali jakąś pracę, próbowali tą opozycję namówić, zróbmy wspólną komisję nawet będziecie mieli w niej większość. No nie wiem, no różne rzeczy można wykonać, żeby w warunkach polaryzacji jakąś rzecz wyjąć z polaryzacji. Powiedzieć robimy ponadpartyjną komisję, żeby agentów rosyjskich tego, ale. Unknown speaker 4 Dutek jatek, powiedział proszę Andrzej Duda napisał wprost Andrzej Duda nie znosi Tuska i Andrzej Duda prawdopodobnie tak jak wnioskowałem z tych słów uważa, że, że Tusk jest w coś zamieszalny, więc on uważa, że rzeczywiście, ale to nie wyjaśniono.
Ale to znaczy, że oni się po prostu tak jak tak jak opozycja naczytali się w swoich wzmożonych własnych tekstów. Dokładnie to samo placówki.Politycy popełniają błędy mają swojej fo wraca tak odczyt. To to mało mówi ostatnio rzecz tylko ostatnia koncepcja już ostatni punkt, który moim zdaniem jest najrzadziej, mówi dzisiaj dzisiaj troszeczkę wypłynął na wierzch, a mianowicie Słuchajcie ta komisja jest bardzo dobra, żeby uwalić brzydko, mówiąc Brauna i korbinamikę, nikt ich nie będzie bronił dowodów na ich prorosyjkie działania jest masa. Ja nie mówię, że szpiegowskie i trzecia rzecz jest taka w ten sposób zrobi się przedpole, wyczyści się dla mecenasa dla koalicji z pisem jakieś takiej powiedzmy cywilizowanej. No bo zbrojnej innej cywilizowanej się zrobić nie daj zliny. No dobrze. Unknown speaker 4 To to ciekawy ciekawy wątek i dzisiaj Krzysztof w bosach powiedział, że się tego boi i ja mu się nie dziwię, że się.
Boi dobrze, to wracamy w takim razie do Dominiki. Czy ty chcesz polemizować z majorem, czy dorzucić jeszcze swoje 3 gr.
Nie chyba nie mam tutaj żadnych przemyśleń polemicznych, prócz tego, że oczywiście uważam, że Andrzej Duda niezależnie od swoich złych relacji z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Po prostu jest politykiem Prawa i Sprawiedliwości z krwi i kości i miałam okazję z prezydentem rozmawiać dłużej na ofie i oczywiście nie mogę powtarzać treści tych rozmów, ale wszyscy wiedzą, że takie spotkania się odbywały.
Zddrada strajca, zrajczyni rozmawia z Dudą na ofie wsadzić będziesz rozliczona po wyborach przez Romana gieczycha.
Że byłam w placu, to napisałam dawno, tak już mieli szansę mnie potępić, jeżeli.
Zdrada, tym bardziej napisała o tym nie wstydzi się. No dobrze przepraszam. No.
I w związku z tym moje wrażenie zawsze zawsze było takie, że obóz Prawa i Sprawiedliwości włącznie z prezydentem spaja bardzo silna emocja niechęci graniczący z nienawiścią wobec Donalda Tuska. I oczywiście dla wielu osób może to być niezrozumiałe, ale źródło tego jest przede wszystkim moim zdaniem w katastrofie smoleńskiej. I ja właśnie w swoim tekście cytowałam taką wypowiedź Marcina Mastalerka, który ma bardzo duży wpływ na to, co robi prezydent Andrzej Duda i Mastalerek, tam właśnie w rozmowie z Michałem kolanką w jego książce mówi o Tusku, jako, że to jest samo zło. Widać ewidentnie taki manichejski podział tak, to znaczy, którego Tusk jest jakby częścią, jakby stroną wrogą i musimy sobie powiedzieć, że przez 8 lat Prawo i Sprawiedliwość starało się jakoś Tuska dorwać. Mieliśmy te wezwania do prokuratury tę zdradę dyplomatyczną montowanie pegazusa, komu się dało, żeby tylko Tuska też na czymś złapać tak, bo to są byli często ludzie, którzy współpracowali z Tuskiem i po prostu po 8 latach. No nic się nie udało, to znaczy nie udało się w żaden sposób wmontować Tuska w coś takiego, co by przekonało opinię publiczną. Nie wiem, że jest przestępcą, że powinien zostać wskazany właśnie, o ile wiem, to nie ma mimo tych tych wizyt w prokuraturze nie było nawet aktu oskarżenia. W związku z tym tu jest też oprócz tego wszystkiego taka emocja, że to jest ostatni dzwonek, żeby jakoś tego Tuska dorwać, żeby próbować go w jakiś sposób deprecjonować. No i ta komisja właśnie ma temu służyć, a już nie wspom komisjach śledczych, przecież, przez które Donald Tusk był bardzo często wzywany, ale tam jakoś nie było to aż tak widowiskowy, że nie w takim stopniu jak Izby chciał. Unknown speaker 4 Bo pan Tusk wygrywał, natomiast medialnie natomiast to, co mówi, iż dominiko moim zdaniem sprawia, że ja coraz parli się przychylam do tego, że jednak ten Tusk tą karę dostanie i to nie musi być koniecznie kar od tej komisji polegająca na tym, że mu się zakaże dostępu, ale znaczy na te 10 lat pozbawi się go tam możliwości dostępu do tam zarządzania środkami publicznymi, ale np. da mu się celowo zakaz dostępu do informacji niejawnych, a Andrzej Duda wtedy powie, że nie może mu dać nie może powołać na premiera tak nieadaje.
Taką możliwość oczywiście co jest skandalem.
Czyli że. Unknown speaker 4 Tak widzę to jestszaając prośba to innej 2 lata i np. wtedy i to będzie taka zemsta na Tusku polegająca na tym, że no, ale wtedy inni wszyscy, jeżeli dajmy na to opozycja wygra te wybory powie. No no nie może być Donald, to trudno to niech będzie Budka, niech będzie Trzaskowski, niech ktoś tam inny będzie. I oczywiście opozycja to przejdzie do porządku dziennego, a ten wil czy bilet albo taki po dla Tuska dla sprawowania funkcji państwaowych będzie swoich tą zembską, więc no.
Dobrze, ale mają uczci, że. takiego nie będzie żepozycja się na to nie nie zgodzić. Moim zdaniem, tak też mi się wydaje, że się nie nie też się wydaje, że opozycji się będzie ciężko na to zgodzić, ale na pewno jest to ki na powy wyborach, żeby opozycja skłócać, i żeby Tuskowi utrudniać. To na pewno no ale. Unknown speaker 4 Wiecie co wyborcze powiedzą, dawajcie nam szybko premiera, żeby się mścić PiS, toow będzie radzie?
Emocja nie wydaje mi się, że emocja będzie będzie właśnie wręcz.
Istniałła. Unknown speaker 4 Takmacniała.
Pożyjemy zobaczymy, natomiast wszystko co co do tej pory się wydarzyło ten pierwszy akord po powołaniu komisji jest ewidentnie protuskowy wszystko, co Tusk ZUS zyskać na tej na tej nieszczęsnej komisji zyskuje, ponieważ po pierwsze, wszyscy go zaczynają bronić i uciekać się pod jego obronę, jednocześnie, czyli uczestniczyć w marszu Hołownia Kosiniak, kamerz, opozycja się zaczyna grupować wokół. No najsilniej atakowane osoby przez PiS, czyli właśnie wokół Tuska, pewne kłótnie są wyciszane, więc jeżeli kalkulacją PiS u było jakieś osłabianie Tuska, to no ja rozumiem ten ten pomysł na po wyborach, że mu się zakaże, on nie będzie mógł prezydent powie, że w takim razie nie może zostać premierem. Okej, rozumiem to, ale wydaje mi się, że to jest wszystko gra, której efektem będzie wielkie wzmocnienie Platformy i Donalda Tuska dominiko.
No ja uważam, że właśnie sam Fakt, że jeśli chodzi o ten marsz, to jednak Szymon Hołownia Władysław Kosiniak Kamysz, a, a wcześniej jeszcze włodzizasty czy, a ten zabt uznali, że wezmą udział w tym marszu, świadczy o tym, że ci politycy uznali, że emocje wyborców są właśnie takie to znaczy, że trzeba się jednak takim planom Prawa i Sprawiedliwości przeciwstawić. Wydaje mi się, że teraz bardzo wiele zależy od jakiegoś takiego rozegrania tej sprawy z wyczuciem, tak, żeby znów to nie zamieniło się w jakąś kłótnie typu, a Tusk tu zrobił masz, bo chce zdominować itd. itd. no zasadniczo każdy ma prawo sobie zbołachać marsz i tyle.
Nie Dominika poczekaj poczek chwileczkę chwileczkę, bo, żebyśmy nie, żebyśmy jednak nie zakrzywiali rzeczywistości. No po pierwsze to co się dzieje po stronie platformyerskiej w internecie. To jest po prostu coś nieprawdopodobnego poziom naganiactwa, poziom wygrażania wszystkim, którzy nie chcą iść Kwaśniewski, który został w ogóle PiS, owskim agentem, bo powiedział w wywiadzie, że popiera marsz, ale nie może uczestniczyć. No to już jest PiS, owskim agentem i to nie piszą jacyś tam to tam piszą liderzy opinii po tej stronie platformyerskiej nie w sensie nie politycy, bo nie muszą właśnie takich rzeczy pisać. No ja jakiś 1 Adam.
Tam chciałam tak.
Lord taki czy inny no takie taki kontakt, które wiadomo, to to bardzo nie lubię tego lekceważenia w momencie, kiedy silni razem, kiedy silni razem i główne konta, które są śledzone przez polityków Platformy, zaczynają wygrać reszcie opozycji, a potem platformowi, ale to nie my to nie my to przecież nie to w ogóle nie jest nasza sprawa. No formalnie nie wy, ale jednak jest to pewna akcja kontzwiązany z popierających bardzo mocno Tuska i Platformy, to w jaki sposób wygrano reszcie opozycji, to no to nie jest jednak także Hołownia z kosiniakiem kękają. Tylko jest także pałą dostali połbach od Platformy jej kommentariatu, tudzież od twojej redakcji dominiko, bo przypomnę, po raz kolejny kolumnę Czytelnicy o postawie Hołowni. Prawda i tam ściek taki prawda żeście wydruowali, przeprosiliście za to kap gębkiem, ale jednak miało to miejsce, więc nie mówmy, że nie było sprawy kołownia i Kosiniak Kamysz moim zdaniem mają mają prawo czuć się prze czołgani przez Platformę. No i teraz dzięki tej komisji wracają do szeregu Marcin Kędzierski na Twitterze, tak to skomentował lex Tusk de facto zmusza inne partie opozycyjne, do złożenia hołdu lennego Tuskowi. Chodzi w tej komisji, tylko o to, aby gonić króliczka jednocześnie, zwiększając zainteresowanie i lojalność wyborców wobec duopolu. Ja się z tą analizą Kędzierskiego zgadzam podobni podobne w duchu. Napisałem tekst do Gazeta PL, ale też przyjmuję wszystkie inne argumenty, które wy przytaczacie, a przede wszystkim przekonuje mnie argument Dominiki o pewneocjonalnym skrzywieniu PiS u wobec Tuska czy Dudy wobec Tuska. Ja rozumiem, że to mogą być tak silne emocje, że oni po prostu tę komisję powołali, żeby w ostatniej chwili udowodnić społeczeństwu, że to ruski agent prawda no przecież, jeżeli w tej komisji pokażemy dokumenty i prawdę to ludzie zrozumieją, że może być też rzeczywiście taki rodzaj jakiś rodzaj zaślepienia czy ogłupienia po stronie PiS owskiej, a może być też wszystko wszystko naraz. Słuchajcie chce przejść teraz do trochę do na drugą stronę i trochę do takiego no ogrodu zologicznego przepraszam za to wyrażenie, ale mamy czy nie my mamy, no, chociaż może i my mamy, bo media opozycyjne związane z opozycją może nie związane, ale w każdym razie nie PiS owskie o tak powiedzmy, a wszyscy w nich pracujemy. No mają pewien zgryz sytuacją, kiedy takie osoby jak Roman Giertych mają kandydować z list, no de facto przy poparciu może cichym opozycji dominiko jak ta sprawa Giertycha się skończy? Czy Pani Senator z Platformy jakoś jest już urobiona? Co jak to sytuacja wygląda w tej chwili?
Ja tutaj pewnej rzeczy nie rozumiem, dlatego że było powiedziane, że pakt senacki to jest taki układ, w którym konsensus jest osiągnięty przez wszystkie partie opozycji Demokratycznej włącznie z lewicą i że cały ten zestaw kandydatów czy podział miejsc w poszczególnych okręgach. Mamy niejako zatwierdzony przez przez całą opozycję demokratyczną, no, a z drugiej strony słyszę ze strony Platformy Obywatelskiej, że ona nie ma nic przeciwko Giertychowi i nie pali się do tego, żeby wstawiać kogokolwiek przeciwko niemu. W razie, gdyby startował w jakimś okręgu, pod warunkiem, że cała opozycja się na to zgodzi. I ja, słuchając wypowiedzi lewicy odnoszę wrażenie, że no lewica, jakby zachowuje się w ten sposób, jakby nie nie brała udziału w tych rozmowach, czy ja myślałam.
Ale doniko przepraszam no nie ja rozumiem, ale, ale doniko, zanim się wyżyje.
Ale nie mi nie chodziicy trochęrzyć się złośliwiam nie nie mi nie chodzi ożyć.
Ale jest problem senator Platformy Obywatelskiej pani Jadwigi rotnickiej, to ona chce kandydować tam lewicę, to jest w dalszej kolejności. Na razie Platforma ma problem, bo przeciwko giertychowicz chce platformska Pani Senator kandydować, no to jest jakaś zastanawiawiam się po prostu.
Z tym, że jeżeli jest tak duży opór w opozycji Demokratycznej, wobec Romana Giertycha. To on nie powinien startować i lewica albo nie wiem PSL albo ktokolwiek inny albo Barbara Nowacka, która słyszę jest w koalicji Obywatelskiej jest wobec tego krytyczna, po prostu muszą powiedzieć weto. No inaczej sobie tego nie wyobrażam. Natomiast co do tego czy Roman Giertych ma startować, czy nie ma startować? No dla mnie ta sprawa nie jest jednoznaczna, dlatego że z 1 strony oczywiście pamiętam, kiedy Roman Giertych głosił swoje poglądy, jeszcze na początku tworzenia ligi polskich rodzin i byłam wobec tego bardzo bardzo krytyczna. Z drugiej strony wychodzę z założenia, że każdy może przejść pewną drogę i zmienić zdanie i giertd.
Ale właśnie on nie przeszedł żadnej drogi. Czy ty czytasz jego twit, to te pllugastwa, który on wypisuje na Twitterze, te bzdury, które publikuje jakieś fikcyjne sondaże sonażowni, którą sobie z kolegą założył? No przecież to wszystko jest tak kompromitujące. Nie chodzi o to rząd kiedyś tam hajlował, czy nie nie hajlował, ale robił jakieśował tak nie hajlował tak no ale zakładał młodzież Wszechpolską, potem chciał nas nie wpuścić do Unii. Prawda potem mundurki te różne wypowiedzi totalitarne i obrzydliwe zostawmy to no dobra zmienił poglądy, ale właśnie on się nie zmienił, dlatego że jak prześledzić jego twity. Nie wiem z ostatnich 7 dni to jest po prostu no to jest rynsztok, no to łagodnie powiedziane, więc umówmy się, że o to chodzi o to mi chodzi głównie, że kogoś takiego brdźca na pokład opozycja nie powinna chyba kogoś, kto pluje jadem i po prostu no odstawia takie cyrki w mediach społecznościowych takie dziwactwa, że no nie wiem. To się podoba jakieś naprawdę oszołomionej skrajnej małej karstce ludzi.
Ale to rozumiem w takim razie, że twoim zdaniem opozycja demokratyczna powinna wykluczyć wszelkich radykałów, którzy budzą silny mocy, czyli Marty Lempart klaudie jahirei itd. tak.
No ja uważam, że też jest o opozycji psu na budę, bo jej wypowiedzi bardziej opozycję kompromitują niż, a ci, którzy lubią jahir i tak zna tą Platformę zagłosują ci, którzy kochają Giertycha i tak zagłosują napozycję, więc nie rozumiem, po co takie osoby Platformie na listach, ale w jakimś sensie poczekajcie, ale w jakimś sensie przyjmuję argument Dominiki mnie, też rzeczywiście trochę dziwi postawa lewicy, która mówi to nie nasza nie nasz cyrk nie nasze małpy, a znaczy to jest sprytny, ale może rzeczywiście warto byłoby, żeby lewica, która podskórnie no tego tam Giertycha Giertychowi wygraża i go nie lubi z różnych powodów. Dobrych zresztą powodów, żeby w tej sprawie jakoś mocniej zabrała głos majorze. Unknown speaker 4 Więc jeszcze nie wiadomo, co chodzi chodzi o kolegów, to znaczy tak media podaje moim zdaniem mają rację kulisy całej akcji w ten sposób, że na samego Giertycha Hołownia i Tusk oni jako osobiście chcą go na listach i co mu dać oddać tą przysługę tyle tylko, że nikt nie chce się do tego przyznać, bo jest to po prostu wstyd przed wyborcami. Poza tą najbardziej kartrtkormowewersją. No ale my tutaj mamy pakt senacki, gdzie są wszyscy wyborcy wszystkich partii, a nie tylko silni razem z Platformy Obywatelskiej. No, więc robi się jakieś próby podchodów. No i co robi no i mamy teraz wielkie zamieszanie, jeżeli chodzi o tą komisję, no to giert to wykorzystuje Hołownia, tradycyjnie już swoją zostaną zaczyna łamać i za dużo mówić o kulisach. Wiem to, że no możemy mu właściwie w ten sposób pomóc. To, co robi giert, to nazywa metoda faktów. Dokonamy, to znaczy gierttek ogłasza, że startuje ogłasza, że ma zgodę i teraz tylko liczy na to, że nie będzie głośnych protestów, że tą zgodę ma trochę protestuje obecna senatorka Platformy, która już za pomocą mediów najwięksi w Platformie tłumaczą, że musi się uspokoić, że dostanie jakąś inną szuchę, ale ma nie przeszkadzać nie brruździć panu Romanowi. I tak się traktuje kobiety, jeżeli chodzi o platform Obywatelskiej, przystawali tam, co bocki dawał, więc Roman Giertych teraz musi tylko zaczekać na to on oficjalnie wszyscy mówią ręce budodzą mną, przecież my go nie popieramy, albo chodzi o to tylko to, żeby nawet Platforma Obywatelska pod Poznaniem nikogo nie.
Wystarcza. To dlaczego ale poczekaj, wyjaśnił 1 rzecz, dlaczego ktoś, kto jest obciachowy na opozycji, nikt się do niego nie chce przyznać po chole nich wstawiają w takim razie. Unknown speaker 4 To jest kolegom Donalda Tuska jest jego prywatnym prawnikiem i ma i mało tego ma chodył Kamińskiego ma chude uchołowni, Giertych montuje prawicowy skrzydło w Platformie konserwatywna i jego najważniejszą rolą poza tym ciągle w ganianie przez Kaczyńskim i tego, żeby miał immunitet. Jest to, żeby blokował jakiekolwiek lewicowe zmiany i lewica, która teraz nie mówi nie weta, to moim zdaniem idiotycznie daje sobie dchać w kassze. Ja nie wiem, po co w ogóle lewicy ten pakt, skoro można je narzucić Giertycha. I ja osobiście uważam, że to skandal i zapowiedziałem, że jeżeli dojdzie do tego, że pieiertych będzie nie będzie miał konkurencji, to ja na ten pakt senackicki nie zagłosuje w ogóle, a nawet znaczy. Ja stawiam wyboru, ale z mojej indywidualne moje indywidualneny sprzeciw jako wyborcy przeciwko bezczelności po prostu paktu senackiego i poprzez i przeciwko nieudolności lewicy, która nie potrafi trafić.
Proszę dogadaliście, to się dogadaliście z Dominiką bardzo mnie, to cieszy i trochę się pod tym podpisuję trochę nie, ale może bardziej się podpisuje dominiko.
Nie. No ja boleje nad takim stanowiskiem majora, ponieważ uważam, że taki sposób stawiania sprawy oznacza po prostu, że PiS wygrywał w różnych sprawach. Tak to znaczy zawsze jednak dziwiło mnie delikatnie, powiem dziwiło mnie to, że wielu polityków lewicy twierdzi, że oddało nieważny głos w wyborach prezydenckich, zarówno tych poprzednich jak i ostatnich i potem oburzają się, że doszło np. do zawłaszczenia Trybunału Konstytucyjnego albo ustawa antyaborcyjna została zmieniona. Tak czy. Unknown speaker 4 Inna to z Romanem Giertychem, jeżeli chodzi o awant aborcyjną, to będzie bardzo po drodze.
Tak, ale chodzi mi o coś innego, że ktoś abdykuje z wyboru, mimo że wcale nie będzie musiał wybrać Romana Giertycha. No znaczy to takie stanowisko wydaje mi się dosyć dziwne i ono jest korzystne dla PiS. Zresztą postawa wielu osób tego typu znaczy abdykacji z głosowania jest właśnie korzystna dla Prawa i Sprawiedliwości. Tak uważam i takie osoby nie mają potem prawa narzekać, że coś się dzieje niestety do wyboru.zupełnie inny pogląd na tą spraw to przez wiele czasu miałem tak jak Dominika pogląd, natomiast ja uważam, że inny sposób nie można wychować własnych polityków, jeżeli za każdym razem cokolwiek polityk zrobi, a wyborca będzie z wywieszonyzorem jak na smycie biegał i głosował. No bo będzie ten zły PiS. To będzie właśnie tu skroiłł to samo, co będzie chciał i będzie ciągle przegrywał na polityce, muszą się nauczyć tego, że nie można wciskać wszystkiego wyborcom, jeżeli będą wciskali najgorszych łam wyborcom. Ja nie mówię tu o osobach, ale o poglądach, jeżeli będąli kandydatów, którzy po prostu wyborcy nie chcą, to oni zostaną w domu, jak gwarantuje, że jeżeli chodzi o wyborców lewicy pod Poznaniem w tym okręgu, oni na gierta moim zdaniem nie zagłosują. Część z nich wyjedzie wspólnego tak innego pojedzie do Poznania i zagłosuje jakąś z Poznania albo gdzieś indziej, a część zostanie w domach. I jeżeli mały tego Łukasz Pawłowski zrobił badania, wg którego wybory Senacie są nastyk, bo PiS się do nich przygotowuje, a nie całkowity w ogóle po prostu potencjał Senatu został zmarnowany. I teraz sytuacja jest taka, że Tusk z Hołownią wciskają swojego kolesia, mimo że wszyscy są na to wściekli i sami sami mówi, że to jest głupi ruch. Ja nie zagłosuje i to jest mój prywatny protest albo się politycy nauczą tego, że się szanuje swoich wyborców albo się ich nie szanujm.
No Senat został zmarnowany, ponieważ na jego czele stoi polityk wyjątkowo nieudolny i czyli czyli Grodzki, który jest fatalnym marszałkiem, naprawdę beznadziejnym. I zresztą od początku było wiadomo, że to jest człowiek, który się do tego nie nadaje z różnych powodów, ale nie trochę bym powiedział tak nie jest prawdą Dominika, że tu jest jakaś straszna duża grupa, która chce Giertycha nie on jest rzeczywiście tak jak ja chira no jest pewna. Prawda jest jest. Unknown speaker 4 Pewna oszołowiona oszołomiona część oszłomiona część.
Wyborców oszołomiona część wyborców Platformy Obywatelskiej, która, jakby im im mocniej Wrzeszcz niż im większą głupotę o Kaczyńskim. Powiesz prawda krzyknie, że Hitler itd. to oni są zadowoleni i to jest mała część moim zdaniem, to znaczy te postaci robią wiele krzyku, wiele harmidru. Prawda Klaudia i chira też też zrobiła wiele harmiru i z tego nic nie wynika, znaczy jakie są, przypomnijcie mi jakąś jakąkolwiek pozytywną rzecz ważną, która wynika z tego, że klauuria jachira jest posłanką Platformy. Ja nie znam takiej rzeczy poza cyrkami, co jakiś czas, które. Unknown speaker 4 To ja ja nie mówiłem, no proszę w porównaniu grzegorzów w porównaniu z gerem gierrtychem, której nie daje żadnej wartości dodane, daje tylko ujemną, bo ci wyborcy i tak po prostu zagłosują na Platformę Obywatelską. Czy to będzie ggiarrtki czy tokolwiek, ja chira przynajmniej ja się ja z tego tego powodu boleję, no, ale jachira przynajmniej daje wolnorynkowych młodych wyborców, których przyciąga to Platformę, bo tam głównie to jest partia sześćesięciolatków, więc tu jest jakiś jeszcze plus, ale u Giertycha nie ma absolutnie żadnych.
Ale Słuchajcie, czy nie macie takiego poczucia, że wasze postrzeganie rzeczywistości wynika z tego, że bliski wam jest lewicowy świat topogląd, a Giertych jest po prawicowcem to z tego wynika? Unknown speaker 4 Ale, żeby było jasne do wyniku, żeby było jasne, ja rozumiemłem opinięonych razem czyli, ale posłuchajcie, dajcie mi skończyć opinii silnych, razem najbardziej, że własnego elektoratu Platformy i nawet oni mówią. Panie Romanie, poza pewną garstką, to chyba nie jest na lepszy pomysł, a niektórzy mówią nie można zabierać senatorce, która zyskała 70% pod Poznaniem okręgu. Panie Romanie i uważam, że to mogłoby być jeszcze jakieś rozwiązanie. Jak pan jest takim fajterem, jak mówi Bory zgutka, proszę wystartować ze wschodnich okręgów, gdzie są bastiony PiS, u tam jest bardzo mało szansa, że ktoś wygra, więc jeżeli pan tam wygrać czyniesie mandatu, to będzie.
Jakaśsuda zgadzamy tylko ja ja myślałam, że wy generalnie zgłaszacie sprzeciw wobec startowania Romana Giertycha w jakimkolwiek okręgu, bo to akurat. Unknown speaker 4 Mam Roman giertetyk, nie Słuchajcie, żeby było jasne, bo tak, bo jestem źle zrozumiane Roman Giertych ma święte prawo startować w wyborach, gdzie chce i to jest jego prawo i jak każdego bierne prawo. Natomiast opozycja w pakcie senackim powinna wystawić wszędzie swoich kandydatów, jeżeli Roman Giertych uzna, że z kandydatami opozycji chce konkurować i jego prawo. Natomiast problem jest taki, że tutaj jest po prostu świwinder polegający na tym, że celowo nie wystawi Platforma nikogo, żeby Roman Giertych mógł w bardzony wyborczy zdoby zdobyć mandat. No ale i troszeczkę oszukiwanie własnych wyborców. No.
To ten manewr był stosowany także wobec kandydatów niezrzeszonych, przeciwko którym nie wystawiano żadnych kandydatów i to był to było swego rodzaju porozumienie. Które. Unknown speaker 4 Ale to nie jest porozumienie z wyborcami, to jest po brzmienie przeciwko wyborcom. To jest porozumienie paru kompli, którzy siedz przed cygarrek i mówią wtedy dostaniesztaty zresztą zresztą.
Dobrze. To.
Myślę, że po prostu to jest jednak przesada, to, o czym mówisz to są okręgi jednomandatowe. I każda koalicja ma prawo wskazać kandydata, którego popiera, jeżeli opozycja demokratyczna popiera kandydata, która akurat nie jest żadnej z tych partii, ponieważ doszła do wniosku, że to jest osoba bardzo popularna w danym okręgu i ona zdobędzie ten mandat. No to, co jest racjonalne myślenie. Unknown speaker 4 Ale Roman Giertych nie jest bardzo popularny w okręgu, on po prostu dostaje to po znajomości kuplowski z Tuskiem, to przestajemy opowiadać, że to jest ktoś, kto nagle przynosi jakieś dodatkowe głosy, przecież zamiast, jeżeli zamiast romanaetka postawi sięxa, to też tam.
Wy wszystko już wiecie znacie badania. Znacie wyniki znacie, ile osób popiera Giertycha? No ja takiej. Unknown speaker 4 Roman Giertych, ale dominio on chce kandydować z okręgu, w którym pani senatorka dostała 70%, bo przecież dla była jasnoręcz wiadomo. Się.
Zgadzam z tym, że Roman Giertych jako osoba prawicowa powinna wystartować w okręgu zdominowanym przez prawicę światopoglądową i tam zawalczyć o mandat dla opozycji.
W trudnym niech walczy w trudnym okręgu, ale niekoju, bo gdzie jest po prostu zgadzam, bułka z.
Mas, natomiast mówienie, że Giertych w ogóle nie ma żadnych zwolenników, nikt na niego nie zagłosuje, wszyscy go nienawidzą. Uważam, że jest na wyrost z kilku. Unknown speaker 4 Punktów, ale ja taki nie mówi, że go nienawidzą. Ja mówię tylko, że wyborcy uważają, że Giertych spełnia się w tej roli, o jaki jest i nie musisz do Senatu, ponieważ nawet wyborcy silnych razem uważają, że to zaszkodzi paktowi opozycji. Giertych wnosi wartość dodaną. Ja nie mówię, że nikt na niego zagłosuje. Ja mówię tylko na to, że on rozwali pakt senacki i ja powiem jedno to jest jedyna dobra rzecz, jeżeli chodzi o tą kandydaturę, to jest to, że oni wszyscyują teraz razem na ten marsz potem o Giertycha się pokłócą i dzięki temu nie będzie tej polaryzacji. Dalej będzie trzecia droga. To jest moja jedyna nadzieja, co może giert.
Trzecia droga i tak zostaje ma szansę zawalczyć o wyborców ma szansę zbudować swoje notowania w sondażach, tak jak i lewica mają otwarte pole niech walczą, jestem za, więc już nie róbmy takiej sytuacji, że tutaj ktoś został przez kogoś przeczołgany są 3 komitety wyborcze w tej chwili każdy z nich może zabiegać o wyborców. W pewnej współpracy i przyjaźni z innymi i uważam, że z punktu widzenia opozycji taki wariant jest najlepszy. Natomiast dajcie mi powiedzieć jeszcze 2 słowa na temat Romana Giertycha, bo ja tutaj czuje się dość dziwacznej sytuacji, dlatego że ja i to Grzegorz przecież wie, polemizowałam z Romanem Giertychem. Uważam, że niektóre poglądy, którą głosi czy tezy nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i mam wiele krytycznych uwag wobec jego działań. Natomiast nie zmienia to postaci rzeczy, że Roman Giertych zmienił poglądy jest krytykiem Prawa i Sprawiedliwości od dawna i nie jest postacią tak jednoznaczną. Jak ją przedstawiacie, a podam wam taki 1 przykład, kiedy Giertych jako wicepremier rządu Prawa i Sprawiedliwości i lider ligi polskich rodzin przyjechał na rocznicę Jedwabnego jako jedyny przedstawiciel rządu. I możecie dzisiaj mówić, a co to tam takiego w przypadku Giertycha chodzi właśnie o sprawę Jedwabnego, jeżeli widzicie i w jaki sposób reagują działacze PiS, w jaki sposób reaguje Konfederacja na debatę związaną z trudnymi relacjami polsko żydowskimi. Ten gest Giertycha i ja to powtórzę jeszcze raz, muszę powiedzieć, że mnie wtedy ujął, bo wtedy nawet nie było ani 1 biskup nie przyjechał ani 1 polityk PiSu nie przyjechał.
Nie pamiętam nie pan. Unknown speaker 4 Ale to co z tego.
Znaczy? Ja uważam, że będziejuję gest w poprzek jego elekatu i w pewnym sensie.
Jeszcze tylko na koniec powiem, że przyjmuje do wiadomości. Co mówisz dominiko przemyśle jasne strony Giertycha, podkreślam dla mnie istotą problemu z tą kandydaturą nie jest jego przeszłość. Znaczy też oczywiście, ale teraźniejszość znaczy sposób funkcjonowania tego człowieka jako jednego z lidera opinii opozycji dla mnie z głęboko szkodliwy. Unknown speaker 4 Ja to jeszcze słowo tylko jedno zdanie tak się zmienił, to nie jest tak, że on się nie zmienił. I ja też z tym zgadzam się, że on się zmienił, tylko nie on zmienił się nie na tyle, żeby zasłużyć na Senat, ponieważ jest to człowiek, który jeszcze niedawno cieszył się z tego, że w Teksasie faktycznie zakazano aborcji również kobiet gwałtu, więc ja uważam, że to jest człowiek też przytulacie Platformy iberalizacji aborcji jest to człowiek, który.
Jest po prostu jeszcze jedno zdanie sprawie, jakby jedno zdanie opozycja demokratyczna to są 4 partie, których są politycy prawicowi i lewicowi i sami byliście za tym, żeby to była to był wachlarz poglądów wyboru wyborców, którzy mają takie czy inne poglądy, ale jednak z paja ich 1 wartość, to znaczy poszanowanie dla demokracji reguł gry, ale właśnie. Unknown speaker 5 Reguły gry Dominika poczytaćtaj sobie co ten człowiek wypisuje w internetach, no, jakie reguły gry? To.
Jest problem? No. Unknown speaker 4 Nie lepszy jest numer. Ja ja otrzyma wyobraźni widzę, jak lewica składa lewica zgłasza na senatora. Rafałaowo.
Dobrze, poczekajcie, to z jakiegoś powodu rozmowa o giertychu wywołuje w nas emocje, być może w dzisiejszej polityce. To oznacza, że to jest dobra kandydatura w tym sensie, że skoro o nim gadamy, skoro nas to kręci z jakiegoś powodu, skoro ja dostaje piany, jak myślę o kandydowaniu Giertycha, Dominika trochę, a ktoś inny będzie popierał, to znaczy, że no tak, a ty nie idziesz do wyborów, to znaczy, że tak mocno, że tak mocno postać być może jest do wykorzystania w polityce i nasze gęgania są bez sensu, bo chodzi o to, żebyś się była burza, żeby się działo, żeby było dużo twittów. To w tym sensie może może to ma sens dobrze, kochani, chce zakończyć dzisiaj naszą rozmowę za tydzień pewno czy właśnie po niedzieli będziemy dużo rozmawiać o marszu 4 czerwca. Krótko jeszcze dominico czy ty się spodziewa ogromnej frekwencji dużej frekwencji? Czy po prostu no tam powiedzmy 50 000 ludzi, bo był największym marszem? Jak zapowiada Platforma największym marsza opozycji. To musi być więcej niż 250 000, bo tak władze Warszawy tak oszacowały któryś z marszów opozycyj? To.
Przede wszystkim będziemy mieć tradycyjny problem, ponieważ jedni będą twierdzili, że było tyle osób nay, jeśli będą dzisiejsze tyle, a jako spotkanie tego oszacować. Myślę, że jednak frekwencja będzie w miarę dobra, ale naprawdę no nie chcę nie chcę podawać żadnych liczby. Myślę, że to jest też olbrzymia mobilizacja Platformy. I wiadomo i to by robił każdej Platforma i PiS i tym nie ma nic złego ani nadzwyczajnego, że się mobilizuje swoich zwolenników, mobilizuje się swoich działaczy członków partii, że pomaga się im przyjechać do Warszawy, wtedy itd. to jest zupełnie normalne zjawisko. I myślę, że Platforma zrobi tutaj gigantyczny wysiłek organizacyjny, ponieważ bardzo jej na tym zależy, to po pierwsze, a po drugie, rzeczywiście to, że Andrzej Duda podpisał lex Tusk. No powoduje wzmożenie na ja widziałam takie wzmożenie w mediach społecznościowych, że to ludzi naprawdę zirytowało i byli gotowi akurat teraz niekoniecznie zagłosują na Tuska czy Platformę Obywatelską, ale wyjdą po to, żeby zaprezentować swój sprzeciw, ale liczb żadnych podawać. Nie.
Będę majorze na koniec czy 4 czerwca będzie sukcesem czy umiarkowany sukcesem? Unknown speaker 4 Czwarty czerwcac będzie dużym sukcesem frekwencyjnym unory da opozycji nadziei na wygranie władzy, paradoksalnie im większy sukces frekwencyjny tym politycznym może być gorszy.
Ponieważ dlaczego. Unknown speaker 4 Ponieważ klucz do wyboru w Polsce dzierżą politycy przepraszam, potencjalni wyborcy Konfederacji, jeżeli oni stwierdzam, że opozycja jest jednak zjednoczona jest wpis antypis, to zagłosujemy Konfederacji, więc moim zdaniem ogromna frekwencja może spowodować wzrost u wyborców konfederwacji.
Bardzo wam dziękuję, rozumiem, że Dominika już startuje, żeby z tym zapolemizować, ale to nas przy następnej audycji, bo będziemy jeszcze, bo będziemy się jeszcze spotykać bardzo wam dziękuję. To był kolejny Sabat symetrystów z dommiką, która symetrystką się absolutnie nie czuje, chociaż jest przez silnych razem wyklinana od symetrystek. Co zawsze mnie zawsze podkreślam, że się cieszy jak coś takiego widzę bardzo czy Domini pieszych, bardzo ci dominio dziękuję. Dziękuję Dominika Wielowieyska, Gazeta wyborcza, major galopujący, major krytyka polityczna i trybuna, współautor Sabatu. Majorze dziękuję. Unknown speaker 4 Dziękuję dziękuję państwu.
Sabat symetrystów przygotowali Anna Piekutowska Katarzyna Michałowska Grzegorz Sroczyński, galopujący major do usłyszenia. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: SABAT SYMETRYSTÓW

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA