REKLAMA

Nowości Opla i Volvo oraz wyświetlacz na tylnej klapie auta

Codzienny Mag. Motoryzacyjny
Data emisji:
2023-06-02 19:40
Czas trwania:
13:20 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Dobry wieczór to jest codzienny magazyn motoryzacyjny radioto kafałem Sławek Paluszewski Jacek Balkan, dobry wieczór. Dobry wieczór. Zacznę, jeśli państwo pozwolą ze 2 lata temu, mówiłem o takiej kanadyjskiej firmie Magna, która pokazała coś, czego jeszcze, jakby nie mamy, chociaż coraz częściej mamy do czynienia nie tylko z nadmiarem oświetlenia w kabinie, w czym przodują do niedawna, głównie Mercedes teraz już BMW przejęło pałeczkę? Chciałem tutaj rzucić jakimiś obelgami, ale się powstrzymam pałeczkę lidera przejęło, jeżeli chodzi o zabawę kolorem wnętrzu samochodów w kabinie. Jak państwo słyszą, nie podoba mi się to za bardzo, bo to bardzo często wychodzi zbyt pstrokato i po prostu kiepsko. Natomiast też samochody zaczęły być podświetlane na zewnątrz, to, że w rolcie mamy podświetlaną atrapę chłodnicy, ok natomiast, że jest to ona podświetlona również w mercedesach, że logo jest podświetlone, albo, że w BMW mamy podświetlone podświetlony grill. To już mi się tak średnio podoba, a powiedziałbym nawet, że nie za bardzo, a będzie jeszcze gorzej, to znaczy jakoś trzeba się wyróżnić. I myślę, że będąc producentem samochodów też chciałbym mieć coś takiego, czego nie ma nikt inny albo dać temu autu coś co będzie, jakby czym sprzedam ludziom taką narrację, jak oni mogli bez tego żyć, tak, że będą mieli, o czym opowiadać kompom przy piwie itd. itd. 2 lata temu kanadyjska Magna pokazała taką błędę na tył, która no, jakby może być sporą częścią np. właśnie klapy z tyłu i tam były wkomponowane. Był to taki pan ledowy, na którym też, jakby się ktośś uparł, można by było wyświetlać jakieś grafiki, reklamy tego typu rzeczy. I jeszcze to nie zostało przez producentów wprowadzone, ale podejrzewam, że niedługo będzie i będziemy mieli całe tyły samochodów zbudowane właśnie z jakichś śledów i będzie tam naprawdę różne w subskrypcji zapewne będzie sobie tam można robić jakieś Bajer ze światełkami, że dzisiaj mamy kierunka wskazy takie, a jutro pionowe, a jutro coś tam, czy jakby tutaj ta indywidualizacja pójdzie dalej, natomiast zupełnie nieoczekiwanie zaczęło się, jakby dziać zupełnie innej strony, bo ja myślałem, że to jakaś, że to jakaś Europejska firma albo amerykańska firma zacznie się tym zacznie się tym bawić najpierw, a zaczęli się tym najpierw bawić Chińczycy, którzy parę dni temu pokazali taki samochód, który nazywa się ba o jun.
Jeb.
To jest Mark Marka i model tak.
Tak dokładnie to jest koncern s sai C i to się też w Chinach nazwa ulink, bo nie wiem, czy pani szaolda było taki moling San schin ten.
Ł ale kto był kiedyś na podium, pamiętasz najlepiej sprzeda.
Ale to sam schin był to jest ulink bał oyn Jeb to jest AUTO elektryczne, ono jest niedużo, no ma jakiś chyba niecałe 3,5 m. To wygląda jak suzuki zimnni wygląda bardzo fajnie, wygląda uroczo jest to AUTO elektryczne deklarowany zasięg 300 km prędkość maksymalna 100 na godzinę. No takie typowo miejskie AUTO, ale wyglądają jak suzuki, zimnny podejrzewam, że strasznie niewygodne w środku wygląda jak bemw, czy masz 2 takie niemal identyczne ekrany, wbudowana 1 obok drugiego w 1 ramce. Natomiast to co jest jakby taką charakterystyczną cechą tego auta. To jest bardzo niska cena w przeliczeniu około 60 000 USD. To jest 60 000 zł. To jest jakieś 14 000 USD, a druga rzecz na tylnej klapie masz wyświetlacz, a tak naprawdę chyba ze 2 czy ze 3 te wyświetlacze, na których po parowaniu z telefonem możesz sobie wyświetlać różne grafiki, animacje albo przekazywać jakieś informacje, komu komuś, kto za tobą jedzie, możesz sobie też w zależności od nastroju. To w jakiś sposób personalizować właśnie przy pomocy właśnie przy pomocy jakieś aplikacji na smartfona. Tak to się powoli dzieje, czyli zaczynamy układadać tabletami, nie tylko i ekranami nie tylko samochody wewnątrz. Tutaj rekordzista byłem w 7 tam w każdych drzwiach z tyłu był tablet, ale również na zewnątrz.
No jak to nie będzie rozpraszać innych użytkowników dróg, to dobrze słuchaj to ja mam w takim razie o znanej marce, która raczej nie słynie z dość konserwatywnego podejścia do stylizacji wnętrza nadwozia, ostatnio lepiej, a może inaczej. Opel opel okazuje się w tym roku, ma sporo nowości do zaprezentowania, właściwie pokaże je we wrześniu to ważna impreza we wrześniu. To jest i a mobilit i w Monachium się odbędzie w pierwszej połowie września. Nie wiem, czy to ja ty to tam z niemieckiego jesteś dobre, przyszło mi do głowy, że to może być to internacjonale Automobil ausztelung, czyli taka wystawa niemiecka niemiecka samochodów, ale być może to jest jakiś inny skrót z angielskiego. Rozszyfruje to na pewno, ale do rzeczy mieliśmy niedawno zapowiedź nowej wersji oplakorsy. Przypomnę ta generacja to pojawiła się w mniej więcej, wtedy co też o 208, czyli w 2019 roku, to bliźniacze modele no jeśli chodzi o tą nową korsę, to tutaj też podkreśla się jak jak jak się nie dziwię, zupełnie, co się zmieniło w wersji elektrycznej, właśnie tam będzie ten mocniejszy silnik, którym jeździliśmy ostatnio w dsie 3, czyli 156 koni, a nie 136, ale też jest ważne. Wygląd, jeżeli zerkniesz na te zdjęcia nowej korsy, no którą, którą będziemy mogli kupić pewnie na jesieni, a w Polsce może na początku nie wiem. To jest niby facelifting, ale widzisz, a tutaj s faitefting bardzo znaczący wg mnie zobaczę, jak jest przód, przód jest jak woplu Mokka jak woplu atra nie przypomina ten przód, poprzedni Kors. Zupełnie to jest ten ten ichvisor tzw. który kiedyś się nazwali ten przód wisor, to co było w koncepcyjnym modelu sprzed paru lat. Wnętrze też jest podobne bardziej do asttry już, a nie do tej korsy, którą w tej chwili jeździliśmy, zaglądałem do wnętrza, też taki już kikucik do zmiany biegów jest. No najważniejsze są chyba te przynajmniej dla opla, bo to raczej będą targi o przyszłości o samochodach autonomicznych o elektrycznych, więc najważniejsze są informacje o Elektryku, którą przekazałem. Natomiast jeśli chodzi o wersje spalinowe, no to prawdopodobnie z tego, co wiem, to będzie zostanie diisel 15 100 koni, będzie też najsłabsza benzyna 12 uważa i 75 koni tak tak ma taka wersja jeszcze być, a druga nowość nopla i to też jest nie wiem, czy nieważniejsza opel astra atra elektryczna też właśnie z tym samym układem napędowym i w wersji kombi. I powiem ci, jak ja byłem na premierze asttry, bo nowa generacja asttry to dopiero 1,5 roku ponad rok temu na tej Europejskiej premierze, bo w Polsce to chyba dopiero na jesieni mi jeździliśmy. To pokazano nam też kombi, ono stało. I powiem ci chyba na podstawie zdjęć nadal uważam, że to nie jest ładne kombi. Ale dlaczego tak mówię, dlatego że bliźniak jest bardzo ładny, PE, że o 308 w wersji kombi on jest, owszem, ciasny w środku może nie jest najłatwiejszy wsłudze, ale jest bardzo ładnym samochodem, a ta astra muszę się z nią oswoić, ale pamiętasz ty mówiła się nie jak kupę też na zdjęciach słabych.
Się bardziej astra podbagasz.
Zwykła czy kombi.
Kombi.
Tak aowicz. No to ja, czyli kwestia gustu, no to w takim razie ja ją wtedy widziałem i mi się też w naturze nie podobała. Natomiast tutaj widzę na zdjęciach, nadal uważa, że 308 jest ładniejszy, no ale dobra będzie będzie też pokazana Astro elektryczna kombi na tych targach na początku września też z tym mocniejszym silnikiem 156 koni trochę mocniejsza bateria bagażnik 516 l. Zobacz mówiliśmy o koroli, kombi i z suzuki głównie słais w zeszłym tygodniu nie w tym tam jest bagażnik prawie 600 l, a tutaj przecież to nie jest mały samochód, ta atra, a bagażnik ma tylko 515 l, czyli znowu brawo dla Japończyków. W tym przypadku. No to tyle jeśli chodzi o nowościach opla, a trzecia nowość jest jeszcze światowa premiera, a to ma być niespodzianka, więc jak publicznie niespodzianka to nic nie.
Wiem, ale co. No.
Trzecia premiera o planach tych na tym samym.
No już tak po prostu przebieramy nogami. No z psuje to ja mam jeszcze taką ciekawostkę na koniec wolwo chyba 6 czerwca pokaże całemu światu AUTO, na które na, które naprawdę bardzo dużo postawiło. Ciekawostka będzie to AUTO zbudowane na tej samej Platformie, na której ma być zbudowana i zera. Natomiast chodzi o model ex 30, który ma być samochodem. No właśnie, ani to nie będzie tanie, ani to nie będzie najtańsze pewnie, ale to ma być tak najtańsze elektryczną wolwo, ale wiesz, jakby to tutaj nie jest podbijane, że ono będzie najtańsze, bo to, jakby nie o to chodzi ono ma być dla młodych, a wiadomo, że jak jesteś młody. No to możesz źle wydać na samochód 200 000 Góra nie no bo przecież więcej nie masz, więc to jest wszystko naprawdę ultrazabawne, dlatego że i patrząc chyba nie tylko z naszej perspektywy, ale też ogólnie na to, co się dzisiaj dzieje w Europie. Jak to wszystko wygląda, no to kierowanie samochodu za tak ja rozumiem, tam nie wiem 30 lat temu robienie 3 drzwiowej wersji golfa, żeby rodzice mogli swojemu osiemnastolatkowi takie AUTO kupić nowe. No powiedzmy, że miało jakiś sens. Tak natomiast w tym momencie, jeżeli ten samochód będzie kosztował około 200 000 zł, no raczej nie będzie dużo tańszy. To.
Ale Zobacz, bo to nie wiem, czy wspomniałeś, czy nie to, co to ma być, no to ma być taki mały suw jeszcze mniejszy suw niż ten CE 40 tak tak tak chce 40. Ja też oglądałem, bo przecież o tym modelu to już dość długo. Mówimy oglądałemsz, co nie wiem.
Pojawiło się jedno zdjęcie tam tak konfiratora.
Nie wiesz co z tyłu nie ma przede wszystkim zasłoniętej części szyby, jak wol wójt 140 volvis 140 i w tym d się co ostatnio mówiliśmy, co jest dla mnie plusem, nawet na tych zdjęciach nie najgorzej wygląda. Natomiast, jeżeli już nie masz więcej szczegółów, to ja tylko dorzucał kolejnym.
Mam 1 rzecz słuchaj, bo ten samochód, jeżeli musiał porównałem sobie dokładnie takie tizery, które były przez wolwo wypuszczane przez ostatnie miesiące i tam na tych thizerach ewidentnie było, że to AUTO będzie miało światła na słupku. C znaczy światła z tyłu takie charakterystyczne dla wolvo, czyli raczej wyżej niż, bo i tak wysoko umieszczają te światło. Prawda natomiast tutaj po profilu, sądząc to te światła się kończą dużo niżej, ale za to mam wrażenie, że dodatkowe światła nadające wygląd temu autu taki charakterystyczny dla wolwo, jeżeli chodzi o podświetlenie z tyłu, że te światła będą w tylnej klapie wbudowane, więc coś tam gdzieś chyba jakiś Bajer będzie taki którego, którego.
Ponieważ, że tak być tak do koniec króciutko dorzucę do volwo, bo już jak odbierałem ostatnio elektrycznego olwo, to też dowiadywałem się od tego nowego wolwo, który miał być przed ex 30, czyli x 90 to elektryczna wersja x 90 już jest wyceniony poniżej 480 000. Chyba wiemy, że będzie miał moc tam bliżej 500 koni baterie o pojemności 111 kilowa o godzin polscy klienci się bardzo ucieszyli. No bo ja mówię o Polsce, natomiast jest opóźnienie i to spore miał ten samochód być sprzedawany na w drugiej połowie tego roku okazuje się, że będzie w pierwszym kwartale przyszłego roku, dlaczego będzie produkowane w Chinach i w Stanach Zjednoczonych chodzi o to, że dopracowują jeszcze elektronika oprogramowanie i też nie wiemy dokładnie, czy chodzi o te systemy wspomagające bezpieczeństwa, czy raczej elektronikę dotyczącą układu napędowego, żeby obniżyć zużycie prądu, bo jak wiemy koreańczy co Koreańczykom świetnie idzie obniżanie zużycie prądu. Zauważ, chyba ostatnio przez lata nie wiem, czy kiedykolwiek mieliśmy jakieś elektryczny koreański samochód, który zużywał dużo prądu. Nie pamiętam, to są bardzo oszczędne udane samochody, więc poczekamy, a to, co ty mówiłeś żex 30 to faktycznie polstar 4 będzie też na tej Platformie i zera, a z kolei te polsta 3 to będzie ta sama Platforma co ich z 90 ten opóźniony przesunięta produkcja na przyszły rok. No to tyle chyba jeśli chodzi na dzisiaj, jeśli chodzi o wolno to prawda.
Kłaniamy się pięknie, kończymy miłego spokojnego weekendu państwu. Życzymy i do usłyszenia już w poniedziałek. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: CODZIENNY MAGAZYN MOTORYZACYJNY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA