REKLAMA

Sport360: Jakie założenia powinien spełniać sędzia najważniejszego spotkania w piłce nożnej? W tle sprawa Szymona Marciniaka

TOK360
Data emisji:
2023-06-02 19:00
Audycja:
Prowadzący:
W studio:
Czas trwania:
06:11 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Informacje sportowe Szymon Kępka, zapraszam za moment start meczu Huberta Hurkacza we wręcz oupen to trzecia runda tego turnieju jego rywanem będzie Peruwiańczyk huan pawlovariiajas. Zawodnicy wyjdą na kort za kilka chwil, to już pewne leeomes opuszcza Paryż jutrzejszy mecz kończący sezon we francuskiej ekstraklasie, będzie ostatnim występem argentńczyka w parii s anngerm otwartym pozostaje pytanie, gdzie teraz wyląduje najlepszy piłkarz świata. Michał.
Waszszkiewicz o tym, że leomesi nie zamierza przedłużać wygasającego z pssrze kontraktu, mówił się od dawna, ale potwierdził to trener paryżan kryristof galtiie, który powiedział, że jutrzejsze spotkanie skweru fód będzie pożegnaniem bez jego z klubmi kibicami, a on czuje się zaszczycony, że mógł trenować najlepszego piłkarza w historii teraz przed Best trudna decyzja z strony nas to leży oferta zarabia Saudyjskiej, ale hilar proponuje kosmiczne 600 000 000 pensji za rok gry, ale sportowo to już emerytura druga opcja to powrót do Barcelony, a jednak takich pieniędzy nie ma o trzeciej opcji pisze dziś katalońskiej sport Mes jego chce należący do tej widokek hama intermaniami proponuje czteroletnią umowę i wypożyczenie na rok do Barcelony by Messi godnie pożegnał się z ukochanym klubem. Wszystko się wkrótce wyjaśni Michał Paszkiewicz. Tokfm.
UEFA wszczczoła postępowanie dyscyplinarne przeciwko rzozę muini o trener aesroma użył obraźliwych określeń w stosunku do sędziego w czasie środowego finału ligi Europy jego zespół przegrał wtedy w karnych z serviją, a jutro w arenie Kalisz na zakończenie rozgrywek o Puchar Polski i piłkarzy ręcznych powalczą mistrz berlinek indruz jakieelce i wicemistrz Polski Orlen Wisła Płock przed rok przed rokiem z sukcesu cieszyli się narciarze. Ten mecz jutro o.
Dwudziestej.
Szymon Kępka wciąż z nami czas na sport 360 Witaj Szymonie witam będziemy rozmawiać o sprawie sędziego Szymona Marciniaka, bo to jest temat nr 1 sportowy dnia i było były dziesiątki komentarzy na ten temat mediach społecznościowych, nawet pewnie więcej jestem ciekaw twojego spojrzenia na całą tę sprawę.
Na pewno sprawa bardzo emocjonująca, być może dzieląca tych, którzy sędziego wspierali i nie wspierali. Ja myślę, że trzeba zacząć od takiego założenia, że sędzia, który jest arbitrem najważniejszego spotkania w piłce nożnej na świecie w tym wypadku w piłce nożnej klubowej musi być nieskazitelny, szczególnie przed wejściem na murawę wizerunek. Opinia warsztat wszystko musi być możliwie najlepsze, tak by po pierwsze, uwaga była skupiona na widowisku, ani na kontrowersji związanej z osobą sędziego. To po pierwsze, a po drugie, by nikt absolutnie nie miał podstaw by zarzucić sędziemu jakąkolwiek zależność od podejmowanych decyzji. Jasne oczywiście, to jest abstrakcyjne i technicznie niemożliwe by w trakcie meczu ktoś dyktował warunki sędziowania. No oczywiście, że nie, ale widzowie tego nie widzą w transmisji i trzeba stworzyć takie przekonanie, kto jest też jasne i to w rezultacie prowadzi do tego, że sędzia nie może mieć żadnych konotacji skojarzeń z polityką z jakichś powodów czynni sędziowie nie są przecież twarzami reklam czy komercyjnych. Marek są oszczędni w komentarzach bardzo często, a jeśli się okazuje, że takie skojarzenie jest no bo konferencja evest była organizowana przez polityka Konfederacji. To jasnym jest to, że biorąc udział w takim wydarzeniu minimum nie potępia się zachowań czy poglądów, które ma organizator.
Wręcz można to odczytać, że się z nimi sympatyzuje, jeśli można odczytać.
Ale z drugiej strony Szymon Marciniak w swoim oświadczeniu tym najnowszym pisze, że nie był świadom, że został wprowadzony w błąd i parafrazując troszeczkę, gdyby wiedział, że to skrajne prawidza to od razu by odmówił ok jasne, tylko teraz wniosek na takim poziomie, gdy niesie się duża odpowiedzialność w kontekście sędziowania. Tych właśnie wielkich spotkań piłkarskich, bycie gwiazdą tego świata, a takć. To.
Właśnie na przypadkowe eventy.
To po pierwsze, i po drugie trzeba grać zespołowo, jeśli nie było nikogo w otoczeniu naszego arbitra, to powiedziałby, że udział w takiej konferencji może być odebrany różnie. To oznacza po prostu sportową wizerunkową krótkowzroczność, na którą gwiazda sportu tutaj sobie pozwolić nie może no i sprawa kończy się tym, że to jest tak naprawdę dzisiaj, gdy już znamy tą decyzję UEFA, burza w szklance wody, ona się odbija oczywiście echem. I pewnie jeszcze do 10 czerwca, czyli do finału będziemy o tym mówić, ale proszę sobie też wyobrazić perspektywę arbitrów wspomagających Szymona Marciniaka, czyli panowie Listkiewicz i Sokolnicki dla nich to też jest ogromny przywilej i by sędziować finał ligi Mistrzów, a niewiele zabrakło by mogli zapłacić za błąd, którego sami nie popełnili?
No wszystko, to skończyło się chciałem powiedzieć w sposób taki szczęśliwy. No chyba tak, bo jednocześnie.
Qwo to zmieniło tak naprawdę i to jest tutaj istotne.
Tak tak, jeśli chodzi o ligę narodów siatkarską, no to mamy sukces w kobiece i siatkówce wygrana z Tajlandią, a przed nami męska rywalizacja już niebawem.
Takie polskie polskie siatkarki wykonały 3 do zera w swoim trzecim meczu Ligii narodów Tajlandię. Jutro nasze reprezentantki mają jeszcze ostatnie spotkanie pierwszego turnieju w Japonii. Tam zmierzą się z Serbią. Ten meczo trzynastej Polki w międzyczasie już w tym w tej pierwszej odsłonie ligi narodów pokanały Włoszki wcześniej Kanadyjki, a więc bilans dziewięćsetów do przodu 3 do tyłu. To jest bardzo dobre wynik z Serbkami będzie bardzo trudno, bo pamiętajmy, to są mistrzynię świata z zeszłego roku, które po drodze rozbijaały takie potęgi jak Brazylia czy USA w ćwierćfinale. My przecież graliśmy z Serbią, czy do 2 wtedy dla Serbii duże emocji niewiele zabrakło, ale jednak Serbki wówczas mocniejsze na pewno nie 30 w tym jutrzejszym meczu i każdy urwany Serbią. To już jest sukces przy ewentualnym zwycięstwie na pewno będzie można być zasłużone brawa wspomniałość, osiadkarzach siadkarze też w Japonii w przyszłym tygodniu rozpoczynają ligę narodów swój występ w tym sezonie wcześniej taki mecz towarzyski z Japonią. Wczoraj 3 do 2 dzisiaj 3 do 1 Polacy chyba jednak bardziej skupieni na mistrzostwach Europy, które to w sierpniu liga narodów to jest szansa, żeby ograć świeżych zawodników, czasem młodych zawodników, czasem takich, którzy już mają swoje doświadczenie w kadrze, a z drugiej strony liga narodów to jest też szlifowanie formy przed tymi najważniejszymi wydarzeniami w siattkach i sezonie.
Bardzo dziękuję szymonkębka z komentarzem sportowym dla państwa już teraz sprawdzamy co za oknami. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA