REKLAMA

Filmowe "otwarcie miesiąca dumy", czyli portret polskiej sceny burleskowej

TOK360
Data emisji:
2023-06-02 19:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
06:33 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » TOK 360.
Łączymy się z Patrycją wnat, która prowadzi dla państwa magazyn filmowy do zobaczenia tokfm zawsze w sobotę po godzinie dziesiątej to jest Patrycja.
To to jest dzień.
Dobry tym razem to będą propozycje dla tych z państwa, którzy lubią sobie zrobić taki, mają taki rytuał i lubią sobie zrobić taki kino w domu, zasiadając przed platformami steamiingowymi. I zaczynamy od filmu, może trochę kontrowersyjnego na pewno bardzo ciekawego piszą o nim toujący dokument o polskiej scenie trag kuin, a mianowicie nago głośno dumnie. Tak nazywa się ten film. To.
Podpisania jest taki ministerial, tak podpisałabym się zresztą gorąco państwu. Polecam, to jest taki ministerial, który pojawił się właśnie na chepo maks nago głośno dumnie, tak jak powiedziałeś, taki tytuł nosi ten ministerial dokumentalny. No i to jest portret polskiej sceny burleskowej polskiej sceny draquin, dużo muzyki wzruszeń, łez śmiechu. No bardzo bardzo faktycznie bardzo gorąco polecam, zresztą to jest też takie fajne otwarcie miesiąca dumy, który przypominam, że nam właśnie no się otworzył. Czerwiec, to jest miesiąc dumy i Super, że właśnie ten miniserial tutaj ma swoją premierę właśnie na początku czerwca. To jest Platforma Max, ale może od razu tutaj dodam, że również Netflix ma bardzo ciekawą propozycję, na którą czekamy na premierę tego filmu, to jest pierwszy film pełno metrażowy, film dokumentalny wyprodukowany właśnie dla Netflixa. I to jest z kolei film o młodzieży niebinarnej i młodzieży trans w Polsce Marek Kozakiewicz tutaj jest reżyserem tego tego filmu Marek Kozakiewicz, który wyprodukował wcześniej, reżyserował taki slajdent, lub możecie państwo posłuchać naszej rozmowy o stalent LO w archiwum magazynu filmowego. Do zobaczenia no i to jest bardzo ciekawy, też wydaje mi się, że bardzo ciekawy film jako jeszcze nie widziałam, ale to jest Marek Kozakiewicz, przygląda się w tym filmie nastolatkom, którzy wzięli udział w castingu do filmu, o którym państwu kilka tygodni temu opowiadaliśmy, czyli do filmu, fanfic. I no właśnie przypominam, że tutaj w głównej roli w głównej roli do tego filmu może inaczej casting właśnie został przeprowadzony wśród polskiej młodzieży. Właśnie tutaj twórcy szukali szukali młodzieży niebinarnej młodzieży trans do właśnie do tego, żeby ktoś chcieliił się główną rolę w filmie fan Fic także bardzo bardzo gorąco polecam, bo to myślę, że też będzie ciekawa ciekawa propozycja, tak tak jak powiedziałeś, przyglądamy się tym premierom internetowym. No właśnie simo bardzo ciekawe rzeczy nas czekają.
Są filmy, o których już mieliśmy okazję powiedzieć, ale teraz się pojawiają dopiero na platformach np. awatar wiem, że tutaj, jakby uznałaś, że warto zwrócić państwa uwagę na to, że można zobaczyć będzie już awatara.
Tak będzie dużo tych filmów ciekawych takich wpada nam teraz na na Platformę, bo tak jak powiedziałeś, będzie można zobaczyć awatara, jeśli ktoś nie widział, ale również będzie można zobaczyć i o siland twines także to są filmy, które no już oczywiście o nich dużo mówiliśmy, one one teraz trafiają na te Platformy internetowe, ale bardzo dużo ciekawych rzeczy dzieje się też w tym serialowym rynku i właśnie w Polsce. Ja bardzo czekam np. na serial warszawianka to jest pierwszy serial wyprodukowany dla szumaksa, czyli kolejnej Platformy internetowej, pierwszy Polski serial jacekborcuch. Tutaj bierze się za scenariusz napisany przez Jacka żóulczyka w głównej roli boryszyc, więc jak państwo sami słyszycie zdolni ludzie zatem stoją, więc bardzo jestem ciekawa co z tego wyszła informacji jeszcze mamy nie niewiele no ale wiemy, że 19 czerwca ten serial trafi właśnie na Platformę s kishow Tim, ale to no również Wiedźmin nam wróci z kilkoma odcinkami. Również będzie trochę dokumentów za chwilę jeszcze powiem o dokumencie Arnold, ale chciałam jeszcze zwrócić uwagę na 1 Polski serial, który, który trafi nam na Platformę, tym razem na kanal plus i to jest seriak pt. sortownia. Tutaj w głównej roli Andrzej Chyra za kamerą Anna Kazejak, więc również bardzo zdolni ludzie znów się za to zabrali bardzo jest tam ciekawa, to jest z kolei opowieść o takim lekarzu trochę. Z no szen rano nie wiem, czy mogę użyć takiego słowa, no z pewną tajemnicą lekarza, który zajmuje się w sposób taki dość ekscentryczny powiedziałabym swoimi pacjentami, także bardzo bardzo gorąco państwu polecam 16 czerwca. Sortownia na kanarku i do Polsat Box zgou nam trafi.
Tak, więc trochę na ten tytuł z kolei poczekamy no mnóstwo tych propozycji dla państwa takich właśnie tak domowych seansów mieliśmy tym razem Patrycja banat wraca do państwa niedługo, bo w sobotę po godzinie dziesiątej, czyli już.
I tutaj tak i tu od razu pozwolę jeszcze sobie tylko powiedzieć, że jutro też będziemy o dziwo w magazynie filmowym rozmawiać o premierze no i internetowej dla platformowej, bo będzie u mnie ma to już Rakowicz, który z kolei reżyserował taki głośny ostatnio film dzień matki znieszką Grochowską czy temat Agnieszka Grochowska daje taki niezły wycisk różnym złoczyńcom. Także Mateusz Rakowicz nam popowiada trochę jak ten film jak te sceny walki powstawały, no bo nierzadko rzadko się zdarza, żeby taki dobry film akcji film sensacyjny polskiej produkcji właśnie trafiał. Nie wiem, do kin czy właśnie na Platformie internetowej, także jutro też do tego tematu wrócimy.
Bardzo dziękuję Patrycja Wanat.
Dziękuję.
Bardzo, a już za kilka minut, skoro mamy piątek pojawi się lista przebojów. Zapraszam już teraz w imieniu Bartosza Dąbrowskiego. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA