REKLAMA

W kinach ciekawe premiery, w terenie Grand Prix Komeda

Magazyn Filmowy „Do zobaczenia”
Data emisji:
2023-06-03 10:00
Prowadzący:
Czas trwania:
09:43 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Czerwiec zaskakujące jest obfite w ciekawe premiery zarówno online jak i w kinach również dużo ciekawych imprez filmowo kulturalnych w tym miesiącu się odbędzie odbędzie o tym wszystkim w soboty po godzinie dziesiątej będziemy rozmawiać. Dziś po dziesiątej 20 dołączy do nas Mateusz Rakowicz, reżyser scenarzysta, porozmawiamy o firmie dzień matki, w którym Agnieszka Grochowska no daje niezły wycisk różnym złoczyńcom. Za chwilę połączymy się też z krytykiem filmowym Łukaszem Maciejewskim i zaprosimy państwa na grompri Komeda, którego Łukasz jest też dyrektorem artystycznym. Chciałam państwu jednak też gorąco polecić kilka ciekawych filmów, które właśnie trafiły do naszych kin, jest wśród nich piękna opowieść o przyjaźni oraz o wolności 8 gór to jest również droga do odnalezienia siebie. No i zachwycające zdjęcia Alp bardzo gorąco polecam, żeby ten film zobaczyć właśnie w kinach przyjaźni i walkę o wolność oraz marzenia. Znajdziecie państwo też w filmie huria. To jest z kolei opowieść o młodej tancerce, która w 1 chwili wszystko traci w głównej roli młoda algierska, aktorka lina kudri kryzys ekonomiczny Solidarność i penelopę KRUS z hiszpański thriller 24 godziny. Również nareszcie trafia do Polski, w kinie znajdziecie. No mam nadzieję powód do wzruszeń, oraz poczujecie siłę wspólnoty holywood, serwuje nam z kolei 2 kąski, pierwszy to jest bugi MEN, oczywiście adaptacja bezcelrowej powieści strvhna Kinga, a drugi to jest druga część świetnie ocenianej animacji spidermen spidermen multiversum zbiera jeszcze lepsze oceny krytyków i widzów niż spidermen, Universum aż trudno w to wierzyć. No i zachwyta zarówno podejście do opowieści. Jak i ta wizualna strona filmu wizualna strona tej animacji również bardzo gorąco polecam. Łączymy się teraz z Łukaszem Maciejewskim naszym zapowiadanym gościem dyrektorem artystycznym dwunastej edycji festiwalu filmowego gromkr Komeda, cześć Łukaszu dzień dobry.
Dzień dobry, witam bardzo serdecznie.
No od dwunastego do 17 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim spotkają się widzowie filmowcy autorzy muzyki filmowej będzie tam właśnie odbywał się dwunasty gram prii festiwal gramprii Komeda bardzo wielu wspaniałych gości, bo tam i Dawid ogrodnik i Maciej sztur i Katarzyna figura Krzysztof zaanussi Marek Koterski itd. itd. ale chciałabym, żebyśmy w tej naszej zapowiedzi tego wydarzenia powiedzieli o Jerzym satanowskim takim bardzo wyjątkowym gościu w tym w tym roku, który odbierze nagrodę specjalną, ale zaczniemy może w ogóle od samego połączenia tej muzyki filmowej z filmem, który no gromb Komeda jest takim charakterystycznym elementem, czyli to, że podczas festiwalu przyznaje się nagrodę dla właśnie najlepszej muzyki filmowej dla autora autorki najlepszej muzyki filmowej w filmie polskim, bo no niewiele mamy takich wydarzeń w Polsce, zwłaszcza że transatlantyka już festiwal transatlantyk już nie ma, gdzie no właśnie skupiamy się głównie nazyce na tym nośniku emocji. W kinie.
No tak, bo właściwie mówimy o tym i podkreślamy to na grambli komentarze filmów. Słuchamy, oglądamy oczywiście, ale słuchamy dlatego naszych jurorów, a w tym roku też wspaniałe grono, bo będzie Tomasz Lach, czyli pasierb Krzysztofa Komedy syn Zofii komedowej Aleksandra Popławska jannka anty Pawluśkiewicz Dorota Miśkiewicz CZ i członkami, jeżeli Andrzej Pągowski, wybitny plakacista. Namawiamy, żeby nawet jeśli znają te filmy, właściwie to jest obowiązek kolorów, oglądają ponownie właśnie po to, żeby słuchać słuchać muzyki, słuchać utworów skomponowanych do filmów i imponuje mi w ogóle to miasto miasto ostr wielkopolskiej, w którym Komeda odkrył jazsy, wykładał zespoły jazzowe, chodził do szkoły średniej zdawał maturę, że tak postawiło na właśnie muzykę filmową i na Komedę, bo to jest troszkę odbiegam od tematu Patrycji, ale wydaje mi się, że słucha tak wielu mieszkańców może nie głównych ośrodków kultury, że miasta, które stawiają na kulturę i robią logo z postaci Krzysztofa Komedy. W tym przypadku, no to jest strzał dziesiątkę, bo tak, gdzie jest wiesz, to jest niesamowite, tam jest i mural i kino Komeda było i jest hotel Komeda wspaniale zarządzane miasto ludzi, którzy naprawdę, z którymi pracuje przez cały rok, którzy naprawdę chcą robić ten festiwal i strasznie się cieszą na każdą edycję, a wracając do twojego pytania tak i to z niebagatelne nawet powiedzmy, przecież też o tym, że to jest poważna nagroda chyba 30 000 zł dla kompozytora w trudnych czasach, na pewno się przydadzą te pieniądze, ale chodzi też o to, żeby właśnie myślę, że jedyne miejsce, w którym docenia się kompozytorów i przyjadą prawie wszyscy ja może szybciutęko wymienię nominowanych w Przemysła Jankowski za muzykę do zadry Grzegorza mołdy Michał Kusz za muzykę do johego Daniela jarożka. Jakub ziołek nie zgubiliśmy w drogi Anka ssnali wilhelmsasnal Marcin macuk i Zuzanna Wrońska silland tuin z Agnieszki Smoczyńskiej Paweł Mykietyn za iio Jerzego Skolimowskiego i Jerzy Rogiewicz za wspaniałą muzykę do faking Bornholm Anny kazeek zdecydowana większość kompozytorów będzie z nami w ogóle na ten festiwal przyjeżdżają kompozytorzy muzyky muzyki filmowej. I nie wiem Bartek hajdeckiej albo zimek opowiadali mi, że też czują się fantastycznie, bo to jest miejsce, w którym oni są rzeczywiście doceniani hołbieni i wielcy twórcy, których wymieniłaś Marek koterrski, Krzysztof zanusi i Katarzyna figura Dawid ogrodnik macie krztuur, który zresztą pokaże krótko metrażówkę wyreżyserowaną przez niego ze studentami do muzyki Pawła Mykietyna. Oni wszyscy mówią o kompozytorach muzyki filmowej i o Komedzie, więc, więc stają się tutaj rzeczy bardzo ciekawe.
No, ja tylko dodam, że te w ogóle ten zestaw filmów, które będą ubiegać o nagrodę pod względem muzycznym, jest niezwykle ciekawe, bo z 1 strony hiphopowo rapowa zadra no imponująca swoim rozmachem muzyka Pawła Mykietyna. Czy taka delikatna bardzo subtelna muzyka do slen tuinns zresztą o tych wszystkich filmach o muzyce do tych wszystkich filmów też rozmawialiśmy w magazynie filmowym Radia to KFM i Marcin macuk i Zuzanna Wrońska byli z nami i Paweł Mykietyn był z nami. To jest niezwykle ciekawy właśnie spojrzeć na film od strony muzyki Łukaszu powiedzmy jeszcze o Jerzym satanowskim. Na koniec, bo to on będzie jednym z też z takich głównych bohaterów tegorocznego festibalu.
Tak od paru lat właśnie wymieniłaś teraz Atlantyk parę lat temu laureatem naszym był Jana Kaczmarek, który oczywiście przyjechał na festiwal od paru lat. Przyznajemy nagrodę honor za całokształ twórczości uhonorowanie całkowitego dorobku dotychczasowego, bo mówimy o czynnych kompozytorach. I to jest wielkie szczęście widzieć uszczęśliwionego Henryka Kuźniaka twórcę muzyki do filmu Andrzeja Barańskiego, ale i do banku i do s eksmisji cieszyć z radości Jana Kantego Pawluśkiewicza pierwszym laureatem był Zygmunt konieczny w tym roku postanowiliśmy uhonorować Jerzego Satanowskiego, który kojarzony jest przede wszystkim z piosenką z piosenką literacką z piosenką aktorską z Edwardem Stachurą, ale jeśli się wymieni filmy, do których skomponował muzykę ekstradycja serial Boża podszewka dzień świra, magnat Wrzeciono czasu, no to robi się jakaś niesamowita i konsekwentna bardzo droga, bo ta muzyka jest jest bardzo charakterystyczna również po pierwszych tak tak my wiemy, że to jest tatanowski i będzie się sporo działo. W związku z tą okazją i pobytem pana Jerzego u nas piąta pora rokuów i mirzego Domaradzkiego i spotkanie z Marianem dzień dzielem oraz Jerzym satanowskim w plenerze. Pokażemy dzień świra trochę organizatorzy się boją, że może będą protesty, że dzieci nie mogą brzydkich słów słuchać, a zobaczymy może nam się upieczę, będzie w ogóle Marek Koterski również satanowskim, bo przecież i wszyscy jesteśmy chrystusami i ajlabiu. Pokażemy ajlabiu także, a gościem będzie Kasia figura, bardzo się cieszymy, że takie wspaniałe gwiazdy również zechciały w tym roku wziąć udział w grampli Komeda.
No zapraszamy bardzo gorąco od dwunastego do 17 czerwca w ostrwie Wielkopolskim grambriomeda dwunasty już gram Reeda Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny tego wydarzenia o tym wszystkim nam opowiadał bardzo ci. Dziękuję.
Bardzo, dziękuję, pozdrawiam i zapraszam do Ostrowa Wielkopolskiego.
A teraz informacji radiatokafemii po informacjach radiatokfem dołączy do mnie Mateusz Rakowicz, będziemy rozmawiać o dniu matki zapraszam. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: MAGAZYN FILMOWY „DO ZOBACZENIA”

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA