REKLAMA

Pokoje VIP, alkohol, narkotyki i osoby nieletnie. Lider Rammsteina oskarżony o molestowanie seksualne

Poranek Radia TOK FM - Weekend
Data emisji:
2023-06-04 07:40
Prowadzący:
Czas trwania:
16:09 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Moją gościnią jest teraz Patrycja Wieczorkiewicz z krytyki politycznej, autorka książki gwałt Polski. Dzień dobry często, to ja poramsteinie nigdy nie spotykaj swoich idoli, tak pisała dwudziestoczteroletnia Irlandka schelbilin, która pokazała w mediach społecznościowych, swoje pokryte silniakami, ciało i ujawniła, że w specjalnej strefie przeznaczonej dla młodych atrakcyjnych fanek oraz na po koncertowych imprezach ramsteina dochodzi do nadużyć. Shelbin była pierwsza, ale teraz już mamy inne publiczne relacje, co z nich wynika.
Wynika z nich taka pierwsza rzecz, która jest absolutnie stuprocentowa, i której w ogóle ani zespół się nie wypiera, a wręcz, a wręcz o tym pisze. To jest to, że od lat trwał proceder przy każdym właściwie koncert procederka stingowania, rekrutowania młodziutkich koniecznie atrakcyjnych dziewczyn oni mieli mają do tego specjalną, agenentkę ona się nazywa oficjalnie. Dyrektorką castingu, która zaczepia dziewczyny na Instagramie w innych mediach społecznościowych, albo dziewczyny się dowiadują, po prostu o niej, które, które bardzo chcą spotkać swoich idoli i same do niej piszą albo dziewczyny są wskazywane wśród tłumu na koncertach i są zapraszane do tzw RO ziro, czyli takiej strefy przy samej scenie na zdjęciach, które ta ich dyrektorka castingu sama publikuje. Setki zdjęć, widać, że to są same bardzo młode i atrakcyjne kobiety. I to jest coś, o czym się mówiło wśród panów frramsteina już od bardzo dawna to nie jest absolutnie żadne zaskoczenie zaskoczenie to dla mnie jest, że to dopiero teraz wyszło tak naprawdę poza te fora fanów resteina. Więc, więc to jest Fakt faktem jest, że na tych imprezach było alkohol, prawdopodobnie jak już teraz też wynika z materiałów dziennikarzy śledczych, były też narkotyki z tego materiału właśnie niemieckich dziennikarzy śledczych. Wynika też, że nie tylko były narkotyki, ale też osoby, które były tam zapraszane niekoniecznie były pytane obiekt, więc to są takie rzeczy, które są najbardziej oczywiste do tej pory i przyznam, że mnie dziwi ta masowa obrona ramsteina nie tylko ze strony fanów, ale tak w ogóle, że ludzie nie widzą absolutnie nic niepokojącego w całym tym procederze.
No bo on rzeczywiście może być moralnie wątpliwy, ale no nie jest przestępstwem tak dokładnie, ale do momentu, w którym wszystko dzieje się za zgodą obecnych tam kobiet.
Tak, oczywiście sam proceder nie jest niczym nielegalnym, chyba że rzeczywiście jest tak jak piszą dziennikarze śledczy, że były tam zapraszane nieletnie, osoby, a na imprezie były narkotyki. Też wiadomo, że były tam pokoje tzw pokoje WIP, do których niewiele niewiele osób na tych imprezach miało wstęp. Wiadomo też osobom o tym też było w Gazecie PL. To o tym pisała dziennikarka, które tam była trzykrotnie na tych imprezach, osoby nie mogły wnosić telefonów do tych pokoi. Co oczywiście w ogóle nie jest podejrzane, natomiast tych relacji, które też się pojawiają i w mediach społecznościowych też niektóre dziewczyny pisały w mediach społecznościowych pod własnym nazwiskiem i z tego materiału właśnie niemieckich dziennikarzy wynika, że takich sytuacji z nadużyciami ze strony samego wokalistę ilalinmana lidenmana było było więcej w tym tekście niemieckim jest o dziewczynie m.in. dziewczynie, która obudziła się po jednej z takich imprez w trakcie stosunku z nim. No jak nazywamy stosunek z osobą nieprzytomną, to nie wiem, czy muszę tłumaczyć, czy nie druga dziewczyna też miała 20 21 czy 22 lata została przez niego zauważona zwak steju powiedział, że chce jej coś pokazać, poszła za nim. Ona nie powiedziała nie tak ona mówi, że była przerażona, że to był wielki TL lind lidman, więc ona ona sama mówi, że nie umiała mu powiedzieć nie, ale że było to bardzo brutalny bardzo szybkiej i bardzo po tym, krwawiła i okazywała, że sprawia to dyskomfort. To żaden sposób nie okazywała, że tego chce też.
Pojawiły się również głosy fanek, które brały udział w tego rodzaju imprezach, które opisują swoje doświadczenia jako bardzo pozytywne alidenmana, określają jako dżentlemenna wielkiej klasy.
Tak prawdziwego dżentellena, tak to jest bardzo ciekawe, to znaczy trzeba zauważyć, że to jest tak, że stawca przemocy stosuje tą przemoc wobec wszystkich kobiet, jakie napotyka na swojej drodze, zawsze będzie tak, że tych osób skrzywdzonych będzie mniej niż osób nieskrzywdzonych. Nie jest to absolutnie niczym zaskakującym, że tyle dziewczyna pozytywne doświadczenia też na mnóstwo tych dziewczę po prostu chce znowu brać udziału. To jest dla nich ID tak chce chcę znowu brać udział w tych wydarzeniach i ja się też dziwię, bo znaczy nie dziwię się właściwie to w jaki sposób ta dziewczyna selin, która o tym powiedziała. Jest jest traktowana jest z śladszamiingowana, jest to niesamowity WiK tam blaamiing jest wywlekanie wszystkiego z jej życia tego, że nosi nie taki makija, że nosimy gorset, że na koncercie dowodem na to, że ona kłamie, być to zapis jak ona podczas koncertu po prostu się dobrze bawi. I widać, że jest bardzo bardzo entuzjastyczne podekcytowana, natomiast nikogo zdaje się niepokoi, nie zdają się niepokoić elementy twórczości samego artysty, która wiadomo, że nie mówimy dużo o tym, żeby odciela z oddziała z artystyysta od jego dzieła, ale kiedy już takie takie oskarżenia i to nie jedno wypływają. To należy się może zastanowić, czy rzeczywiście w tym przypadku należy tak oddzielać artystę od dzieła, bo tam są nie tylko publikowane przez niego brutalne, bardzo brutalne firmy pornograficzne, które są autentyczne i można je znaleźć w serwisach serwisach porną, w których on bije kobiety ciągnie po podłodze, w których pokazuje kobiety krwawiące z miejsc intymnych, na jego profilu na Instagramie. Można było jeszcze wczoraj znaleźć jego sztukę, która, która ukazuje manekiny małych kilkuletnich dzieci, które ma np. mają wielkie doczepione genitalia, które są poranione. Czy mają coś w niewbite, opisuje swoje fascynację stosunków z nieprzytomnymi kobietami, takie materiały właśnie jak te zdjęcia dzieci znikają, znikają z internetu, zniknęło też m.in. nagranie, które ja sama do mojego pierwszego tekstu zalinkowała i na drugi dzień już go nie było, czyli nagranie, które on puszczał w trakcie swoich solowych koncertów, na którym było widać po prostu całej okazało się jego genitalia. I 2 młode dziewczyny, to myślę są sobie było pewnym nadużyciem, jako że tu zgromadzona publiczność nie ani się tego nie spodziewała, ani nie wyrażała zgody na takie widoki i też wielu fanów anekramsteina później na forach wyrażało swoje zaniepokojenie. Zniesmaczenia samo tą sytuacją.
No ale to, że T lindeman nie ukrywa swoich takich nietypowych dość zainteresowań seksualnych fascynacji seksualnych może też być użyte przeciwko tym dziewczynom, które zgłaszają, że zostały korzystane na tego typu imprezach.
Po prostu tak tak jasne zawsze wraca ten argument, że wiedziała po co idzie i sama chciała. Natomiast przede wszystkim wszyscy jesteśmy nauczeni tego, żeby dużo się mówi o tym, że należy właśnie artysta oddzielać od jego dzieła, ale kiedy w momencie, kiedy wychodzą już takie oskarżenia. Tutaj moim zdaniem jest pole do zastanowienia, chociaż może powinno być już wcześniej, ale tutaj jest kilka rzeczy 1 rzecz. Ja sama jestem fanką remsteina, znaczy jestem chyba już, byłam niestety od dwunastego roku życia i oni zawsze w swojej twórczości bardzo i prowokowali bawili się konwencją i często się okazywały jakieś rzeczy, które były jak np. oskarżenia o nazizm. Oni najpierw coś takiego lekko sugerowali, a potem całkowicie się od tego odcinali. Ja w ogóle nie znałam tych niektórych rzeczy, bo też trzeba trochę troszeczkę poniekąd rozdzielić sobie ramsteina od samego le lidmana, bo jego twórczość solowa jest dużo bardziej niepokojąca niż to, co robi z ramsteinnem. Ja np. tej twórczości solowej w ogóle nie znałam i z tego wiem, to szelbi też bardzo wielu tych rzeczy nie była świadoma, jak chociażby te niepokojące figury z dziećmi, więc to też nie jest tak, że, że trzeba wiedzieć o wszystkim, a nawet no to nadal nie jest to argument za tym, żeby krzywdzić. I tutaj ona szelbie ogóle to też jest ważne, żeby zaznaczyć, że szelbi nie oskarżyła jego bezpośrednio o przemoc, ona od początku to jest bardzo teraz manipulowane, że ona się wycofała z jakichś oskarżeń, że zmienia zeznania. To jest zupełną bzdurą, bo ona od początku mówiła opisywała swoje zetknięcie z nim opisywała to także Piła z nim alkohol później zaczęła tracić mieć problem po prostu z utrzymaniem się na nogach kręciło jej się w głowie i jego nie wiem, nawet jak nagnia czy taki naganiacz dziewczyn jego powiedział jej, że Till chce spotkać ją podczas koncertów w przerwie pod ceną. Ona się kilka razy upewniła, że nie chodzi o seks, on ją słaniającą się na nogach też też jest dziewczyna, która to potwierdziła pod swoim nazwiskiem publicznie, że widziała jak ona jest po prostu słaniająca się na nogach prowadzona pod tą scenę. I tam została w dwustronnym miejscu przyszedł do niej jedenman i chciał seksu, ona powiedziała, że nie kilka razy powtórzyła nie, że nie i on to wydar się na nią powiedział, że tamten mu powiedział, że chcesz, ale ostatecznie opuścił jeszcze przez 10 minut kazowej tam zostać, a później ją opuścił, a ona później już niewiele pamięta i obudziła się po prostu cała posiniacz, ona to też nie był 1 śniegk. To jest to jest naprawdę wiele silnniaków i ona od początku to mówiła i tutaj chciałam jeszcze wraca właśnie do tego samego, że tutaj powinien nas niepokoić już sam proceder on może nie być nielegalny, ale sytuacja, w której bardzo młode niedoświadczone może i naiznę dziewczyny są zapraszane na pijackiej prezy do potężnych ludzi pod każdym względem właściwie to tworzy ogromne pole do nadużyć. I jeżeli tak, aby była rzeczywiście prawda, że nawet nie on, ale ktoś z ekipy, bo tam było wielu mężczyzn, ktokolwiek bez gwałcił, skrzywdził jakiś sposób dziewczynę. To czy naprawdę wierzymy, że oni by, jakby o tym powiedzieli, oni przecież dosłownie 1 dzień po tych wysunięciu tych o tym, jak sobie o tym opowiedziała, oni natychmiast opublikowali statment, że to się w ogóle w ich otoczeniu nie wydarzyło. Nie, że spróbujemy dojść do tego, czy coś takiego miało miejsce, że zrobimy jakieś wewnętrzne dochodzenie, postaramy się pomóc policji cokolwiek nie to się nie wydarzyło i już, więc oczywistym jest to, że, gdyby się wydarzyło, to nie będą kryć swoich, a mają olbrzymie pieniądze, żeby to robić, mają olbrzymie pieniądze na prawników na zespół piorwców, więc taka dziewczyna po prostu nie będzie mieć żadnych szans w tym starciu, dlatego sam proceder w sobie powinien dla nas być przynajmniej dostateczny, żeby stracić do tych ludzi, szacunek i zaufania.
Jednocześnie pojawiła się ogromna kampania kobiet, które solidaryzują się z zespołem umieszczają filmy posty na Twitterze na Instagramie na YouTubie, gdzie wspierają zespół jako swoje fanki.
No takie za każdym razem właściwie, kiedy taka sprawa wychodzi na jaw tak samo było zdekapita i to sprawa z dekapitetą i jest w ogóle bardzo często teraz podnoszona, że już już go chcecie sskazywać, a pamiętać, jak było zdekapitatet. Ja to też, a może już przypomnieć, tak to jest Polski zespół, jakby 2 dziewczyny, która mówił, że zostały porwane 1 udało się uciec. To się działo w Stanach w ogóle i a druga oskarżyła ich o grupowy gwałt, zarzuty zostały porzucona, oni przesiedzieli 3 miesiące w więzieniu zarzuty zostały zostały uwalone tak oddalone, ale głównym argumentem, dla których zarzuty były oddalone, było to było dla dobra domniemanej ofiary, dlatego że jej dane zostały opublikowane i ona się po prostu mierzyła z niesamowitą niesamowitą po prostu na cały świat nagonką. I to dla jej dobra te zarzuty zostały oddalone, ale z taką przesłanką, że sprawa może być zostać wznowiona w przyszłości absolutnie to nie znaczy, że do tego nie doszło, czy, że były jakieś fałszywe oskarżenia, takich sprawach jest niezwykle ciężko udowodnić, że do przemocy doszło.
Zachowania, które pokrzywdzone to jest w pewnym sensie historia stara jak co najmniej rokenndrol, wszyscy pamiętamy tyle te sześćdziesiąty siedemdziesiąte zjawisko BBI grupis, czyli fanek, które kiedyś było opisywane jako te, co właśnie chcą przeżyć przygody ze swoim ulubionym artystą, a dzisiaj wiemy, że to były po prostu bardzo młode dziewczyny, które były wykorzystywane często pod wpływem alkoholu, często pod wpływem narkotyków loii. Madoks sej był Star no i co najramta pokazuje, że nic się właściwie od tamtych czasów nie zmieniło, że ta kultura rokkandolowego życia jest nadal taka sama.
Nawet nawet nie taka sama, bo wcześniej to nie były aż tak zorganizowane po prostu procedery rekurtowania kobiet przez bardzo wiele lat. Myślę, że oni poszli przeszli już na jakiś kolejny poziom tutaj bardzo wiele osób mówi np. że no moja córka by nie poszła moja córka, by jest tak wychowana, że ona by tego nie zrobiła bzdura. Po prostu myślę, że może nie każda nastolatka, ale prawie każda nastolatka, jakby ją idol po prostu, którego ubóstwie najbardziej na świecie dostałaby zaproszenie na jego koncert z imprezą prywatną, na której będzie wiele osób. Przecież nie tylko ona jestem naprawdę dałabym sobie rękę uciąć, że większość nastolatek w tym ja jak byłam nastolatko, by się nawet nad niczym nie zastanawiało, tylko by po prostu leciało tam na skrzydłach, nawet niewiele myśląc, ale my mamy prawo do naiwności, tak i to, że nastolatka nawet chce się przespać ze swoim idole, to nadal nie powinno być wykorzystywane właśnie przez to ogromne pole do nadużyć. I tą relacja władzy różnice różnica po prostu przepaść wręcz posiadanej władzy.
Co dalej bota jest w trakcie swojej trasy koncertowej nic zarzuty no ale policja została powiadomiona. Jak rozumiem, zajmuje się sprawą.
Policja zajmuje się sprawą i absolutnie nie wierzę, że oni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności w takich sprawach skazania stanowią po prostu promil promil bardzo my promil jeszcze jak mamy do czynienia z ludźmi, którzy są potężnie, mają ogromne pieniądze, będą mieć zatrudnionych najlepszych prawników, w jakich po prostu można sobie wyobrazić z najlepszych pijaowców. No takich spraw jest mnóstwo, gdzie wystarczy, że mężczyzna nawet jak kobieta będzie poraniona, zgłosi się zaraz na drugi dzień wszystko zostanie przeprowadzone podręcznikowo. Ja sama się zajmowała mnóstwo takich spraw, wystarczy, że sprawca powie, że ona chciała i ona chciała brutalnego seksu. No i tyle do widzenia zajmowałam się nawet sprawą, w której było nagranie nagranie gwałtu, po prostu dziewczyna włączyła łączyła dyktafon, myśląc, że jej był mąż, którym była w trakcie rozwodu, będzie jej znowu po raz kolejny oferował wejście w Biznes narkotykowy. Dlatego były dlatego zaczęła nagrywać nagra gwałt, gdzie sprawa jest naprawdę ewidentna, wystarczyła, że on powiedział w sądzie, że ona krzyczała nie, że nie chce, ale tym samym w tym samym czasie dawała sprzeczne sygnały, więc i sprawa została umorzona, więc to tak wygląda i absolutnie nie mam żadnej wiary, że tutaj dojdzie do jakiegoś skazania, nawet jak tych ofiar. Jak więcej tych dziewczyn zdecyduje się zeznawać, to one nie będą nic dowodów, jeżeli to były sprawy sprzed lat ta sprawa.
W której mężczyzna został uniewinniony, pomimo mu nagrania jest opisana w twojej książce gwałt Polski, której jesteś współautorką wszystko to, co powiedziałaś na temat remsteina jest niezwykle niepokojące. Jako przypomina, że Ramstein zagra wkrótce 2 koncerty w ramach swojej trasy koncertowej właśnie w Polsce. Bardzo dziękuję, ci za rozmowę moją gościnią była Patrycja Wieczorkiewicz, dziennikarka skrytki politycznej dzięki ja państwa zapraszam na informacje Radia tokfm, po, których wracamy i po, których zajmiemy się Turcją. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PORANEK RADIA TOK FM - WEEKEND - ANNA PIEKUTOWSKA

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA