REKLAMA

Volkswagen ID.7 oraz luksusowy pickup BMW

Codzienny Mag. Motoryzacyjny
Data emisji:
2023-06-05 19:40
Czas trwania:
14:00 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Codzienny magazyn motoryzacyjny.
Dobry wieczór w nowym tygodniu w codziennym magazynie motoryzacyjnym witają Jacek barkan. Sławek Paluszewski. Dobry wieczór pytanie, które wraca po raz kolejny czy na podstawie zdjęć można ocenić prawidłowo wygląd auta odpowiedź moja jest, jak zwykle no niestety nie albo na szczęście nie i tutaj się to potwierdziło, ponieważ już co najmniej ze 2 × mówiliśmy o fokswagen nie ID 7 przy okazji prezentacji i w Niemczech i w Chinach. Takie powiedzmy opinie były średnie z tego, co pamiętam, ale miałem okazję zobaczyć ten samochód na żywo jeszcze nie na drodze, ale na prezentacji statycznej bez sztucznego oświetlenia, więc to tak dość wyglądało ciekawie z niepokojem szedłem, bo nie lubię oglądać brzydkich samochodów, a tutaj no powiem ci, że aż tak zaskoczony nie spodziewałem się, że będę, bo dawno chyba nie miałem zamiaru tak chwalić fokswagena za wygląd przynajmniej, bo jeszcze nie jeździłem i nasz i w środku i na zewnątrz przede wszystkim na zewnątrz samochód jest bardzo naprawdę bardzo ładnie zaprojektowany. Aż się sam zdziwiłem, że mogliśmy trochę narzekać na ten wygląd, że on taki nijaki to jest po prostu ładny samochód. To nie jest jakiś wybitny. Nie jest Super oryginalny, ale jest zrobiony przez 1 sty listy albo przez kilku, którzy konsultowali ze sobą wszystko do siebie pasuje przód do tyłu z boku z tyłu z przodu nie ma zgrzytów, ale co jest najważniejsze, bo to jest duży samochód ten foolkswagan nie widać nawet tych rozmiarów, a na zdjęciach, mimo że wspominaliśmy, że to będzie duży AUTO na zdjęciach nie wydawało mi się, że to i będzie aż tak samochód zupełnie nie przytłacza 4 96 prawie 5 m 4 96 kawał samochodu, ale sławną. I chyba zabrakło takiego zdania lei otwierającego nie poczekaj. No miałem okazję parę dni temu przyjrzeć się i zobaczyć na własne oczy lxwaagen ma idę 7 powinieneś powiedzieć. No powiedziałem, to innymi słowami, ale tak było to jest chyba piąty już elektryk Fox zwaagena oferowany w Polsce ID 3 i 4 × on jest oferowany już. To bezcennika, ale jest znaczy wiemy, że będzie na jesieni sprzedawany. Natomiast nie wiemy, ile będzie kosztować. No wiemy, że wejdzie do sprzedaży. Jak ktoś chce to pewnie może zamawiać, ale sobie poczeka natomiast.
Ale jak sobie zamawiać, jak nie ma cena.
Nie wyjedzie. W każdym razie jeszcze na razie, bo go nie ma i nie wiem, ile sztuki jeździ po Europie, czy w Polsce, ale teraz przejdźmy do środka. No jest bardzo duży samochód, tam w ogóle bym nie mówił, że jakiś następca pasata, bo mi bardziej Arteona przypomina, jeśli już o sylwetkę chodzi, chociaż no jest większy trochę prawda rozstaw osi prawie 3 m, ale co jest dla mnie ważne, ważna jest dla mnie środek wnętrza, bo przede wszystkim bardzo dobrze wykończony być może jakaś najlepsza wersja wersja może i przedprodukcyjna. To znaczy to powiedziano nam, że to jest nie ta wersja jeszcze nie jeździ tak jak powinna, czyli po prostu jest to wersja, która jest wykończona i w środku i na zewnątrz nie ma żadnych niedoróbek, jak często wersjach przedprodukcyjnych. Widzimy siadamy z tyłu, a tam boczki drzwi są jeszcze drewniane zamiast metalowe albo na odwrót trochę trochę żartuje. Natomiast przede wszystkim stylizacja się zmieniła nie wiem, czy pamiętasz ja.
Przynajmniej, czego stylizacja się zmieniła, bo ja nie rozumiem do.
Kpitu przed kierowcą już już to względem względem ma i 3 rozlej. Nie to jest.
Albo mówiłeś, że ten samochód, jakby jest gotowy, jeżeli chodzi o wnętrze i na zewnątrz, że to jest co prawda AUTO przedprodukcyjne, ale już jest gotowe, natomiast wspomniałeś, że jeszcze nie.
Jeździ znaczy on jeździ to do przodu 5 3 m do tyłu. To ja natomiast jest jeszcze dopracowywany.
Taki samochód, to chyba z klocków lega można by było też zbudować, ale tu rozumiem, że nie masz tutaj więcej do powiedzenia na temat tego, jak to jeździ?
No bo to była prezentacja stateczna, ale mam sporo do powiedzenia na temat, co jest pod maską, jak wygląda w środku, jak jest wykończony przede wszystkim bardzo dobra jakoś wykończenia. Czy to będzie w każdym tak nie wiem, dach jest dach jest jak to kiedyś mówiono szybber dach, ale nie jest zasuwany tylko przyciemniany, więc słońce nie będzie tak razić. Natomiast nie ma.
Żadnej to nie jest szybbertach o suberdach możesz odsunąć. Rozumiem, że mówisz oknie dachowe.
Okno dachowe, natomiast jeśli chodzi o to, co jest przede mną, to, co mi trochę przeszkadzało w każdym foks zwagę nie i w Wschodzie również ładny ekran na konsoli środkowej. Tu jest jeszcze większy, on ma chyba z 10 cali już nie wiem dokładnie, ile ma sali, ale przede wszystkim zniknęła ta Budka przed kierowcą i zamiast budki, owszem, są małe wyświetlacze, ale bardzo ładnie wbudowane w deskę rozdzielczą. To jest bardzo duży plus tutaj nic mnie.
Już, ale to jest mało czytelne, chyba ja jeszcze.
Tak samo jest czytelne, jak w poprzedniku. Ale dlaczego tak zrobiono, dlatego że.
Bardzo poprzedniku, to.
Znaczy w czai i 3 ID czteryi 5 to.
Nie są poprzednicy Sławku.
Dobrze nie ma poprzednika tego samochodu, jak w innych samochodach elektrycznych okej. No widzę, że starasz się jakoś mnie wybić z rytmu, żeby skrytykować?
To jest nie tylko wie, mam wrażenie, że to jest mnóstwo emocji, w związku z tym, ale wiesz na pola staram się to uporządkować.
Audycję polegają na emocjach, jak opisujemy, te z samochodów. No wiesz nie jesteśmy robotami, więc ja mam.
Emo emocje nie robić nic innego. Ja tylko pilnuje porządku i nawet nie łapieę za słówka, tylko po prostu precyzuje coś, co co mnie wydaje się niejasno. No.
Ja sprecyzuje swoją wypowiedź pozwoli sam siebie poprawię, jak w poprzednich elektrycznych samochodach, toowego, z którymi mieliśmy do czynienia oprócz golfa, no bo Golf nie był, ale jak na wszystkich we wszystkich z platformą Mb.
I nie wiem, oprócz oprócz golfa i eapa.
I tak o właśnie oprócz golfa i epa i te wszystkie samochody miały taką budkę i tobie też się to nie podobało. To.
Miały zegary po prostu byłyzwykłe zegary na coś do czego jesteśmy przyzwyczaj, też małe teraz mamy teraz mamy taki naprawdę malutki, czasem wyświetlacz taką małą budkę mamy widać 3. Natomiast w folkswaganie to jest rozwiązane jeszcze trochę inaczej, dlatego że z tego, co widzę, to nie ma tam budki, tylko jest to po prostu wkomponowane, jakby w linie deski rozdzielczej. Czy jest tak, ale pranik.
Owszem, małe są też powiemki, małe to jest natomiast mało to jest o 15 cali, ma ten ekran, o no jest ogromny rzeczywiście, ale to też taki duży jest na konsoli środkowej, jakoś to wielu osobom nie przeszkadza. No tutaj są wg mnie same zmiany na lepsze, jak to będę jeździć. Nie wiem, samochód mi się podoba tak, natomiast co pod maską, bo to też ważne, mimo że nie wiemy, czy od razu będą te obie wersje w sprzedaży w Polsce, a kumulatory o pojemności albo 77 kilowatogodzin netto albo 86 kilowatogodzin i silnik. Na razie wiemy 1 napęd na tył z silnikiem 286 koni ma być wersja gtex z napędem na obiesie, to około pewnie 340 koni zasięgi teoretyczne przy mniejszym nie wiem, jak to osiągną. Aż się dziwię, że taki podali WLTP 615 km dużo przy tym większym wtp 700 km jeszcze wiemy.
Jaki tam jest to kumulator w mniejszym?
Notem, który znamy, którym nawet będziemy jeździć w przyszłym tygodniu w ID 4 77 kilowa. Togo godzin netto no to.
Nasz przy średnim zużyciu 18 czym.
Daj da się to zrobić przy takim akumulatorrze? Na pewno i ładowanie z mocami przy tym słabszym akumulatorrze 170 kW przy mocniejszym 200 słuchaj zobaczymy. No w każdym razie zaskakującą się ten samochód spowodował, bo po tym, co widziałem wcześniej po tym, co się spodziewałem, jeśli chodzi o wnętrze, jakoś nie pamiętam, że to to te zegary w budce miały zniknąć. Może żeśmy dokładnie daj, gdy się do mnie zaglądali do środka robi dobre wrażenie i tyle jak będzie jeździć, to zobaczymy, no jest jest też zmodyfikowany. Ten system wreszcie lepiej rozumie to, co się do niego mówi, bo foolkswaga nie jak pamiętasz sprzed lat działało to bardzo słabo Warszawa rozumiał jako proszowa. Jak mówiłem coś do niego, to mówił, że nie ma takiego utworu w bazie muzycznej itd. itd. natomiast.
Sławku, ale na usprawiedliwienie tego samochodu. Ja czasem też nie rozumiem, co do mnie mówisz, więc.
No, ale to nie jest ja nie jestem samochody, a ty też chyba tym bardziej no ja tym bardziej, ale wiesz, to nie ma wszystko usprawiedliwia, bo on akurat wszystko rozumiał, więc w tym razie, jeżeli mnie roz rozumiem, ja rozumiał, jeżeli mnie rozumiał, no to znaczy, że rzeczywiście jest to bardzo dopracował, ale to chciałeś powiedzieć.
Coś jest.
Z tym no dobra no to mamy folkswagę na z głowy.
Mamy z głowy, to przejdźmy teraz do bemw 2 ciekawostki. Pierwsza jest taka, że mieliśmy całkiem niedawno w zeszłym tygodniu chyba czy 2 tygodnie temu premiera nowej piątki, sporo tym samochodzie żeśmy państwu jest to trochę AUTO skazane na powodzenie, dlatego że jak to BW powiedzmy. No bo Mercedes robi inaczej, Mercedes ma oddzielną minię modelową na elektryki nazywającą się eku coś tam natomiast w BMW no teoretycznie jest to też oddzielna linia modelowa, bo nie jest to bemw 5 tylko BMW i 5, ale wyglądają bardzo podobnie, tak samo obw i 7 BMW i 4. Więc, jakby tutaj tutaj ta nomenklatura. Jest nieco inna, natomiast samochody są do siebie, bardzo podobna 1 rzeczy zabrakło i my żeśmy chyba nawet o tym nie wspomnieli z rozpędu, że piątka na razie nie będzie dostępna w wersji kombi.
Pierwszy jestem, no może jestem zaskoczony, bo ostatnio mieliśmy trójkę w wersji kombi kiedyś MKI w wersji kombi rzadko występowały.
Nigdy nie występuje co.
Słuchasz podesłał, że występowały przeszle i tego maila, ale i czy on ma rację? To nie wiem w każdym razie tutaj rzeczywiście no m piątka w wersji kombi, tak jak mercedesy odpowiedniki w wersji kombi. To podejrzewam była spory procent sprzedaży, no bo to było i audi również więc, ale będzie kiedyś tak.
Będzie tak będzie tylko jakby na razie jeszcze nie ma odsadana. To tutaj to taka trochę dziwna decyzja moim zdaniem, natomiast jeszcze dziwniejsza rzecz być może dopiero przed nami, dlatego że BW rozważa produkcję luksusowych picapów, główny projektant firmy damagoi, dukieć rozmawiał z dziennikarzami. No i tutaj właśnie facet mówi, że, odkąd dołączył do MW no to ciągle ludzie go pytają o pika.
Przepraszam nie przeszedł z nrcds, bo już taka Marka premi próbowała luksusowe pikpy prowadzi wprowadzać to był Mercedes i potem się wycofał chyba z powodu braku chętnych. Jak się naszą.
Ale to była inna domagaj dukć.
Ale nie jak się nazywał ten Mercedes klasix Six, no właśnie, a to fajny samochód zdziwiłem się, że go wycofali, ale no trzymam kciuki, ja to zawsze wolę większy wybór, niech będzie luksusowy pikp czy BMW czy mercedesa przynajmniej jakiś będzie.
Su słuchaj, ale on znaczy pan duchć nie pracował nigdy dla mercedesa, pracował dla foxwagena, wcześniej też robił coś dla Sitna, ale od 2010 roku pracuje dla BMW wracając do picapów, dlatego, że jakby firma BMW rozgląda się za nowymi obszarami, w których mogłaby, w które mogłaby zainwestować, jakby rozważana są też np. samochody dostawcze, co jest dość dziwne i dość zabawne natomiast.
Oczekiwałem tego.
Słuchaj o oni kiedyś by o oni kiedyś wypełniali każdą możliwą nisze. No to też były to takie czasy, że np. silników do wyborów nawet popularnych samochodach typuapel corsa czy czy opel astra było naprawdę mnóstwo, mnóstwo mnóstwo najsłabszych to naprawdę najmocniejsze teraz to jakby w większości Marek bazuje to wszystko na 1 i pojemności, czyli albo silnik 10 w koncernie po foukswagenna, czasem 15, ale to już najmocniejszych wersjach, a znowu w koncernie PS kiedyś teraz telany jest podstawą jest silnik 12 piórtek, które może mieć 80 albo 100 albo 130 albo tam chyba nawet teraz ostatnio 150 koni. Kiedyś to było dużo wesele i to samych silników było dużo więcej no i BMW np. robiąc markini w pewnym momencie miało chyba 6 albo 7 modeli różnych, no, czyli 3 drzwiowe pięciodrzwowe, kabrioletety, router KUP to też wieśmak, czyli kantry MEN pejsma.
No i co zzowiowy wieź zostało do 3.
Za 3 zostały, natomiast, jakby to jest ogromny potencjał, żeby próbować, żeby szukać i być może ten potencjał pójdzie teraz w inną stronę, czyli właśnie w trudno bardziej luksusowo.
A tak wiesz, co tak luksusowe pikpy świetny pomysł. Chwaliłem zawsze tego mercedesa, natomiast wiesz wejście na rynek samochodów użytkowych dostawczych, jak zwał tak zwał, no to jeszcze czekajmy, może audi jeszcze będzie miał taki pomysł, ale to jest wiesz, to pewnie.
Byle audi ma to podobno wiesz, audi w ramach koncernu ma taką markę, która nazywa się foolkswagen dostawcze. To raczej.
Foolkswagen ma w ramach koncernu marke, który nazywa się audi.
No tak, ale mówię, że to jest zwierzak nieprawdzi nielnym domu nie tak, natomiast w koncernie BMW, gdzie są marki takie jak rol streis mini i BW. No nie ma nic takiego dostawczego, ona skoro jest potencjał na projektowanie i być może będą klienci.
Trochę potrwa, ale ok dobrze trzymam kciuki. Znowu tak mówię, natomiast z picapem prędzej chyba się wyrobią z tym pikapem niż z jakimiś samochodami dostawczymi. Zobaczymy jakiś tak mówią ładnie horyzont czasowy, czyli nic nie wiemy, kiedy to będzie jak to mówią typ.
Nie pożyjemy zobaczymy i kłaniamy się pięknie, to był codzienny magazyn motoryzacyjny, kolejny jutro do usłyszenia. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: CODZIENNY MAGAZYN MOTORYZACYJNY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA