REKLAMA

[WORD BOOSTER] "Manageable" - słowo, które zastąpi Ci całe zdanie!

English Biz
Data emisji:
2023-06-08 17:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
05:15 min.
Udostępnij:

W krótkim odcinku "English Biz" zajmujemy się przymiotnikiem "manageable". Olga wyjaśnia, dlaczego to słowo jest tak pożądane w biznesie oraz dużo skuteczniejsze niż równie popularne "feasible" czy "doable". Do tego omawiamy jego przeciwieństwo. "Word Booster" to krótkie odcinki z potężną dawką zwrotów, które nawiązują do dłuższych odcinków "English Biz".

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Jak CO2 tygodnie czwartek to.
Dzień Ward Buster.
W świecie biznesowego angielskiego.
Czyli.
Dokładnie czas na krótki odcinek podkastów inglisz biezy, w którym koncentrujemy się na 1 słówku z dłuższego poniedziałkowego odcinka kilka dni temu rozmawialiśmy o słabościach w trakcie rekrutacji. O tym, jak rozbroić pytanie o tzw łuik pońns w jednym z przykładów można było znaleźć słówko menegbo menegbo to jest przymiotnik, który oznacza coś do opanowania posłusznego dającego się kontrolować, ale również wykonalnego czy możliwego do wykonania. Jeśli na moment odejdziemy od języka biznesowego i np. stwierdzimy, że Majcher Cat, więc memen czy po, czyli moja fryzura, ok jest całkiem do opanowania, no to wtedy mówimy o włosach, tak harkat, że jest menegbu, czyli posłuszny lub do opanowania, ale wracając do języka biznesowego, bardziej nas interesuje to drugie znaczenie, czyli wykonalny możliwy do wykonania i w ten sposób możemy komuś powiedzieć. Jur task jest megbu. Twoje zadanie jest wykonalne albo i fiinget AUr plan jest menegbo. Myślę, że nasz plan jest wykonalny i wtedy przymiotnik menegbo możemy używać i do takich rzeczowników. Jak task jak pan jak proczekt itd. świetnie sprawdzi się w biznesowym kontekście, ale, żeby było ciekawie, to do przymiotnika meneczbu. Mamy bardzo proste, przeciwieństwo i to będzie oczywiście an meneczbu i to jest oczywiście znowu przymiotnik zaczynamy od an an meneżebo i to oznacza niesforny albo nieposłuszny np. o dziecku oczywiście, ale też o kimś z naszego teamu. Natomiast właśnie w języku biznesowym an menedżebu oznacza nie do rozwiązania np. problem an meneg był problem albo sytuacje bez wyjścia an menedżebu z czułejszyon. I to są bardzo typowe biznesowe wytłumaczenia dla takich słów jak menegebu i an meneu. Ja oczywiście w tytule powiedziałam, że menedżebu to jest takie słowo, które zastąpi całe zdanie i tego się będę trzymać, bo podobnymi słówkami są np. długu albo fizbu albo uarkobo, tylko żadne z nich moim zdaniem nie ma takiej mocy. Jak właśnie meu, bo menegbu pochodzi od słowa menecz od czasownika tumennecz albo od rzeczownika menegment i jednak kojarzy się najbardziej z językiem biznesowym i dla innych osób, z którymi rozmawiamy, z którymi mamy przyjemność prowadzić projekty itd. będzie idealnym słowem czegoś, co jest wykonalne, albo możliwe do wykonania ec megebo, czyli to jest wykonalne. Moim zdaniem czasami sprawdzi się dużo lepiej niż np. fizbok, Ano, dlatego że dużo łatwiej jest jest skojarzyć właśnie z czasowniiem tumennecz i dzięki temu możemy mieć tak jak już mówiłam menegw task meneg był pan meneg był progżet. Ale też problem mogą być menegbo? Mam nadzieję, że ten przymiotnik zostanie z wami na dłużej i że skojarzycie go nie tylko.
Z wald. Booster.
Ale też z odcinkiem, który ukazał się w poniedziałek odcinek ten był stricte rekrutacyjny o słabościach i o tym jak odpowiadać na rekrutacyjne pytanie związane ze swoimi słabymi stronami. Bardzo was zachęcam do posłuchania tego odcinka, a dzisiaj bardzo wam dziękuję za uwagę to był wolt.
Buster.
Czyli krótki odcinek podkastu ingliszbiz, a ja nazywam się Olga pietrukiewicz i bardzo serdecznie zapraszam was już na kolejny odcinek i tym razem wracamy do jednego z naszych ulubionych prezydentów Stanów zjednoczonych z tej. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: ENGLISH BIZ

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA