REKLAMA

Andrzej Łobodziński, prace z lat 1956 – 1972. Łódzka neoawangarda i jej eksperymenty malarskie i dźwiękowe [AUDIOPREZENTACJA]

Audioprezentacja
Data emisji:
2023-09-04 06:40
Audycja:
W studio:
Czas trwania:
24:13 min.
Udostępnij:

Przełom lat 60. i 70. XX wieku to czas działania tzw. łódzkiej neoawangardy, tworzącej instalacje dźwiękowe, eksperymenty i seanse obrazowo akustyczne Rozwiń »
O wystawie prac czołowego przedstawiciele tego nurtu, prof. Andrzeja Łobodzińskiego. Jerzy Telesiński rozmawia z Pawłem Politem kuratorem wystawy przygotowywanej obecnie w Muzeum Sztuki w Łodzi.
Z podcastu dowiemy się też, że inwencja artystyczna twórców tego okresu musiała być wspomagana ich inwencją techniczną. Twórcy konstruowali własne urządzenia akustyczne, na których prezentowali w czasie audycji czy seansów dźwiękowych, wcześniej przygotowany materiał. Co nowatorskiego i oryginalnego zawierają prace Andrzeja Łobodzińskiego? Jak udawało się artyście łączyć sztuki wizualne z elementami akustycznymi i czy wystawa przygotowywana w Muzeum Łodzi pozwoli widzom odczuć przestrzenność obrazów artysty zarówno w przekazie malarskim jak i dźwiękowym?
Na podcast zaprasza Muzeum Sztuki w Łodzi
To jest podcast komercyjny, w którym prezentujemy firmy, instytucje oraz sponsorów, a także oferowane przez nich produkty i usługi. Rozmowy powstają w ramach współpracy z klientami i są przez nich inspirowane. W przypadku każdej z rozmów w opisie podcastu znajduje się informacja o kliencie, we współpracy z którym taki podcast powstał. Zwiń «

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA