REKLAMA

Chcę zagłosować świadomie - skąd wziąć wiedzę o kandydatach?

Przewodnik Wyborcy 2023
Data emisji:
2023-09-25 04:40
Prowadzący:
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

Do wyborów coraz bliżej. Chcesz zdecydować świadomie i sprawdzić, kto co proponuje, ale nie do końca wiesz, gdzie tych informacji szukać? Podpowiadamy kilka przydatnych źródeł. Rozwiń »

Po pierwsze - Latarnik Wyborczy. Tam znajdziemy specjalny test, który umożliwia porównanie swoich poglądów z propozycjami poszczególnych komitetów wyborczych.

Po drugie - strony internetowe partii i komitetów. Sprawdziłam te największe i każdy zadbał o to, by program na wybory znalazł się w miarę widocznym miejscu.

Jeśli natomiast bardziej interesują cię już konkretni kandydaci, poszukiwania proponuję zacząć od strony WYBORY.GOV.PL, powiązanej z Państwową Komisją Wyborczą. Tam znajdziemy mapkę z podziałem na okręgi. Wybierzmy ten, w którym będziemy głosować, a wyświetli nam się lista wszystkich kandydatów.

Jeśli mamy już nazwiska, możemy łatwo szukać informacji w internecie, np. poobserwować wpisy w mediach społecznościowych. Jeśli ktoś był już parlamentarzystą, warto zerknąć na stronę Sejmu czy Senatu i tam sprawdzić aktywność danej osoby dotyczącą liczby wystąpień, obecności na posiedzeniach czy tematów wniesionych interpelacji. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK WYBORCY 2023

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej! Dostęp do nagradzanych podcastów, wszystkich audycji z anteny oraz Radio TOK FM bez reklam w świątecznej zniżce.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA