REKLAMA

Jak oddać ważny głos? Pamiętaj, by dobrze postawić znak X!

Przewodnik Wyborcy 2023
Data emisji:
2023-09-25 04:40
Prowadzący:
Czas trwania:
01:26 min.
Udostępnij:

Dziś o ważnej sztuce poprawnego oddania głosu w wyborach. Rozwiń »

Karta do Sejmu - znajdźmy najpierw komitet, a następnie konkretnego kandydata, na którego chcemy zagłosować. W kratce - przy jego nazwisku - postawmy znak X. Pamiętajmy - wybieramy tylko jedną osobę. Jeśli postawimy znak X w kilku kratkach albo nie postawimy go wcale - nasz głos będzie nieważny.

Podobnie na karcie do Senatu. Znajdujemy kandydata, którego popieramy i przy nim - w kratce - stawiamy znak X. Tu również wybieramy tylko jedną osobę.

Słynny znak X - zgodnie z przepisami - oznacza co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki. Może to być też plus, ale nie może być już np. ptaszek czy jedna kreska poprowadzona od krawędzi do krawędzi kratki.

Jeśli ktoś chce, na wybory może wziąć własny długopis. Ja zawsze tak robię - biorę swój ulubiony. Mam pewność, że się nie rozleje, nie będzie przerywał i mnie po prostu nie zawiedzie.

Jeżeli chodzi o wszelkie dopiski czy rysunki na karcie do głosowania - te nie wpływają na ważność głosu. Do mazania po karcie wyborczej jednak nie zachęcamy. Zachęcamy natomiast do słuchania kolejnych odcinków Przewodnika Wyborcy. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK WYBORCY 2023

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej! Dostęp do nagradzanych podcastów, wszystkich audycji z anteny oraz Radio TOK FM bez reklam w świątecznej zniżce.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA