REKLAMA

Zakonnice mają problem z posłuszeństwem, zakonnicy z życiem w czystości. Justyna Dżbik-Kluge o życiu w żeńskich zakonach

Półka z książkami
Data emisji:
2023-09-22 15:00
Prowadzący:
Czas trwania:
46:30 min.
Udostępnij:

Wokół życia za murami zakonów narosło wiele mitów i legend. Ponieważ o codzienności zakonnic wiemy niewiele, często zamiast sięgnąć do źródeł, wolimy snuć domysły i budować swoje opinie na przekazach pojawiających się w mediach. A ile w nich prawdy? Tego postanowiła dowiedzieć się od samych zakonnic Joanna Dżbik-Kluge. W swojej książce „Śluby (nie) posłuszeństwa. Prawdziwe życie zakonnic” oddaje głos siostrom, które opowiadają między innymi o tym, jak wygląda ich dzień, co w życiu zakonnym sprawia im trudność, w jakim stopniu mogą decydować o własnym życiu, dlaczego śluby posłuszeństwa są dla nich większym wyzwaniem niż śluby czystości. W rozmowie z Anną Sobańdą w podcaście „Półka z książkami” autorka opowiada o tym, jak jej własne wyobrażenia na temat zakonnic zderzyły się z rzeczywistością i czy jej zdaniem we współczesnym świecie wciąż jest miejsce na zakony. Rozwiń »
Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

POLECAMY KSIĄŻKI

Śluby (nie)posłuszeństwa. Prawdziwe życie zakonnic
Justyna Dżbik-Kluge

PODCASTY AUDYCJI: PÓŁKA Z KSIĄŻKAMI

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej! Dostęp do nagradzanych podcastów, wszystkich audycji z anteny oraz Radio TOK FM bez reklam w świątecznej zniżce.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA