REKLAMA

Czeska polityka, czeskie wybory. Zupełnie inne, niż w Polsce

Świat wyborów
Data emisji:
2023-09-27 12:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
46:56 min.
Udostępnij:

W Polsce wyborcy stawiają krzyżyk, w Czechach – kreślą na karcie do głosowania kółka, i to aż cztery. To może symbolizować, jak mocno różni się nie tylko samo głosowanie, ale przede wszystkim – czeska scena polityczna od polskiej, mimo że nasze kraje sąsiadują ze sobą a w najnowszej historii (komunizm, postkomunizm, pandemia, „pieniądze z UE”) więcej było chyba podobieństw niż różnic. Rozwiń »

A zatem: jak wygląda czeska polityka teraz a przede wszystkim: jak wyglądały i co przyniosły wybory 2021 roku oraz co zmieniło się do teraz? O bardzo ciekawej czeskiej scenie politycznej, mocnych tamtejszych publicznych mediach i silnie powiązanych politycznie mediach prywatnych, a także o zupełnie innym niż w Polsce systemie głosowania mimo - podobnie jak w Polsce – proporcjonalnej ordynacji wyborczej opowiada nam polski i czeski dziennikarz radia TOK FM, Jakub Medek. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: ŚWIAT WYBORÓW

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Black Weeks w TOK FM Premium to 60% zniżki na wszystkie pakiety. Podcasty i Radio TOK FM bez reklam w najniższej cenie w roku! Poznaj nowy pakiet "RAZEM" dla 3 osób.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA