REKLAMA

Sztuczna inteligencja ma służyć człowiekowi, ale musi podlegać regulacjom prawnym [AUDIOPREZENTACJA]

Digital Festival 2023
Data emisji:
2023-10-02 19:20
W studio:
Czas trwania:
24:47 min.
Udostępnij:

Sztuczna inteligencja dotyczy wielu obszarów naszego życia. Byśmy mogli korzystać z niej bezpiecznie, musi ona podlegać regulacjom prawnym. Pierwsze zalążki takich regulacji Unia Europejska stworzyła w 2020 roku i od tego czasu trwają pracę nad ustawami dotyczącymi AI. Rozwiń »
Czego powinny dotyczyć regulacje unijne dotyczące systemów sztucznej inteligencji i czym mogą skutkować zbyt restrykcyjne przepisy? O tym Jerzy Telesiński rozmawia z adwokatem Maciejem Bischem, Managerem w Zespole Prawa Własności Intelektualnej, Technologii, Danych Osobowych, EY Law
Ekspert wyjaśnia, iż przepisy powinny być na tyle elastyczne i dające możliwość interpretacji, by nadążały za szybkim rozwojem AI.Z podcastu dowiemy się także, jakie są podstawowe prawa jakim będzie podlegać sztuczna inteligencja, dlaczego mało realnym jest globalne ujednolicenie regulacji oraz na czym polega zawód promptera.

Na podcast zaprasza Fundacja Digital Poland, organizator Digital Festival

To jest podcast komercyjny, w którym prezentujemy firmy, instytucje oraz sponsorów, a także oferowane przez nich produkty i usługi. Rozmowy powstają w ramach współpracy z klientami i są przez nich inspirowane. W przypadku każdej z rozmów w opisie podcastu znajduje się informacja o kliencie, we współpracy z którym taki podcast powstał. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: DIGITAL FESTIVAL 2023

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej! Dostęp do nagradzanych podcastów, wszystkich audycji z anteny oraz Radio TOK FM bez reklam w świątecznej zniżce.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA