REKLAMA

Tydzień w polityce z werwą, dystansem i optymizmem komentują Rafał Rutkowski i Jakub Poczęty

Śmielej! Stand-uperzy o polityce
Data emisji:
2023-11-17 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01h 11:18 min.
Udostępnij:

Stand-uperzy komentują ostatnie dni w polskiej polityce: popularność obrad Sejmu na YT jest dla nich punktem wyjścia do ciekawych spekulacji jak jeszcze uatrakcyjnić obrady i ich przekaz dla młodych widzów. Są też pod wrażeniem poziomu Szymona Hołowni i oferują się jako ghost writerzy dla tych polityków, którzy chcieliby dośmieszyć swoje przemówienia w sposób zamierzony. O humorze niezamierzonym też było. W sensie, że o Konfederacji. Podcast z audycji Śmielej! Stand-uperzy o polityce. Gośćmi Kamila Śmiałkowskiego byli Rafał Rutkowski i Jakub Poczęty. Dostępna transkrypcja.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Polski Sejm w tym momencie walczy o wyświetlenia.
Z flie fajtami.
Przejdźmy do kolegi Szymona, bo to było nie było tendaper, nie, ale człowiek rozrywki.
Widać po nimen, on ma takie deliwey. I polską podanienosiciel donosiciel.
Dowozi do.
W taki sposób.
Podajeić polega na tym, że tam, żeby mieć jakiekolwiek poczci humoru, to musisz mieć trochę zwieracze. Rozluźnione. To tam jest takie spięcie, że nie da rady.
To by była mega ciekawa walka, ja bym zobaczył, ja bym totalnie zobaczył walkę tu.
Z Kaczyńskim, by były dość krótka.
Myśli rundy. Boks, małe rękawice.
Zapraszam. Myślę, że to będzie siedział w tych ławach sejmowych i będzie się cieszył? Święęty spokojnie już nie przeliczy. Te miliony, które, które zarobił, dział jak zwał, tak zwał, ale był bardzo fajny. Przykład? Złego komika?
Ja nie jestem pewien, czy on się cieszę, nawet trochę, że nie przerąbali, że po prostu będzie miał spokój.
Przez chwilę tak wyglądało?
Trochę, ale to typowało go też na konfederatę. Wtedy.
Oni lubią przegrywać.
A to nie jest tak, że fujary to po prostu inaczej. Piotr, no inaczej.
Tak, ale właśnie dlatego.
Dendaperzy o polityce na podkast zaprasza Kamil śmiał.
Dzień dobry, dzień dobry, dzień dobry, pire, wydanie podcatu, śmielej w tendaperzy o polityce, jak te lata lecą, kolejny tydzień w jakże uroczej i tym razem naprawdę bogate bogatej polskiej rzeczywistości politycznej. Komentować. Będą Rafał Rutkowski witam serdecznie i Jakub poczęty dzień dobry panowie. Działo się w tym tygodniu porażająco, dużo znaczy, chyba od wyborów nie było takiego tygodnia, żeby aż tyle, więc mam nadzieję, że będziemy mieli o czym, z czego dzisiaj rechotać, chota? Czy co tam nam przyjdzie do głowy? Zacznijmy od chronologicznie. Najpierw było święto niepodległości w piątek, to kiedy to była poprzednia para? No to ono się już rozkręcało, bo był 10. I PiS tam zaczynał jakieś swoje obchody, żeby się nie mieszać z tymi obchodami z 11. jak to jest? Kto dzisiaj obchodzi święto niepodległości wg was?
No ja na marszu nie byłem, bo nigdy nie będą marszu, to po pierwsze, po drugie miałem występ w Londynie i nawet się ucieszyłem z tego powodu, że zobaczę, jak wygląda święto niepodległości zza kanału? No i wygląda troszkę inaczej, bo oni świętują taki tam medai, czyli dzień pamięci 11. i świętują, prawda? Ofiary wojen? No my świętuje niepodległość. Oni w tym w tym dniu wygrali piesz wojny światową. Zdaje się tak, tak dokładnie było. No więc oni mają mają? Wychodzą parady, wychodzą rodziny, mają takie sztuczne maki, taksówki mają sztuczne maki. W mieście są gigantyczne korki. Nie może się wejść do metra, bo ludzie sobie wychodzą. Świętować, jest, nie ma ra, bardzo miło, no więc tak, nie było racji. Byłem zawiedziony, nikt nie przewrócił śmietnika, nikt nie wyrwał drzewka, nikt się nie naparzał z policją, a tam nie było niczego. Stary. Nawet nawet na buking rampast coś nie było, ja sam w korku, na hith arku czy 4 minut taksówce. I to taksówkarz ani razu nie jęknął z tego powodu tylko sobie oglądał mecz, miał wszystko, wszystko w pompie i to było Super, natomiast miałem występ tego dnia, no i przede wszystkim przywitałem się z naszymi, prawda rodakami na obczyźnie. Mówiąc, że przez dnia niepodległości, że chciałem ten dzień świętować na miasto, żeby kopnąć? Jakiś śmietnik się z policją. Poprze tego, ale mówienie, że nie doszedłem, powstałem w korku po prostu tylu ludzi, ale w ogóle na dzień niepodległości się nawet nie zająknęli. 1. Słowem, doszedłem do wniosku, że nas to chyba tak nie bardzo interesuje. To święto.
Generalnie to jest trochę tak, że od lat ono przybrało, jakiś taki dziwny w ogóle model, taki co ja pochodzą z Bydgoszczy. Uwielbiam oglądać. Obchody święta niepodległości w łopa co roku jest przemyblowywane. Warszawą. Przecież to ja nie wyobrażam sobie żyć w tym mieście w ogóle w dniu święta niepodległości. Właśnie te płonące empijki znaczy są to romantyczne. W ogóle jest w tym coś takiego.
Romantycznegoo zdaniem?
Bardzo, ale teraz czytałem świeżo, że policjanci mówili, że zabezpieczyli 1000 rad.
Czyli ilu.
Nie zabezpieczyli? A po drugie że? No i obyło się bez incydentów, poza tym, jak racami rzucali z mostów w stronę.
Stacji, to benzynowych było coś takiego. Był taki obrazek z 11 listopada, kiedy właśnie ten unoszący się dym z ra był tak potężny, że za sędzio zasłonił wszystko. Łącznie z Pałacem kultury musiał być wysoko.
Ja widziałem jednośmieszne zdjęcie, że jakiś narodowiec w kominiarce palił tęczową flagę, tylko nie zauważył, że to było godło Polski, tej tęczowej flady, taki zrobił się dysonans poznawczy. W zasadzie jak to teraz ująć, tak, czy to było? Czy to było już tęczowe? Ożłują się? Byłoby było tu zabawne? Takiego Orła można nie, generalnie to było, to jest to święto, zrobiło się po prostu świętem kibolskim, no świętem kiboskim i warszawiacy na to święto już przestali chadać? Bo po co? Niechcący dostać czymś czymś w łeb?
No się to odczarować?
Ja myślę, że się da? Tylko, bo pamiętam, że przed czasami, kiedy za święta dopiero tak wchodziło, to było takie smutne święto, gdzie w osaaty wójsze, ulicą, prawda? I śpiewał rotę, ktoś przebrany za Piłsudskiego, bo tam zawsze było jakiś. Aktu poddało, piłsu z Piłsudskiego jechał.
Zwykle ten niestety, który zginął.
I było to takie takie smutno, patriotyczne święto, którego? No jakby no, umówmy się jakoś na świecie potrafi, zdaje ludzie świętować inaczej? Choćby zrobić filmu napaści? Prawda? Kosmitów na kraj?
Pamiętam, kiedyś byłem właśnie. Tego dnia w Nowym Jorku. I ta idea, że po prostu wszyscy wychodzą i robią sobie grilla.
Chociaż mamy ten problem, że mamy to święto jesienią.
11 listopada? No jeżeli w sensie 2 lipca było tak.
Ale.
Zobaczę, ale jakały jest w listopadzie jakaś impreza, wszyscy, no wszyscy się świecą w Mar, wiesz pani, tam z Zaduszki jazzowe, jakieś były Zaduszki standapowe, ktoś chciał zrobić? Po prostu ludzie, jest fajnie, tak znaczy pomysł, żeby się spotkać, wypić, pogadać, śmiesznie, więc to trzeba od czarrować, tylko trzeba mieć mieć na to jakiś myślę, pomysł.
Czy na razie idzie chyba w odwrotnym kierunku? To znaczy zamiast odczarowywać to święto, to się robi jeszcze oni się dzielą coraz bardziej i każdy, każdy uważa, że święcenie puści, jest ich, w związku z tym tych Świt niepodległści będzie kilka, pism będzie miał swoje, Konfederacja swoje. Okazuje się, że ci od ta ci jeszcze bardziej patriotycznie niż Konfederacja, którzy do tej pory byli razem z Konfederacją, teraz, już 11 listopada się wyzywali nawzajem.
Że bonkiewicz zabrał pieniądze i nagłośnienie? To mnie tak rozwało, a to są właśnie do patriocie, on zabrał głośn i pieniądze, żeby, żeby nie zorganizować tam, bo się pokłócili.
To jest takie zabawa w ogóle takiej piwnicy, żecy się głupi, nie będę się zami bawić, za wiele w ogóle łopatkę, ja bym jeszcze chciał tylko skorzysta.
Nie będą potrzebowali właśnie walki z tęczowymi, bo będą się tu z między sobą? Po prostu.
Tak, ale to tak po prostu wygląda. Wydaje mi się w kwestii tych środowisk, co nam udowadnia, udowadnia cała kampania wyborcza Konfederacji, która była zlepkiem przecież tych wszystkich mniejszych partii, że oni ledwo się skończyły wybory i oni już robił wszystko, żeby w kolejnych też nie.
Posunęli. Tą dynamikę, który założy nową partię?
Oczywiście, tak tam się ładnie podzielą i jeszcze w ogóle w tym roku Super pomysłem. Było dobrze, że z tego zrezygnowano, ale Super pomysłem było ustawienie meczu w Warszawie Lecha i Legii na 11 listopada. No dziś, no to.
Bardzo patriotycznym, najważniejszym mecz?
Tak, tak, ale wtedy faktycznie myślę, że Warszawa mogłaby przejść. Radykalne zmiany, wyglądowy choćby.
Przeszedł ten przez most do pod stadion Narodowy, a potem by wrócił na stadion, legi grzecznie wszedł w całości. To przecież ci sami ludzie na stadion.
Podoba mi się, że mówisz grzecznie wszedł.
A to sobie wyobrażam. Zwykle wtedy siedzę gdzieś na.
To obrzeżach, nie wiem, może jakąś dla tych teatr, którzy lubią świętować, wdz poległości w sposób dynamiczny, tak jak coś spalić, rzucić, to można by ustawić jakiś park rozrywki w sensie coś, coś takiego zrobić, żeby oni sobie tam weszlinindaorują? Coś w tym stylu woro. Oczywiście, oni sobie sobie wynajęli most Dąbrowskiego i po prostu tam na nim sobie pochodzili, porzucali itd. Jakoś, żeby to też skanalizować, żeby też nie wykluczać. Może to.
Jest które kilka w Warszawie takich miejsc, gdzie są te gdzie możesz. Tak skakać? W gąbkach.
Jest.
I teraz.
Fi figurdy, hale.
Żeby przede wszystkim przeciwpożarowo, żeby te gąbki były niepalne i wtedy by można ich tam wrzucić, żeby, żeby właśnie się.
Wyżywali dokładnie i halo, zamek królcą, to było spokój, bo czasami tak wydawało mi się, że jest taka, że część tych ziomków, którzy tam chodzą i oni czekają cały rok, siedzą w chacie? Nic, cały rok czekają na ten 1. Dzień, gdzie przyjeżdżają? I pociągami walob. Browary biorą te skonstruowane Ray. Cieszą się, że przemycili, że Niki? Nie tego? No tak, zabawa, bo czym demolowali miasto? Wracali po tym cały rok, prawda? Czekali na kolejny, czekali na kolejny. Tak oglądając, oglądając na tiktoku. My ze swoich występów z poprzednigo roku.
Jak pracując na czarnie, jak ma.
To jakoś to tak mi się.
To było święto niepodległości, a potem skończył się weekend, zrobił się poniedziałek i po raz pierwszy zebrał się nowy Sejm. I nie czy widzieliście, że nagle obrady Sejmu. Były jednym z najbardziej oglądalnych, oglądalnych na YouTubie kanałów i miejsc. Co się dzieje?
Absolutnie uważam, że to jest dobrytel, bo tam zawsze się działo dużo, tylko ponieważ obrady były po nocy, więc nikt normalny tego ciężko było oglądać, a potem natomiast tam siedział. Bardzo ciekawe rzeczy i fajnie, że szczególnie youtuberzy, czyli no, młodzież i takie pokolenie w ogóle zobaczy. Na czym polega polega demokracja? Jak zobaczą to, co wykonał przykład czarnych? Czy Ziobro? Myślę, że to.
Zrozumieli się. Pierwszy dzień odpal, odpala ten nowy Sejm, pojawia się marszałek senior, czyli pan Marsa zawi i tam mówi dzień dobry i już na dzień dobry. Okazuje się, że jest potężna zmiana, bo nikt nie czeka na Kaczyńskiego, odśpiewują hymn, a Kaczyński jeszcze nie zdążył i już się robi pierwszy piękny, symboliczny obrazek, czyli to, że no nie poczekali, to tam musiał stać na schodach.
Ja myślę, że przed morzem tego było. Jak on chciał się wbić do kolejki na wyborach, to było moim zdaniem było pierwsze takie doświadczenie starszego pana, który wyszedł z chwarią i nagle zorientował się, że świat wygląda troszkę inaczej. Teraz ten drugi właśnie wykąd. On stoi na schodach. I tak śpiewa na korytarzu. Można powiedzieć, między rzędami, też jak do kina się spóźnił, nie i leci, zaczyna się ważna scena, do której zależy. I tak stoi tak, jak usiądzie domu, coś przepali, jaki jest postęp?
Bo nie wiem, czy pamiętacie, w którejś z poprzednich kadencji. Był taki moment, kiedy posłowie opozycji zaczęli śpiewać hymn, a PiS wychodził właśnie z sali i wytopił miał, że że to hymn? Skoro to nie oni śpiewają, tylko ktoś inny? No to się nie liczę. W związku z tym nie uszanowali. A teraz już przynajmniej stanął. I było bardzo takie SPO, to że tam, że zawitała do Sejm mu równość w ten sposób?
No tak, Jarek teraz po prostu chodzi i mówi że kiedyś to były czasy, teraz to czasów nie ma w ogóle. Wietrze, zaskoczyłby? Ja myślę, że on się już powoli, troszeczkę nie odnajdzie w tym, co się dzieje, no i to też to potem przemówienie pokazuje, że.
Trochę nie rozumie, co się.
Dzieje, trochę nie skumał, że troszeczkę się pozmieniał. Jest. Pozmieniały zasady i będzie teraz inaczej.
I potem jeszcze ostatni ten obrazek, który stał się w iralem. Jak on podchodzić z boku do Hołowni i coś coś mu tłumaczył?
Proszę pana, proszę, pana w szkole profesor.
Nie będzie, po prostu myślę, że on podszedł dokładnie, na tej samej zasadzie, jak wcześniej podchodzi teraz? Ja chcę bez żadnego trybu, teraz proszę zrobić reasumpcji? Tak nagle się zoramientował, że ktoś już nie Witek, już ktoś inny i tak nie słucha?
Ja gdzieś w ogóle widziałem informację, że on tam podobno gadał, że on chce zabrać głos, bo on jest wicepremierem i dostał informację nie jesteś?
Nie dostał informacji, że już przedstawiciele rządu już mówili, że był ziobra buczany?
Tam chyba chodziło o to, że właśnie ministrowie mogą.
Chyba chcieli. Taki Kruczek.
Wykorzystał regulaminu, ale jeszcze 1. Rzecz było ważne, że zostały, jak zostało usunięte do bariery przed Sejmem. I nagle dziennikarze pojawili się w Sejmie tak jak kiedyś. Drzew i bywało, a nie tak, jak teraz i nagle chłopaki z PiS u wychodząc na korytarz, byli otoczeni dziennikarzami, do czego oni było? I nagle muszą w języku polskim próbować opowiadać na pytania tych dziennikarzy, do czego nie byli przyzwyczajeni i to, co oni tam wygadywali, co właśnie, co Suski, co, co Kaczyński? Co oni mówili nagle? Gdzie musieli się wypowiedzieć? Gdzie oni żyli w czasach prawda króla? Nie czasach normalnej polityki? Gdzieś po prostu non stop konfrontuje z ludźmi, z dziennikarzami, tylko oni sobie to mnie uzmysłowiło, jak bardzo oni? Jak bardzo się zmieniło? Tak, ale tak jak cięcie nożem i po drugie jak oni biedactwa będą musieli bardzo szybko dostosować albo po prostu zginął. Marnie, bo nie i to też jest taka druga ważna zmiana.
No bo faktycznie to, że Sejm trafił na kartę na czasie na YouTubie. W ogóle to jest bardzo wysoki. Miejsce, co znaczy, że Polski Sejm jest gdzieś między reagowaniem na śmieszne tik toki robi i robi, nie wiem, czy y i po co. Stream absolutnie mieści. Polski Sejm w tym momencie walczy o wyświetlenia ze frikwajtami i podobną konwencję też utrzymuje.
Dawna ekipa. Fryza, prawda? I często jest mniej, więcej. Super, ja się, ja się bardzo cieszę, bo dla ludzi to będzie lekcja. Na czym polega demokracja? Jak to.
Ale ciekawe, czy ciekawe, czy skarb państwa jest zasilany z reklamami yutube.
Za cena?
Myślisz.
Mam nadzieję, powinni się tamć, piącz, po prostu.
Pytanie, jakie reklamy tam się wysz podepnął?
Ja.
Patrzem na par, żeby właśnie wy jakieś fikwalityk? Może jakieś mocniejsze alkohole? Nie wiem, podpaski, nie mam pojęcia, słucha, to może.
Odpowiedni by się reklamy kontekstowe, czyli jak coś powinno tam pracować?
Do ja myślę, że. Niedługo. W ofercie Bóg maherów będzie można to obstawiać. Sejm kto dzisiaj kogo zaora?
Też dokładnie.
Dostanie dodatkowe 30 sekund marszałka, a kto KO? Na kogo wybóczą? Ile będzie brak?
Kursy 1. dyrektor 18 na. Że Kaczyński zaśnie?
Mówili też słyszałem takie, żeby było taka propozycja, że w Sejmie powinno być też już absolutnie profesjonalne stanowisko, z pockornym o, że niektórzy posłowie, ci, którzy właśnie obserwują to, co tam wyprawiają.
Po prostu jest przy takich dobrym multimonsie głosowania, gdzie wiadomo, że będzie się działo, to absolutnie tam na górze można by tak.
Usi, ale nawet posłowie tam czasami wie właśnie, jak przemawia Ziobro, wtedy ci z koalicji tam pru itd. Powinni po prostu mieć.
Wierzę. Wtedy 200. Kilkudziesięciu posłów będzie brało popcor tylko po to, żebychrupać w trakcie przemówieniania. Tam będzie okrzyków hańba, demokracja tylko pewną.
Walki z systemem albo będę sypać tak.
Albo sypać pop Korne.
Jaka była metoda walki sejmowej? No dobrze, tam jeszcze też było. Że ktoś już tego drugiego dnia już ktoś przyszedł z dzieckiem?
Tak jest dzieckiemłyszanka? Ja oczywiście.
Obraziłam właśnie, jak to dziecko tak chodzi po tej sali, nudzi się i tak podchodzi do tego Hołowni i tak do kopie.
W nogę.
Albo zabiera, albo zaczyna muszesz lasku, tak, albo uderza i ludzie wstają i wychodzą. Taki znak.
Dobrze, że doprecyzowałemeś w to, że.
Ja wiem, ja wiem, że w dzisiejszych czasach trzeba dokładnie, żeby nie było.
No ale nie chyba się, że weszliśmy w że Sejm to jednak yotuberzy. Trochę teraz.
Przedźmy do kolegi Szymona, no bo to było nie było, no stanndaper nie, ale człowiek rozrywki.
Ale nie widać po nim ojen on ma tak deliwey i polską podanie. Donosiciel donosiciel. Dowozi, dowozi on w taki sposób podaje w sensie ja nie byłem fanem, ale nie byłem fanemłownik, ale po prostu po tym, jak on tam przemawia w Sejmie. Już niektóre stawki to już niepotrzebnie. On się tam za bardzo rozbryknął. W pewnym momencie.
Musi znaleźć proporcja.
Ale. Ale ja autentycznie czekałem po tym, jak on powiedział że obrażać, też trzeba umieć, to ja czekałem, aż Marcin frokow zbekstaiu będzie pokazany, że robi tak.
Mielej.
Znaczy ja myślę, że wiesz, że tam jakiś ten marszałek rotacyjny to za 2 lata to wejdzie prawda?
No ale to wtedy Gosia Foremniak będzie będzie oceniać.
Uzupełniając, coś, coś, coś się wymyśli.
No ale sobie poradził? No.
Chcę powiedzieć, no w porównaniu do poprzedniej ekipy. Tam po prostu jest człowiek, który jest człowiekiem mediów, no i kto się mediów nie boi, tylko w mediach? dyrektor żyje, jest wiesz i to jest, to jest uważam, to jest w ogóle jakby inna jazda się zaczęła.
Ale ja tu też mam taką wątpliość, bo Szymon jest, jesteśmy kolegami z redakcji, kiedy się jakieś jest, był przez lata aktywnym dziennikarzem, czyli on zna wszystkie sztuczki dziennikarzy. Teraz czy w efekcie on sprawi, że faktycznie dziennikarzom będzie w Sejmie łatwiej? Czy też będzie umiał ich z czasem? Właściwie rozgrywać?
Będzie ich rozgrywać? Przecież wiadomo, że do pierwszego powinien się nóżki, to dziennikarze są spoko, tak jak coś się powinien, to wiadomo, że lepiej to ukryć, więc absolutnie tylko no szczerze mówiąc, w wolę taki układ niż poprzedni, no po prostu troglodytów, którzyami na głowach, to przemykali po.
Piękne jest, że mamy wreszcie marszałka Sejmu, który nie tylko czyta książki, ale wręcz napisał kilkanaście przynajmniej książek i umiejętnie wykorzystuje wyrazy 4 slabowe i w ogóle.
Wy. Co na pierwszym na pierwszym posiedzeniu? Widać, bo że chłopaki z PiS chcą mu zrobić fusówkę? Czyli chcą gorolować? Spróbować go, ośmieszyć, żeby potem przekaz był gówniarz nieznający tematu, jest marszałkiem i chyba im się to nie udało i to jest, widzę, że marszałek Sejmu dał sobie absolutnie z nimi radę i na pewno mam talent, bo pomogło. Bardzo w sensie taki program.
Powiedział mamy taki program prowadzi.
Ja jakiś program, chyba katolickim, pamiętam, o czymś gadaliśmy, więc to doświadczenie mu bardzo, bardzo pomogło. Widziałem jak z czarkiemś tam staru czy z tym, a przecież to są fajterzy zawodowi znaczy.
Ale łań, oni właśnie grają w innej lidze, oni grają.
Og, żół, to jest jest liga, łoó z łobuzu, ale to jest liga takiego dawna.
Nie na podwórku się kopią tak, a aownia hoownia, dyrektor, już dyrektor, zawsze będzie lepiej wypadać.
Profesjonalnym w rejestrstli. On, on, gdyby tak on jest.
Tak oni bawią się we frich fajty właśnie, a on jest zawodnikiem MMA i bawi się i walczy na KSW. Bo jakby zawsze będzie przy nich wypadać lepiej, bo oni mają takie chyba też właśnie rozpasani na uczelni, tymi 8 latami mają takie podejście na zasadzie możemy wszystko, co nam zrobisz, a przez to, że tyle osób teraz ogląda i właśnie młodzi ludzie to oglądają. Jestem przekonany, że jeżeli dalej tak pójdzie, to będą normalnie kręcone w Logi z Sejmu, że będą przychodzić ludzie, którzy będą? Jeżeli tylko zostanie w trendzie takim, jaki jest, to po prostu się mają mordeczki. Dzisiaj jesteśmy w Sejmie, będziemy oglądać obrady i Hołownia tak i Hołownia zawsze będzie lepiej wyglądać przy nich, bo jest też właśnie spokojny i wyważony. I nie ma czegoś takiego. Czy ja mogę przyklinać?
Śmie?
Czy ty możesz? Przyglądać się? Żeby to hołownie? Nie? Ty możesz? Oczywiście przekryć.
Że kuriwia twarzą? Po prostu on nie w kurwia twarzą. I ja mam coś takiego, że po prostu jak na niektórych patrzę, to mnie się gotuje, bo widzę po prostu tę arogancję, jakby widzę te mimikę, no tak jak ten jak Ziobro robiący, odtwarzający mema z lemurem, który robił w ten sposób nie, więc czy tam z mrówkojadem jest? Taki jest taki obrazekłyny w internecie? No i Ziobro też w ten sposób, że mnie widać, tą butellachowie jest spokojny i wyważony i tak chilowy i jeszcze do tego potrafi sprawić, że ludzie się zaśmieją.
Takie słowne pan, że będzie inteligentny? Oczywiście, musiał mógł wypuszczać i potrafi dla mnie znamienny, bo jak Czarnek kończył swoją wypowiedź, kończył wypowiedź i uważał, że dołożył hochłownie, mówiąc, że płaczą nad konstytucją, dał taki prze przebiegk, do tego jakiś łownie zrobił ten swój wlo, gdzie gdzieś tam łzami rzewnymi zalał itd. Widziałem, na którym się jakby na którymś filmie, z tego, że on schodząc, przybijał sobie piątki, czarne typy ze kumplami, posłami? Czyli to już nie chodziło o jakby o rodzaj w wypodzie argumenty, tylko to po prostu był rodzaj ty w piaskownicy oplu drugiemu teczkę i ci, co się dzieje naokoło sobie z białej piątki, ale go zaorałeś? Tak dalej. Dla mnie to było tragiczne, tragiczne w swojej wymowie, bo minister edukacji jest, że nam jasie panujący, po prostu powiedział uszczypliwą de mną uwagę i schodząc przybiose piątki z typami jest tra.
Ale ja zauważyłem też coś takiego, że zobaczcie. Dyskurs polityczny w tym kraju przez lata polegał na tym, że przychodził 1 polityk i mówił drugi polityk nie odpowiadał na to, co tamten ma do powiedzenia, tylko mówił szło obok siebie zupełnie, a teraz wreszcie pojawił się Hołownia, który wchodzi, wchodzi w rozmowę, on odbija piłekęczkę, bo do tej pory to za wyglądało. Tak jak wiesz jak mecz mipongach żaden nie umie grać, żaden nie umien odbić serwisu drugiego, tylko każdy serwum, punkt serwujemy, a póki nagle pojawił się zaownik, który odbija i przez to zupełnie, to się zmieniło. Przez to, jak się okazało właśnie że to, że właśnie na pierdzielarz, jak Czarnek czy Ziobro nie ma, nie jest strzałem samym sobie, bo pojawił się gość. Kto potrafi to spuntować, ewentualnie potrafi drugi raz to sputować trzeci raz i nagle nagle zupełnie inaczej to zaczyna wyglądać i jeśli to się utrzyma, no to będzie wymagało od wielu polityków albo przejścia na trochę inny poziom, albo.
Przegna. Jest też 1. Rzecz, to bardzo w tym akurat mocny jest mencen, że do sosiel midia, w ogóle szeroko pojęte mocno weszły już do polskiej polityki. Ja wczoraj widziałem filmik, który ma 600 000, już wyświetleń. No test of marszałek Szymon Hołownia. Są kompinacje, kompilacje, zaorań marszałka, szywoona, Hołowni przecież to w ogóle weszliśmy w jakiś taki totalnie nowy standard, którego PiS nie ogarnie, bo oni nie rozumieją, że jakby jak już są orani przez hołownie, to się rozniesie dalej, bo właśnie to jest też ten problem. Dotychczas dla nich dotychczas wszystko było za zamkniętymi drzwiami. Albo nikt tego nie oglądał. A jak my już doszliśmy do tego, że robimy kompilację bez owów marszałka, Hołowni, to znaczy, że ludzie będą czekać? No odwalić na kolejnym posiedzeniu.
Te zmiany w Social mediach, one wpływają na w ogóle, na różne aspekty polityki. Coraz bardziej trochę, tak jak nie wiem w muzyce zmiana formatu, pojawiły się CD i zmieniło się myślenie o płycie jako tak i teraz mamy to samo, bo zauważyliście coś jak pisowcy są też ostatnio totalnie czyszczeni. Na Twitterze na Twitterze pojawiła się funkcja społeczeństwo Twittera, sprawdzać fakty i dopisywać do twitów i to wisi potem pod tym twittem przy każdym wyświetleniu, że ktoś coś skłamał, że ktoś coś przekręcił itd. No i nagle tu Antoni Macierewicz, tu tu oficjalne Konto PiS u. Ale pod nim znajduje się i oni nie mogą wywalić tego komentarza, nie mogą nic z tym zrobić, tylko to wisi, że to nieprawda? Że to, co napisaliście wyżej? No i znowu to jest coś, co zupełnie zmienia zasady gry. Bo oni byli nauczeni, oni politycy tak byli nauczeni od 1000. lat. Że mogą? Powiedzieć, dowolną bzdurę? I nawet jeśli ktoś gdzieś to zweryfikuje, poprawi, tak dalej, to ta bzdura będzie sobie wisiała samodzielnie?
Tak, bo sprostowanie, nawet jak zrobisz sprostowanie, ono dotrze do dużo mniejszej ilości ludzi. Mi się bardzo podobało to, żeby Beata Szydło próbowała jeszcze wejści w dyskusję, w dyskus i też ją wyjaśniła. W tym jest cudowne, jak oni po prostu nie ogarniają tego, co się dzieje, bo to narzędzie w ogóle jest całkiem. Spoko. Nawet tam trampa weryfikowali panu okazy.
Wrzucili to, ale potem kolega kupił. I.
Tak nie, ja myślę, że ja myślę, że tak jest, że ostatnie 8 lat, że tak powiem, rządów nie tylko u nas, ale w ogóle takich dziwnych, dziwnych ludzi, jak trampi, paru innych wynikają z tego, że te z Social media były, żyły sobie tak samotnym życiem i nie były kontrolowane w tym sensie, że nie było weryfikowane, jakby to dawało paliwo właśnie czarkom, innym ludziom, bo tego i nagle się okazało, że no ktoś znaczy na szczęście, że to dobra, to teraz trzeba coś z tym zrobić, bo to idzie w złą stronę, po prostu w złą stronę, nie może, nie może ktoś chlapać idiotyzmów i potem na tym jeszcze zyskiwać i to jest bardzo dobrze i teraz albo oni się przeformatują prze kierunku, albo po prostu zginął. No i.
Poza tym dotychczas głównie ludzie czerpali wiedzę o polityce z mediów tradycyjnych.
I z pracy Radia.
I telewizji, tak z pracy.
Albo gadaru.
A tam nie było tego Fakt czekingów w żadnym, w żadnej formie, bo miałeś w 1. Telewizji? Mówią tak, musisz obejrzeć kilka różnych programów na ten sam temat, żeby dowiedzieć się mniej więcej, jaki jest środek, więc oni są, a no i nastąpiło przeniesienie teraz, że coraz więcej wyborców będzie tych, którzy obsługują te nowoczesne, bardziej nowoczesne media i z nich czerpią informacje, a zmniejsza się drastycznie liczba ludzi, którzy oglądają TVP na skutek wymierania po prostu narodu. Więc trzeba się będzie przyzwyczaić po prostu do tego, że ten przekaz będzie musiał już być inny, no bo staną się coraz bardziej memem, bo będą co chwila weryfikowani co chwila mocniej, jakby ciśnięci w Social mediach i zaczną być śmieszni. A nie ma chyba nic gorszego dla polityka. Niż zostać memem?
No myślę, że cały czassus Konfederacji polegał na tym, że oni byli na wznoszącej, dopóki właśnie dobrze sobie radzili w sociar mediach, ale kiedy wjechało kilku rycerzy na białych koniach, chociażby z gościem pierwszego wydania tegoż naszego podkastu, czyli karole Modzelewskim, który zaczął ich ich własną bronią na ich własnym terenie, w YouTubie, w rolkach itd. Pokazywał, ośmieszać, pokazywać wszystkie zależności, jodo juuris i z innymi inne głupotki. No to jak przyszło do wyborów, to się okazało jednak, że nie ma aż tak dużo chętnych.
No to tak i to jest pod tym względem. Nie strasznie śmieszy to, jak oni się miotają teraz, bo zobaczcie, że obóz dotychczas rządzący w ciągu 1. Tygodnia dostał tak po dupie, jak chyba nie dostał w ciągu ostatnich 7 lat i a nawet 8.
Bo oni chyba jeszcze nie wiedzą, czy oni jeszcze nie do końca? Oni jeszcze do końca nie wiedzą, że onigrali? Że nie będą rządzić? Nie wiedzą, moim zdaniem nie, nie wiedzą tego.
Jeszcze nich myśli, że jakoś jakoś to się jakoś.
Jeszcze chodzą na tej amfetaminie i wiesz, działa tu widzę po tym, jak oni tam właśnie w Sejmie chyba chyba pierwszy kaczrz się zorientował, że coś jest nie halą, kiedy poszedł do tej urny wyborczej i mu powiedzieć tam z kolejki myślę, że to był budy i chłopaki też, więc więc ja tu będę obserwował z pokorą, nieójdę do Sejmu? Tam patrzeć, ale absolutnie piękne czasy.
Zgadzacie. Oni popełnili sporo błędów w trakcie kampanii wyborczej, przez co przerżnęli i dalej w to brną, bo jestem przekonany, że gdyby nie to przemówienie Kaczora, totalnie totalnie takie właśnie chamskie i konfrontacyjne przy głosowaniu na tych wicemarszałków, to tam PSL czy ten by się złamało i by zagłosowało za tą Witek i ona by została, to może a stwierdzili jak dalej nas obraża.
To niech ma.
I dokładnie wyglądało, wyglądało na zasadzie takiego zachowania, takiego małego dziecka, że mama mu mówi, że się źle zachowuje, to będę jeszcze gorszy? Po prostu w ogóle 0 takiego podejścia ugodowego, bo oni się oduczyli, po prostu wchodzić z kimkolwiek w jakikolwiek ugody, oni po pro100.
/8 lat wszystkich dookoła obrażali, więc tak się dziwią, że nikt nie chce się z nimi bawić.
Ja tylko się martwi tym, że opozycja też czasami gra w tę grę w sensie taką grę bycia chamskim tego darcia się w Sejmie. W ogóle nie lubię tej kultury politycznej, tego krzyczenia, tego przeszkadzania, bo jeszcze tam zaśmiać się przy przemówieniu Dudy. W pewnym momencie to nawet on się z tego śmiał. Jak to mówił? Nie oszukujmy.
Się, było powstrzymać.
Po prostu nie, ale można się, można się było powstrzymać.
Natomiast ja widziałem, jak Duda przemawiał, to to zauważył, że większość swoich, większość razy spoglądał na opozycję, a nie na swój swój obóz. To, bo cudowny, że on cały czas mówił, jakby wiedzą, kto będzie rządził tym krajem itd. Mowa ciała tak, jakby kłamała w stosunku do tego, co mówił, że to było prześmieszne i tam, gdzie mówił o przestrzeganiu konstytucji, albo czegoś widziałem, właśnie mu się wyraz twarzy zmienia tak diametralnie. Mówię to z punktu widzenia aktora, że aż? To było fascynujące. Słuchajcie. Dla mnie było to bardzo ciekawe zjawisko. Tam, gdzie buczeli, klaskali, to wiadomo na LO.
Władzy na prawiczy. No zakłada, po prostu.
Że nie o, wiem, nie wiem o co teraz.
Że jemu, że w momencie, kiedy ci się skompromitowali, tutaj jeszcze ten to tak naprawdę, a on jeszcze dużo może przez te 1,5, roku to wszyscy wszystkie kurczęta zgromadzą się przy nim i on będzie potem.
Nowością. Dla mnie było w życie wszedł, bo ten komfort, jak wrzucili pierwszy projekt poselski, chyba ever. Od razu zrobili facap i potem wszedłem na ten na kanał mencena i zobaczyłem, jak on, właśnie poseł, to też nowe media, o czym, o czym ty mówisz, jak on robi bloga i opowiadał pierwszym dniu w Sejmie i zrobił w ogóle. Annboxing w trakcie, gdzie ja? Bo on pokazał tablet, który dostał każdy poseł i mi się kojarzyło z klasycznym tubowymn boxiniem, gdzie nazywał tego więc opisywał poseł na Sejm, po czym opowiadaadł jak to było? Kto buczał itd. Cudowne, nowa jakość. Zupełnie. Poprosiłem sobie Kaczyńskiego, który, który siada i właśnie opowiada o tym, jak to jak dostał tablet, nie ma zielonego pojęcia, co właśnie ogolić? Czy umeć? Czy to postawić jako lustro, a najśmieszniejszy było jego wyjaśnienie? Na końcu o tym, o tymże ustawie o ustawie.
Klasycznego Dziwisza.
O ustawie i poseł, który walczył, nawet może o koalicję w rządzie, mówi, że no on o nic nie wie o tym, o tej, o tej propozycji, w ogóle tego nie czytał, nie podpisał, koledzy wrzucili, bo błąd więc go poprawili, a tam też był błąd, o czym był trzeci błąd? Wyszło?
Śmiesznie, ale nie i nie chciał wiedzieć.
Fantastyczna sprawa znaczy fantastyczna sprawa nie daj pani, Boże, by taki typ miał w ogóle coś wspólnego z rządzeniem krajem, bo przyjedzie przywódca Chin i on wyjdzie się potknie i powie. Dyrektor no nie przepraszam, wywołałem wojnę, alejdzie, zło, idea stra.
Ale w ogóle ten projekt ustawy jest fascynujący, no bo nie wiem, czy wiecie, na czym on polegał. Dokładnie, ja tam się wczytałem. Żeliw podwoić kwotę wolną od podatku z 30 na 60 000. Ale dziś wpisali to w złe miejsce w tym projekcie, w złą tabelkę. No i po przeliczeniu wyszło, że kwota wolna od podatku będzie wynosić? Wynosiłaby, gdyby tak to wprowadzić w życie bodajże 500 000? No i teraz pytanie. No tak naprawdę.
Niewiele osób płaciło w tym kraju podatki.
Ale pytanie teraz zasadnicze brzmi czy oni są idiotami? Czy oni myśleli, że nikt nie zauważyć? to to przejdzie.
Naprawdę cyzie i ja jestem pod wrażeniem twojego optymizmu. Z tych ludzi, że to mógłby być ten gambi Konfederacji? Prostu, ale mam po prostu.
Przeszło, to.
Załatwiliśmy. Przeceniasz, to.
Jest bardzo ciekawe zagranie w ogóle. Zresztą. Te 2 projekty ustaw, które teraz wpłynęły, bo złożono tą podatkową i lewica aborc, i lewica aborcji, a Konfederacja jeszcze zapowiedziała tą ozusię dobrowolnym, a to był jeden z postulatów PSL. U, bodajże tylko że to PSL to inaczej ujmował, bo chodziło, chodziło o to chyba że tam dla mniejszych przedsiębiorstw po prostu będzie można na jakiś czas zawiesić płacenie ZUS u, a Konfederacja chciała dobrowolny. Tylko że nazywało się to tak samo? Więc oni teraz próbują robić takie śmieszne zagrywki, że sprawdzamy was, czy zagłosujecie za tym, co sami proponowaliście, natomiast znając ich.
I tutaj też będą błędy.
Tu też pewnie też pewnie będą błędy i ja jestem pod wrażeniem tego, jak bardzo ludzie, którzy nie mają pojęcia o stanowieniu prawa, o tym.
Jak onił to prawo.
Jest w ogóle fenomen. I jeszcze wychodzi na sam koniecc. Szef i mówił właśnie Julii wiedział, nie chciał, dobry chłopak.
Właśnie i tak choćby bez żadnych konsultacji społecznych? Dlaczego? Ale no to ogólnie niestety Sejm na tym polega. Dawno temu. Pamiętam taki numer w Sejmie, jak były długie konsultacje społeczne, długie te. No i wprowadzali prawo o tym, że zmniejszają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Ileś lat trwały też załatwiania i nagle w trakcie już głosowań ktoś, któryś z posłów wrzucił poprawkę do tego no dobra, ale to do 50 km/h. W terenie zabudowań. Dobrze, ale zróbmy także po zmroku, można do 60. No bo to wtedy.
Mniej ludzi chodzi.
I przegłosowali, to już nikt tego nie sprawdził. Nigdy pewien, że od bzdury, że przecież im ciemniej, tym gorzej? Widać. Przegłosowali sobie, bo była poprawka i już więc rządzą nami. Ogólnie rzecz biorąc, no nasi reprezentanci, czyli to niekoniecznie muszą być ludzie mądrzy, niekoniecznie muszą być ludzie ogarnięci, no takich sobie wybra.
Sejm poprzedniej kadencji zdaje się taki był, znaczy nam jakość tych posłów była tragiczna, tam kiedyś były jakieś proporcje lub ilu prawników itd. Była bida z nędzą.
Teraz jest ponad 100 nowych.
Debiutantów, to zobaczymy.
Zobaczymy, no i niektórzy wybrani, dlatego, że po prostu umiem memować w internecie. Nie, no.
A tego pana tu wybrali? Co miał? Banery z pieskami. Banery z pieskami, pieniędzy? Założyliście? Był taki kandydat z lewicy gdzieś tam Sosnowcu, który na wszystkie swoich banerychł pieski do adopcji. W związku z tym wszyscy na niego zagłosowali, łącznie z.
Że z tego chyba.
On przeskoczył? Czas tego lewo przez to wyszedł do Sejmu, bo ten a jak gośću wszedł, ten ktoś go pytał, jego on, nikt się nie pisał poglądach swoich nic ani słowa, a jak gości wszedł? No to się okazało, że poglądy? Że on jest np. Przeciw aborcji? Poseł lewicy.
To jest ten, co powiedział tak mi dopomóż, Bóg, przysiędzę, okej, no i czy to nie jest w ogóle wygrany. Życia? Kolejśrolował partię, rolował wyborców i ma przez 4 lata zapewnioną robotę.
Moim zdaniem najlepiej strolowała pani Ogórek, ale to już było lata temu i od nie się powinni wszyscy tak uczyć. Ona była moim zdaniem mistrz jutro lingu, pamiętacie? Jakieś polską partię piwa? Lata temu? Przecież zdarza się, ja nie młodychewińskim itd. To było to było też cudowne. Były czasy, gdzie było w tych partii 1 000 000 000. Wtedy w Sejmie i to było dopiero jeszcze nie było. Sejm, lekcja demokracji? Tak.
To jeszcze nie było tak, że musisz.
Mieć jeszcze nam do tego do tego daleko, ale jeżeli młodzież, youtuberz zaczną oglądać Sejm? I tego uważam, że to będzie tylko in plus?
Mogą dojść do tego do wniosku, że to jest jakiś fajny model kariery, że dostać się do Sejmu i co? Bardzo śledzę polskiego YouTube i bardzo dużo sttrimerów przede wszystkim robi właśnie ju jaction vidio, czyli wideo reakcyjne próbuję po.
Polsku aleczęsty wideono.
Miała widzi to jeszcze młode pokolenie?
Może, czyli dzielony jest ekran na 1? Coś ogląda, widać, co oglądają na.
Drugim re znaczy masz ekranik i np. W rogu jest kamerka na tego typu on coś ogląda, reaguje na to, co ogląda, ja też parę takich streamów w życiu robiłem i ja czekam, jeżeli by nas słyszał pan Jan multi, to niech pan Jan gmulti reaguje na Polski Sejm. To jest w ogóle młody chłopak, który ma tam miliony wyświetleń.
Jakąś fajną mimikę.
To o tym, dlaczego to jest zabawny, wymiotuje w trakcie.
Jakoś.
I po prostu jak multi zacznie reagować. Albo inni inni zresztą reagować na na Polski Sejm, to jestem przekonany, że na kolejnych podczas kolejnych wyborów to pismo może nie wejść w ogóle. Bo jeśli? Bo jakby oni tak bardzo nie umiem dotrzeć do tego młodego pokolenia, a jeszcze będą obśmiewani właśnie przez przez takich sttrimerów?
Że, a nie uważałemrycik? Trochę tak, że właśnie ci, z których będą się najbardziej śmiali, to oni na tych będą głosowani, żeby dali, dostarczali kontentu?
Nie sądzę, nie sądzę, to znaczy okazuje się, że na końcu. Jednak ludzie tam gdzieś, na końcu fajnie, fajnie bkab, ale umówmy się, no nie chcę, żeby cięciem na moim parkingu był facet, który nie ma, który nie widzi po prostu, bo nie mówię, czy to ja uważam, że to ma pewne granic?
Jakby tak działał, to teraz Konfederacja by miała większość bezwzględną.
Ale to uważam, że np. Pisowcy będą musieli na się nauczyć ich wypowiedzi w Sejmie, będą musieli się musiał się zmieścić w klasycznej rolce, to znaczy one będą musiały mieć tyle sekund, żeby się zmieści na rolce. Jak Czarnek będzie wychodził, staral, wiesz, 120 sekund, 4 pancze, co 7, żeby szło i on po prostu będzie trzymał. Format rolki.
Ciekawe, czy Hołownia na koniec obrad będzie mówić, że Szanowni Państwo przypominam, zapraszam do polubienia tego filmu do obserwowania. Kanały kliknijcie.
W dzwonecie. Tak, żeby nie przegrapić.
Transmisji, to już twardo z niego tak ciągnął łachę powiedział, że hownia powiedział, że będzie miał podca? No i co jeszcze suy? I lajki? A czym są wybory? Jak nie su michle?
To jest mniej więcej. Tak, myślę, że do tego to do tego może dosiad, by się ogląda transmisję z tych z obrad parlamentu w Anglii. Jakie tu są? Cudowne, cudowne fa wyzywa, bitwy, wyzwania, prawda, Lordów itd. Bardziej kolej się biją, to u nas tak jeszcze nie? Ja myślę, że może może przebić? No nieje. 1. Friketing. Jestem za tym as absolutniene.
Ale spokojnie jest to, że dotychczas te bitwy na słowa, jak one występowały, to to faktycznie to była taka wojna w piaskownicy, a ludzie? Wydaje mi się, że coraz bardziej lubią takie takie fajne pancze.
Takie takieusty przygotowane.
Kierowski przygotowane i takie zaoranie, że jest ono kulturalne? Że ludzie wydaje mi się, że bardziej, bardzo to doceniają, przekminiają żarty.
Że Sejm wymaga? Jednak pewne to tak klas.
I tutaj właśnie to może być bardzo ciekawe, czy politycy pójdą w takie właśnie małe, fajne szpileczki, bo ja bym chętnie tooglądał w sensie ja nie mam problemu z tym, żeby się ze sobą nie zgadzali. Wlę, wolę, żeby sobie dowalali, jakby na mównicy, rzucając sobie szpile.
Żeby na MO Poniatowskiego wiadomo.
No albo żeby się dar.
Dzięki zamieszkają Teb, no właśnie nie trzeba oglądać.
Sejmu.
Albo 200 na się dzieje, że wychodzi jakiś poseł, kończy pan, czyli zajrzał w kartkę, jest złamałem sisiakiem, dziękuję to loem i schodzi, bo coś tam sobie zapomniał, złają słowa, ale wiesz.
Ale przecież jak oni mają te dyskusje o o. Tam, o wotum nieufności? No to to już prawie jestprost, że wychodzą, kolejni jadą po kim? Ja czekam na autobus. Więc gdyby hoownia, to jakoś fajnie właśnie oprawił, no to można by potem tu sprzedawać jako po prostu konkretne.
A co myślicie o tym, jakiego słowa użył Ziobro? Bo nie mogę sobie teraz przypomnieć, on.
Fury fujujar, on dużo słów, kiedyś miękiszony, wymyślił takie słowo że jesteście fujerami? Tylko widziałem to, jak on to mówił? Bo on to powiedział w uniesieniu, w zdenerwowaniu widziałem właśnie mrówko, ja widziałem z reakcję Tuska. NATO, który zrobił taki klasyczny, jak się mówi, toa że tragedia, natomiast fajne, jak tam wchodzą emocje i oni już jakby te tracą kontrolę, puszczają i wtedy właśnie wypowiadają rzeczy tak jak kiedyś Kaczą radzieckich morch, ale takie takie hasła, które potem lecą latami są takimi kamieniami milowymi. Prawda? W żenadzie mi się bardzo też to podobać. To też taki drugi ciekawy kontekst, który mógłby być w Sejmie.
Ale bo jeszcze 1. Rzecz, którą powiedziałeś, czy suma 2 rzeczy, które powiedziałaśmy, mnie tutaj ci natknęła? No bo powiedziałaś o tym, że tam on mówił tak mi dopomóż b. A jesteś osobą od nas? Trochę młodszą, więc ty nie pamiętasz tych pierwszych sejmów, post prelowskich.
A tych dobra, bo ja myślałem że tak, które wy pamiętacie? Co tam się zjeżdżali? Króla dyrektor?
Teatrż na tą wodę?
Do tak ja powiedział lidereto i do domu.
A miał wtedy że długo juższ? Padę?
Pamiętam.
Ale na początku lat 90. Liczba posłów, którzy mówiły tak mi dopomóż, Bóg przy przy tym ślubowaniu poselskim, to na tych 460 było kilkunastu. Okej, że w połowie lat 90. Byliśmy znacznie bardziej świeckim krajem niż teraz.
A to jestem zaskoczony. Miałem zupełnie już mało.
Która pamięta, że to, że to walnęło? Gdzieś tam, gdzieś tam na początku lat dwutysięcznych i nagle. W pewnym momencie prawie wszyscy mówili tak mi dopomóż bokej.
Łącznie z boą lewicy, a.
A trochę tak, jak wiesz trochę, tak jak w Iranie, no oni kiedyś byli normalnym krajem, a potem ich, a potem ich tąpnęło.
Znaczy wiesz, ja mam szczerze mówiąc, w dupie, czy ktoś mi, czy ktoś mówi tak mi dopomóż? Bóg to jest w tym momencie, to jest jego sprawa, jeżeli on potrzebuje ekstra wsparcia do bycia posłem, ekstra wsparcia istoty, w którą wierzy. Spoko. Mam totalnie mam to w nosie, natomiast jak on będzie miał później tworzyć ustawy w oparciu, bo to tak mi dopomóż. Bóg stał się takim narzędziem sprawdzania kto, kto jest nasz, kto jest nasz, a kto, kto jest ich.
Nie i kto powierzy elektrownie, bo cy Boskiej np.
Tak i kto będzie święcić, McDonalda, nowego itd. To jest strasznie cięowe, sejmowe moglilik.
Też katolików, pamiętacie? Sejmowe modlitwy.
O deszcz? Tak to? No bo to powinna być naprawdę bardzo indywidualna kwestia, a my teraz mam wrażenie, że mamy takie o. Ten będzie jenięty już, dlatego wiemy, że trzeba uważać. To tak nie.
Powinien, ale jest pewnego rodzaju taka też trochę, jakby może niemodda ta formułka, ona też trochę nie ma za dużo wspólnego, bo moim zdaniem znaczy laityzacja, która teraz postępuje realnie jest idzie z prędkością. Światła.
Bardzo. Już teraz będziemy mieli, jak w Czechach.
Będziemy mieli jak w Czechach, więc te formułki to są chyba tak jakieś? No takie, że może im się wydaje? Tak jak ze ślubem, że ślub kościelny to jednak jest coś więcej niż cywilny, bo ćwiczrzymy czy nie? Bo to jednak już jest jest avem, Marija jest ksiądzą, tego tak cywilne, szybkie winko i do domu. Więc myślę, że to polega na tym, że ludziom się to wydaje, bo tak im dopużyć? Że to będzie troszkę ważniejsze? Tak, a czy oni wierzy, że już niewiara? A religia tak już jest? Coś, coś w tym stylu? Taka jest moja, oczywiście teoria, ale wiadomo ja cóż, ja, biedny żuczek.
Za tym.
A jakbyś zresztą z posłem.
Jakby został posłem, a druga opcja jest jaka? Niech tak się stanie.
Patrz, czy oni mówią, jaka.
Ślubuję i się powiedział ślubuję, absolutnie ślubuję, tak, tak, ślubuję.
Coś, a dobra nie pamiętam.
Wytrąciło mnie wyobrażenie sobie.
Rutka jako posła.
Nie stary, były takie aparaty, że ja to byłbym, wreszcie ja to byłby jeszcze naprawdę.
Poważnie, kiedy mi się wydaje, że to byśmy mega pasował w ogóle? Bo ty byś tam przed i wszystkich po prostu rozjechał?
Byłoby śmiesznie? Pamiętam, był taki poseł, taki nie pamiętam, by się nazywał taki ogromny onmi knajpę, jak jechał z Warszawy do Gdańska, miał taką restaurację i on był chyba największym typem, jakiego kiedy on wstawał, to ślubować, ja pamiętam, że ludzie przyglądali się, bo to po prostu wstał gigantyczny chłop, no i będą sięł, no i nic, tylko mówię o tym, że np. I pointa jest taka, że zielonego posturę. On był po prostu przezzabawnym przez zabawnym. Goście, jak powstawał, ślubować, to było ja pamiętam, że ja czekałem, żeby zobaczyć, jak w stanie i co powie, bo to wyglądało śmiesznie, ale to.
Czy w związku z tym, o czym rozmawialiśmy, czyli zmianą, jakby też sposobu docierania mediów, przez które próbujemy docierać. Czy możemy liczyć na to, że komicy zaraz będą gostrajterami? I ja bym czekał w sensie.
Pisał już przemówienia sejmowe.
W życiu bym napisał kurczę, a najchętniej bym napisał dla PiS u ja, jeżeli ktoś z PiS u nie ogląda, to ja bardzo chce dla was napisać przemówienie sejmowe. Ja im po prostu powiem, że to jest najlepszy sposób.
A zrobię takie trolonolo, że się chwal?
Nie być, ale jużpotrzebnie. Teraz powiedziałeś?
Dyrektor, dyrektor niezrozumją, co ja właśnie powiedział?
No ale.
Powstrzymałby się od wulgaryzmów, bo to jednak w Sejmie nie wypada.
A kto im to powiedział? Że nie wypada? W sensie, by się wydaje? Że oni nie wiedzą, że nie wypada?
Myślę, że wie znaczy no to był marszałek kołownia, wtedy by im przyłożył jakąś karę.
To nie jest tak, że fujary to po prostu inaczej fiuty.
No inaczej tak, ale właśnie dlatego będzie.
Fujary, no wydaje mi się, że jest już naprawdę o krok, natomiast no powstrzymałbym się od wulgaryzmów. No jeżeli ktoś będzie chciał, jakieś przemówienie, to proszę, pisać? W zależności od tego, skąd jesteście, to może może być różnie.
Gdyby Czarnek wyszedł i walił walił totalny, przekleństwa itd. Ja bym się jakby znaczy do zdziwił jego mordy, moim zdaniem to pasuje i to po prostu mi się nie zdziwiłem. Tam wystarczy go taki wierzb. Trochę zmiana, zmiana kostiumu beret i absolutnie natomiast to, co parę. Pan, który Hołownia powiedział taki dosyć szybki, tak dalej zwiastuje, że być może humor w tym Sejmie się pojawi, zgryźliwy, jakiś, taki nie wiem, ironiczny itd. I część tych posłów to przejmie i zacznie się dziać coś takiego, żeby się oni przerzucali na jakiś takim zgryźliwości. Żarty cwane, które potem będą bumontami, będą latać na tuwit, jeżeli tak dalej, niż takimi czymś takimprostackim?
No tam postaci memogennych jest dużo i to niekoniecznie tylko w wpisie. No bo przecież nie wiem, czy widzieliście tam cała jazda między Czarzastym a a kosiniakiem kamyszem. Były takie cudowne płotki parę dni temu, kiedy właśnie czas zdecydowanie robił to pod kamery, że patrząc z miłością na Kosiniaka, że Mar, kwestia par rozmaitych.
Itd. Żeby PSL wziął i wziął, to wreszcie.
Pod uwagę. Było tak robione właśnie po to, żeby ludzie się z tego śmiali. No ale też po to, żeby pokazać problem.
Że PSL ma z tym problem.
Ale ja bym tak chciał, żeby politycy zaczęli oglądać scenawy i potem stare, takie nasze środki zaczęli wykorzystywać, żeby wchodzi na mównicę. I macie tak czasem, że chce się wprowadzić ustawę, a wszyscy wam to wetują. Albo na komisji np. Siemano, jestś pierwszy raz na komisji? Kto pierwszy raz na komisji? Niech podniesie rękę, bom przegłosowane? Dziękuję bardzo.
Tak, marszałek to zaczynamy, skąd jesteś? Jesteście parą? Jesteście par? martarolcza? Że tego.
Proszę? Jaka? Ale trzeba? Widzieliście, jak twierdzą.
Bo tam jest, tak jest koło siebie, bo ten pierwszy rządek zrobili, ten pierwszy zrobili tam sami same właśnie piękne twarze, bo siedzi tak kolejno kośniak, Kamysz, Hołownia, odwrotnie Hołownia, kosiniakanysz, Mencel, Ziobro i ten, i Sasin tak, jest. Piękny zestaw.
Posażenia jak naslu, tylko odwrotnie tam tam chodzi, żeby iskrzyło siedzą, ja widziałam to zdjęcie. Mencena, który tak zrobił takie zdjęcie?
Ser ma trójkę, tak że koło siebie.
Wtedy trochę niby długo było w osie, stać, nic, to taką, minął ty, a który przewalił 70 balnik i nie wie, co z tym zrobić. I oni tam. I to zdjęcie było, było śmieszne. Zresztą na tym jego blogą tłumaczył. Było też, jak siedzieli, że ani razu nie odezwali się do siebie ani razu nie chcę, nie wyobrażać? Typem siedzieć w 1. Ławce? Nie, i nawet nic nic nie powiedzieć, ale widać, Aleś.
Siedział, kozio, zał.
Mnie za kim też tubę, żebyśmy się przywitać? Nawet z tego ja. Kiedyś, za czasów, kiedy Hofman był rzecznikiem PiS, u gram w piłkę TVN kontra politycy i szliśmy, jak to piłkarze na taki mecz tvnowski był i jak on nie lubiłem, że na to, co robił, to jak na boisku po prostu podałem mu Poda mu rękę, bo w sporcie tak jest, tak, więc są pewnym, uważam elementy, że jakbym siedział koło ziry, pewnie był dzień dobry powiedział. Kiedyś przyjechał windzie z leperem świętej pamięci i tam mimowy odebrało, więc nic nie powiedział. Byłem w takim szoku, ale to.
Ja bym sobie na dzwonek ustaył. Słynny cytat ze Zbigniewa sanogi. I pewnie wyciszy telefonów.
A to jest a to jest bardzo mił, a to jest bardzo, to jest bardzo.
Albo kawałek maty, po prostu też.
Może menzen posłucha tego.
Dzisiejszej audycji i wrzuci coś takiego, to było dobre, dobrze jeszcze zostaje.
Nam temat, no bo to też w tym tygodniu narasta, bo to mówiło się o tym, że tak, to że tak będzie? No i faktycznie tak jest jak oni teraz, korzystając z tego, że teoretycznie PiS tworzy nowy rząd, więc wciąż jeszcze wciąż jeszcze są w rytmie są wybiegu, jak oni teraz betonują mnóstwo, absolutnie bez żadnych zahamowań, betonują mnóstwo różnych stanowisk i wydają kasę? Po prostu naszą kasę. Podatków milionami. Wczoraj przedwczoraj była afera z Otwockiem. Nie wiem, czy słyszeliście, że Instytut myśli narodowej dogadał się z władzami Otwocka, bo akurat to jedno miasto na Mazowszu, gdzie rządzi PiS i wspólnie stworzyli tam coś, dzięki czemu z ministerstwa kultury popłynie tam przez 10 lat 100 000 000 i będą sobie mogli robić granty, rozdawać wszystkim możliwym znajomym itd. I to jest najprawdopodobniej trudne do zaskarżenia. Oczywiście, tam będą kombinować, jak sobie z tym poradzić, jak to odbetonować, ale no jadą.
Równiutko.
Mnie bardzo martwi to.
Że nie zdali nam.
Że nikt mnie nie zadzwonił.
Co w ogóle ciekawicowi z tendafer?
Wiesz, co kiedyś? Kiedyś był z Lublina? 1. Taki młody Ziomek, ale to jeszcze lat lat temu.
Się nie przyjął, się nie przyjął.
Teraz jest wicemarszałkiem.
Nie wydaje mi się, że wojewodo.
Problem. Problem z prawicą polega na tym, że tam, żeby mieć jakiekolwiek poczci humoru, to musisz mieć trochę zwieracze. Rozluźnione, a sie tam jest takie spięcie, że nie da rady? Więc myślę, że tu jest kłopot, ale liczę na to, że się pojawią. Nie przepraszam. Wojtek sobierowski, który, który uchodzi za komika, oraz niejaki Jan Pietrzak prawda? Oni uchodzą za komików, to są prawicowi prawicowi komisji. Nawet można powiedzieć, nawet można powiedzieć, z tenndaperzy, którzy, którzy był żarty? Nie byłem na ich występach na żywo, więc nie wiem.
Ale są bardzo cenieni w środowisku, też ostatnio chyba myślałem, czym pana Pietrzaka po na sapporty nie wziąć? Weszło? Rozgrzeje mi tam publiczność piosenką jakąś zarzucił, no i wtedy ja wejdę i powiem, że zacznę od tego.
Czy też się dość tego klamno to to.
Podobno w brlondynie jest jakiś taki klub, Polski klob dawny, z tą migracją, jeszcze przedwojenną, gdzie pitrzyak regularnie nam przyjeżdża.
Nawet nie wiem, czy niechlu Orła białe.
Jest, bo nawet tam wystąpiłem kiedyś, ale i on tam regularnie przyjeżdża ze swoimi programami, jako ten więc przepraszam. Zwony jest 2 na pewno znanych mi prawicowych komików. A wracając do skoku na kasę, to ja myślę, że to będzie do będzie do odkręcenia, bo to nie może tak być stary, że to baniech leci do Otwocka i na moim ociele świątynia. Opatrzności jest takie takie coś rocznie dostaje. Chyba lata temu sprawdzam 8 000 000 z ministerstwa kultury, ponieważ jest to oficjalnie muzeum Jana Pawła II. Nie wiem, jakie tam są eksponaty, bo nie byłem, nie wiem, jak ktoś.
Co dotknęło czegoś, co dotknęło, jakiegoś czego być może.
Tam mają takie filcowe kapcje, które mi się Szura. Troszeczkę albo SAE i działa, tak to i to tam i to tam lecia. Wiadomo, że to idzie, idzie na inne cele, więc myków jest dużo, ale ja bym ja bym chciał, żeby?
No bo problem polega na tym chyba tu zasadniczy. Że ma teraz być praworządność?
Tylko że PiS ustalił dużo precedensów?
No ale właśnie, ale jeżeli my mamy być, to myślę bieżąca koalicja, na którą głosowaliśmy, my mamy być ci dob, ci uczciwi ci właśnie, to powinniśmy postępować zgodnie z prawem. Więc nie można mówić właśnie, że musi się znaleźć sposób, bo czasami tego sposobu prawnie nie ma zgodnego z prawem. No co i co?
I wtedy przez następne 4 lata trzeba będzie przypominać wszystkim, że zostawiamy to, bo zgodnie z prawem nic z tym nie możemy zrobić, ale patrzy, jak nas tutaj ustawili? No to też wcale has przyjdzie i oni. To środowisko hajsu się nabrało ostatnio i przez ostatnie 8 lat i wbrew pozorom pieniądze dużo zmieniają, ale mogą też stanowić bardzo duży problem, bo faktycznie jeżeli to dobrze by rozegrać, to jeżeli nie da się prawnie tego odkręcić, to po prostu trzeba będzie przypominać. Dzień w dzień, tydzień w tydzień. Trzeba będzie postawić, tak jak jest licznik długu publicznego, po prostu postawić 1. Licznik, który codziennie obywatelom będzie przypominać. Jakąś stronę, po prostu ile Otwock już dostał hajso, którego dostać nie powinien i to też się może obrócić przeciwko nim, bo tak naprawdę to w o ogóle, o czym najwięcej czasu poświęciliśmy. Teraz dostęp do informacji jest tak duży, że naprawdę da się o tym przypominać, a jeżeli.
Faktycznie trzeba robić, to atrakcyjnie?
Tak tylko trzeba po prostu to robić atrakcyjnie, a a widać, że fikting? No to już wygląda jak frik fity, w ogóle ten tak swój.
Fiding przypomina.
Czyli hoownia, zamiast mówić, że to nie jest oktagon, to on powinien.
Postawić oktagon, tak średni sali.
Tak, no ale to by była mega ciekawa walka, ja bym zobaczył, ja bym totalnie zobaczył walkę tu z Kaczyńskim.
To to byłam.
Mega ciekaweótkę.
Rundy boks, małe rękawice, zapraszam.
Ale to mistrz.
Ale to myślę. Że to już powinno być tak, jak właśnie było przećwiczone w tych średniowiecznych dworach? Że oni mogą wystawić swoich reprezentantów? Proszę, starsi panowie powinni być na emeryturze? Już nie, nie łammy kości. Tak.
Czy kogo by wystawili Czarnka? Czarnek? A a z koalicji? Sensie?
Czy pewnie stoli sportowców sprzyjających? Bo to tak się robi? Sprzyjając i sportowcom?
Parune w jakimśś tam zmianie.
Ja pamiętam baru naszych bokserów, wagi ciężki czy coś? Bardzo, bardzo byli tacy.
Ale do pisma Adamka.
W takim no właśnie mówię, to podziali. Jest to przykład kaek, nie wiem, nie wiem spółdzielni, po której stronie, ale jakiś tam by się znalazł, że tak powiem, liberalny tak, no i wtedy robimy, mogłoby być to zabawne.
W ten sposób decydujemy, czy ustawa przechodzi.
Czy do aborcji.
Ale jak musisz kogoś sklepać.
Tamek, Adamek i akurat nie było boksera, więc jest jakiś, np. Uszczepnik. No i proszę bardzo.
I ustawa nie przeszła, bo lewica Biedronia wystawia. A myślę że w starciu Biedroń czardek.
To możeuszone.
Dary, nic nie wiesz, mała waria, zwyżek, kto jest? Mogłoby być? To nie jest to nie jest 0 jedynkowe.
No i to by się by dopiero na tą kartę na czasie wskoczyło? Przecież?
No tak, to ja myślę, że to, że Sejm wskoczył na kartę na czasie, jest pokłosiem tego, że frikwajtys również tego, że frikwajty są tak popularne, bo ludzie się przyzwyczaili. Bardzo śledzę akurat to środowisko i w ogóle ten fenomen społeczny.
I że śledzisz, lubisz?
Nie jest bardzo jestż? Tak, ja przygotowuje się do pisania żartów, o tym po prostu także nie chcę, ale muszę.
I cały czas w internecie silna jest kultura orania wzajemnego. Że ktoś kogoś zaor, ktoś komuś dowalił, ludzi się.
Cisną, bo tu lubią i po prostu.
Wpisał się, wpisał się w ten narracje. Dotarło to do młodych ludzi i dlatego myślę, że będą coraz bardziej właśnie, jak na tych komfach frikwajtowych, coraz mocniej i mocniej się cisnąć. I wcale. Moim zdaniem nie jest wykluczone, że ktoś w tym Sejmie przeklnie.
A już było kiedyś? Marszałek Zych powiedział Czekaj, co powiedział, ktoś mu coś przysiąść na chuj i to dajejesz, albo coś takiego potemk, ale w bokwaj tak, może dobrze, ale w mikrofony jako mikrofony to tego by starszy człowiek kulturalny, no tak mu się w mskło to było słodki.
Ale tak myślę właśnie, co, jak.
Mówimy o tragonie, co by się tam jeszcze dało przełożyć? Z tego, bo tam jest jeszcze ta cała kultura.
To jest dopiero.
Patogenne, ta cała kultura tych konfrontacji przed fa faejsów także tak.
Teraztro, że patrzą.
Na siebie, tak.
To tak, to Kaczor z Tuskiem to jest taka różnica wzrostu, że nie wiem sobie, patrzyli.
Super.
Będzie wyglądała, po prostu nie ma żadnego standardu.
Fenomenalny jakby ta, co tak musiał stać i być groźny.
Bo właśnie jeszcze chodzi o to, żeby być wtedy groźny. Miałem nawet 1 walkę bokserską w życiu to wiem, miałem tutaj, byłeś groźny?
Nie, ale przeciwnie, miałję kolana także, a zwycięska taktyka. Trzeba być wtedy groźnym. Macie klobolinkę, mnie przygotowywał i Maciek mi mówił, że tam nawet nie mrugać, mam się, nie uśmiechać.
Tylko że Kaczyński jakby próbował być groźny, ale musiałby patrzeć?
Tak, to groźny nie będzie.
Żeby to groźnać? Kwestia to nie było opcji, jest tome, słowo.
Jest taka zabawa, że się czy nosem dotykasz nosa drugiej osoby? Patrzysz i kto pierwszy strefi, czyli mrównie albo coś takiego? Czy nie pamiętam, jak się nazywa to i tokołach? Na Zachodzie jest często? Że przychodzi gwiazda, wziął jakiś Madonna z jakimś. Dziennikarzy robili to.
Czyli ogólnie jest kilka petenentów. Mamy zatem przyspieszyć głosowania.
Żeby to nie było tak? Tego tylko po prostu 2 reprezentantów i coś ze sobą robią, jeszcze seks się dobrze sprzedaje? Tak, tylko nie wiem, czy stary sprzedałby się na pewno.
No to tylko więcej ludzi by to teraz nagrało, bo w końcu wpuszczają dziennikarzy pytanie.
Jakby zorganizować, czy np. Wykorzystać mównicę, która siatku jest pusta czy wie? No nie wiem.
Już nie, bo Laska już jest.
Jest Laska, jest, jest mównica.
Jeszcze bardzo podobało obrazek, jak chciała dowalić ta 1. Posłanka.
I krzyczała masz talent? Dochołowni? No tak, dochyła Wtorka.
I ją. Potem dziennikarz jakby zapytał i pani krzyczała masztal i ona myślała, widać, było po niej, że ona miała tak jak publiczność na sterdapie? Jak czasami zapytasz o imię i on mówi Zbigniew, a ma na imie Tomek, że ona sobie to przygotowywała? W głowie, myślała, że to będzie Super pan, że to będzie Super śmieszne i ludzie tak.
Pozyty, dodana i jest że co? Że ma talet?
I ona tam próbowała? To pokre wytłumaczyć. Tak nietrafiony w ogóle? A myślę, że ona była przekonana, że zaora? Nie, że za orachownie?
No więc będzie ciekawie. Myślę, że frik fajty mogą inspirować. Również, że stan napy powinny inspirować. Też.
Będziesz oglądać w dalszym ciągu. Ja.
Uważam, życie, ja czekam na wotum wotum zaufania dla rządu Morawieckiego, dlatego, że to będzie cudowne, ja muszę to absolutnie zobaczyć, żałuję, że Morawieckiego już nie będzie, mam nadzieję, zresztą, ponieważ to był przykład bardzo słabego stanndapera, któremu pisali teksty, kazali mu mówić rzeczy, na którą absolutnie nie był gotowy jako człowiek. Przed końcem kampanii. Pamiętam jako mówił, to tu takie na Tuska o niemieckim coś, co widziałem, jak to totalnie nie jest w jego psychofizyce, w jego fizis i on mówił tym drewnianym głosem przychodzi baba do lekarza, lekarz, zapomniałem, ale on jest Niemcem, coś dożarwym stylu i po prostu jak był zafascynowany, jak bardzo nie w swoich butach jest Morawiecki i to było zabawne dla mnie, więc żałuję, trochę, że już go nie będę. Jego występów.
Ale znaczy że nie będziesz. Myślisz, że to będzie tak, że po tym, jak właśnie będzie to głosowanie i stwierdzam, że nie ma nie, nie, skąd on się tu, on się schowa do.
Nie chodzi mi, że on chyba to co? No jest w Sejm i on jest w Sejmie, jest w Sejmie. No to, ale wygląda na to, że te lata były dla niego strasznie męczące? On wygląda na faceta, który w ogóle nie tam trafił, gdzie powinien, ale są zmuszany itd. I czuje w nim jakąś ulgę. I nawet to taka krzywa mina trochę już się powoli zmienia. Szkoda, że nie myślę, to że to siedział w tych ławach sejmowych i będzie się cieszył? Święty spokojem? Już nie mój. Tak. Przeliczy te miliony, które zarobił, jak zwał, tak zwał, ale był bardzo fajny przykład? No tym bardziej, że złego komika.
Cały czas sięł jeszcze wiesz. Niestetyp, który po.
Nieudanym występie mówi, że to publiczność nie była na to gotowa. Że to oni po prostu.
Są za głupi? Żeby zrozumieć?
Zresztą Morawiecki on, on ma faktycznie taką aparycję, takiego pinchera, co próbuje być groźny. Strasznie, że no zestaw, jakby była walka o władzę w PiS? Ie nie w sensie po odejściu np. Kaczyńskiego w sensie spisu, nie z tego świata, no to wyobraź sobie, że walczy Morawiecki. Ziobrem ziobrowego tam zagryzł, przeżu, wyplu to i to więc ja się zgadzam z Rafałem, że on będzie już?
Chyba tylko chciał odpocząć, ja nie jestem pełen, czy on się nie cieszy? Nawet trochę, że oni przerąbali, że po prostu będziemy o spokój?
Przez chwilę tak wyglądało?
Trochę, ale to by typowało go też na konfederatę. Wtedy oni lubi ją przegrywać.
Panowie, dziękuję, bardzo. To była sympatyczna godzina, w tym po tym, jakże aktywnym tygodniu w polskiej polityce. Myślę, że kolejne jeszcze nas nieraz zaskoczą, mam nadzieję, że może spotkamy się w jakimś kolejnym sezonie, bo formuła chyba się nam sprawdza. Za tydzień zobaczę się z obradem gizą i kacprrem ruńskim i oni opowiedzą o tych kolejnych, co sądzą, o tych kolejnych posiedzeniach Sejmu i innych dziwnych wydarzeniach? Ja bardzo dziękuję. Rafał Rutkowski dzięki serdecznie Jakub poczęte, dziękuję bardzo omiele i w tendaperze o polityce ja się nazywam kamićmiałkowski i do usłyszenia za.
Tydzień śmielej w tendaperze o polityce. Na podkast zaprasza Kamil Śmiałkowski. Premiery w piątek. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: ŚMIELEJ! STAND-UPERZY O POLITYCE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej! Dostęp do nagradzanych podcastów, wszystkich audycji z anteny oraz Radio TOK FM bez reklam w świątecznej zniżce.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA