REKLAMA

Sonda Juno krąży wokół Jowisza i jest napędzana... panelami

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2016-07-08 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:26 min.
Udostępnij:

Sonda Juno jest zasilana energią słoneczną! To rekordzistka - jest najdalszym względem Słońca narzędziem napędzanym taką energią.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
poradnik i TOK FM Karolina Głowacka dzień dobry są już ma już od kilku dni jest na orbicie Jowisza poza tym, że ma dostarczyć interesujących informacji m. in. o tym czy we wnętrzu Jowisza znajduje się stałe jądro co ma znaczenie chociażby dla naszego rozumienia powstawania takich planet jak Jowisz misja jest ciekawa także z perspektywy technologicznej Otóż już o jest zasilana energią słoneczną to rekordzistka jest najdalszym względem słońca narzędziem napędzanym taką Rozwiń » energią warto uświadomić sobie proporcje ziemia jest średnio oddalone od słońca o jakieś 150  000 000 km, a Jowisz średnio o prawie 780  000 000 km Nuno największym wydarzeniem będzie dzieliło nasze gwiazdy aż 832  000 000 km taka odległość znacząco obniża wydajność paneli dlatego zasadnicze części norma 3 ,5 m długości ścian panele są znacznie większe każdy ma po blisko 9 m długości i ponad 2 ,5 m szerokości łączna efektywna powierzchnia paneli to 60 m ² ziemi produkowały jakieś 14 kW, a w warunkach, w których przebywają na niecałe 500 W w kontekście walki na razie wszystko działa i dobrze w powodzenie Junaka w Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA