REKLAMA

Sprytny zyskuje dwa razy, czyli jak dziś oszczędzać na lokatach

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-02-08 10:50
Czas trwania:
01:49 min.
Udostępnij:

Jeszcze kilka słów o tym jak oszczędzać w tych inflacyjnych czasach. Banki nie dają zbyt wiele zarobić na lokatach, ich oprocentowanie spada, ale sprytniejsi i tak mogą z nich wyciągnąć nieco więcej od tych, którym nie chce się kombinować. Rozwiń »

Ekspander podpowiada kilka trików dla rezolutnych. Wszyscy już zdążyli zauważyć, że stary klient jest traktowany gorzej niż nowy... dlatego zawsze warto być nowym klientem. Nie opłaca się trzymać pieniędzy na lokacie tylko w jednym banku. Więcej wyciśniemy, jeśli będziemy ciągle przenosić pieniądze z jednego banku do drugiego i korzystać z bonusów tylko dla nowych klientów.

Żebyśmy jednak mogli być co jakiś czas nowymi klientami, musimy pamiętać o tym, żeby zamykać konta, z których już nie korzystamy. Kasujemy rachunek, czekamy rok czy dwa - i po tym czasie dla wielu banków znów będziemy nowymi klientami.

Zakładamy więc lokatę w ofercie promocyjnej. W tej chwili najlepiej trzymać się krótkich terminów. I już na początku zaznaczmy, że nie zgadzamy się na automatyczne przedłużenie lokaty. Taka prolongata zazwyczaj ma już gorsze warunki. Lepiej więc, żeby pieniądze po zakończeniu lokaty po prostu wróciły na nasze konto.

I jeszcze jedna rzecz: jeśli promocyjna oferta wymaga założenia konta w danym banku - lepiej nie otwierać rachunku wspólnie z małżonkiem. Sprytniej będzie otworzyć dwa osobne konta - i zyskać podwójnie. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry dziś jeszcze kilka słów o tym jak oszczędzać w tych inflacyjnych czasach banki nie dają zbyt wiele zarobić na lokatach ich oprocentowanie spada, ale sprytniejsi i tak mogą z nich wyciągnąć nieco więcej od tych, którym nie chce się kombinować Expander podpowiada kilka trików dla bezrobotnych wszyscy zdążyli zauważyć, że stary klient banku jest traktowany gorzej niż ten nowy dlatego zawsze warto być nowym Rozwiń » klientem nie opłaca się trzymać pieniędzy na lokacie tylko w 1 banku więcej wyciśnie my, jeżeli będziemy ciągle przenosić pieniądze z 1 banku do drugiego i korzystać z bonusów dla nowych klientów, żebyśmy jednak mogli być co jakiś czas z nowymi klientami musimy pamiętać o tym, żeby zamykać konta, z których już nie korzystamy kasujemy rachunek banku oczekujemy rok czy 2 lata i po tym czasie dla wielu banków znów będziemy nowymi klientami, którzy mogą liczyć na oferty specjalne zakładamy, więc lokaty w takiej ofercie promocyjnej w tej chwili najlepiej trzymać się w krótkich terminów lokat już na początku lepiej zaznaczyć, że nie zgadzamy się na to, żeby automatycznie na lokatach przedłużyła się taka prolongata zazwyczaj mamy bowiem gorsze warunki niż oferta promocyjna lepiej więc, żeby pieniądze po zakończeniu lokaty po prostu wróciły na nasze konto, żebyśmy mieli do dyspozycji jeszcze 1 wskazówka, jeżeli oferta promocyjna wymaga założenia konta w danym banku to lepiej nie otwierać rachunków wspólnie z małżonkiem sprytnie będzie otworzyć 2 osobne konta dzięki temu zyskiwać podwójnie przewodnik finansowy to kafelki w Pelplinie w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA