REKLAMA

Nowość w mBanku - weryfikacja transakcji przez aplikację

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-02-28 11:00
Czas trwania:
01:38 min.
Udostępnij:

Dziś kończy się luty - i klienci mBanku już na szeroką skalę będą mogli korzystać mobilnej autoryzacji transakcji. W życie wchodzi nowy regulamin banku, zawierający zasady potwierdzania swoich decyzji właśnie za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Usługa była dostępna już od kilku miesięcy, ale tylko dla grupy klientów, którzy zgodzili się brać udział w testach. I zdaniem tych użytkowników, rozwiązanie jest bardzo wygodne i praktyczniejsze, niż stosowany w wielu bankach system wysyłania smsem jednorazowych kodów weryfikacyjnych. Rozwiń »

Autoryzacja transakcji po nowemu polega na tym, że po złożeniu przez klienta zlecenia, aplikacja wygeneruje komunikat push. Zażąda zalogowania się do aplikacji - tam pojawia się informacja o dokonywanej transakcji - wystarczy ją zaakceptować, i na tym kończy się potwierdzanie. mBank zapewnia, że ten sposób jest bezpieczniejszy niż smsowe hasła, bo te mogą być narażone na działanie złośliwego oprogramowania zainstalowanego w smartfonie. Dodam jedynie, że dla tych klientów, którzy nie korzystają z aplikacji mobilnej, potwierdzanie zleceń będzie wyglądało tak samo jak do tej pory.

Nowa metoda dla klientów ma być jednak wygodniejsza - a bankowi przynieść oszczędności, instytucja wyda bowiem znacznie mniej na wysyłanie smsów. Podobno nad podobnym sposobem weryfikowania transakcji pracują już także inne banki. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry dziś kończy się luty, więc klienci Mbanku już na szeroką skalę będą mogli korzystać z mobilnej autoryzacji transakcji, a w życie wchodzi nowy regulamin banku zawierające zasady potwierdzania swojej decyzji właśnie za pośrednictwem aplikacji mobilnej usługa była dostępna już od kilku miesięcy, ale tylko dla tych grup klientów, którzy zgodzili się brać udział w testach w ich zdaniem tych użytkowników Rozwiń » rozwiązanie jest bardzo wygodne i praktyczniejsze niż stosowany w wielu bankach system wysyłania smsem jednorazowych kodów weryfikacyjnych autoryzacja transakcji po nowemu polega na tym, że po złożeniu przez klienta zlecenia aplikacja wygeneruje komunikat Pusz zażąda zalogowania się do aplikacji i tam pojawi się informacja o dokonywanej właśnie transakcji wystarczy ją tylko zaakceptować i właściwie na tym kończy się całe potwierdzanie Mbank zapewnia, że ten sposób jest bezpieczniejsze niż SMS-owe hasła, bo akurat te mogą być narażone na działanie złośliwego oprogramowania zainstalowanego przypadkiem w smartfonie dodam jednak, że dla tych klientów, którzy w ogóle nie korzystają z aplikacji mobilnej w potwierdzaniu zleceń dla banków będzie wyglądało tak samo jak do tej pory nowa metoda dla klientów ma być wygodniejsza, a bankowi ma przynieść oszczędności w instytucjach wydał bowiem znacznie mniej pieniędzy na wysyłanie SMS-ów, a ponoć nad podobnym sposobem weryfikowania transakcji pracują już także inne banki przewodnik finansowy tokfm 5 w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA