REKLAMA

KAS: kontrola celno-skarbowa po nowemu

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-03-02 11:00
Czas trwania:
02:03 min.
Udostępnij:

Reforma wprowadzająca Krajową Administrację Skarbową weszła w życie - firmy muszą liczyć się z kontrolami po nowemu. Wizyty urzędników można spodziewać się dosłownie w każdej chwili. Kontrola może zacząć się z dnia na dzień, a fiskus nie musi uprzedzać podatnika o swoich planach. Sprawdzanie podatnika może trwać maksymalnie przez trzy miesiące. Rozwiń »

Podczas takiej kontroli z zaskoczenia, przedsiębiorca może skorzystać z nowego prawa - ma dwa tygodnie na złożenie korekty rozliczeń, jeśli uzna to za konieczne. Eksperci zastanawiają się jednak, czy firmy będą z tego korzystać - bo podobne prawo do złożenia korekt przysługuje im również już po zakończeniu kontroli.

Przedsiębiorcy nie będą jednak mogli składać zastrzeżeń do wyników kontroli. Jeśli zostaną wykryte nieprawidłowości jest czas na złożenie korekty, a potem sprawa przechodzi w fazę postępowania wymiarowego, kiedy to urząd ustali rzeczywiste zobowiązania podatnika. Gdy decyzja zostanie już wydana - dopiero wtedy przedsiębiorca będzie mógł podjąć z nią polemikę i złożyć odwołanie. Tyle tylko, że takie odwołanie będzie rozpatrywane przez ten sam urząd, który prowadził kontrolę, stąd znów eksperci pytają, który urząd będzie gotów przyznać się do popełnienia błędu i zakwestionowania własnej, wydanej chwilę wcześniej, decyzji.

I jeszcze jedno: w czasie kontroli nie ma już rejonizacji - naczelnik urzędu np. ze Szczecina swobodnie może prowadzić działania w Rzeszowie czy każdym innym zakątku Polski. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy w TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry reforma wprowadzająca krajową administrację skarbową weszła w życie, więc firmy muszą liczyć się z kontrolami po nowemu wizyty urzędników może spodziewać się dosłownie w każdej chwili kontrola celno-skarbowa może zacząć się z dnia na dzień fiskus nie musi już uprzedzać podatnika o swoich planach sprawdzanie podatnika może trwać maksymalnie przez 3 miesiące podczas takiej kontroli zaskoczenia Rozwiń » przedsiębiorca może skorzystać z nowego przysługującego mu prawa ma 2 tygodnie od rozpoczęcia kontroli na złożenie korekty rozliczeń, jeżeli uzna poza konieczny eksperci zastanawiają się jednak czy firmy będą z tego korzystać, bo ponowne prawo do złożenia korekty przysługuje im również już po zakończeniu kontroli przedsiębiorcy nie będą jednak mogli składać zastrzeżeń do wyników kontroli, jeżeli zostaną wykryte jakieś nieprawidłowości będzie czas na złożenie korekty, a potem sprawa przejdzie fazę postępowania wymiarowego, kiedy urząd ustalił rzeczywiste zobowiązania podatnika, gdy decyzja zostanie już wydana dopiero wtedy przedsiębiorca będzie mógł podjąć z nią polemikę i złożyć odwołanie z byle tylko, że takie odwołanie będzie rozpatrywany dokładnie przez ten sam urząd, który prowadził kontrole są eksperci znów chwytają, który urząd będzie gotów przyznać się do popełnienia błędów i zakwestionować własne wydanych chwilę wcześniej decyzja jeszcze jedno w czasie kontroli nie ma już rejonizacji to znaczy, że naczelnik urzędu n p . ze Szczecina swobodnie będzie mógł prowadzić działania kontrolne w Rzeszowie czy w każdym innym zakątku Polski sposób prowadzenia postępowań celno-skarbowych po nowemu jest najbardziej niepokojący przedsiębiorców elementem reformy kas, szczególnie że nie jest jasne, jakie kryteria decydują o tym, że podatnik będzie podlegał kontroli zwykłej czytaj ostrzejsze i celno-skarbowych przewodnik finansowy to kafelki w Pelplinie w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA