REKLAMA

Zalegasz ze składkami w ZUSie? Spłacisz wszystko, co do joty

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-03-07 11:00
Czas trwania:
01:39 min.
Udostępnij:

Prowadzisz firmę i masz długi wobec ZUSu? Spłacisz wszystkie co do joty, żadna zaległość się nie przedawni. Narzędzie, które ma ułatwić firmom rozliczenia z ZUSem, posłuży także Zakładowi do skutecznego ściągania zaległości. Rozwiń »

A chodzi o projekt, nad którym kończą się prace legislacyjne, który przewiduje że każda firma wszystkie składki na ZUS będzie regulowała jednym przelewem - a nie jak dotąd kilkoma, na różne numery rachunków.

Ułatwienie dla firm będzie takie, że każda z nich dostanie indywidualny numer konta, na który będzie przelewać składki. Na takie rozwiązanie przedsiębiorcy czekali, bo stary sposób rozliczeń był po prostu uciążliwy.

To wygodne narzędzie okaże się jednak batem na te firmy, które mają zaległości wobec ZUSu. Zakład ma o co walczyć, bo w sumie długi firm wobec niego przekraczają 6 miliardów złotych.

Zatem kiedy zmiany wejdą w życie - czyli w przyszłym roku, każda nowa wpłata na indywidualny rachunek przypisany firmie, w pierwszej kolejności będzie przeznaczana na uregulowanie starych długów, jeśli takie kiedykolwiek powstały. ZUS nie będzie nawet przedsiębiorcy o tym informował. Przedsiębiorcy będą musieli sami się kontrolować w tym zakresie, pamiętając że skoro bieżąca wpłata pokryła stary dług - to właśnie powstało nowe zadłużenie z tytułu nieopłaconych bieżących składek... żeby wyjść z tego kołowrotka, po prostu trzeba będzie nadpłacać. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy w TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry prowadzisz firmę masz zaległości wobec ZUS -u spłacisz wszystkie głowice bojowe żadna zaległości nie przedawni narzędzie, które ma ułatwić firmom rozliczanie z ZUS-em posłuży także zakładowi do skutecznego ściągania zaległości, a chodzi o projekt, nad którym kończą się właśnie prace legislacyjne, a który przewiduje, że każda firma wszystkie składki na ZUS będzie regulowała 1 przelewem, a Rozwiń » nie jak dotąd z kilkoma na różne numery rachunków ułatwienia dla firm będzie takie, że każda z nich otrzyma indywidualny numer konta, na które będzie przelewać składki nowe frezowanie przedsiębiorcy czekali w uchwale sposób rozliczeń był po prostu uciążliwe to wygodne narzędzie okaże się jednak batem dla tych firm, które mają zaległości wobec ZUS -u, a zakład ma o co walczyć, bo w sumie długi firm wobec niego przekraczają 6 miliardów złotych zatem kiedy zmiany wejdą w życie, czyli prawdopodobnie w przyszłym roku każda nowa wpłata na indywidualny rachunek przypisany firmie w pierwszej kolejności będzie przeznaczona na uregulowanie starych długów, jeżeli takie kiedykolwiek powstały w ZUS nie będzie dla przedsiębiorcy o tym, informował po prostu ściągnie składki na poczet długów firmy będą musiały, więc sama się kontrolować w tym zakresie pamiętając, że skoro wyrok zapłata pokryła ewentualne stary dług to właśnie powstało nowe zadłużenie z tytułu nieopłaconych bieżących składek, żeby wyjść z tego środka po prostu trzeba będzie nadkładać przewodnik finansowy to kafelki w Pelplinie w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA