REKLAMA

Bezpieczeństwo w sieci: uważaj, co publikujesz na fejsie!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-03-27 11:00
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

Niby każdy wie, że w dobie błyskawicznego rozwoju usług internetowych i postali społecznościowych warto chronić informacje o sobie, ale jakoś nie wszyscy traktują te kwestie poważnie. Rozwiń »

A to ogromny błąd. I nie chodzi o udostępnianie komukolwiek swoich pinów czy haseł do banku, bo tego raczej nikt świadomie nie zrobi. Ale dla coraz sprytniejszych oszustów czy złodziei wystarczą inne, z pozoru przypadkowe informacje, które udostępniamy np. na swoich kontach w portalach społecznościowych.

Znane są przypadki, gdy czyjeś mieszkanie, bez pardonu, w biały dzień zostało doszczętnie okradzione. Zaczyna się niewinnie: od zdjęć robionych we wnętrzu domu, na których widać np. nasz sprzęt grający i telewizor, później kilka zdjęć spod bloku, na których widać tabliczkę z adresem, oraz informacja o tym, że szukamy nowego lokum, ale to dopiero po wakacjach, na które właśnie wyjeżdżamy. Złodziej, który połączy wszystkie te informacje właśnie dostał od nas prezent.

To oczywiście dość skrajny przypadek - jednak warto dwa razy pomyśleć o tym, co umieszczamy w sieci, i poważnie traktować zalecenia o zmianie haseł do kont bankowych i inne zabezpieczenia oferowane nam przez rynek. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy w TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry w tym tygodniu w przewodniku zajmiemy się bezpieczeństwem naszych finansów nie ma każdy wie, że w dobie błyskawicznego rozwoju usług internetowych portali społecznościowych warto chronić informacje o Sowie, ale jakoś nie wszyscy traktują te kwestie upoważnia to ogromny błąd nie chodzi o udostępnianie komukolwiek swoich pupilów tych haseł do banku, bo tego raczej nikt świadomie nie robi, ale dla coraz Rozwiń » sprytniejsze oszustów czy złodziei wystarczą inne z pozoru przypadkowe informacje, które udostępniamy n p . na swoich kontach w portalach społecznościowych znane są przypadki, gdy czyjeś mieszkanie bez pardonu w biały dzień zostało doszczętnie okradziony zaczyna się niewinnie n p . do zdjęć zainteresowanych we wnętrzu domu, na których widać np. nasz sprzęt grający telewizor kilka zdjęć sprzed bloku, na którym widać tabliczkę z adresem jakiś czas później ogłoszenie, że szukamy nowego lokum, ale to dopiero po wakacjach, na które właśnie teraz wyjeżdżamy złodziej, który pozbiera wszystkie te informacje właśnie dostał od nas prezent to oczywiście dość skrajny przypadek, który przeznaczony dla uruchomienia wyobraźni warto jednak 2 × pomyśleć o tym co umieszczamy w sieci i poważnie traktować np. zalecenia o zmianie haseł do kont bankowych i inne zabezpieczenia, które oferowane są przez rynek przewodnik finansowy to kafelki w Pelplinie w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA