REKLAMA

Bezpieczne logowanie do banku

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-03-28 11:00
Czas trwania:
01:57 min.
Udostępnij:

Co słychać na naszym koncie? Coraz rzadziej po odpowiedź zachodzimy do banku -wystarcza nam dostęp do konta przez internet czy przez aplikację na smartfony. Banki robią wszystko, by takie zarządzanie kontem było bezpieczne, ale czasem my sami przez złe nawyki możemy prowokować oszustów do włamania się na nasze konto. Przypominam więc najważniejsze zasady bezpieczeństwa i tym razem proszę potraktować je poważnie! Rozwiń »

Zasada numer jeden: nie logujemy się do konta bankowego w miejscach przypadkowych i z przypadkowych urządzeń. Miejmy pewność, że sieć jest zabezpieczona, nie korzystajmy z publicznego wifi czy komputerów w kafejce na dworcu.

Druga zasada: starajmy się nie wchodzić na stronę banku przez wyszukiwarkę internetową. Sprytny haker może dobrze spozycjonować swoją podrobioną, ale łudząco podobną do oryginalnej stronę i złapać nas na wędkę.

Pod żadnym pozorem nie pozwalajmy przeglądarce zapamiętywać haseł do kont bankowych i innych miejsc, w których podajemy dane wrażliwe. Nie zapisujmy też haseł na dysku, czy w telefonie. Hasło powinno być trudne do złamania, ale takie, żebyśmy mogli je zapamiętać - o dobrych metodach tworzenia haseł opowiem jutro.


Przyda się też zwykła higiena korzystania z internetu: miejmy na komputerze antywirusy, a kiedy odczytujemy maile - nie klikajmy w załączniki od nieznanych nadawców. I nie reagujmy, kiedy rzekomo bank prosi nas w mailu czy w smsie o podanie jakichś danych. Z całą pewnością to prośba nie od banku, tylko od oszusta. W przypadku otrzymania takiej wiadomości, najlepiej zadzwońmy na infolinię banku i powiedzmy o próbie wyłudzenia naszych danych - żeby bank mógł odpowiednio zareagować i ostrzec innych klientów. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy w TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry i co słychać na naszym koncie w coraz rzadziej odpowiedź na to pytanie dochodzimy do banku wystarczą nam dostęp do konta przez internet przez aplikacja na smartfony banki robią wszystko, by takie zarządzanie kontem było bezpieczne, ale czasem my sami przez złe nawyki możemy prowokować oszustów do włamywania się na nasze konto przypominam, więc najważniejsze zasady bezpieczeństwa i tym razem proszę Rozwiń » potraktować poważnie zasada nr 1 nie logujemy się do konta bankowego w miejscach przypadkowych i z przypadkowych urządzeń i miejmy pewność, że komputer ma system antywirusowy sieć internetowa jest zabezpieczona nie korzystajmy z publicznego wi -fi czy z komputerów w kafejce na dworcu druga zasada starajmy się nie wchodzić na stronę banku przez wyszukiwarkę internetową sprytny haker może dobrze pozycjonować swoją podrobione, ale łudząco podobną do oryginalnej strony złapać nas na randkę pod żadnym pozorem nie pozwalajmy przeglądarce zapamiętywać haseł do naszych kont bankowych i innych miejsc, w których podajemy dane wrażliwe nie zapisujmy haseł na dysku przy telefonie hasło powinno być trudne do złamania, ale takie, żebyśmy mogli zapamiętać o tym jak dobro stworzyć Facundo Conte opowiemy wam przyda się także codzienna zwykła higiena korzystania z internetu im na komputerze program antywirusowy, jakie dostajemy e-maile nie ścigajmy załączniki od nieznanych nadawców i nie reagujmy, kiedy rzekomo bank prosi nas w mailu trzeba same się o podanie jakich informacji z całą pewnością, ponieważ władze banku tylko od oszusta, a w przypadku otrzymania takiej wiadomości najlepiej zadzwońmy na infolinię banku i powiedzmy o próbie wyłudzenia naszych danych, żeby bank mógł odpowiednio zareagować i ostrzec innych użytkowników przewodnik finansowy to kafelki w Pelplinie w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA