REKLAMA

Jak stworzyć bezpieczne hasło do konta?

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-03-29 11:00
Czas trwania:
01:48 min.
Udostępnij:

Jeśli do kont w bankach i do poczty elektronicznej masz kilka haseł i każde z nich pamiętasz, to znaczy, że są one za słabe! Tak często mówią eksperci od bezpieczeństwa w internecie. To pewnie lekka przesada, ale faktem jest, że jeśli chcemy czuć się w miarę bezpiecznie logując się do konta w banku, warto stworzyć takie hasło, które będzie trudne do złamania. Rozwiń »

Imiona dzieci czy zwierząt, daty urodzin czy rocznic ślubu, a nawet miejsca w których byliśmy na wakacjach to nie jest dobry pomysł - bo tym chwalimy się np na facebooku!

Dobre hasło to takie, które nie układa się w sensowne słowa, ma w sobie wielkie i małe litery, przecinki czy inne znaki specjalne oraz cyfry.

Świetnie sprawdzają się rebusy, które sami potrafimy rozwiązać. Na przykład do hasła bierzemy pierwsze litery kolejnych słów oraz znaki interpunkcyjne z piosenki, którą bardzo lubimy. Dla utworu "W Polskę idziemy, drodzy panowie" - byłoby to wielkie W, wielkie P ,i , przecinek, d, p. Już całkiem nieźle, dodajemy jeszcze kilka cyfr - i mamy porządne hasło.

Dla tych, którzy nie mają pamięci do tekstów - pomocny będzie jakiś układ na klawiaturze - zaczynamy np. od zet i kreślimy palcem szlaczek, który zapamiętamy.

Hasło do banku powinniśmy zmieniać raz na miesiąc-dwa. Niektóre banki wymuszają to na użytkowniku. Inne tego nie robią - wtedy powinniśmy sami o tym pamiętać. I nie zapisujmy haseł i pinów na kartkach, które nosimy w portfelu, czy w telefonie. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy w TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry, a jeżeli do kont w bankach poczty elektronicznej portali społecznościowych masz kilka różnych haseł i każdy z nich pamiętasz to znaczy, że te hasła są za słabe tak często mówią eksperci od bezpieczeństwa w internecie pozornie lekka przesada, ale faktem jest, że jeśli chcemy czuć się w miarę bezpiecznie, logując się do konta w banku warto stworzyć takie hasło, które będzie trudne do złamania Rozwiń » imiona dzieci zwierząt daty urodzin rocznic ślubu, a nawet miejsca, w których byliśmy na wakacjach to nie jest dobry pomysł na hasło do banku, bo tymi informacjami chwalimy się n p . na Facebooku dobre hasło to takie, które nie układa się sensowne słowa ma w sobie wielki małe litery przecinki i inne znaki specjalne oraz cyfry świetnie sprawdzają się rebusy, które sami potrafimy rozwiązać n p . do hasła bierzemy pierwsze litery kolejnych słów oraz znaki interpunkcyjne z piosenki, którą bardzo lubimy np. do utworu w Polskę idziemy drodzy panowie byłoby to wielkie było wielkie PE w i przecinać bramę i strach już całkiem nieźle dodajmy jeszcze kilka cyfr i mamy porządne hasło dla tych, którzy nie mają pamięci do tekstów pomocne może być układ znaków na klawiaturze np. zaczynamy od ZI kreślimy palcem z placówek, które zapamiętamy hasło do banku powinniśmy zmieniać teraz namieszali w 2 niektóre banki wymuszają na użytkowniku i do tego nie robią osoby powinniśmy sami o tym, pamiętać i oczywiście nie zapisujemy haseł wielu na kartkach, które nosimy w portfelu czy w telefonie przewodnik finansowy pokazał w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA