REKLAMA

Często zaglądaj na konto - będziesz miał większą kontrolę nad finansami!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-03-31 11:00
Czas trwania:
01:35 min.
Udostępnij:

Jak często zaglądacie przez internet na swoje konto w banku? Raz na dwa tygodnie? Raz na tydzień? Polecam robić to częściej - ale tylko ze sprawdzonych komputerów. Tylko wtedy możesz w pełni kontrolować to, co dzieje się na Twoim koncie. Widzisz listę swoich wydatków dzień po dniu - co czasem może wzbudzić niemałe wyrzuty sumienia i skłonić do mniejszej rozrzutności, szczególnie kiedy stan konta niebezpiecznie zbliża się do zera. Rozwiń »

Ale regularne zaglądanie na konto pozwala kontrolować także inne rzeczy. Niekiedy zdarza się, że bank ściągnie ci z konta jakąś opłatę, której pobrać nie powinien. Najczęściej nie są to duże kwoty - 6 czy 10 złotych, których nie zauważymy, jeśli nie kontrolujemy historii transakcji regularnie. Tylko po co przepłacać? Jak już zauważymy taką niejasną transakcję - zwróćmy się do banku z reklamacją. Jeśli racja jest po naszej stronie - a często jest - bank zazwyczaj załatwia sprawę od ręki i zwraca niesłusznie pobrane pieniądze.

I jeszcze jedno - komunikaty od banku. Nikt nie lubi być zaskoczony kiedy idzie do sklepu i okazuje się, że jego karta nie działa. Złość oczywiście kierujemy na nasz bank. A być może zostaliśmy uprzedzeni przed jakąś techniczną przerwą, tylko nie zajrzeliśmy na konto i nie odczytaliśmy w porę wiadomości od banku? Nie warto ich ignorować, bo często mówią np. o planowanych pracach w systemie, lub o zmianach w regulaminach. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy w TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry jak często zaglądać na swoje konto banku raz na 2 tygodnie oraz za tydzień polecamy robić to trochę częściej, ale oczywiście tylko ze sprawdzonych komputerów tylko wtedy możesz w pełni kontrolować to co dzieje się na twoim koncie widzisz listę swoich wydatków dzień po dniu co czasem może wzbudzić niemałe wyrzuty sumienia i skłonić do mniejszej rozrzutności szczególnie wtedy, kiedy stan konta Rozwiń » niebezpiecznie zbliża się do zera, ale regularne zaglądanie na konto pozwala kontrolować również inne rzeczy niekiedy zdarza się, że bank chciał wiedzieć, skąd jakąś opłatę, której pograć w nie powinienem najczęściej nie są to duże kwoty 630 zł, których nie zauważyć, że nie kontroluje historyka z akcji regularnie tylko po co przepłacać, jeżeli już zauważyć taką niejasną transakcję zwróci się do banku z reklamacją, jeżeli racja jest od swojej stronie, a często tak właśnie jest bank zazwyczaj załatwia sprawy od ręki zwraca niesłusznie pobrane pieniądze i jeszcze jedno czytaj komunikaty od banku nikt nie lubi być zaskoczony, kiedy idzie do sklepu i okazuje się, że jego karta nie działa w złość oczywiście kierujemy na bank, ale być może zostaliśmy uprzedzeni przez jakąś techniczną przerwą tylko po prostu nie leżeliśmy na konto w nie otrzymaliśmy sporo wiadomości w banku takich wiadomości nie warto ignorować, bo często mówią n p . o planowanych pracach w systemie albo zmianach w regulaminach przewodnik finansowy to kafelki w Pelplinie w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA