REKLAMA

PIT za 2016: pamiętaj o ulgach!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-04-05 11:00
Czas trwania:
01:46 min.
Udostępnij:

Raczej nie bardzo to lubimy, ale też wszyscy przyzwyczailiśmy się, że trzeba rozliczać PITy - przypominam o tym obowiązku. Ostatni dzień kwietnia to w tym roku to niedziela, zatem zeznanie musi ostatecznie trafić do urzędu skarbowego 2 maja. Rozwiń »

Pamiętajcie o ulgach, jeśli Wam przysługują! Najczęściej korzystamy z dwóch rodzajów ulg – na dzieci oraz ulgi rehabilitacyjnej. Przypominam, że ulgę na dzieci można rozliczyć także częściowo, jeśli dziecko przyszło na świat w połowie roku, to mamy prawo obniżyć nasze zobowiązanie za pół roku. Roczna ulga na pierwsze i drugie dziecko to 1112,04 złote, na trzecie - 2000,04 , a na czwarte i kolejne – 2700 zł. Z ulgi nie skorzystają rodzice wychowujący jedno dziecko, którzy zarobili tyle, że znaleźli się w drugim progu dochodowym.

Ulga rehabilitacyjna przysługuje za różne wydatki związane z leczeniem i opieką nad chorym - możemy rozliczać wydatki na leki, zakup sprzętu czy dojazdy na rehabilitację – wszystkie wyliczenia zależą od sytuacji w poszczególnych rodzinach.

Warto też pamiętać, że odliczyć od podatku możemy również oszczędności, przelane w ubiegłym roku na przyszłą emeryturę, w ramach Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. Rozliczyć oczywiście można również darowizny, a darowizną jest np. oddana krew.

Przypominam również, ze nowe rozliczenie kwoty wolnej od podatku będzie obowiązywało dopiero za rok, przy wypełnianiu PITów za 2017! Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy w TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry wiem, że raczej nie bardzo to lubimy, ale też wszyscy przyzwyczailiśmy się, że trzeba rozliczać PIT-y przypominam, więc po raz kolejny od obowiązku ich ostatni dzień kwietnia to w tym roku niedziela zatem tak naprawdę zeznanie ostatecznie musi trafić do urzędu skarbowego w 2 maja pamiętajcie o ulgach, jeżeli one przysługują najczęściej korzystamy z 2 rodzajów ulg dla dzieci oraz ulgi rehabilitacyjnej Rozwiń » przypominam, że ulga na dzieci można rozliczać także częściowo, jeżeli dziecko przyszło na świat w połowie ubiegłego roku to mamy prawo obniżyć nasze zobowiązanie za pół roku roczna ulga na pierwsze i drugie dziecko do 1112 zł i 4 gr na trzecie 2004 gr, a na czwarte kolejne dziecko w 2700 zł z ulgi nie skorzystają rodzice wychowujący jedno dziecko, którzy zarobili, tyle że znaleźli się w drugim progu dochodowym ulga rehabilitacyjna przysługuje za różne wydatki związane z leczeniem i opieką nad chorymi możemy rozliczać wydatki np. na lekkim zakup sprzętu czy na dojazdy na rehabilitację wszystkie wyliczenia zależą od sytuacji poszczególnych godzinach w warto też pamiętać, że od podatku możemy odliczyć także niektóre oszczędności, jeżeli w ubiegłym roku przekazywali sobie państwo pieniądze w ramach indywidualnego konta zabezpieczenia emerytalnego w trzecim filarze to to jest właśnie podstawa do obniżenia zobowiązań podatkowych rozliczeń i oczywiście można również darowizny, a darowizną jest np. oddana kre w przewodnik finansowy to kafelki w Pelplinie w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA