REKLAMA

Chrapanie - skąd ten dziwny odgłos?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2017-03-29 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:15 min.
Udostępnij:

W Polsce chrapie 10 mln osób, choć prawie połowa o tym nie wie. A dlaczego chrapiemy? Chrapanie pojawia się wtedy gdy powietrze ma trudności z przepływem przez nos i gardło. Gdy śpimy rozluźniają się mięśnie podniebienia miękkiego, a gdy w dodatku leżymy na wznak , to nasz język cofa się, usta otwierają i zwężają się drogi oddechowe na poziomie gardła. To sprawa, że powietrze musi się przeciskać do płuc. Efekt: powstają wibracje i drgania wiotkiej części podniebienia a to wywołuje znany nam efekt: świszczenie, dudnienia, charczenia i sapania. To wtedy nasi bliscy mają do nas delikatnie mówiąc pretensje. Oni wstają niewyspani bo nie mogli spać, a my nie wypoczęliśmy śpiąc. Gdy powietrze z trudnością dostaje się do naszych płuc, powoduje to coraz większe niedotlenie, czyli bezdech a to już może być poważnym problemem.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w Chinach Ewa Podolska ciąg dalszy chłopa w Polsce prawie 10  000 000 osób, choć prawie połowa odczynniki, ale tylko takie chrapanie pojawia się wtedy, gdy powietrze ma trudności z przepływem przez nos gardło, gdy śpimy rozluźniają się mięśnie podniebienia miękkiego, a w dodatku leżymy na zna to nasz język cofa się usta otwierają i zwężają się drogi oddechowe na poziomie gardła to sprawia, że powietrze musi się przeciskać się do Rozwiń » płuc efekt dostaję wibracji drgania wiotkiej części podniebienia, a to wywołuje znany nam efekt Świst cienie dudnienie charczenie i zapewni to wtedy nasi bliscy mają do nas delikatnie mówiąc pretensji oni wstają niewyspani, bo oni mogli spać, a nie wykluczyliśmy świąt mogą liczyć trudnością dostaje się w naszych płuc powoduje coraz większy niedotlenienie, czyli węźle, ale to już może być poważnym problemom w mój przewodnik TOK FM i na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA