REKLAMA

Ile jest bankomatów w Polsce?

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-04-24 11:00
Czas trwania:
01:16 min.
Udostępnij:

Widzimy je niemal na każdym rogu, korzystamy z nich na co dzień i jesteśmy nauczeni, że wyjście do miasta bez gotówki w portfelu nie przysporzy nam żadnych problemów. A czy wiecie, ile jest w Polsce bankomatów? Mnożenie na dużych liczbach nie wszystkim wychodzi sprawnie - ale na szczęście są raporty, do których możemy zajrzeć i znaleźć tam dokładne liczby. Rozwiń »

Jeden z takich raportów przygotowuje portal cashless.pl. I czytamy w nim, że w Polsce jest już ponad 23 tysiące bankomatów! Niektórzy twierdzą, że dla pełnego komfortu klientów, w kraju takim jak nasz powinno być około 30 tysięcy maszyn - trochę więc jeszcze nam do tej liczby brakuje. Jednak operatorzy w każdym kwartale montują w sumie kilkaset nowych urządzeń w różnych miejscach w Polsce.

Największą siecią bankomatów jest Euronet - pod jego zarządzaniem jest ponad 7 i pół tysiąca urządzeń - to niekwestionowany lider. Drugą siecią pod względem liczby maszyn jest PKO BP, czy czym bank ma o połowę mniej urządzeń niż lider. Bankomatowe podium zamyka bank PBS, ale po piętach depcze mu już PlanetCash. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry widzimy je niemal każdym rogu korzystamy z nich na co dzień jesteśmy nauczeni, że wyjście do miasta bez gotówki w portfelu nie przysporzy nam żadnych problemów, a czy wiecie ile jest w Polsce bankomatów mnożenie na dużych liczbach nie wszystkim wychodzi sprawnie, ale na szczęście są raporty, do których możemy zajrzeć i znaleźć tam dokładne liczby 1 z takich raportów przygotowuje portal określa z BLS i Rozwiń » czytamy w nim, że w Polsce jest już ponad 23  000 bankomatów niektórzy twierdzą, że dla pełnego komfortu klientów w takim kraju jak nasz powinno być około 30  000 maszyn trochę wyniesiona do tej liczby brakuje jednak operatorzy w każdym kwartale montują w sumie kilkaset nowych urządzeń w różnych miejscach w Polsce największą siecią bankomatów jest Euronet pod jego zarządzaniem jest ponad 7 ,51000 urządzeń drugą trzecią pod względem liczby maszyn jest PKO BP przy czym bank ma o połowę mniej maszyn jest lider bankomatowej podium zamyka bank BPS, ale po piętach depcze mu już planet cash przewodnik finansowy pokazał w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA