REKLAMA

Regulacja MAR: za złe przygotowanie raportu, zarządzający spółką pójdą z torbami...

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-05-05 11:00
Czas trwania:
01:15 min.
Udostępnij:

AD dzień dobry Rozwiń »


Zarządzający spółkami notowanymi na giełdzie, jeśli w swoich raportach nie będą udostępniać informacji we właściwy sposób, zapłacą za to wysokie kary. Jutro (6 maja) wchodzą w życie przepisy wprowadzające znacznie wyższe niż dotąd sankcje za nieodpowiednie raportowanie.

Nie będę wchodzić w szczegóły - dla wyobrażenia skali powiem jednak, że wysokosć kar rośnie nawet dziesięciokrotnie, np. za złe przygotowanie - lub nieprzygotowanie - raportu w zakresie informacji poufnych, sankcja może sięgnąć nawet 10ciu milionów złotych. Na baczności będą musieli mieć się członkowie zarządów spółek publicznych - kara finansowa dla nich za niektóre błędy wzrośnie z maksymalnie stu tysięcy, do nawet czterech milionów złotych. Komisja Nadzoru Finansowego będzie także mogła wydać decyzję, w której osobie przyłapanej na nieprzestrzeganiu przepisów zakazać na jakiś czas handlowania akcjami.

Wszystkie te zmiany są pokłosiem regulacji unijnej MAR. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry zarządzający spółkami notowanymi na giełdzie jeszcze w swoich raportach nie będą udostępniać informacji we właściwy sposób zapłacą za to wysokie kary jutro wchodzą w życie przepisy wprowadzające znacznie wyższe niż dotąd sankcje za nieodpowiednie raportowanie w dni będą wchodzić w szczegóły, ale dla wyobrażenia powiem, że wysokość kary rośnie nawet dziesięciokrotnie więcej n p . za złe Rozwiń » przygotowanie dróg nie przygotowania raportu w zakresie informacji poufnych sankcje może sięgnąć nawet 10  000 000 zł na baczności będą musieli mieć się przede wszystkim członkowie zarządów i rad nadzorczych spółek publicznych kara finansowa dla nich za niektóre błędy wzrośnie z maksymalnie 100   000 do nawet 4  000 000 zł komisja nadzoru finansowego będzie mogło również wydać decyzję, w której osobie przyłapanej na nieprzestrzeganiu przepisów będzie mogła wydać czasowy zakaz handlowania instrumentami finansowymi wszystkie te zmiany są pokłosiem regulacji unijnych przewodnik finansowy to kafelki w Pelplinie w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

W maju TOK FM Premium 40% taniej. Podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA