REKLAMA

Darmowy roaming? To się nie raczej nie uda.

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-05-22 11:00
Czas trwania:
01:52 min.
Udostępnij:

Za rozmowy telefoniczne zagranicą zapłacisz nie więcej niż w Polsce? Hola hola, nie tak szybko! Trwa właśnie batalia o to, jakie stawki roamingu zobaczą Polacy wyjeżdżający zagranicę na swoich rachunkach. Teoretycznie od 15 czerwca dla wszystkich obywateli Unii opłaty za używanie telefonu zagranicą nie powinny być wyższe niż we własnym kraju. W praktyce jednak cennik przedstawiony kilka dni temu przez telekomy w Polsce zasadę tę traktują... dość swobodnie. Rozwiń »

W zasadzie tylko Orange dostosował swoją propozycję do idei: w roamingu tak jak w domu. W mocy utrzymane będą pakiety darmowych rozmów itd. Jest jedno obostrzenie - będzie limit na korzystanie z internetu w komórce.

Oferty pozostałych największych telekomów wypadają na tym tle blado. Zamiast pełnej swobody, proponują klientom pewną pulę usług do wykorzystania w ciągu roku po cenach krajowych - ale po ich przekroczeniu trzeba będzie płacić więcej. Dotyczy to również osób, które w kraju mają połączenia nielimitowane - poza granicami będą ograniczenia. Firmy nie zrezygnowały też z opłat za odebranie połączenia przychodzącego zagranicą.

Propozycje zgłoszone przez telekomy nie bardzo spodobały się Urzędowi Komunikacji Elektronicznej, UOKiKowi i Komisji Europejskiej. Do wejścia w życie unijnych przepisów zostało jeszcze kilkanaście dni - może więc oferta zostanie poprawiona. Telekomy tłumaczą jednak, że nie mogą pójść klientom za bardzo na rękę, bo firmy nadal będą ponosiły koszty rozliczania międzynarodowych połączeń między operatorami.A to oznacza, że oferta bez limitu wcale nie musi być rzeczywiście bez limitu. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry za rozmowy telefoniczne zagranicą zapłacisz nie więcej niż w Polsce hola hola nie tak szybko trwa właśnie batalia o to, jakie stawki roamingu zobaczą Polacy wyjeżdżający zagranicę na swoich rachunkach teoretycznie od 15 czerwca dla wszystkich obywateli innych opłat za używanie telefonu za granicą nie powinny być większe niż we własnym kraju w praktyce jednak cennik przedstawiony kilka dni temu przez telekomy w Rozwiń » Polsce zasoby te traktują dość swobodnie w zasadzie tylko Orlen dostosował swoją propozycję do idei w roamingu tak jak w domu w mocy utrzymane będą pakiety darmowych minut i t d. jest jedno obostrzenie będzie limit na korzystanie z internetu w komórce oferty pozostałych największych telekomów na tym tle wypadają blado zamiast pełnej swobody firmy proponują klientom pewną pulę usług do wykorzystania w ciągu roku poza na krajowych, a po ich przekroczeniu trzeba będzie płacić więcej dotyczy również tych osób, które w kraju mają połączenia nielimitowanych poza granicami Polski mają być ograniczenia i firmy nie zrezygnowały też z opłat za granicą za odebranie połączenia przychodzącego propozycje zgłoszone przez telekomy nie bardzo spodobały się Urzędowi Komunikacji Elektronicznej człowiekowi i Unii Europejskiej do wejścia w życie unijnych przepisów zostało jeszcze kilkanaście dni pewnie, więc oferta zostanie poprawiona telekomy tłumaczą się jednak, że nie mogą pójść klientom za bardzo na rękę, bo firmy nadal będą ponosiły koszty rozliczenia w międzynarodowych połączeń między operatorami, a to oznacza, że oferty bez limitu ostatecznie wcale nie muszą być bez limitu przewodnik finansowy to kafelki w Pelplinie w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA