REKLAMA

Strzykawka z adrenaliną! Kto powinien ją mieć przy sobie?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2017-05-19 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:24 min.
Udostępnij:

W ostatnim odcinku przewodnika zostało powiedziane, że w wypadku wstrząsu osoba użądlona przez osę lub pszczołę powinna sama sobie lub ktoś, jeśli nie jest ona w stanie, zrobić ratujący życie, zastrzyk z adrenaliny. Ale żeby wstrzyknąć adrenalinę trzeba ją mieć przy sobie... Pytanie - skąd mamy wiedzieć, że należymy do osób, uczulonych na jad owadów, które powinny nosić przy sobie strzykawkę z adrenaliną. Otóż rzadko kiedy przy pierwszym użądleniu rozwija się pełnoobjawowy wstrząs anafilaktyczny. Najczęściej występuje szybko przebiegająca nietypowa reakcja na użądlenie; na ciele pojawia się pokrzywka, swędzi skóra, może się pojawić chrypka, kaszel, problemy z oddychaniem, często dochodzą do tego problemy ze strony przewodu pokarmowego, biegunka, bóle brzucha. Czujemy się osłabieni, kręci nam się w głowie. Nie należy lekceważyć tych objawów, lecz pójść do alergologa,który przy pomocy testów ustali czy jesteśmy uczuleni na jad owadów. Jeżeli tak, to powinniśmy stale nosić przy sobie ampułkostrzykawkę z adrenaliną.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry państwu Ewa Podolska ostatnim odcinku przewodnika zostało powiedziane, że w wypadku wstrząsu osoba użądlona przez osę lub szkołę powinna sama sobie lub gdy dojść jeśli jest ona w stanie zrobić ratujący życie zastrzyk adrenaliny ale, żeby wstrzyknąć adrenalinę trzeba ją mieć przy sobie pytanie, skąd mamy wiedzieć, że należymy do osób uczulonych na jad owadów, które powinny nosić przy sobie strzykawkę z adrenaliną Rozwiń » Otóż rzadko kiedy przy pierwszym użądleniu rozwija się pełno objawowym wstrząs anafilaktyczny najczęściej występuje szybko przebiegająca nietypowa reakcja na użądlenia na czele pojawia się Pokrzywka swędzi skóra może pojawić się chrypka kaszel problemy z oddychaniem często dochodzą do tego problemy ze strony przewodu pokarmowego biegunka bóle brzucha czujemy się osłabieni kryć n p . nie należy lekceważyć tych objawów, lecz i pójść do alergologa, który przy pomocy testów ustali czy jesteśmy uczuleni wydaje towar, jeżeli tak to bowiem dziwnych dalej nosi przy sobie z ampułką strzykawkę z adrenaliną itd jak przewodnik TOK FM i na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA