REKLAMA

Nie zostawiaj dowodu osobistego w wypożyczalni sprzętu

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-06-19 11:00
Czas trwania:
01:44 min.
Udostępnij:

Sezon urlopowy powoli się rozkręca, tak jak i pogoda, zaczyna się wypożyczanie łódek, rolek czy innego sprzętu. Dlatego dzisiaj przypominam o jednej szalenie ważnej rzeczy. Rozwiń »

Wypożyczalnia nie ma prawa żądać, żebyście zostawili w zamian za wynajęcie sprzętu swój dowód osobisty. Takie żądanie jest złamaniem prawa.

Sytuacja bywa kłopotliwa, bo w końcu zależy nam na sprzęcie, a alternatywą jest wpłacenie kaucji, która często bywa wysoka. W takiej sytuacji jednak nie ulegajmy - pozostawiony przez nas bez opieki dowód zawiera najważniejsze dane o nas w jednym miejscu, co bardzo ułatwia działanie potencjalnym oszustom. Oczywiście nie zakładam złej woli ze strony wypożyczalni, ale nadal - dowód osobisty to nie jest dokument, który powinniśmy spuścić z oczu.

Co więc zrobić? Najlepiej zwrócić uwagę, że takie działanie jest nielegalne. Poszukajmy innej wypożyczalni, a jeśli jej nie ma - pomyślmy mimo wszystko o kaucji. A jeśli tego nie chcemy - z dwojga złego lepiej zostawić np. legitymację studencką, lub prawo jazdy - na nim też są dane wrażliwe, ale jednak jest ich nieco mniej, i na prawo jazdy nieco trudniej wyłudzić kredyt na nasze konto.

Tak samo chrońmy dane w internecie - jeśli jakaś sytuacja wymaga od nas przesłania zdjęcia czy skanu dowodu - zamażmy w programie graficznym wszystkie informacje, które nie są w danej chwili niezbędne (np. to, kto wydał nasz dokument), a zdjęcie np. przekreślmy iksem. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry sezon urlopowy powoli się rozkręca zresztą tak jak i pogoda zaczyna się, więc wypożyczanie łódek rolek czy innego sprzętu dlatego dzisiaj przypominamy o 1 bardzo ważne jest wypożyczalnia niema prawa żonę do klienta, żeby w zamian za wynajęcie sprzętu zostawili swój dowód osobisty takie żądanie jest złamaniem prawa i kiedy jest teraz poproszę dowód osobisty to sytuacja może być kłopotliwa w końcu nam Rozwiń » zależy na sprzęcie alternatywą może być wpłacenie kaucji, która często bywa bardzo wysoka w takiej sytuacji jednak nie ulegajmy, bo pozostawiony przez nas bez opieki dowód osobisty zawiera najważniejsze dane o nas w 1 miejscu są bardzo ułatwia działanie potencjalnym oszustom oczywiście nie zakładam żadnej złej woli ze strony wypożyczalni, ale nadal dowód osobisty to nie jest dokument, który powinniśmy spuszczać z oczu co, więc zrobić najlepiej zwrócić uwagę, że takie działanie jest nielegalne i być może poszukać innej wypożyczalni jeśli jednak nie ma pomyślmy mimo wszystko o kaucji, jeżeli tego nie chcemy go z dwojga złego lepiej zostawić np. legitymację studencką czy prawo jazdy dla nich też są dane wrażliwe, ale jednak na prawo jazdy trochę trudniej wyłudzić kredyt na nasze konto tak samo zresztą ochronimy nasze dane w internecie, jeżeli taka sytuacja wymaga od nas przesłania zdjęcia przez fanów dowodu osobistego zauważmy w programie graficznym wszystkie te informacje, które w danej chwili nie są niezbędne dla przykładu są to wygrał nasz dokument zdjęcie sprzed reformy grubym sami przewodnik finansowy to kawę w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA