REKLAMA

Jak stracić jak najmniej pieniędzy zagranicą?

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-06-20 11:00
Czas trwania:
01:59 min.
Udostępnij:

Plany urlopowe już gotowe? To teraz czas pomyśleć, jak stracić jak najmniej pieniędzy na wakacjach zagranicznych. Dla klienta bowiem czystą stratą są prowizje i spready, które banki naliczają gdy korzystamy poza Polską ze zwykłych kart płatniczych czy miejscowych bankomatów. Niektórzy biorą to w nawias, wliczając to po prostu w koszty wyjazdu, ale już jeśli za granice wyjeżdżamy kilka razy w roku - warto przyjrzeć się bankowym ofertom i wybrać jak najkorzystniejszą. Rozwiń »

Niektóre banki przekonują, że wypłaty z bankomatów na całym świecie są u nich darmowe. No cóż - za samo włożenie karty do maszyny prowizji rzeczywiście nie zapłacimy -ale już spread, czyli kurs po jakim bank przeliczy nam wypłaconą gotówkę, będzie wyższy niż u konkurencji. Jeśli więc bywamy co jakiś czas np. w krajach strefy euro - warto rozważyć otworzenie konta walutowego w Euro. W niektórych bankach prowadzenie konta jest darmowe, w innych trwają promocje, konto da się otworzyć przez internet - niewielkim wysiłkiem możemy oszczędzić kilkadziesiąt złotych.

Konto walutowe w banku - najlepiej z kartą płatniczą - to jedno. Druga rzecz, która może nam się przydać zagranicą - to karta kredytowa. Niektórzy traktują ją jako swoistą polisę - nie trzymają jej ze wszystkimi plastikami w portfelu, i używają albo kiedy za bardzo poszaleją z wydatkami wakacyjnymi, albo kiedy zdarzy im się zgubić pieniądze. Karta może być też niezbędna w hotelu czy wypożyczalni samochodów.

Od niedawna można wyrobić także kartę walutową w kantorach internetowych - bez pośrednictwa banku. Może się sprawdzić przy sporadycznych wyjazdach zagranicznych, choć na razie takie oferty są raczej drogie. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry w plany urlopowe już gotowe to teraz czas pomyśleć jak stracić jak najmniej pieniędzy na wakacjach zagranicznych dla klienta bowiem czystą stratą są prowizje spready, które banki naliczają, gdy korzystamy poza polską ze zwykłych kart płatniczych czy miejscowych bankomatów niektórzy biorą go w nawiasach, wliczając to po prostu koszty wyjazdów, ale już jest za granicę wyjeżdżamy kilka razy w roku warto Rozwiń » przyjrzeć się bankowym ofertom i wybrać najkorzystniejszą dla siebie niektóre banki przekonują, że wypłaty z bankomatów na całym świecie są u nich darmowy Otóż w tych ofertach za samo włożenie karty do maszyny prowizja rzeczywiście nie zapłacimy, ale już spready, czyli kurs po jakim bank przeliczy nam wypłacaną gotówkę będzie znacznie wyższe niż konkurencji jeżeli, więc bywamy co jakiś czas za granicą warto rozważyć utworzenie sobie konta Walutowego w niektórych bankach prowadzenie takiego konta jest darmowe w innych trwają właśnie promocje w Kongo częstować otworzyć przez internet zatem w niewielkim wysiłkiem możemy oszczędzić sobie kilkadziesiąt złotych konto walutowe banku najlepiej jest podpięta do niego kartą płatniczą to jedno, a druga rzecz, którą może nam się przydać za granicą wszystko oczywiście stara dobra karta kredytowa niektórzy traktują jako swoistą polisę nie trzymają się ze wszystkimi uczestnikami w portfelu już ziewają albo wtedy, gdy za bardzo posiadając dodatkami wakacyjnymi albo gdy zdarzy się np. zgubić pieniądze karta kredytowa może też być niezbędna w hotelu przy wypożyczaniu samochodów od jakiegoś czasu można sobie wyrobić także kartę walutową w kantorach internetowych bez pośrednictwa naszego banku możesz sprawdzić przy sporadycznych wyjazdach zagranicznych, ale na razie jednak takie oferty bywają raczej w Dąbrowie przewodnik finansowy to kafelki w Pelplinie w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA