REKLAMA

Konto walutowe - kiedy się opłaca?

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-06-21 11:00
Czas trwania:
01:52 min.
Udostępnij:

Na chwilę wracamy jeszcze do kont walutowych. Oferta w bankach jest bogata, można trafić na ciekawe promocje. Zakładanie osobnego konta prowadzonego w innej niż złoty walucie nie będzie się raczej opłacać tym, którzy wyjeżdżają zagranicę rzadko, i raczej poza strefę euro. Ale jak ktoś lubi jeździć po Europie, i lubi tez robić zakupy przez internet w sklepach zagranicznych - posiadanie konta w euro, czy w dolarach, może dać mu bonusy. Po pierwsze - nie martwimy się wtedy o prowizje, spready i przewalutowania -z rachunku zniknie nam tyle euro czy dolarów, ile kosztował dany produkt. Rozwiń »

Kluczem do sukcesu jest jednak czujność na rynku walutowym. Żeby korzystać z konta walutowego - najpierw trzeba je zasilić. Dobrze robić to wtedy, gdy kurs jest korzystny - wtedy warto kupić walutę z zapasem. Zatem wybierając konto dla siebie warto zwrócić uwagę, czy bank będzie pobierał dodatkową prowizję za przelewanie pieniędzy na rachunek walutowy z naszego rachunku podstawowego czy z kantoru internetowego. Sprawdźmy też, czy i ile będziemy musieli płacić za kartę wydaną do naszego konta w innej walucie.

Na rynku można też znaleźć oferty, w których możemy otworzyć konto walutowe, ale bez dołączonej karty płatniczej. Taka opcja utrudni korzystanie z pieniędzy zagranicą, ale może np. obniżyć koszty spłaty kredytu walutowego. Inne propozycje przewidują, że nasza polska karta - na czas wyjazdu - może zostać przepięta do rachunku walutowego. Taka opcja wymaga jednak od nas informowania banku o planowanych wyjazdach. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry na chwilę dziś jeszcze wrócę do kont walutowych oferta w bankach jest bogata i można trafić na ciekawe promocje zakładanie osobnego konta prowadzonego w innej niż złoty walucie nie będzie się jednak raczej opłacać tym, którzy wyjeżdżają zagranicę rzadko i raczej poza strefę euro, ale jeżeli ktoś np. również w Europie i lubi też zrobić zakupy przez internet w sklepach zagranicznych, bo posiadanie konta Rozwiń » w euro czy w dolarach może dać mu pomocy po pierwsze nie martwimy się wtedy o prowizje spready i przewalutowania z rachunku zniknie nam tyle euro dolarów ile kosztował dany produkt kluczem do sukcesu jest jednak czujność na rynku walutowym, żeby korzystać z konta Walutowego najpier w trzeba je przecież zasilić dobrze zrobić to wtedy, kiedy kurs waluty jest korzystny wtedy warto kupować pieniądzach z zapasem zatem, wybierając konto walutowe dla siebie warto zwrócić uwagę czy bank będzie pobierał dodatkową prowizję za przelewanie pieniędzy na rachunek walutowy z naszego rachunku podstawowego albo z kantoru internetowego sprawdźmy też 3 dni ile będziemy musieli płacić za kartę płatniczą wydaną do naszego konta w innej walucie na rynku można też znaleźć oferty, w których można otworzyć konto walutowe, ale bez dołączonego do niego karty płatniczej drogowcy utrudnią nam korzystanie z pieniędzy za granicą, ale np. może również na koszty spłaty kredytu Walutowego inne propozycje przewidują, że nasza polskie kartofle na czas wyjazdu zagranicę jak i może zostać przez klienta do naszego rachunku Walutowego jako opcja wymaga jednak od nas informowania banku z wyprzedzeniem o planowanych wyjazdach przewodnik finansowy tokfm 5 Pelplin w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA