REKLAMA

Palisz? Wyglądasz starzej

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2017-07-19 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:27 min.
Udostępnij:

Dzisiaj ciąg dalszy tematu - palenie papierosów a starzenie się. Rozwiń »
Już w latach 80. powstało określenie „skóra palacza” - tak jego autor, brytyjski lekarz Douglas Model, określił specyficzne rysy twarzy ludzi palących przynajmniej 10 lat.

Badacze Uniwersytetu w Ohio przez kilka lat analizowali wygląd 79 par bliźniąt jednojajowych po czterdziestce, spośród których jedno paliło co najmniej 5 lat a drugie wcale. Twarze palaczek i palaczy miały więcej zmarszczek mimicznych, zmarszczek w okolicach ust, bardziej wiotką i obwisłą skórę pod oczami i na policzkach. Osoby palące wyglądały po prostu starzej.
Badanie wykazało także, iż palenie papierosów wywołuje dość specyficzne starzenie się twarzy - przede wszystkim wpływa na środkową i dolną jej część. Nie ma za to większego wpływu na powstawanie zmarszczek na czole i kurzych łapek przy oczach.
Amerykańscy badacze twierdzą, że wystarczy 5 lat palenia, by powstały zauważalne różnice w procesie starzenia się skóry.
Poszukajcie Państwo zdjęć tych bliźniąt w sieci. Robią wrażenie! Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
w przewodnik TOK FM na zdrowie w wydaniu Ewa Chodor z dzisiaj ciąg dalszy wynalazców palenie papierosów, a kelnerki już w latach osiemdziesiątych powstało określenie skóra palacza w 2 Inteligo autor brytyjski lek. Detlef von dem określą specyficzne rysy twarzy ludzi palących 1 0 lat badacze z uniwersytetu w Hajnówce kilka lat analizowali wygląd 7 9 par bliźniąt jednojajowych po czterdziestce spośród, których jedno paliło co najmniej 5 lat, a drugi chce, by twoje ballad Rozwiń » tych palaczy miały więcej zmarszczek mimicznych zmarszczek w okolicach Ustki bardziej wiotką miał blisko skóry pod oczami i na policzkach osoby palące wyglądały po prostu starej badanie wykazało także, iż palenie papierosów wywołuje dość specyficzne starzenie się twarz, a przede wszystkim wpływa na środkową i dolną i część nie ma za to większego wpływu na powstawanie zmarszczek na czole i kurzych łapek przy kortach w 2 i amerykańscy badacze twierdzą, że wystarczy 5 lat palenia, by powstały zauważalne różnice w procesie starzenia się skóry poszukajcie państwo z wielu z tych bliźniąt w sieci robią wrażenie do usłyszenia jutro przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA