REKLAMA

Kto jest najbardziej narażony na syndrom klasy ekonomicznej czyli po prostu zakrzepicę?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2017-07-25 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:31 min.
Udostępnij:

Dzisiaj ciąg dalszy syndromu klasy ekonomicznej, czyli o powstawaniu skrzepów krwi wskutek wielogodzinnego siedzenia w samolocie lub autobusie. Nazwa stąd, że to w klasie ekonomicznej mamy miej miejsca na wyprostowanie nóg. Ale….. Rozwiń »
Hilary Clinton klasą ekonomiczną z pewnością nie podróżowała, bez problemu latała po całym świecie, aż w końcu po podróży służbowej w jej mózgu zdiagnozowano skrzeplinę. Gdy sprawa nabrała rozgłosu, wśród potencjalnych pasażerów zapanował strach przed lataniem i zakrzepicą żył głębokich.
Kto jest najbardziej narażony:
• pasażerowie często latający na długie dystanse,
• świeżo upieczone matki - do 6 tygodni po porodzie
• osoby starsze - po 70. r.ż.
• kobiety przyjmujące hormony - w postaci antykoncepcji bądź hormonalnej terapii zastępczej,
• osoby po udarze,
• pacjenci po niedawno przebytej operacji,
• chorzy na serce lub raka.
Należy także mieć się na baczności jeśli mamy:
• choroby autoimmunologiczne
• żylaki nóg,
• mutację genetyczną wpływająca na krzepliwość krwi.
• obciążenie genetyczne zakrzepicą żył głębokich Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry i Ewa Podolska dzisiaj ciąg dalszy syndromu klasy ekonomicznej, czyli o powstawaniu skrzepów krwi wskutek wielogodzinnego siedzenia w samolocie lub autobusie nazwa stąd, że to w klasie ekonomicznej mamy mniej miejsca na wyprostowanie nóg, ale Hillary Clinton klasą ekonomiczną z pewnością wychowywała bez problemu latało po całym świecie, a w końcu po podróży służbowej w jej mózgu zdiagnozowano skrzepliny, gdy sprawa nabrała Rozwiń » rozgłosu wśród potencjalnych pasażerów zapanował strach przed lataniem zakrzepicę żył głębokich to jest najbardziej narażone pasażerowie często latających na długie dystansy świeżo upieczone matki do 6 tygodni po porodzie i osoby starsze po siedemdziesiątym roku życia kobiety przyjmująca hormony w postaci antykoncepcji bądź hormonalnej terapii zastępczej osoby po udarze pacjenci po niedawno przebytej operacji chorzy na serce lub raka należy także mieć na baczności jeśli mamy choroby autoimmunologiczne żylaki lub mutację genetyczną pływającą na krzepliwość krwi kre w lub obciążenie genetyczne i zakrzepicą żył głębokich co możemy zrobić, by uniknąć problemów jutro przed 1 4 i przewodnik TOK FM i na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA