REKLAMA

Jak zapobiegać syndromowi klasy ekonomicznej

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2017-07-26 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:54 min.
Udostępnij:

Wybierając się w daleką podróż samochodem, autobusem czy samolotem pamiętajmy o tym, że długotrwałe unieruchomienie w pozycji siedzącej nie jest obojętne dla zdrowia i może prowadzić do rozwoju zakrzepicy żył głębokich - określanej także syndromem klasy ekonomicznej, które to określenie symbolizuje niewygodne warunki podróżowania. Rozwiń »
Pierwsze objawy to obrzęk wokół kostek oraz bóle w łydce i dole podkolanowym.

Trzeba pamiętać, że jeśli powstająca skrzeplina oderwie się od ściany żylnej, i się przemieści może dojść do tak groźnych stanów, jak zatorowość płucna, a nawet udar mózgu.

Jak zminimalizować ryzyko choroby?
Podczas podróży, jeśli tylko to możliwe, często zmieniajmy pozycję. Jeśli lecimy samolotem, wstańmy, przejdźmy się lub nawet wykonać kilka przysiadów. Jeśli niemożliwe jest chodzenie, chociaż ruszajmy nogami nie wstając z siedzenia.

Spożywajmy duże ilości płynów. Uwaga; badanie przeprowadzone w Japonii wykazało, że podczas 9-godzinnego lotu u osób pijących co godzinę szklankę wody wystąpiło zagęszczenie krwi, podczas gdy u osób pijących płyn z elektrolitami - podobny do specjalnych napojów izotonicznych dla sportowców- nie zaszły podobne zmiany.

Prawdopodobnie najważniejsza kwestia to utrzymanie równowagi między poziomem poszczególnych elektrolitów w organizmie, tj. między sodem a potasem. Zaopatrzmy się więc w środek zapobiegający odwodnieniu lub napój izotoniczny. Unikajmy natomiast alkoholu, który sprzyja odwodnieniu organizmu, a co za tym idzie - powstawaniu zakrzepów. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry i Ewa Podolska, wybierając się daleką podróż samochodem autobusem samolotem pamiętajmy o tym, że długotrwałe unieruchomienie pozycji siedzącej nie jest obojętne zdrowie i może prowadzić do rozwoju zakrzepicy żył głębokich określanej także syndromem klasy ekonomicznej, który to określenie symbolizuje niewygodne warunki podróżowania pierwsze objawy to obrzęk wokół kostek oraz bóle władcy i w dole podkolanowym trzeba Rozwiń » pamiętać, że jeśli powstające sklepienia oderwie się od ściany żylnej i przemieścić się może dojść do tak groźnych stanowią zatorowość płucna, a nawet udar mózgu jak zminimalizować ryzyko choroby po pierwsze, podczas podróży jeśli tylko to możliwe często zmieniają w pozycji jeśli lecimy samolotem z daniny przejdźmy się nawet wykonajmy kilka przysiadów jeśli niemożliwe jest chodzenie w Chodzieży ruszają nogami nie wstając Hellenic po drugie, spożywajmy duże ilości płynów po Waldy badań przeprowadzonych Jackowi wykazało, że podczas 9 godzinnego lotu 2 osób pijących co godzinę szklankę wody wystąpiło zagęszczenie krwi podczas gdy u osób pijących płyn z elektrolitami podobny do specjalnych napojów izotonicznych dla sportowców nie zaszły podobne zmiany w prawdopodobnie najważniejsza kwestia utrzymania równowagi między poziomem poszczególnych elektrolitów w organizmie jest między Wschodem, a podczas zaopatrują się, więc środek zapobiegający odwodnieniu lub napój izotoniczny unikajmy zatem z alkoholu, który sprzyja odwodnieniu organizmu, a co za tym idzie w powstawaniu zakrzepów ciąg dalszy jutro przed 1 4 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA