REKLAMA

Zmiana konta bankowego - nie taka straszna!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-09-25 11:00
Czas trwania:
01:58 min.
Udostępnij:

Jesteśmy dość mocno przywiązani do naszych kont bankowych i niespecjalnie lubimy je zmieniać. Tymczasem przez takie zasiedzenie nie dość, że niepotrzebnie przepłacamy, to jeszcze nie korzystamy z promocji, jakie banki przygotowują dla nowych klientów. Rozwiń »

Zmiana rachunku nie jest tak skomplikowana, jak się wydaje. Tak najprawde największą pracą do wykonania jest po prostu rozeznanie się w ofertach. Mogą w tym pomóc rankingi kont, które łatwo odnaleźć w internecie. Przyglądać się ofertom, zwróćmy uwagę na to, czy brak opłat konto będzie na stałe, czy tylko przez jakiś czas, ile kosztują przelewy czy wypłata z bankomatów, jakie będą prowizje za płacenie kartą zagranicą, czy bank obsługuje np. płatności Blikiem, czy daje możliwość tworzenia subkont, na których będziemy gromadzić oszczędności zupełnie przy okazji - jak już zmieniać, to tylko na lepsze.

Kiedy już wiemy, czego chcemy - wystarczy po prostu udać się do nowego, wybranego przez nas banku. Jeśli udzielimy bankowi odpowiednich pełnomocnictw, to bank wypełni za nas wszystkie formalności, przeniesie nasze pieniądze i poprosi o zamknięcie starego rachunku. Jeśli mieliśmy ustawione stałe zlecenia - zostaną one przeniesione. Bank poinformuje również naszego pracodawcę, a jeśli zechcemy - to także urząd skarbowy czy ZUS o tym, że mamy teraz nowy numer konta. Zgodnie z przepisami, taka przeprowadzka z jednego rachunku na drugi powinna trwać nie dłużej niż dwa tygodnie. Więcej zajmie tylko wtedy, jeśli w starym banku mieliśmy przewidziany dłuższy okres wypowiedzenia rachunku.

Pamiętajmy jednak, że zanim zdecydujemy się zamknąć stare konto - najpierw pospłacajmy karty kredytowe i poczekajmy na wypłacenie pieniędzy z lokat - dzięki temu unikniemy dodatkowych przeprowadzkowych kosztów. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry jesteśmy dość mocno przywiązani do naszych kont bankowych niespecjalnie lubimy zmieniać tymczasem przez takie zasiedzenie nie widzę czasem niepotrzebnie przepłacamy to jeszcze nie korzystamy z promocji, jakie banki przygotowują dla nowych klientów zmiana rachunku nie jest aż tak skomplikowane jak by się mogło wydawać tak naprawdę największą pracą do wykonania jest po prostu rozeznanie się w ofertach mogą w tym Rozwiń » pomóc rankingi kont, które łatwo odnaleźć w internecie a, przyglądając się ofertom zwróćmy uwagę na to czy n p. brak opłat za konto będzie na stałe czy tylko przez jakiś czas ile kosztują przelewy czy wypłata z bankomatów, jakie będą prowizje za płacenie kartą za granicą czy bank obsługuje n p. płatności blikiem co daje możliwość tworzenia subkont, na których będziemy gromadzić oszczędności zupełnie przy okazji, bo przecież jak już zmieniać to tylko na lepsze a kiedy już wiemy, czego chcemy wystarczy po prostu udać się do nowego wybranego przez nas banków, jeżeli udzielimy bankowi odpowiednich pełnomocnict w to bank wypełnił dla nas wszystkich formalności przenieść nasze pieniądze i poprosił o zamknięcie starego rachunku jeśli mieliśmy postawione jakieś stałe zlecenia zostaną one przeniesione bank poinformuje też naszego pracodawcy, a jeżeli zechcemy to także urząd skarbowy czy ZUS o tym, że teraz mamy już nowy numer konta zgodnie z przepisami taka przeprowadzka z 1 rachunku na drugi powinna trwać nie dłużej niż 2 tygodnie więcej za nie tylko wtedy, jeżeli w Starym banku miesiąc przewidziany dłuższy okres wypowiedzenia rachunku pamiętajmy jednak że, zanim zdecydujemy się zamknąć stare konto najpier w rozpoznajemy karty kredytowe i poczekajmy na wypłacenie pieniędzy z lokat dzięki temu unikniemy dodatkowych przeprowadza owych kosztów przewodnik finansowy to kafelki w Pelplinie w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA