REKLAMA

Obowiązek używania pasów bezpieczeństwa

Przewodnik Drogowy TOK FM
Data emisji:
2017-09-05 11:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:42 min.
Udostępnij:

Pasy bezpieczeństwa to standardowe wyposażenie wszystkich samochodów. O obowiązku używani ich podczas jazdy reguluje art. 39 Prawa o Ruchu Drogowym, "Kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa, są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy."

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik drogowy TOK FM Krzysztof Woźniak dzień dobry pasy bezpieczeństwa standardowe wyposażenie wszystkich samochodów z chwilą kierowców pasażerów przedniego fotela nie ma większych problemów z ich używaniem, bo inaczej jest z osobami siedzącymi z tyłu przez kolejne dni chwały cykle po pasach Piotrowo ramienne, czyli trzypunktowe pasy bezpieczeństwa jako pierwsza na świecie zostały zamontowane w modelu volvo w 19 5 9 roku i 8 lat później były standardowo montowane na Rozwiń » przednich fotelach we wszystkich modelach szwedzkiego producenta tych co warto podkreślić volvo za darmo udostępniło swój wynalazek innym producentom samochodów w Polsce obowiązek używania pasów, ale tylko na przednich fotelach wprowadzono w 19 8 3 roku 19 9 1 rozszerzono o kanapę tylną nakaz jazdy w pasach reguluje art. 3 9 prawa o ruchu drogowym w kierujące pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy to oznacza, że nie wystarczy tylko zapiąć pasy na nim usiąść w mało tego trzeba używać pasów również w autobusach jeśli są na wyposażeniu tych pojazdów, o czym pasażerowie powinni być odpowiednio poinformowani art. 3 9 wymienia również wyjątki od tego obowiązku do usłyszenia jutro w przewodnik drogowy i tokfm PL w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie tokfm PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK DROGOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 40% rabatu w jesiennej promocji. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA