REKLAMA

Jak mierzyć samemu ciśnienie krwi (cz. 1)

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2017-10-06 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
00:55 min.
Udostępnij:

Diagnoza postawiona - mamy podwyższone ciśnienie krwi. Bierzemy leki. Oczekujemy efektu. Rozwiń »
To czy udaje nam się utrzymać ciśnienie w normie najlepiej sprawdzić mierząc samodzielnie ciśnienie w domu. Jest to bardzo prosta czynność - należy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad.
- nie należy mierzyć ciśnienia krwi bezpośrednio po dużym posiłku. Najlepiej odczekać godzinę
- nie można pić kawy i palić papierosów co najmniej 30 minut przed pomiarem ciśnienia
- pomiar ciśnienia tętniczego powinien odbywać się w warunkach spoczynkowych, tzn. po co najmniej 5-minutowym odpoczynku w pozycji siedzącej. Nie powinno się także być zdenerwowanym.

Ciąg dalszy w następnym odcinku przewodnika. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry i Ewa Podolska diagnoza postawiona mamy podwyższone ciśnienie krwi bierzemy leki oczekujemy efektu do oczu daje nam się utrzymać ciśnienie w normie najlepiej sprawdzić, mierząc samodzielnie ciśnienie dom jest bardzo prosta czynność należy tylko przez sięgać kilku podstawowych zasad nie należy mierzyć ciśnienie krwi bezpośrednio pod dużym posiłku najlepiej odczekać godzinę nie można pić kawy i palić papierosów co najmniej 30 Rozwiń » minut przed pomiarem ciśnienia pomiar ciśnienia tętniczego powinien odbywać się w warunkach spoczynkowych co znaczy to co najmniej 5 minutowym odpoczynku w pozycji siedzącej nie powinno się także być zdenerwowanym ciąg dalszy w następnym odcinku Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA