REKLAMA

Puls – niedoceniany a ważny

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2017-10-10 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:21 min.
Udostępnij:

Mówimy o mierzeniu ciśnienia, a przecież aparat pokazuje nam także nasze tętno czyli puls - liczbę uderzeń serca w ciągu minuty. Rozwiń »
Dla osób dorosłych przyjmuje się bardzo szeroką normę tętna w spoczynku: między 60 a 100 uderzeń na minutę. Tymczasem jest ona umowna. Wynik między 50-60 uderzeń na minutę u osoby już po 50. roku życia, a także wysportowanej, aktywnej fizycznie, nie musi niepokoić. Bywa, że serce pracuje jeszcze wolniej i nie dzieje się nic niepokojącego. Warto jednak upewnić się, przynajmniej u lekarza pierwszego kontaktu, że wszystko jest w porządku.
Przez wiele lat wartość pulsu była niedoceniana. Koncentrowano się na wysokości ciśnienia tętniczego. Tymczasem okazuje się, że właśnie puls ma ogromne znaczenie nie tylko dla jakości i długości naszego życia, ale tego, w jaki sposób będziemy - jeśli dojdzie do takiej sytuacji - chorować na serce. Osoby z przyspieszonym pulsem o wiele ciężej przechodzą np. zawał serca, częściej też umierają z tego powodu w porównaniu z osobami, których serce pracuje wolniej. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik tokfm na zdrowie w dzień dobry i Ewa Podolska mówimy o mierzeniu ciśnienia, a dziś aparat pokazuje nam także nasze tętno, czyli spór w liczbę uderzeń serca wciągu minuty i generalnie dla osób dorosłych przyjmuje się bardzo szeroką Norwegii 15 odcinków między 60 asyst to uderzenia tymczasem jest ona w umowie w willi w między 50 60 uderzeń na minutę u osoby już po pięćdziesiątym roku życia, a także wysportowany aktywny fizycznie nie musi niepokoić odbywa Rozwiń » się zwykle tkwi jeszcze wolne dni dzieje się nic niepokojącego warto jednak upewnić się przede mną lekarze pierwszego kontaktu, że wszystko jest w porządku przez wiele lat wartość kursu była niedoceniana koncentrowano się na wysokości ciśnienia tętniczego tymczasem okazuje się, że właśnie Puls ma ogromne znaczenie nie tylko dla jakości i długości naszego życia, ale tego w jaki sposób będzie mnie jeśli dojdzie do takich sytuacji chorować na serce osoby z przyspieszonym pulsem o wiele częściej przechodzą na skali zawał serca częściej też umierają z tego powodu w porównaniu z osobami, których serce pracuje więcej nawet 1 4 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA