REKLAMA

Nadciśnienie demoluje nasze ciało

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2017-10-11 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:07 min.
Udostępnij:

Wczoraj mówiliśmy o pulsie, dziś wracamy do nadciśnienia. Rozwiń »
Jest nazywane cichym zabójcą - długo nie daje żadnych objawów. I tak po cichu prowadzi do nieodwracalnych zmian w układzie krążenia i uszkodzeń narządów wewnętrznych. Największe niebezpieczeństwo to zawał i udar.
Ale nadciśnienie prowadzi również do uszkodzenia naczyń tętniczych siatkówki w oku i pogorszenia się wzroku, uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych w kłębuszku nerkowym - co może prowadzić do niewydolności nerek, przerostu lewej komory serca, za którym może iść niewydolność serca.
Nadciśnienie dwu-trzykrotnie zwiększa ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca, ponieważ nasila miażdżycę tętnic wieńcowych. Jest też czynnikiem podnoszącym ryzyko wystąpienia tętniaka aorty.
Stop ! Wystarczy. Zmierzmy sobie choć raz w roku ciśnienie krwi! Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik tokfm nas drogie w dzień dobry i Ewa Podolska, której mówiliśmy o pójście dziś wracamy do Netii jest nazywany cichym zabójcą długo nie daje żadnych objawów i tak po cichu wprowadzić do nieodwracalnych zmian w układzie krążenia i uszkodzeń narządów wewnętrznych największe niebezpieczeństwo do zawału i 1,5, ale nadciśnienie prowadzi również do uszkodzenia naczyń tętniczych siatkówki o puchar i pogorszenia się wyroku uszkodzenia drobnych naczyń Rozwiń » krwionośnych w Kłobucku nerwowym co może prowadzić do niewydolności nerek przerostu lewej komory serca, za którym może iść niewydolność serca nadciśnienie dwu trzykrotnie zwiększa ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca, ponieważ nasila miażdżycę tętnic wieńcowych jest też czynnikiem podnoszącym ryzyko wystąpienia tętniaka aorty stop wystarczy zmierzymy sobie, choć raz w roku ciśnienie krwi więcej jutro przed 1 4 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA